Любов Пономаренко – презентація до уроку української літератури в 7 класі. Коротко про життєвий і творчий шлях письменниці та її новелу «Гер переможений».
------------------
Більше інформації за посиланням: https://uchilka.in.ua/lyubov-ponomarenko-prezentatsiya
У методичному посібнику запропоновано 17 конспектів уроків позакласного читання, укладених відповідно до вимог Державного стандарту ПЗО чи чинної програми.
Передбачено використання інтерактивних технологійнавчання: робота в группах, парах, ігри, кросворди, побудова асрціативних кущів, творчі завдання на відновлення речень і малих жанрів фольклору. Крім того, посібник містить орієнтовні тести за творами , поданими у хрестоматії.
Любов Пономаренко – презентація до уроку української літератури в 7 класі. Коротко про життєвий і творчий шлях письменниці та її новелу «Гер переможений».
------------------
Більше інформації за посиланням: https://uchilka.in.ua/lyubov-ponomarenko-prezentatsiya
У методичному посібнику запропоновано 17 конспектів уроків позакласного читання, укладених відповідно до вимог Державного стандарту ПЗО чи чинної програми.
Передбачено використання інтерактивних технологійнавчання: робота в группах, парах, ігри, кросворди, побудова асрціативних кущів, творчі завдання на відновлення речень і малих жанрів фольклору. Крім того, посібник містить орієнтовні тести за творами , поданими у хрестоматії.
Розширити знання дітей з історії рідного краю. Розвивати допитливість, читацькі навички, зорову пам’ять, зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас. Виховувати почуття гордості за свій народ, прагнення пізнати його історичне минуле. Сприяти патріотичному вихованню кожного школяра, осмисленню себе як частинки великого українського народу, формувати національну самосвідомість.
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщіtetiana1958
Пропонуємо студентам Державного біотехнологічного університету активно поринути у аспекти логістики складу одягу H&M.
Метою практики є не тільки отримання теоретичних знань, а й їх застосування практично.
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, підготував віртуальну виставку «Допомога НАТО Україні».
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...tetiana1958
29 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випробувань пестицидів: шлях до підвищення якості та надійності досліджень» від кандидата біологічних наук, виконавчого директора ГК Bionorma, директора Інституту агробіології Ірини Бровко.
Участь у заході взяли понад 70 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пані Ірині за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного захисту рослин у нашій країні!
Урок позакласного читання. Сторінками історії України 4 клас
1. Тема. Урок позакласного читання. Сторінками історії України
Мета:вдосконалюватинавички свідомого виразногочитання поетичних творів;
вчити аналізувати, порівнювати, узагальнювати прочитане; розвивати зв'язне
мовлення, творчу уяву; виховувати любов до рідного краю, його історичного
минулого, прагнення пізнавати історію українського народу.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Наш урок читання Цікавий, незвичайний.
Ледарів у нас немає.
Хто руки не піднімає?
Умощуйтесь зручніше,
Працюйте веселіше.
II. МОВЛЕННЄВАРОЗМИНКА
Роботанад скоромовкою
В нас на ґанку горобці—
Крихти їм несу в руці.
А сусідськийхлопець Гліб Вчора їм приносив хліб.
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Хай не буде ні одної Українськоїлюдини,
Що не вміла б розказатиПро минуле України.
РоманЗавидович
— На сьогоднішньомууроціпозакласного читання ми ще раз помандруємо
у цікавий світ історії нашої України.
Ви запитаєте: навіщо нам вивчати минуле, те, що було давним-давно, задовго
до вашого народження?
Можливо, хтось може дати відповідь? (Відповіді учнів.)
— Що ви очікуєте від нашого уроку? (Відповідіучнів.)
— Про що б ви хотіли дізнатися? (Відповідіучнів.)
— Людина повинна знати минуле своєї країни, знати і пам’ятати тих, хто
жив раніше, хто створив і зберіг для неї рідний дім, землю і все, що є на землі.
Без минулого не може бути сьогодення.Кожналюдина — це місток, пере-
кинутий із минулого у майбутнє. Українськаземля — земля наших батьків і
дідів.
Зануритися в далеке минуле нам допоможуть поезії Олександра Олеся із
його книги «Княжа Україна».
IV. РОБОТАНАД ТЕМОЮУРОКУ
1. Робота над поезією«Заспів»
1) Бесіда за прочитаним.
— Як наші пращури взаємодіяли з природою?
— Які богизгадуються в цьому уривку? Чим вони займалися?
— А що робилитим часом преставники «нечистої сили»?
— Яка роль була відведена у всьомуцьомулюдині?
2. — Знайдіть фрагмент, який повторюєтьсяв уривку декілька разів.
2) Гра «Дивокрай».
— Вгадайте богів та міфічних істот із фрагменту «Заспів» за цитатою або
описом.
• «.. .1 ходив-блукав до ночі / Синім степом без дорог...». (Дажбог)
• Представники «нечистої сили», якіжили у лісі. (Лісовик, мавки)
• «...По пустелі лісовій... / літав на крилах, грав на кобзізолотій...».
(Стрибог)
• Представники «нечистої сили», якіжили на річці. (Русалки, хануни-водя-
ники)
• «.. .Часом плакав, як дитина, / Часом сурмами будив...». (Перун)
• «.. .Пас овець гладких, / Відганяв вовків від них.» (Волос)
2. Робота над поезією «Українав старовину»
— Які найменування рослинзображенів уривку?
— Чи всі вони є частиноюприродногофондуУкраїнив наш час?
— Які тварини описані в уривку? Кого із них занесено до Червоної книги
України?
— Чим займалися первісні українці?
— Як ви розумієте останню строфуфрагмента?
3. Фізкультхвилинка
4. Робота над поезією «ПочаткиКиєва»
— Які племена населяли нашу територію того часу?
— Яким було їхнє життя?
— Як вони ставилися до релігійних вірувань, до сусідів, до ворогів?
— На якому місці було побудовано Київ?
— Хто був причетнийдо цього?
V. ПІДСУМОК УРОКУ
— Чи сподобавсявам урок?
— Що вас вразило, схвилювало?
— Чи справдилися ваші очікування?
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
— Наступний урок позакласного читання ми проведемо за темою «Козаць-
кому родунема переводу».