1. HOGESCHOOL ROTTERDAM LESBESCHRIJVING
PABO
Propedeuse en Hoofdfase Jongere kind - Oudere kind*
Semester 1 - 2 - 3 - 4 - 5*
Student: Eva Schouwenburg Studentnummer:0844964
Stageschool + BRIN:De
Paboklas: 3F Datum: 18-04-11
Kruidenhoek
Stagebegeleider: Tamar v Israel Mentor: Kitty Molenaar Groep:1/ 2
Vak: gym Onderwerp: raken
* omcirkelen wat van toepassing is
Persoonlijke doelen die bij deze activiteit extra aandacht hebben:
(zie je POP, reflecties e.d.)
Ik wil de regels van te voren bespreken, niet bang zijn om deze les te geven, alles goed voorbereiden,
consequent zijn
Aspecten van onderwijs:
1. Verantwoording
De kinderen leren te mikken
2. Leerstof
De les gaat over mikken/ raken
3. Beginsituatie
De kinderen hebben dit wel eens eerder gedaan
4. Leefwereld
Het past bij de leefwereld omdat de spelletjes hierop aansluiten en aangepast zijn op hun niveau
5. Leerdoelen
De kinderen kunnen mikken vanaf een bepaalde afstand op een voorwerp
6. Onderwijstijd
Half uur?
7. Spel/leeractiviteiten
- met pittenzakjes kranten raken, vanaf hoge afstand iets in de mand kunnen gooien, blokjes van elkaar om proberen
te schieten met een voetbal
8. Werkvormen
circuitles
9. Groeperingsvormen
De kinderen werken in groepjes van8?
10. Samenwerking
Ze kunnen elkaar helpen en stimuleren
11. Leer- en hulpmiddelen
12. Ict
13. Klassenmanagement
Ik wil de regels van te voren herhalen en duidelijk afspreken dat als ik in mijn handen klap ze stil moeten zijn
14. Differentiatie
Als de spellen te makkelijk of moeilijk zijn heb ik op elk spel een varriatie die ik zal beschrijven in de les
15. Adaptief werken
16. Pedagogisch klimaat
De kinderen kennen de regels en ik ben hier consequent in
17. Evaluatie
18. Introductie
19. Leerlingbegeleiding
Tips geven, moeilijker/ makkelijker maken
2. Didactische route
Tijd Leerstof Leerling Leefwereld
Inleiding
De kinderen zitten op de banken en ik herhaal duidelijk de regels, ik les alle spellen uit en probeer dit
niet te lang te doen, zodat de kinderen snel aan de slag kunnen. Ik maak groepjes, door ze in een rij te
zetten en te verdelen per hoek.
Kern Hoek 1;
Raken; er hangt een lang touw met hier overheen kranten. Er staan banken waar achter de kinderen
moeten staan. De kinderen moeten om de beurt vanachter de bank proberen de kranten met een
pittenzakje te raken. Ze mogen elk 3 pittenzakjes gooien en moeten dan achteraan aansluiten. Als alle
pittenzakjes op zijn, mogen de kinderen ze weer verzamelen en beginnen ze opnieuw. Als het te
Afsluiting moeilijk of makkelijk is, kan ik de bank verder weg of dichterbij zetten.
Hoek 2; De kinderen verdelen zich in twee teams, ze staan tegenover elkaar. Elk kind heeft een blokje
en elk tweetal heeft een bal. De kinderen moeten al rollend proberen elkaars blokje om te gooien. Ze
mogen niet over de lijn komen.
Hoek 3; Drop ‘m erin
De kinderen pakken onderaan het klimrek een pittenzakje of een ander voorwerp. Ze klimmen naar
boven en vanaf boven mikken ze het voorwerp naar beneden, het is de bedoeling dat het voorwerp in
de hiervoor geplaatste manden terecht komt. Er zijn 3 verschillende hoogtes om te klimmen, hierin zit
dus al differentiatie
Bron: Ontwerpen van onderwijs, C. de Munnik en K. Vreugdenhil
Lesevaluatie
Zijn je lesdoelen behaald?
Zijn je persoonlijke doelen behaald?
Welke actiepunten stel je op n.a.v. deze les?
Feedback mentor: