Мета: узагальнити знання дітей з теми «Прислівник»; вчити спільно визначати цілі діяльності,планувати, розробляти,реалізовувати проект,брати на себе відповідальність за прийняття рішень та їх виконання;розвивати вміння використовувати прислівники у своєму мовленні,правильно їх записувати,прагнення удосконалювати свої знання,співпрацювати у групі;виховувати любов до рідної мови,до рідного краю.
Заняття з математики "Подорож на кораблі "Рахувальний""
До публікації на Всеукраїнському порталі AneLok "Скарбничка вихователя"
Автор: Кацаєва Ольга Володимирівна. Вихователь. Дитячий садок «Журавка» Донецька обл., Олександрівський р-н, смт. Олександрівка.
Література: ж-л «Дошкільне виховання», «Джміль».
Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)Alyona Bilyk
Для опублікації на сайті anelok.in.ua
Кацаєва Ольга Володимирівна.
Вихователь. Дитячий садок «Журавка»
Донецька обл., Олександрівський р-н, смт. Олександрівка.
Мета: узагальнити знання дітей з теми «Прислівник»; вчити спільно визначати цілі діяльності,планувати, розробляти,реалізовувати проект,брати на себе відповідальність за прийняття рішень та їх виконання;розвивати вміння використовувати прислівники у своєму мовленні,правильно їх записувати,прагнення удосконалювати свої знання,співпрацювати у групі;виховувати любов до рідної мови,до рідного краю.
Мета: узагальнити знання дітей з теми «Прислівник»; вчити спільно визначати цілі діяльності,планувати, розробляти,реалізовувати проект,брати на себе відповідальність за прийняття рішень та їх виконання;розвивати вміння використовувати прислівники у своєму мовленні,правильно їх записувати,прагнення удосконалювати свої знання,співпрацювати у групі;виховувати любов до рідної мови,до рідного краю.
Заняття з математики "Подорож на кораблі "Рахувальний""
До публікації на Всеукраїнському порталі AneLok "Скарбничка вихователя"
Автор: Кацаєва Ольга Володимирівна. Вихователь. Дитячий садок «Журавка» Донецька обл., Олександрівський р-н, смт. Олександрівка.
Література: ж-л «Дошкільне виховання», «Джміль».
Заняття з математики "Подорож до лісу" (сер.вік)Alyona Bilyk
Для опублікації на сайті anelok.in.ua
Кацаєва Ольга Володимирівна.
Вихователь. Дитячий садок «Журавка»
Донецька обл., Олександрівський р-н, смт. Олександрівка.
Мета: узагальнити знання дітей з теми «Прислівник»; вчити спільно визначати цілі діяльності,планувати, розробляти,реалізовувати проект,брати на себе відповідальність за прийняття рішень та їх виконання;розвивати вміння використовувати прислівники у своєму мовленні,правильно їх записувати,прагнення удосконалювати свої знання,співпрацювати у групі;виховувати любов до рідної мови,до рідного краю.
1. Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 ім. М. Решетняка
Урок
природознавства
1 клас
Підготувала
вчитель початкових класів
Платана С.О.
2012 рік
2. Тема уроку. Які бувають рослини
Мета:
формувати поняття «дерево», «кущ», «трав’янисті рослини»;
ознайомити з характерними ознаками кожної групи рослин;
розвивати вміння порівнювати, аналізувати;
виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання: предметні малюнки (рослини,органи рослин),відеоролик з рослинами, підручник для 1
класу «Природознавство» авторів Т.Г.Гільберг, Т.В. Сак, зошит з природознавства видавництва
«Генеза», фішки, кольорові серветки.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Доброго дня вам, малята,
Любі хлопчики й дівчатка.
Сьогодні на уроці нам потрібні: голова – щоб думати, вушка – щоб слухати,
оченята – щоб спостерігати, ротик – щоб висловлювати думки,
носик – рівномірно дихати, серце – любити, посмішка – щоб наш урок розпочався з гарного
настрою. Давайте подаруємо один одному посмішку.
IІ. Хвилинка спостережень.
- Яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Якого кольору небо?
- Чи є надворі вітер?
- Тепло чи холодно?
- Чи ясний день?
III. Актуалізація опорних знань.
- Діти, до нас звернулися упорядники енциклопедії Вікіпедія. Підступний вірус знищив сторінку
«Рослини» в інтернеті. Допоможемо відновити інформацію. ( Рослини - жива чи нежива
природа? З яких частин складаються рослини? Як одним словом назвати частини рослини?
Розташуйте органи рослини по порядку (малюнки). Чи однаковий мають вигляд?)
ІV. Повідомлення теми і завдань уроку.
- На електронну адресу сайту дописувачі надіслали запитання:
- І чому це одні рослини мають товсте стебло і ростуть такі високі? А чому інші значно нижчі, але
мають по кілька стебел, деякі навіть переламати можна? А чому найнижчі рослини досить малі, а
стебло мають м’яке і соковите.
- Сьогодні на уроці ми спробуємо знайти відповідь на ці питання.
- На які групи їх поділяють та за якими ознаками.
Якими
бувають
рослини?
