Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Lratca pranesimas pakuociu sistemos pertvarka

Asociacijos prezidento Algirdo Reipo pranešimas "Pakuočių sistemos pertvarka"

 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Lratca pranesimas pakuociu sistemos pertvarka

 1. 1. Pakuočių sistemos pertvarka Algirdas Reipas LRATCA prezidentas
 2. 2. Netinkamos sistemos sukuriami nuostoliai Gyventojams ir savivaldybėms 2017 m buvo padaryti 26 519 190,1 € nuostolių; Dėl to rinkliavos Lietuvoje yra 30,12% didesnės nei galėtų būti; Mišrių komunalinių atliekų galėjo susidaryti 301 252 t mažiau . 2019 m tie nuostoliai padidės iki 32 mln. €, o 2020 m. iki 40 mln. €.
 3. 3. PGIO duomenys 2016 m. Pakuotės kiekis rinkoje be užstatinės ir medinės 236 380,5 t. Deklaruojamas sutvarkytas pakuočių kiekis be medinės ir užstatinės 181 329,2 t. Likutis mišriose atliekose 55 051,3 t.
 4. 4. LRATCA duomenys ir vertinimai Pakuotės kiekis rinkoje be užstatinės ir medinės 285 941,7 t. Atskirai surinktas pakuotės kiekis atmetus drėgmę ir priemaišas 113 816,7 t. Pakuočių kiekis randamas mišrių komunalinių atliekų sraute atmetus drėgmę ir maisto likučius 172 125,9 t.
 5. 5. Pakuočių kiekiai tūkst.t. pagal PGIO ir LRATC duomenis 0 50 100 150 200 250 300 Išleista į rinką Sutvarkyta Likę mišriose atliekose 236 181 55 285 113 172
 6. 6. Pakuočių gamintojų ir importuotojų organizacijų ydos (PGIO) PGIO nevaldo pakuočių tvarkymo sistemos ir realiai neturi jokios įtakos nei jos egzistencijai nei plėtrai nei rezultatams; PGIO nežino kaip galima būtų sutvarkyti ir perdirbti ypač problematiškas plastikines ar kombinuotas pakuotes; PGIO tenkina esama padėtis, o ypač patinka pigūs tvarkytojų dokumentai apie pakuočių perdirbimą; PGIO suvokia kad yra tik pigus jaukas valdžiai, nieko nevertas įkaitas atliekų tvarkytojams ir gerai apmokamas iliuzijų ir triukų meistras visuomenei.
 7. 7. Valdžios ydos Valdžiai paprasčiau, kai pakuočių tvarkymo kaštus sumoka ne PGI ir pakuočių pirkėjai, bet visi gyventojai, kurie tų prekių iš vis nenaudoja, visuomenės atstumtieji ir silpnieji; Šiandien valdžia nusprendė, kad situacija bloga ir už tai reikia nubausti gyventojus, sąvartyno mokesčiais, energijos gamybos mokesčiais ir papildomais aplinkosauginiais kaštais; Valdžia nenori padaryti tvarkos, ji nori būti išrinkta, nori patikti visiems, o ypač verslui (gal kas nors po Popiežiaus vizito pasikeis) ☺; Norint pokyčių reikia laiko, o laiko yra tik kalboms;
 8. 8. Tvarkytojų ydos Kol kas dar tęsiasi šokas po užstato įvedimo- ką veikti su tuo kas liko konteineriuose? Jokių ilgalaikių sutarčių, jokių technologijų vystymo, jokių investicijų, jokių realių planų- žaidžiam momentinėje loterijoje; Demonstruoja viešaisiais ryšiais pripūstus raumenis, kad valstybė nesiimtų jokios intervencinės politikos, kad nieko neinvestuotų; Visas biznis- kažką kažkur išvežti ir kad niekas nesužinotų kur...
 9. 9. Ką daryti? I alternatyva PGIO moka savivaldybėms už pakuočių surinkimą ir kitą atskyrimą visuose tvarkymo etapuose bei pristatymą į nustatytas vietas, įvertinant motyvacinę maržą gyventojams; Savivaldybėms perduoti pakuočių surinkimą (Savivaldybių įmonės ir privatūs vežėjai). PGIO moka APVA už atliekų paruošimą perdirbti ir perdirbimą; APVA organizuoja paruošimo perdirbti paslaugas ir kuria perdirbimo pajėgumus, realizuoja valstybės politiką; PGIO perka rinkoje komercinių pakuočių tvarkymo paslaugas;
 10. 10. Ką daryti? II alternatyva PGIO perima visą atsakomybę ir organizuoja visą pakuočių atliekų tvarkymo ciklą; PGIO kuria vieną Administratorių visoms funkcijoms ir sutartiniams įsipareigojimams vykdyti; Administratoriams leisti patiems investuoti arba steigti įmones, kurios investuotų į atliekų perdirbimo technologijas, jeigu tokių paslaugų nebeįmanoma nupirkti rinkoje; PGIO perka rinkoje komercinių pakuočių tvarkymo paslaugas savarankiškai.
 11. 11. Pakuotės laukia Jūsų – padėkite joms

×