1. Lesvoorbereiding<br />Gegevens stageschool Gegevens student:<br />StageschoolDe KruidenhoekNaam studentEva SchouwenburgPlaatsRotterdamKlas3FStagementorKittyPeriode1Stagegroep1/ 2StagebegeleiderTamarDatum31-3-11Vak taal<br />Vooraf<br />Begin situatieLesruimteDe KringErvaringDe kinderen kennen de woorden die we behandelen<br />Eigen leerdoelenHet is belangrijk dat ik duidelijk praat en de opdracht duidelijk uitleg voordat we beginnen. Ook moet ik goed letten op differentiatie, als de kinderen nog een beetje moeite hebben met de oefening, nog even doorgaan en dan pas naar de volgende overgaan<br />Lesdoelen Vakgerichte doelenDe kinderen luisteren gericht naar de woorden die ik noem en doen daarbij de opdracht die ze krijgen<br />De les<br />IntroductiefaseWat doe ik?IntroducerenIk vertel dat we iets gaan doen waarbij de kinderen heel goed moeten luisteren. Kunnen ze eens laten zien dat ze super goed stil kunnen zijn?Instrueren Ik vertel per oefening wat ze precies moeten doen..<br />De kernWat doe ik?Observeren / Begeleiden1. Leg je hand op je hoofd wanneer het woord astronaut hoort. Satelliet – astronaut – zweven – zonnestelsel – astronaut – sterren – lancering – sterrenkijker - astronaut.Ga staan wanneer je het woord maan hoort. Maan – planeet – ruimteschip – maan – heelal – maan – aarde – maan – maan – zon – raket .2. Het langste woord herkennen.Zon – maneschijn Lancering – aarde Wolk – hemelmaan – ruimteschip zonnestelsel – ster licht – astronaut3. Het kortste woord herkennen.Schitteren – zon Satelliet – maan Mercurius – marsster – schotel straal – ruimtewezen krater – zonnestelsel4. Welke klank hoor je als eerste, middelste of als laatste? Zon – maan – wolk – straal – raket – mars – heelal – aarde – ster – lancering – sterrenkijker – planet5. Hetzelfde woord in een reeks herkennen en benoemen. Zon – maan – lancering – zon Wolk – wolk – raket – lucht – wolk Planeet – aarde – ster – straal – sterMars – lancering – maan - mars<br />AfsluitingWat doe ik?Afronden Ik vraag aan de kinderen of ze het moeilijk vonden en leuk.Daarna leg ik uit wat we tijdens de werkles gaan doen en deel het werk uit. <br />Reflectie <br />Wat ging goedWat kan beterIntroductiefase kernAfsluitingNieuwe doelen<br />