3. V. Спільне відкриття нових знань
1. Робота над створенням колажу «Загадкові лісники».
- Хто з вас відгадає загадку, має право знайти малюнок-відгадку і «посадити» рослину у лісі.
Гарне дерево, міцне,
Листя різьблене, рясне,
А на гілочках крислатих
Буде жолудів багато. (Дуб)
Весною росте, літом цвіте,
Восени осипається,
Зимою відсипається.
А квіти – на медок!
Лікує від грипу, кашлю та хрипу. (Липа)
Стрімко вибігли на гору
Дві подружки білокорі.
Дощик їм полоще кіски.
Звуть подружок цих …. (берізки)
І маленькі, і старенькі
Влітку, взимку, навесні
Всюди вдягнені гарненько
У зелені сукні всі. (Ялинки).
Запитання
- Що об’єднує всі ці назви? ( Це дерева) Що спільного у будові?
У вінку зеленолистім, у червоному намисті,
Видивляється у воду на свою хорошу вроду. (Калина)
Листочки довгенькі, вузенькі, гостренькі
Дивляться у воду на свою плакучу вроду. (Верба)
Червона кожушинка, всередині вітамінка. (Шипшина)
В лісі росту, сам малий, а шубка дерев’яна. (Ліщина)
Запитання
- Як можна одним словом назвати калину, вербу, шипшину, ліщину? Що скажете про будову?
Стала на поляні в жовтім сарафані.
Підросте – всміхнеться, для вітрів вбереться
В платтячко біленьке, пишне та легеньке. (Кульбаба)
На стрункій високій ніжці
біля річки на лужку,
у хустинці білосніжній
стрів я квіточку таку.
Ясним оком жовтуватим
усміхнулася мені.
Я хотів її зірвати,
а бджола сказала: - Ні! (Ромашка)
Повна діжка жита, п’ятачком накрита. (Мак)
Запитання
- Як назвати одним словом цю групу рослин?
- На скільки груп розподілено рослини?
- Чим відрізняються кущі від дерев?
- Чим трав’янисті рослини відрізняються від інших?
2. Гра-руханка «Рослини».
Умови гри: коли називається дерево‚ то руки потрібно піднімати вгору‚ коли кущ — опускати вниз,
трав’янисті рослини – присісти.Ведучий може назвати дерево‚ а руки опустити, або назвати кущ -
підняти руки. Учнів‚ що помилились, виводять з гри.
3. Робота з підручником (за завданнями підручника). С. 46-47
1. Читання статті «Які бувають рослини»
2. Розгляд ілюстрацій та відповіді на питання.
3. Робота над завданням з фішками. Накрити зеленим кружечком - дерево, червоним – кущ, синім –
трави.
4. VI.Фізхвилинка.
В нас тоненькі стовбурці (встають)
Ми в стрункі стаєм ряди,
Виправляєм гілочки. (руки перед собою)
Ледь зіп’явшись з корінців,
Дістаємо промінці. (руки вгору)
Хилять свіжі вітерці
Вліво-вправо стовбурці. (нахили тулуба)
Ще й верхівки кожен ряд
Нахиля вперед-назад. (вправи для шиї)
VIІ. Закріплення вивченого.
1. Робота в зошиті с. 20
2. Робота над діаграмою Вена.
- Що спільного є у будові рослин? ( Діти лаштують малюнки органів рослин (корінь, стебло,
стовбур, листки,гілки та інш. на діаграмі у відповідних місцях).
3. Перегляд відеоролика.
Говорять підсніжник, конвалія та кульбаба.
Підсніжник:
- Ми – красиві квіти, запашні. Від цього страждаємо. Рвуть нас люди без ліку. Продають букетики
і ставлять їх у вази.
Конвалія:
- Чи надовго вистачить нашої краси і запаху, якщо ми без основи нашої, без корінців, без живлення
стоїмо в затхлій воді? Ми повсякчас намагаємося сховатися чимдалі від людей. Але боємося, що і
там знайдуть.
Кульбаба:
- Мене і моїх подружок дівчата вплели у віночки. Ми зразу ж похилили голівоньки.
Підсніжник:
- А нещодавно зрубали красеня дуба, на якому так гарно виспівували пташки. І калинонька
постраждала, її смачні ягідки зірвали разом з гілочками. Першокласники, допоможіть нам…
Вчитель:
- Як Ви думаєте про що хотіли попросити нас рослини? (Складання правил поводження з
рослинами у природі)
4. Робота в групах.
Дерева
Трав'янисті
рослини
Кущі
5. Створення рваної аплікації різних груп рослин із кольорових серветок.
VIІІ. Підсумок уроку. Гра «Мікрофон»
- Чи дізналися відповідь на питання уроку? Чого навчилися?
- Я стверджую, що яблуня – кущ. Доведіть, що я говорю правильно.
- Скільки видів рослин росте на шкільній клумбі? Які?
- Як треба ставитися до рослин?
- Чи знаєте ви казки, у яких зустрічаються назви дерев, кущів, трав’янистих рослин? («Івасик
Телесик», «Казка про молодильні яблука та живу воду», «Червоненька квіточка», «Квітка-
семицвітка»)