Презентація до уроку тематичного узагальнення № 3, з історії України, 5 клас. Автор: вчитель історії та правознавства Болотіна Т.В. ЗОШ №20 м.Запоріжжя.
"Що історичні пам’ятки розповідають про минуле" (5 клас)
1. Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю
Запорізької міської ради Запорізької області
КОНСПЕКТ УРОКУ
З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
на тему № 3: "Що історичні пам’ятки розповідають про
минуле"
5 КЛАС
Автор: Болотіна Тетяна Вікторівна,
вчитель історії та правознавства,
кваліфікаційна категорія
"спеціаліст вищої категорії",
педагогічне звання
"учитель-методист
2015 р.
2. Тема уроку: Що історичні пам’ятки розповідають про минуле
Мета: узагальнити вивчений матеріал з теми; повторити поняття теми;
розвивати вміння називати, описувати та порівнювати
характеристику історичних споруд, складати розповідь про історичні
пам’ятки;
сформувати уявлення про час, коли створені ці пам’ятки;
зробити висновок про необхідність їх збереження;
виховувати повагу до культурної спадщини нашого народу.
Тип уроку: узагальнення
Обладнання: Мультимедійна система, презентація до уроку, підручник
Власова В. "Вступ до історії України", 2013 року.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Урок відбувається у вигляді гри, кожен учень намагається відповісти на
питання та завдання, що подані на слайдах презентації.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Слово вчителя: Пам’ятки культури належать до історичної спадщини. З
давніх часів у багатьох містах України існують християнські собори, майже у
кожній родині є ікони. Тож яку роль вони виконують в житті українців і
чому досі вражають своєю величчю і красою, ми спробуємо дати відповідь,
узагальнюючи свої знання на цьому уроці. В давнину вели войни, люди
ховалися у великих замках та фортецях, які досі вражають своєю міцністю.
На уроці ми поговоримо про найбільш відомі вулиці і площі наших міст і
з’ясуємо, яку роль вони відіграють у буденному житті мешканців. А також
згадаємо витвір садово-паркового мистецтва "Софіївку" та "Качанівку".
Зробимо висновок про необхідність збереження цих історичних пам’яток.
ІІІ. Основний зміст уроку. Узагальнення знань за тему (використання
презентації "Що історичні памятки розповідають про минуле"):
Гра "Знайти пару"
(знайдіть відповідність слів зображенням) слайд 3
Гра "Вилучи зайве"
(з поданих слів вилучите зайве і поясніть чому) слайд 4
Гра "Історична вікторина"
(поясніть поняття та хто ці історичні особистості) слайд 5
3. Гра-пазл "Малюнки + розповідь"
(опишить процес виготовлення книжок на Русі) слайд 6
Гра "Вгадай подію"
(із поданих висловів та малюнків визначте, про яку подію йдеться) слайд 7
Гра "Порівняйте пам’ятки архітектури"
(склавши таблицю, знайдіть спільне та відмінне) слайд 8
Гра"Вгадай зображення "
( з поданих ілюстрацій вгадайте назву кожної) слайд 9
Гра "Пам’ятка архітектури"
(схарактеризуйте пам’ятку архітектури за планом) слайд10
Гра "Історичні джерела свідчать"
(на підставі розповіді істориків та літописів, поданих на слайді, складіть
свою розповідь про культуру Русі, відповідаючи на питання) слайд 11
Гра "Мандрівка по вулицях міста"
(уважно роздивіться фотографії Києва та Запоріжжя, зробить висновок
про важливість вулиць і площ для буденного життя мешканців) слайд 12
Гра "В просторі часу"
(порахуйте час, відповівши на питання: скільки років тому створені
історичні пам’ятки подані на слайді?) слайд 13
ІV. Підсумок уроку. Висновки.