1. 1
ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА I-III СТУПЕНІВ № 10
СВІТЛОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
КЛАСНА ГОДИНА
ТЕМА: «БУДЬ ЧИСТИМ І ОХАЙНИМ»
Автор: КузнєцоваІрина Олександрівна,
вчитель вищої категорії,
старший вчитель
загальноосвітньої школи I-III ступенів № 10
Світловодськоїміської ради
Кіровоградської області
2017
2. 2
Тема:БУДЬ ЧИСТИМ І ОХАЙНИМ
Мета:узагальнити знання основнихправил особистоїгігієни: формувати
вміння тримати в порядкусвої речіі одяг;виховувати бережливе ставлення
до свого здоров'я, естетичнийсмак.
Обладнання:Прислів'я про гігієну, предмети особистоїгігієни, малюнки.
Хід заходу
Ι. Організаційний момент.
Девіз заняття: Про цінність здоров'я.
Хто здоровий – той не плаче.
Жде його в житті удача.
Він уміє працювати,
Вчитись і відпочивати.
ΙΙ. Актуалізаціяопорнихзнань.
1. Бесіда про здоров'я.
Вчитель:- Ми живемо в дуже бурхливий час. Треба багато встигнути
зробити. Якви гадаєте, в цей стрімкий час, що для людини
найголовніше?
Діти: - Здоров'я.
Вчитель:- Що ж таке здоров'я?
2. Складання асоціативного куща здоров'я..
Дар
Щастя
Багатство
Успіх
Життя,
(На плакаті «Здоров'я» діти вивішують «промінчики»доСонечка).
3. Продовження бесідипро здоров'я.
Вчитель:- Здоров'я не купиш ні за які гроші. Коли людина хворіє – їй важко
здійснити свої плани, важко знайти і реалізувати себе в цьому світі.
- Як ви гадаєте, що потрібно робити, щоб бути здоровим?
Гра «Мікрофон». Учні:
1. Виконувати розпорядокдня.
ЗДОРОВ'Я
3. 3
2. Правильно харчуватись.
3. Займатись спортом.
4. Загартовуватись.
5. Вміло відпочивати.
6. Бути чистимита охайними.
ΙΙΙ . Об'явленнятеми та мети заходу.
Вчитель:- Сьогодніми будемо вчитися бути чистимита охайними, бо
чистота– запорука здоров'я.
- Як ви гадаєте, з чого повинен починатися раноклюдини, яка хоче
бути здоровою?
Учні:
1. Встати з ліжка, застелити його.
2. Умитися, прийняти душ.
3. Почиститизуби.
4. Зробити зарядку.
5. Поснідати.
6. Одягнутися по сезону.
7. Йти до школи.
Вчитель:- Правильно. Зараз учні нашого класу, Єгор та Дар’я, розкажуть
вірш
Учні розказують вірш:
Здоров'я – основавсьогона світі,
Здоровимибажають бути всі
діти.
Для цього потрібно щоденно
вмиватись,
Робитизарядкуі тепло вдягатись.
Себе гартувати водою і сонцем,
І солодко спатиз відкритим віконцем.
Їсти усе, що на стіл подають
Бо ж страви нам ростуі сил додають.
Вчитель:- До чого закликає нас цей вірш?
Діти: - Вчить нас бути здоровими, дбатипро своє здоров'я.
ΙV. Прихід листоношіПєчкіна. (Стук у двері. Заходить листоноша Пєчкін,
приносить телеграму та посилку від Мийдодира. Читає телеграму).
Телеграма (Любідіти! Я, Мийдодир, прошу вас вступити в товариство
друзів чистоти!Членами цього товаристваможуть бути учні, які
дотримуються правилособистої гігієни, дружать з милом, мочалкою, зубною
щіткою і зубноюпастою).
4. 4
Вчитель:- Діти, а серед вас є такі, хто не дружить з милом, мочалкою,
зубноющіткою?
- Немає?
- Тодіви всі можете себе вважати членами товариствадрузів чистоти.
- Учні нашого класу склали «Правила друзів чистоти».
(Виходять учні. Читають правила друзівчистоти.)
ПРАВИЛА ДРУЗІВ ЧИСТОТИ.
1. Мий руки, обличчя і шию – вранці та ввечері.
2. Не забудь вичиститити бруд з-під нігтів.
3. Ноги мий перед сном щодня.
4. Зуби чистивранці і ввечері.
Вчитель:- А що в посилці? Відкриємо? Тут загадки!
