2. Сума кутів трикутникаСума кутів трикутника
Наука складається зНаука складається з
фактів, як будинок ізфактів, як будинок із
каменів, але набіркаменів, але набір
фактів ще не наука,фактів ще не наука,
так само, як купатак само, як купа
каміння ще не будинок.каміння ще не будинок.
8. Теорема про зовнішній кутТеорема про зовнішній кут
Зовнішній кут трикутникаЗовнішній кут трикутника
дорівнює сумі кутівдорівнює сумі кутів
трикутникатрикутника не суміжнихне суміжних з нимз ним
1
23
<3 = <1 + <2
10. ТеоремаТеорема
У трикутнику протиУ трикутнику проти більшоїбільшої
сторони лежитьсторони лежить більшийбільший кут, ікут, і
навпаки, протинавпаки, проти більшогобільшого кутакута
лежитьлежить більшабільша сторонасторона
12. Перевіримо себеПеревіримо себе
1
2
3
А
В
С
Назвіть найбільшийНазвіть найбільший
кут трикутника.кут трикутника.
Назвіть найменшуНазвіть найменшу
сторону трикутника.сторону трикутника.
Назвіть найбільшуНазвіть найбільшу
сторону трикутника.сторону трикутника.
Назвіть найменшийНазвіть найменший
кут трикутника.кут трикутника.
Тема. Сума кутів трикутника.
Мета. Домогтися засвоєння учнями змісту теорем і означень, а також наслідок. Розвивати вміння застосовувати теореми на практиці, виробити навики при розв’язуванні задач. Виховувати культуру запису, мовлення, поведінки.
Тип уроку: засвоєння знань.
Обладнання: креслярські інструменти, інтерактивна дошка, модель трикутника з паперу у кожного учня.
Хід уроку.
Організація класу.
Оголосити тему і мету уроку. Показати відповідні слайди.
2. Актуалізація знань.
Опитування учнів:
1) Які існують види трикутників за кутами?
2) Які існують види трикутників за сторонами?
3) Скільки гострих кутів може бути в трикутнику?
4) Скільки прямих кутів може бути в трикутнику?
5) Скільки тупих кутів може бути в трикутнику?
Сформулювати теорему про суму кутів трикутника.
Показати відповідний слайд. Учні роблять малюнок до теореми і записують скорочено.
Практична робота на доведення теореми.
а) Беремо модель трикутника.
б) Надпишемо на ній кути по номерам.
в) Поділимо дві сторони трикутника пополам і перегнемо по прямій кут.
г) Загнемо два інші кути.
д) Три кути – це і є кути трикутника, вони утворюють розгорнутий кут, який дорівнює 180 градусів.
є) Теорему доведено.
Демонструємо на слайді, для закріплення ще раз доведення теореми.
3) Означення зовнішнього кута трикутника.
Теорема про зовнішній кут.
Слайд. Учні роблять малюнок до теореми і записують скорочено.
Теорема про сторони і кути.
Задача №405.
Учні спочатку роблять самостійно малюнок і записують умову.
Перевірити малюнок за слайдом.
Колективно розв’язати задачу.