1. RANCANGAN MENGAJAR HARIAN A
Mata Pelajaran : Perdagangan Tingkatan : 5 Perdagangan 1
Tarikh : 27 Mac 2012 Bilangan Pelajar : 30 orang
Masa : 8.20 – 9.40 pagi (80 minit) Tajuk : Promosi
Sub Tajuk : Pemilihan Media Pengiklanan
Hasil Pembelajaran: Sebelum tamat proses pengajaran dan pembelajaran, dalam masa 5
minit (C), pelajar-pelajar Tingkatan 5 Perdagangan (A) dapat ;
a) Menghuraikan (B – Aras 2) 90% faktor-faktor pemilihan (D)
media pengiklanan
b) Mengenal pasti (B – Aras 4 ) faktor-faktor pemilihan media
pengiklanan yang diambil kira dalam iklan perniagaan yang
dipilih
Peng. Sedia Ada: Pada amnya pelajar telah mengetahui jenis-jenis media pengiklanan seperti
media bercetak, media elektronik dan media lain.
Nilai : Bekerjasama
KBKK : Menjana idea
Kem. Sosial : Mengintegrasikan idea
Langkah Isi Kandungan pelajaran Aktiviti P&P
Set induksi Pengenalan kepada media 1) Guru menayangkan satu video kepada
(5 minit) pengiklanan pelajar. (BBM 1)
Memaklumkan 2) Guru memaklumkan hasil pembelajaran dan
hasil pembelajaran kepentingan menguasai hasil pembelajaran
(1 minit) berkenaan.
Input Pengajaran Pemilihan Media 3) Guru memulakan pengajaran dengan
Pengiklanan Dan Faktor- menyatakan faktor-faktor pemilihan media
(15 minit) Faktornya. pengiklanan. (BBM 2)
Permodelan Pembelajaran berasaskan 4) Guru meminta pelajar membentuk kumpulan
(5 minit) Masalah (PBL) yang terdiri daripada enam orang pelajar
bagi setiap kumpulan. (BBM 3)
Semak kefahaman Perbincangan dalam 5) Pelajar diminta untuk merekodkan hasil
pelajar kumpulan perbincangan mereka.
( 10 minit )
Pantau dan 6) Guru membimbing dan mengawasi pelajar
ubahsuai dalam setiap peringkat.
(5 minit)
Praktis Terbimbing Pembentangan hasil 7) Pelajar diberi masa selama 15 minit untuk
(30 minit) perbincangan melakukan perbincangan dalam kumpulan.
Praktis bertempoh Latihan pengukuhan 8) Guru memberikan satu set soalan yang perlu
(10 minit) dijawab dalam tempoh masa tertentu
(BBM 4)
Penutup Penilaian 9) Guru merumuskan isi pembelajaran.
(5 minit)