SlideShare a Scribd company logo
1 of 5
Download to read offline
Сабақ барысының конспектісі: «Сорғыш құрттар. Даму циклы және иелерін
алмастыруы»
Слайд
нөмірі
Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті
Слайд №1,2 Сәлемдесу, түгелдеу, гитара, скрипка,
домбыра арқылы топтастыру, Ұлытау
тобының орындауында Терісқақбай күйін
интербелсенді тақтадан қояды.
3 мин.
Сәлемдеседі, топқа бөлінеді,
сергіту сәтін орындайды.
Слайд №3
«Серпілген сауал» әдісі. Үйге берілген
тапсырманы сұрақ-жауап арқылы
диалогқа түсіру. Әр топтан бір оқушы
шығарып допты беру.6 мин.
Ортаға шыққан оқушы допты
кез келген оқушыға
лақтырып, сұрақ қояды,
тосқан оқушы орнынан
тұрып жауап береді.
Слайд №4
«Автобус аялдамасы» әдісі. Сорғыш
құрттардың көбею жолдары.
Бауырсорғыш гермафродит жәндік.
Сиыр цепені.10 мин.
Оқушылардың мұндағы
мақсаты берілген сұрақтарға
жауап беріп, өз ой-
пікірлерімен санаса білу
Топпен жұмыс жасау:
Оқушылар көлемді мәтінді
әрқайсысы жеке-жеке топ
ішінде оқып шығып топпен
талқылайды, сосын келесі
топтардың парағына жазады.
Слайд №5 Постермен жұмыс. Интербелсенді тақтаға
тапсырмалар шығару.
1 топ. Жалпақ құрттар.
2 топ. Сорғыш құрттар класы.
3 топ. Таспа құрттар класы. 9 мин.
Оқушылардың өз ойларын,
пікірін ортаға салып постер
бетіне түсіреді. Топтап бір
оқушы шығып қорғайды.
Слайд №6
«Алты қалпақ» әдісі. Алты қалпақты
оқушыларға таратып беру, тақтаға
сорғыш құрт сөзін шығарады.10 мин
Оқушыларға берілген қалпақ
бойынша дайындалады.
Сосын ортаға шығып
қорғайды.
Слайд №7
Эссе жазу. Парақтар таратып беріп,
бүгінгі тақырып бойынша өз ойларын
жазуды тапсырады.3мин.
Оқушылардыңтақырып
бойынша өз пікірлерін
жазады.
Слайд №8
«20 секунд» әдісі. арқылы бағалау.
Мұғалім бірнеше сұрақтар оқиды.2 мин.
Оқушылар сұрақтың жауабын
алдындағы параққа жазады.
Слайд №8
Кері байланыс.Оқушыларға стикер
толтыруды ұсынады.2 мин.
Ұсынылған стикерді
толтырады.
Күні: 14.10.2015жыл Сыныбы: 7
Сабақтың тақырыбы: Сорғыш құрттар. Даму циклы және иелерін алмастыруы.
Мақсаты: Сорғыш құрттардың негізгі өкілдеріне тоқталу. Оқушылардың сыни
ойлауларын дамыту мақсатында жұмыстар жасау.
Күтілетін нәтиже: Сорғыш құрттардың негізгі өкілдерімен тоқталады. Оқушылардың
сыни ойлауларын дамыту мақсатында жұмыстар жасайды.
Модульдері: АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын тұрғысынан
ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды
оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту
үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)
Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), жиынтық (ЖБағ)
Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары
Әдіс тәсілдер: Серпілген сауал,автобус аялдамасы, алты қалпақ, эссе, постер .
Сабақ
кезеңдері
Уақыт Тапсырма Мұғалімнің іс -
әрекеті
Оқушының іс - әрекеті
Ұйымдастыру,
топтастыру,
сергіту сәті.
