Тема:Дружба — найдорожчий скарб. Брати Грімм, «Бременські
музиканти» (німецька казка)
Мета: ознайомити учнів із німецькою казкою «Бременські музиканти», з
творчістю братів Грімм; вчити визначати послідовність дій у творі, розвивати
навички швидкого правильного читання, увагу; виховувати почуття дружби та
взаємодопомоги.
Обладнання: ілюстрації до казки, аудіо запис із мультфільму «Бременські
музиканти», фонохрестоматія казки, картки для роботи в групах, мікрофон,
«Сонечко» для гри.
Хід Уроку
I. Організаційний момент
II. Перевірка готовностідо уроку
Налаштуємось на роботу. Знайдіть цифри від 1 до 25
Таблиця Шульте
ІІI. Актуалізаціяопорних знань учнів
— У яких країнах Європи ви побували, вивчаючи народні казки? (Росія, Білорусь,
Болгарія, Чехія, Велика Британія)
— Сьогодні казка запрошує нас у самий центр Європи, де на берегах річок Ельби
та Рейну розташувалася відома своїми мальовничими краєвидами Німеччина.
Місто Бремен зустріне нас скульптурами великих і маленьких осликів.
(Демонстрування краєвидів Німеччини, Бремена.
ІV. Повідомленнятеми і мети уроку
— На уроці ми ознайомимося з німецькою народною казкою, будемо вчитися
визначати послідовність подій у творі, вправля-тися у правильному, виразному
читанні та вибірковомучитанні тексту.
V. Сприйманняй усвідомленнянового матеріалу.
5.1. Ознайомленняз біографією братівГрімм
Прослухайте доповідь про життєвий і творчийшлях Якобата Вільгельма Грімм і
скажіть, що нового ви дізнались? (учень розповідає)
Брати Грімм народилися в родинічиновникав місті Ганау. Батько їх був спочатку
адвокатом в Ганау, а потім займався юридичнимипитаннями у князя. Старшиим
був Якоб, молодшим - Вільгельм. Закінчивши ліцей, брати поступили в
університет, бажаючи вивчати юридичнінауки за прикладом батька. Проте
пізніше брати Грімм стали присвячувативсе більше вільного часу вивченню
вітчизняної німецької та іноземної літератури і в підсумку займалися цим все своє
життя. У 1801-1807 роках з У 1811 році з’явилися їх перші книжки. Іноді вони
підписувалися іменем одного з братів. Але якщо роботунеможливо було
розділити, вонипросто ставили під твором два слова «БратиГрімм». Брати були
зовсім не схожими одинна одного — серйозний, завждизадумливий Якоб і
м’який, романтичнийВільгельм Їх розлучиласмерть:хворобливийВільгельм
номер раніше. Та поховані вониразом на Берлінському цвинтарі. А найкращою
пам’яттю про них стало те, що вже кілька століть діти всього світу залюбки
читають записані ними казки. «Пані Метелиця», «Горщиккаші», «Заєць і їжак»,
«Дурний Ганс», «Золотийгусак», «Король Дроздоборід», «Снігуронька»,
«Попелюшка» — чудові, чарівні, прекрасні твори!
5.2. Відгадуваннязагадок
— Подорожуватими будемо разом з однією незвичайноюмузичноюгрупою.
Відгадайте, хто її учасники? (Разом із відгадками демонструютьсязображення
героїв твору.)
• Двічі родився, ушколі не вчився,
А годинизнає. (Півень)
• Сірий, та не вовк,
Довговухий, та не заєць,
З копитами, та не кінь. (Осел)
• День мовчить, вночігавчить,
Хто до господаря іде, знати дає. (Пес)
• Має вуха, темний хвіст й дуже дивну звичку:
Спершу добревін поїсть,
Потім вмиє личко. (Кіт)
— Хто здогадався,якназивається ця група? (Бременські музиканти)
— Послухаємо, як вониспівають.
Звучить грамзаписпісні з мультфільму «Бременські музиканти».
VI. Вивченнянового матеріалу
6.1. Ознайомленняіз змістом казки «Бременськімузиканти»
Послухайте уважно казку і дайте відповідь на наступне питання: — Хто є її
головнимигероями?
