Автор: Болотіна Тетяна Вікторівна, ЗОШ №20 екологічного профілю, учитель історії та правознавства, кваліфікаційна категорія "спеціаліст вищої категорії", педагогічне звання "учитель-методист".
Презентація до уроку тематичного узагальнення № 3, з історії України, 5 клас. Автор: вчитель історії та правознавства Болотіна Т.В. ЗОШ №20 м.Запоріжжя.
Проект на ярмарок інноваційних бібліотечних ідей: V обласний фестиваль молодіжного читання та права "Відкрий свою книгу", Комунальний заклад «Чаплинська ЦБС» 2015
Автор: Болотіна Тетяна Вікторівна, ЗОШ №20 екологічного профілю, учитель історії та правознавства, кваліфікаційна категорія "спеціаліст вищої категорії", педагогічне звання "учитель-методист".
Презентація до уроку тематичного узагальнення № 3, з історії України, 5 клас. Автор: вчитель історії та правознавства Болотіна Т.В. ЗОШ №20 м.Запоріжжя.
Проект на ярмарок інноваційних бібліотечних ідей: V обласний фестиваль молодіжного читання та права "Відкрий свою книгу", Комунальний заклад «Чаплинська ЦБС» 2015
Презентація до уроку тематичного узагальнення № 3, з історії України, 5 клас. Автор: вчитель історії та правознавства Болотіна Т.В. ЗОШ №20 м.Запоріжжя.
Презентація до уроку тематичного узагальнення № 3, з історії України, 5 клас. Автор: вчитель історії та правознавства Болотіна Т.В. ЗОШ №20 м.Запоріжжя.
Гісем О. В. Історія України: підруч. для 7 кл. закл. загал. серед. освіти / О. В. Гісем, О. О. Мартинюк. — Х.: Ранок, 2020. — 144 с., іл. ISBN 978-617-09-6264-5
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жаріковаestet13
До вашої уваги історія про українську поетку, бойову медикиню, музикантку – Єлизавету Жарікову, яка з початку повномасштабної війни росії проти України приєдналася до лав ЗСУ.
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, підготував віртуальну виставку «Допомога НАТО Україні».
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...tetiana1958
29 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випробувань пестицидів: шлях до підвищення якості та надійності досліджень» від кандидата біологічних наук, виконавчого директора ГК Bionorma, директора Інституту агробіології Ірини Бровко.
Участь у заході взяли понад 70 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пані Ірині за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного захисту рослин у нашій країні!
1. Урок систематизації та узагальнення знань з історії України в 7 класі
з теми «Перші князі Русі-України»
Мета:
Систематизувати, узагальнити та закріпити знання учнів з теми.
Розвиватив учнів уміння аналізувати історичні факти, події, логічне
мислення, просторовууяву, обгрунтованність суджень.
Формувати логічну, аксіологічну, хронологічнукомпетентність.
Виховувати почуття національної гідності.
Обладнання:
Комп’ютериз доступом до Інтернету, дошка, проектор, робочізошити.
Тип уроку: Урок систематизації та узагальнення знань.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
I. Організація навчальної діяльності
За допомогою інтернет-сервісу мультимедійних дидактичних вправ
LearningApps. ми з вами систематизуємо та узагальнимо знання з теми
«Перші князі Русі-України».
II. Актуалізація опорних знань учнів
Зараз переглянемо фільм «Перші князі Русі-України»(переходимо за
посиланням).
https://www.youtube.com/watch?v=S2VlYh_laRY.
Мотивація до перегляду історичного фільма.
Під час перегляду фільму ви згадаєте, хто і за яких умов став першим
князем Русі- України, роки правління князів, їх відомі походи, рокипідписання
угод, дипломатичні стосункиз іншими країнами. Під час перегляду робіть
записи в робочізошити.
Після перегляду фільму прошу дати усні відповіді на питання (записані
на дошці)
Назвіть передумови утворення держави.
Поясніть походження назви Русь.
Назвіть князя, який першим підписався під документом «Великий князь
Руський»?
ІІІ. Систематизація знань учнів.
Перевіримо, як ви опанували матеріал.
1. Повторення хронології.
2. Переходим за посиланням https://learningapps.org/display?v=pqx6xtx9c19
Розставте портрети князіву хронологічній послідовності їх правління
та підготуйте повідомлення за наступними питаннями:
Ім я та рокиправління князя?
Найважливіші напрями його діяльності.
Його внесок в історію.
Окресліть дипломатичні стосункиз іншими країнами.
2. Роботаз історичноюкартою.
Давайтезгадаємо, як формувалась територія Київськоїдержави ІХ-ХІст.
Переходим за посиланням https://learningapps.org/display?v=p7uv8xpkk19
Ваше завдання:
Розтавтеісторичні карти в хронологічній послідовності. Будьте уважними в
кінці виконання нажміть галочку для перевірки завдання .
Будьте готовідати відповідь на наступні питання(питання висвітленні на
дошці)
1.Покажітьна карті:
Шлях «із варягів в греки»,що він означав?
Похід Олега на Київ ,в якому році він був?
Кордонидержави за рокиправління князя Ігоря.
Покажіть та назвіть приєднанні території за часів князя Святослава.
Покажіть кордони Київськоїдержави у 972році.
Покажіть території ,які втратила Київськадержава через набіги печенігів.
3.Попоную вам заповнититаблицю відповідностей «Київськікнязі кінець ІХ-
початокХст» ,перейдіть за посиланням
https://learningapps.org/display?v=p2ags82qt19
Ваше завдання:
визначте рокиправління князів;
згадайте їх походження;
наведіть приклади їх діяльності.
При правильній відповіді буде горіти зелений колір. Слідкуйте за часом, на
виконання завдання 5хв.
4. Роботаз літописом.
3. Як ви гадаєте, чи може літопис бути історичним джерелом? Доведіть мені
свою точку зору фактами.
Ви довели мені, що літопис –це історичне джерело, тому пропонуювам
перейти за посиланням і виконать завдання «Знайдипару».
https://learningapps.org/display?v=pe3h6unf319
Ваше завдання:
Про які події згадано в літописі?
Якому правителю КиївськоїРусіприсвячено сторінкилітопису?
5.Роботаз пазлами.
Якщо ви були уважними протягом уроку, то наступне завдання для вас буде
легким.Переходимо за посиланням.
https://learningapps.org/display?v=p7ppnnr6519
Вправа « Розкрий пазли».
Ця вправа дасть можливість вам перевірити свої знання з теми
« Київськікнязі кінець ІХст-початокХст» (4 хв)
6.Тестування.(10хв)
Виконуємо тести (Додаток1)
Після виконання тесту ви миттєво побачитесвій результат, що дасть вам
можливість відкорегувати свої знання .
V.Підсумок уроку
Рефлексія.
https://learningapps.org/display?v=pqj98hefn19
Д/з. На вибір учнів.
На моєму сайті https://lenadrobot1969.wixsite.com/lenadrobot/7-klas,
виконайте завдання-тренажери.
Використовуючи інтернет-сервіс LearningApps., скласти кросворд (7-10
слів)