3 мин Сәлемдесу,
түгелдеу,
топтастыру,
Ұлытау
тобының
орындауында
терісқақбай күйі.
Сәлемдесу,
түгелдеу, гитара,
скрипка, домбыра
арқылы
топтастыру, ұлытау
тобының
орындауында
терісқақбай күйін
интербелсенді
тақтадан қою.
Сәлемдеседі, топқа
бөлінеді, сергіту сәтін
орындайды.
Білу 6 мин «Серпілген
сауал» әдісі
бойынша үй
тапсырмасын
сұрау
Үйге берілген
тапсырманы сұрақ-
жауап арқылы
диалогқа түсіру. Әр
топтан бір оқушы
шығарып допты
беру.
Ортаға шыққан оқушы
допты кез келген
оқушыға лақтырып,
сұрақ қояды, тосқан
оқушы орнынан тұрып
жауап береді.
Түсіну 10 мин «Автобус
аялдамасы» әдісі
бойынша
оқушылар
топпен жұмыс
жасайды,
алдымен мәтінді
оқиды, өз
ойларын өзге
топтың парағына
жазады
Сорғыш
құрттардың көбею
жолдары.
Бауырсорғыш
гермафродит
жәндік.
Сиыр цепені.
Оқушылардың
мұндағы мақсаты
берілген сұрақтарға
жауап беріп, өз ой-
пікірлерімен санаса
білу
Топпен жұмыс жасау:
Оқушылар көлемді
мәтінді әрқайсысы
жеке-жеке топ ішінде
оқып шығып топпен
талқылайды, сосын
келесі топтардың
парағына жазады.
Қолдану 9 мин Постермен
жұмыс
Интербелсенді
тақтаға
тапсырмалар
шығару.
1 топ. Жалпақ
құрттар.
2 топ. Сорғыш
құрттар класы.
3 топ. Таспа
құрттар класы.
Оқушылардың өз
ойларын, пікірін
ортаға салып постар
бетіне түсіреді. Топтап
бір оқушы шығып
қорғайды.
Талдау 10 мин «Алты қалпақ»
әдісін қолдану
Алты қалпақты
оқушыларға
таратып беру,
тақтаға сорғыш
құрт сөзін
шығарады.
Оқушыларға берілген
қалпақ бойынша
дайындалады. Сосын
ортаға шығып
қорғайды.
Жинақтау 3 мин Эссе жазу. Парақтар таратып
беріп, бүгінгі
тақырып бойынша
өз ойларын жазуды
тапсырады.
Оқушылардың
тақырып бойынша өз
пікірлерін жазады.
Бағалау 2 мин «20 секунд»
әдісі арқылы
бағалау
Мұғалім бірнеше
сұрақтар қояды.
Оқушылар алдындағы
парақтарға
жауаптарын жазады.
Кері
байланыс
2 мин Оқушылар
бүгінгі сабаққа
деген ойынын
стикерге жазып,
тақтаға іледі.
Оқушыларға стикер
толтыруды
ұсынады.
Ұсынылған стикерді
толтырады.
Рецензия
14 қазан күні 7 «А» сынып оқушыларына сыни ойлауларын дамыту мақсатында
« Сорғыш құрттар. Даму циклы және иелерін алмастыруы » тақырыбында биология
пәнінен сабақ өткізілді.Сабақ жоспары 7 модульді ықпалдастыру арқылы құрылған.
Серпілген сауал, автобус аялдамасы, алты қалпақ, эссе, 20 секунд, постер әдістерін
қолданды.Сабақ жоспарын блум таксаномиясына салған.Оқушылар топпен бірігіп
тапсырмалар орындады. Оқушылар мәтінді оқып, өз ойларын ортаға салып топпен
талқылады. Осы кезде Мерсердің зерттеуіне сәйкес оқушылардың арасында әңгіме-
дебат, кумулятивтік әңгіме, зерттеушілік әңгіме жүріп жатқанын байқадым.Бағалау
кезеңінде «20 секунд»әдісі арқылы бағалады.Әдіс – тәсілдерді сабақта тиімді пайдаланған.
Жалпы сабақ қойылған талаптарға сай өткізілді, мұғалімнің іс әрекеті «жақсы» деп
бағаланып, қорғауға жіберілсін.
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Б.Дарганов
сабақ