V. Загадки про речі особистоїгігієни.
1. Зуби є, а рота немає (Гребінець).
2. Колюча, наче їжачок,
Штанці почистить, піджачок (Щіткадля одягу).
3. Який є, таким покаже і без слів про все розкаже (Дзеркало).
4. Любе митись, а від цього тільки худне (Мило).
5. Частокіл біленький чищу, тру і мию… І здоровийблискдавати вмію
(Зубна щітка).
6. Дуже я люблю носи, ти завждимене носи!
Я своюроботузнаю, в чистоті носитримаю (Носова хустинка).
7. В домі нашому живе собіцікавий дощик.
Часто він мене вмиває, та залюбки полоще (Душ).
Вчитель:- Молодці! Всі ви вмієте користуватися предметамиособистої
гігієни?
Але не всі діти бувають охайними.
Послухайте вірш Марії Пригари «Про замазуру».
VΙ. Вірш М. Пригари «Про замазуру».
Перед вами - хлопчик Юра,
Пізнають його усі:
То впаде він у баюру,
І заляпає штанці…
То у свіжу фарбу сяде,
То обіллється борщем,
Вимаститься виноградом,
Чи розмажемамин крем.
5. 5
Перед вами – хлопчик Юра…
Упізнали замазуру?
Діти: - Ні!
Вчитель:- На допомогуЮріприйде казковий герой. Здогадайтеся,хто
він?
VΙΙ. Учні читають вірш про Мийдодира.
Діти: -
Тут із маминої спальні,
Клишоногийта кривий,
Вибігає умивальник
І кричить мені: «Постій»!
Ах негарне, нечепурне
Неумите поросятко…
Чорне, ніби, сажотрус!
З жахом на тебе дивлюсь!
Вчитель:- Про якого казкового героя ідеться в уривку?
Діти: - Про Мийдодира!
VΙΙΙ. З’являється Мийдодир.
Мийдодир:
Я - великий умивальник,
Славнозвісний Мийдодир!
Умивальників начальник
І мочалоккомандир.
Треба, треба умиватись,
Умиватись треба нам!
Ти – бруднуля, замазуля,
Стид і сором,стид і сором!
Хай славиться мила пашисте,
Рушник хай славиться чистий,
Хвала порошковізубному
І гребінцеві густому.
Давайте ж митись, купатись,
Пірнать, хлюпотать, полоскатись…
6. 6
У ночвах, у мисці, і ванні,
В струмку, у ставку, в океані,
І в річці і в бані…
Старі й молоді…
Слава довічна – воді!
Мийдодир:- Я бачу, що всі учні цього класу є членами товариствадрузів
чистоти. А чи знаєте ви, як правильно доглядатиза зубами?
Учні: - Так!!!
ΙХ. Діти хором читають з дошки правила, яку допоможуть зберегти
зуби чистими та красивими.
Вчитель:-Мийдодире, наші учні ще й прислів’я про чистоту приготували.
Хочеш послухати?
Мийдодир:- Так!
Х. Конкурс на кращого знавцяприслів’я про гігієну
1. На неохайній людині – вся одежа погана.
2. Охайність – запорука здоров'я.
3. Не думай бути нарядним, а думай охайним.
4. Хворобаз брудом у дружбі живуть.
5. Брудні руки бруднять обличчя.
6. Мийся частіше – буде миліше.
Вчитель:- Молодці, діти!.
- Мийдодире, чи всі учні нашого класу є достойнимичленами
товариствадрузів чистоти?
Мийдодир:- Так!
Вчитель:- Зараз ми перевіримо на практиці!
ХΙ. Гра-змагання. (Хтошвидше і ліпшевпорається іззавданням)
1. Для дівчаток (Дві пари дівчаток, що мають довгеволосся заплітають
косу).
2. Два хлопчики застібають ґудзики на сорочці.
(Оплески)
ХΙΙ. Знайомство із законами Королевичистоти
Королева чистоти:
Я – КоролеваЧистоти. Всі жителі мого королівствадотримуються
таких важливих законів.
Закон 1. Треба стежити за чистотою всюди:вдома, у школі, на подвір’ї,
на вулиці.
7. 7
Закон 2. Дотримуватись правил моєї сестриці – Гігієни, дружити з
підлеглими – милом, водою, зубною пастою, шампунем,
зубноющіткою та рушником.
І якщо ви будете виконувати ці закони, ви будете здорові!
ХIII. Підсумок заходу
Вчитель: - Давайте прочитаємо правила охайної людини.
(Діти читають правила охайності).