6.2. Словникова робота.
— Прочитайте тлумачення слів.
Хвицьне— вдарить однією або двомазадніми ногами.
Довбня — великий дерев’яниймолотабо дерев’янапалиця з потовщеним
кінцем.
М а р а — примара, привид.
— Перевірте себе, чи зможете з першого разу правильно прочитатислова.
Ґвалт розбійницького найнебезпечніше
нікудишній посхоплювалися уперіщить
підвіконня навтікача
6.3. Фізкультхвилинка
Наш килим — квітковая поляна,
Стіни — сосни-велетні над нами,
Дах для нас — це небо голубеє,
Щастя це для мене і для тебе.
6.4. Читанняказки учнями
6.4.1 Гра «Сонечко»
Читає текст учень, на парту якого впало сонечко.
6.4.2. Бесіда за прочитаним
— Де вирішили переночувати друзі? (У великому лісі)
— Що побачив півень? (Як блимає в далині світло)
— Що побачив осел у будинку? (Стіл накритий скатертиною, на столі їжу та
розбійників)
— Який план здійснили музики? Чому це їм вдалося?(Перелякали розбійників
своїмиголосами)
6.5. Вибіркове читання
6.5.1. Гра «Встанвои послідовність»
На дошці зображені малюнки із прочитаної казки. Відновіть послідовність
подій казки
6.5.2. Читання уривківіз казки
Знайдіть у тексті слова, які описують перший (2,3,4,5) малюнок зображений на
дошці.
6.6. Метод «6 капелюхів»
VII. Узагальненнята систематизація отриманихзнань
7.1. Технологія«Дерево рішень».
Діти на картках записують варіанти відповіді «Що нам дає дружба?». Дружба
— це злагода. Дружба — це товариськість. Дружба — взаємодопомога. Дружба
допомагає перемогти ворога. Допомагає розв’язати проблеми. Друзі розділяють
радість і невдачі.
VIIІ. Підсумок уроку
8.1. Метод «Мікрофон»
Виходить до дошки 1 учень і проводить підсумокуроку
ІХ. Домашнє завдання
Х. Оцінюваннянавчальнихдосягнень учнів

Розробка уроку читання "Бременські музиканти"3 клас

  • 1.
    Тема:Дружба — найдорожчийскарб. Брати Грімм, «Бременські музиканти» (німецька казка) Мета: ознайомити учнів із німецькою казкою «Бременські музиканти», з творчістю братів Грімм; вчити визначати послідовність дій у творі, розвивати навички швидкого правильного читання, увагу; виховувати почуття дружби та взаємодопомоги. Обладнання: ілюстрації до казки, аудіо запис із мультфільму «Бременські музиканти», фонохрестоматія казки, картки для роботи в групах, мікрофон, «Сонечко» для гри. Хід Уроку I. Організаційний момент II. Перевірка готовностідо уроку Налаштуємось на роботу. Знайдіть цифри від 1 до 25 Таблиця Шульте ІІI. Актуалізаціяопорних знань учнів — У яких країнах Європи ви побували, вивчаючи народні казки? (Росія, Білорусь, Болгарія, Чехія, Велика Британія) — Сьогодні казка запрошує нас у самий центр Європи, де на берегах річок Ельби та Рейну розташувалася відома своїми мальовничими краєвидами Німеччина. Місто Бремен зустріне нас скульптурами великих і маленьких осликів. (Демонстрування краєвидів Німеччини, Бремена.
  • 2.