More Related Content

What's hot

ашы саба__ эльмира
ашы   саба__ эльмираашы   саба__ эльмира
ашы саба__ эльмира
oquzaman
 

What's hot (20)

технология пәні бойынша ашық
технология пәні бойынша ашық технология пәні бойынша ашық
технология пәні бойынша ашық
 
Омирбаева Майгуль
Омирбаева Майгуль Омирбаева Майгуль
Омирбаева Майгуль
 
777
777777
777
 
9559,nmnknk
9559,nmnknk9559,nmnknk
9559,nmnknk
 
327ЦУЙУЦЙЦ
327ЦУЙУЦЙЦ327ЦУЙУЦЙЦ
327ЦУЙУЦЙЦ
 
Сабақтың тақырыбы: Сөйлем
Сабақтың тақырыбы: СөйлемСабақтың тақырыбы: Сөйлем
Сабақтың тақырыбы: Сөйлем
 
Fvyvfv (3)
Fvyvfv (3)Fvyvfv (3)
Fvyvfv (3)
 
Кітапханада
КітапханадаКітапханада
Кітапханада
 
Су- тіршілік көзі
Су- тіршілік көзіСу- тіршілік көзі
Су- тіршілік көзі
 
сабақ жоспары. қазақ тілі,
сабақ жоспары. қазақ тілі,сабақ жоспары. қазақ тілі,
сабақ жоспары. қазақ тілі,
 
2020ьььььььььььььььььь
2020ьььььььььььььььььь2020ьььььььььььььььььь
2020ьььььььььььььььььь
 
11
1111
11
 
963укцкуцкуц
963укцкуцкуц963укцкуцкуц
963укцкуцкуц
 
Әлемдік білім кеңістігіндегі танымал оқыту әдістемелерінің бірі
Әлемдік білім кеңістігіндегі танымал оқыту  әдістемелерінің біріӘлемдік білім кеңістігіндегі танымал оқыту  әдістемелерінің бірі
Әлемдік білім кеңістігіндегі танымал оқыту әдістемелерінің бірі
 
87478
8747887478
87478
 
ашық сабақ жоспары
ашық сабақ жоспарыашық сабақ жоспары
ашық сабақ жоспары
 
ашы саба__ эльмира
ашы   саба__ эльмираашы   саба__ эльмира
ашы саба__ эльмира
 
400
400400
400
 
99уукуу
99уукуу99уукуу
99уукуу
 
201456
  201456  201456
201456
 

Similar to сабақ

30 әдіс тәсілдері.pdf
30 әдіс тәсілдері.pdf30 әдіс тәсілдері.pdf
30 әдіс тәсілдері.pdf
AyaulymAlymbek
 
Мастер класс әдіс тәсілдер — копия.ppt
Мастер класс әдіс тәсілдер — копия.pptМастер класс әдіс тәсілдер — копия.ppt
Мастер класс әдіс тәсілдер — копия.ppt
AbilkhaiyrBatyrbay
 

Similar to сабақ (20)

ашық сабақ
ашық сабақашық сабақ
ашық сабақ
 
22ұқұққ
22ұқұққ22ұқұққ
22ұқұққ
 
666
666666
666
 
30 әдіс тәсілдері.pdf
30 әдіс тәсілдері.pdf30 әдіс тәсілдері.pdf
30 әдіс тәсілдері.pdf
 
Ғажайып бақ (ертегі)
Ғажайып бақ (ертегі)Ғажайып бақ (ертегі)
Ғажайып бақ (ертегі)
 
қадыр мырза әлі
қадыр  мырза әлі қадыр  мырза әлі
қадыр мырза әлі
 
қадыр мырза әлі
қадыр  мырза әлі қадыр  мырза әлі
қадыр мырза әлі
 
йййй
йййййййй
йййй
 
бірлескен және топтық жұмыс
бірлескен және топтық жұмысбірлескен және топтық жұмыс
бірлескен және топтық жұмыс
 
