Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Lesson # 30. rules for ergonomically placing information on a web page. bzd briefing
1. 1
Урок №30 8 __ клас 1 група ________________
2 група ________________
Тема. Правила ергономічногорозміщеннявідомостей на веб сторінці.
Інструктаж з БЖД
Цілі:
навчальна: сформувати поняття ергономіки розміщення відомостей на
веб-сторінці;
розвивальна: розвивати логічне мислення, пам’ять; формувати вміння
узагальнювати;
виховна: виховувати інформаційну культуру, формування бережливого
ставлення до обладнання комп’ютерного кабінету, виховання уміння
працювати в групі; формування позитивного ставлення до навчання.
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі
Інтернет, підручник, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: браузер, офісні програми.
Хід уроку
І. Організаційний етап
привітання
перевірка присутніх
перевірка готовностіучнів до уроку
ІІ. Актуалізаціяопорних знань
Гра «Ланцюжок»
Учні по черзі називають службиІнтернету.
Вправа «Згоден — не згоден»
Учням пропонують висловити своє ставлення до тверджень за правилом:
згоденабо не згоден. Запропонуватиправильнівідповіді.
1. Інтернет —це найбільша та найвідоміша глобальна мережа, яка об’єднує
комп’ютеривсього світу. (Так)
2. Електронна пошта — це служба Інтернету, призначена для миттєвої
передачі відеоповідомлень. (Ні)
3. Головна умова для використання служби інтерактивного спілкування —
співрозмовникиповинні одночасно бути на зв’язку. (Так)
4. Головна умова для використання служби електронної пошти —
відправник і отримувач листа повинні одночасно бути на зв’язку. (Ні)
2. 2
5. Відправнику й отримувачу листа не обов’язково мати власні електронні
адреси. (Ні)
6. Всесвітнє павутиння — це сукупність пов’язаних між собою електронних
документів, що розміщені на комп’ютерахусього світу. (Так)
7. Веб-сторінка може містити лише текст і графічнізображення. (Ні)
8. Для перегляду веб-сторінкипризначені програми-браузери. (Так)
ІІІ. Мотивацій навчальноїдіяльності
IV. Вивченнянового матеріалу
Контент (англійською content—вміст) — це інформаційне наповнення
сайту —ті повідомлення, якірозробник складаєсамостійно або
запозичуєз дотриманням відповіднихнорм законодавства.
Зазвичай весь контент охороняє закон про авторське право, бо він є
продуктом інтелектуальноїпраці, має своїх авторів і власників.
Властивості контенту:
якість;
доступність;
актуальність (значущість на данийчас);
достовірність (наданихданих);
відповідність меті.
Правила зручного розташування відомостей на веб-сайті:
простота —на сторінці має бути якомога меншеелементів (дизайну).
Завдякицьому увагу фокусують на контенті. Легшепривернути увагу до
чогось важливого, колиїї не відволікають елементами дизайну;
фіксований дизайн —зараз зазвичай вже не зустрічаються сайти з «гумової
версткою»;
менше колонок —якщо раніше зустрічалися сайти в чотири колонки, а то і
більше, то сьогоднітри — вже максимум. А частіше — дві.
назва сайту вгорісторінки —це явище не нове. Але зараз блок у верхній
частині сторінки, відділений від решти контенту, — загальновизнаний
стандарт.
проста навігація — меню навігації має бути великим і помітним, легким в
розумінні, гіперпосилання повинні чітко відрізнятися від решти контенту.
збільшений кегль —роздільна здатність і розміри моніторів зростають, тому
можна не напружуватиочі;
чіткий логотип —щоб сайт запам'ятали, у нього має бути яскравийі
виразний логотип;