    ІV. Повідомленнятеми імети уроку — На уроці ми ознайомимося з німецькою народною казкою, будемо вчитися визначати послідовність подій у творі, вправля-тися у правильному, виразному читанні та вибірковомучитанні тексту. V. Сприйманняй усвідомленнянового матеріалу. 5.1. Ознайомленняз біографією братівГрімм Прослухайте доповідь про життєвий і творчийшлях Якобата Вільгельма Грімм і скажіть, що нового ви дізнались? (учень розповідає) Брати Грімм народилися в родинічиновникав місті Ганау. Батько їх був спочатку адвокатом в Ганау, а потім займався юридичнимипитаннями у князя. Старшиим був Якоб, молодшим - Вільгельм. Закінчивши ліцей, брати поступили в університет, бажаючи вивчати юридичнінауки за прикладом батька. Проте пізніше брати Грімм стали присвячувативсе більше вільного часу вивченню вітчизняної німецької та іноземної літератури і в підсумку займалися цим все своє життя. У 1801-1807 роках з У 1811 році з’явилися їх перші книжки. Іноді вони підписувалися іменем одного з братів. Але якщо роботунеможливо було розділити, вонипросто ставили під твором два слова «БратиГрімм». Брати були зовсім не схожими одинна одного — серйозний, завждизадумливий Якоб і м’який, романтичнийВільгельм Їх розлучиласмерть:хворобливийВільгельм номер раніше. Та поховані вониразом на Берлінському цвинтарі. А найкращою пам’яттю про них стало те, що вже кілька століть діти всього світу залюбки читають записані ними казки. «Пані Метелиця», «Горщиккаші», «Заєць і їжак», «Дурний Ганс», «Золотийгусак», «Король Дроздоборід», «Снігуронька», «Попелюшка» — чудові, чарівні, прекрасні твори! 5.2. Відгадуваннязагадок
  • 3.
    — Подорожуватими будеморазом з однією незвичайноюмузичноюгрупою. Відгадайте, хто її учасники? (Разом із відгадками демонструютьсязображення героїв твору.) • Двічі родився, ушколі не вчився, А годинизнає. (Півень) • Сірий, та не вовк, Довговухий, та не заєць, З копитами, та не кінь. (Осел) • День мовчить, вночігавчить, Хто до господаря іде, знати дає. (Пес) • Має вуха, темний хвіст й дуже дивну звичку: Спершу добревін поїсть, Потім вмиє личко. (Кіт) — Хто здогадався,якназивається ця група? (Бременські музиканти) — Послухаємо, як вониспівають. Звучить грамзаписпісні з мультфільму «Бременські музиканти». VI. Вивченнянового матеріалу 6.1. Ознайомленняіз змістом казки «Бременськімузиканти» Послухайте уважно казку і дайте відповідь на наступне питання: — Хто є її головнимигероями? 6.2. Словникова робота. — Прочитайте тлумачення слів. Хвицьне— вдарить однією або двомазадніми ногами. Довбня — великий дерев’яниймолотабо дерев’янапалиця з потовщеним кінцем. М а р а — примара, привид. — Перевірте себе, чи зможете з першого разу правильно прочитатислова. Ґвалт розбійницького найнебезпечніше
  • 4.
    нікудишній посхоплювалися уперіщить підвіконнянавтікача 6.3. Фізкультхвилинка Наш килим — квітковая поляна, Стіни — сосни-велетні над нами, Дах для нас — це небо голубеє, Щастя це для мене і для тебе. 6.4. Читанняказки учнями 6.4.1 Гра «Сонечко» Читає текст учень, на парту якого впало сонечко. 6.4.2. Бесіда за прочитаним — Де вирішили переночувати друзі? (У великому лісі) — Що побачив півень? (Як блимає в далині світло) — Що побачив осел у будинку? (Стіл накритий скатертиною, на столі їжу та розбійників) — Який план здійснили музики? Чому це їм вдалося?(Перелякали розбійників своїмиголосами) 6.5. Вибіркове читання 6.5.1. Гра «Встанвои послідовність» На дошці зображені малюнки із прочитаної казки. Відновіть послідовність подій казки
  • 5.
    6.5.2. Читання уривківізказки Знайдіть у тексті слова, які описують перший (2,3,4,5) малюнок зображений на дошці. 6.6. Метод «6 капелюхів» VII. Узагальненнята систематизація отриманихзнань 7.1. Технологія«Дерево рішень». Діти на картках записують варіанти відповіді «Що нам дає дружба?». Дружба — це злагода. Дружба — це товариськість. Дружба — взаємодопомога. Дружба
  • 6.
    допомагає перемогти ворога.Допомагає розв’язати проблеми. Друзі розділяють радість і невдачі. VIIІ. Підсумок уроку 8.1. Метод «Мікрофон» Виходить до дошки 1 учень і проводить підсумокуроку ІХ. Домашнє завдання Х. Оцінюваннянавчальнихдосягнень учнів