Qqq
QqqQqq
Qqq
 
16424rtrtrtrt
16424rtrtrtrt16424rtrtrtrt
16424rtrtrtrt
 
коучинг қмж көшбасшылық
коучинг қмж көшбасшылықкоучинг қмж көшбасшылық
коучинг қмж көшбасшылық
 
доклад класс (автосохраненный)
доклад   класс (автосохраненный)доклад   класс (автосохраненный)
доклад класс (автосохраненный)
 
Sss
SssSss
Sss
 
өзін өзі тану ашық сабақ
өзін өзі тану ашық сабақөзін өзі тану ашық сабақ
өзін өзі тану ашық сабақ
 
21wewew
21wewew21wewew
21wewew
 
Мастер класс әдіс тәсілдер — копия.ppt
Мастер класс әдіс тәсілдер — копия.pptМастер класс әдіс тәсілдер — копия.ppt
Мастер класс әдіс тәсілдер — копия.ppt
 
өзін өзі тану ашық сабақ
өзін өзі тану ашық сабақөзін өзі тану ашық сабақ
өзін өзі тану ашық сабақ
 
4949о
4949о4949о
4949о
 
Kou4ing222
Kou4ing222Kou4ing222
Kou4ing222
 

сабақ

  • 1. Сабақ барысының конспектісі: «Сорғыш құрттар. Даму циклы және иелерін алмастыруы» Слайд нөмірі Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Слайд №1,2 Сәлемдесу, түгелдеу, гитара, скрипка, домбыра арқылы топтастыру, Ұлытау тобының орындауында Терісқақбай күйін интербелсенді тақтадан қояды. 3 мин. Сәлемдеседі, топқа бөлінеді, сергіту сәтін орындайды. Слайд №3 «Серпілген сауал» әдісі. Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Әр топтан бір оқушы шығарып допты беру.6 мин. Ортаға шыққан оқушы допты кез келген оқушыға лақтырып, сұрақ қояды, тосқан оқушы орнынан тұрып жауап береді. Слайд №4 «Автобус аялдамасы» әдісі. Сорғыш құрттардың көбею жолдары. Бауырсорғыш гермафродит жәндік. Сиыр цепені.10 мин. Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой- пікірлерімен санаса білу Топпен жұмыс жасау: Оқушылар көлемді мәтінді әрқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып шығып топпен талқылайды, сосын келесі топтардың парағына жазады. Слайд №5 Постермен жұмыс. Интербелсенді тақтаға тапсырмалар шығару. 1 топ. Жалпақ құрттар. 2 топ. Сорғыш құрттар класы. 3 топ. Таспа құрттар класы. 9 мин. Оқушылардың өз ойларын, пікірін ортаға салып постер бетіне түсіреді. Топтап бір оқушы шығып қорғайды. Слайд №6 «Алты қалпақ» әдісі. Алты қалпақты оқушыларға таратып беру, тақтаға сорғыш құрт сөзін шығарады.10 мин Оқушыларға берілген қалпақ бойынша дайындалады. Сосын ортаға шығып қорғайды. Слайд №7 Эссе жазу. Парақтар таратып беріп, бүгінгі тақырып бойынша өз ойларын жазуды тапсырады.3мин. Оқушылардыңтақырып бойынша өз пікірлерін жазады. Слайд №8 «20 секунд» әдісі. арқылы бағалау. Мұғалім бірнеше сұрақтар оқиды.2 мин. Оқушылар сұрақтың жауабын алдындағы параққа жазады. Слайд №8 Кері байланыс.Оқушыларға стикер толтыруды ұсынады.2 мин. Ұсынылған стикерді толтырады.
  • 2. Күні: 14.10.2015жыл Сыныбы: 7 Сабақтың тақырыбы: Сорғыш құрттар. Даму циклы және иелерін алмастыруы. Мақсаты: Сорғыш құрттардың негізгі өкілдеріне тоқталу. Оқушылардың сыни ойлауларын дамыту мақсатында жұмыстар жасау. Күтілетін нәтиже: Сорғыш құрттардың негізгі өкілдерімен тоқталады. Оқушылардың сыни ойлауларын дамыту мақсатында жұмыстар жасайды. Модульдері: АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту) Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), жиынтық (ЖБағ) Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары Әдіс тәсілдер: Серпілген сауал,автобус аялдамасы, алты қалпақ, эссе, постер . Сабақ кезеңдері Уақыт Тапсырма Мұғалімнің іс - әрекеті Оқушының іс - әрекеті Ұйымдастыру, топтастыру, сергіту сәті. 3 мин Сәлемдесу, түгелдеу, топтастыру, Ұлытау тобының орындауында терісқақбай күйі. Сәлемдесу, түгелдеу, гитара, скрипка, домбыра арқылы топтастыру, ұлытау тобының орындауында терісқақбай күйін интербелсенді тақтадан қою. Сәлемдеседі, топқа бөлінеді, сергіту сәтін орындайды. Білу 6 мин «Серпілген сауал» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау Үйге берілген тапсырманы сұрақ- жауап арқылы диалогқа түсіру. Әр топтан бір оқушы шығарып допты беру. Ортаға шыққан оқушы допты кез келген оқушыға лақтырып, сұрақ қояды, тосқан оқушы орнынан тұрып жауап береді. Түсіну 10 мин «Автобус аялдамасы» әдісі бойынша оқушылар топпен жұмыс жасайды, алдымен мәтінді оқиды, өз ойларын өзге топтың парағына жазады Сорғыш құрттардың көбею жолдары. Бауырсорғыш гермафродит жәндік. Сиыр цепені. Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой- пікірлерімен санаса білу Топпен жұмыс жасау: Оқушылар көлемді мәтінді әрқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып шығып топпен талқылайды, сосын келесі топтардың
  • 3. парағына жазады. Қолдану 9 мин Постермен жұмыс Интербелсенді тақтаға тапсырмалар шығару. 1 топ. Жалпақ құрттар. 2 топ. Сорғыш құрттар класы. 3 топ. Таспа құрттар класы. Оқушылардың өз ойларын, пікірін ортаға салып постар бетіне түсіреді. Топтап бір оқушы шығып қорғайды. Талдау 10 мин «Алты қалпақ» әдісін қолдану Алты қалпақты оқушыларға таратып беру, тақтаға сорғыш құрт сөзін шығарады. Оқушыларға берілген қалпақ бойынша дайындалады. Сосын ортаға шығып қорғайды. Жинақтау 3 мин Эссе жазу. Парақтар таратып беріп, бүгінгі тақырып бойынша өз ойларын жазуды тапсырады. Оқушылардың тақырып бойынша өз пікірлерін жазады. Бағалау 2 мин «20 секунд» әдісі арқылы бағалау Мұғалім бірнеше сұрақтар қояды. Оқушылар алдындағы парақтарға жауаптарын жазады. Кері байланыс 2 мин Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі. Оқушыларға стикер толтыруды ұсынады. Ұсынылған стикерді толтырады.
  • 4. Рецензия 14 қазан күні 7 «А» сынып оқушыларына сыни ойлауларын дамыту мақсатында « Сорғыш құрттар. Даму циклы және иелерін алмастыруы » тақырыбында биология пәнінен сабақ өткізілді.Сабақ жоспары 7 модульді ықпалдастыру арқылы құрылған. Серпілген сауал, автобус аялдамасы, алты қалпақ, эссе, 20 секунд, постер әдістерін қолданды.Сабақ жоспарын блум таксаномиясына салған.Оқушылар топпен бірігіп тапсырмалар орындады. Оқушылар мәтінді оқып, өз ойларын ортаға салып топпен талқылады. Осы кезде Мерсердің зерттеуіне сәйкес оқушылардың арасында әңгіме- дебат, кумулятивтік әңгіме, зерттеушілік әңгіме жүріп жатқанын байқадым.Бағалау кезеңінде «20 секунд»әдісі арқылы бағалады.Әдіс – тәсілдерді сабақта тиімді пайдаланған. Жалпы сабақ қойылған талаптарға сай өткізілді, мұғалімнің іс әрекеті «жақсы» деп бағаланып, қорғауға жіберілсін. Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Б.Дарганов