Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Презентація "Використання педагогічної спадщини В. Сухомлинського в роботі з морально - етичного виховання дітей дошкільного віку"

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Check these out next

1 of 13 Ad

Презентація "Використання педагогічної спадщини В. Сухомлинського в роботі з морально - етичного виховання дітей дошкільного віку"

Download to read offline

Відомості про автора:

Мельник Ірина Олексіївна

вихователь – методист

Дошкільний навчальний заклад №11 “Дзвіночок” Фастівської міської ради Київської області

м. Фастів

Відомості про автора:

Мельник Ірина Олексіївна

вихователь – методист

Дошкільний навчальний заклад №11 “Дзвіночок” Фастівської міської ради Київської області

м. Фастів

Advertisement
Advertisement

More Related Content

Slideshows for you (20)

Similar to Презентація "Використання педагогічної спадщини В. Сухомлинського в роботі з морально - етичного виховання дітей дошкільного віку" (20)

Advertisement

More from Anhelina Mytsura (20)

Recently uploaded (20)

Advertisement

Презентація "Використання педагогічної спадщини В. Сухомлинського в роботі з морально - етичного виховання дітей дошкільного віку"

  1. 1. «Використання педагогічної спадщини В.Сухомлинського в роботі з морально-етичного виховання дітей дошкільного віку» Мельник Ірина Олексіївна Вихователь – методист ДНЗ №11 “Дзвіночок” м. Фастів
  2. 2. - гуманістичне ставлення до особистості кожного вихованця; - врахування його індивідуальних особливостей; - формування духовного світу малюка; - стимулювання розвитку і саморозвитку дитини, звернення до її внутрішнього світу; - використання демократичних педагогічних засобів і методів навчання і виховання (повага, заохочення, опора на позитивне); - розвиток творчих сил кожної окремої особистості в умовах колективної співдружності.
  3. 3. пізнання багатогранності дитини; віра в її неповторність і талановитість; визнання природного оптимізму дитини; обережного звернення до її душі і розуму; захисту багатства людської природи в дитячій душі; виховання в дитини самоповаги; утвердження краси в природі та в людині.
  4. 4. Основні положення гуманно-особистісного підходу до дитини: • Віра у неповторність дитини, у те, що вона - єдина, унікальна, несхожа на жодну іншу і не є точною копією батьків. • Дитину необхідно любити і поважати, не зважаючи ні на що. • Надавати їй право повноцінно прожити кожен період власного життя. • Вчинки дитини слід аналізувати й розуміти, а не лише засуджувати чи схвалювати. • Основну увагу слід приділяти не так корекції поведінки дитини, як налагодженню довірливих стосунків. • Не ставитися до дитини залежно від успіхів її у навчанні. • Не критикувати дитину за неуспішність. • Не порівнювати дитину з іншими дітьми. • Спиратися на кращі якості дитини. • Дозволяти дитині бути собою, зі своїми вадами, вразливими місцями та чеснотами. Приймати її такою, якою вона є, підкреслювати її сильні властивості. • Обираючи прийоми виховного впливу, удаватися здебільшого до ласки і заохочення, а не до покарання та осуду. • Намагатися впливати на дитину проханням - це найефективніший спосіб давати їй інструкції.
  5. 5. "Ти користуєшся благами, створеними іншими людьми. Будь вдячним, плати їм за це добром“ Норми моральності
  6. 6. "Усі блага і радощі життя створюються працею і тільки працею. Праця - корінь моральності" " Поважай батька і матір" "Проявляй нетерпимість до зла. Допомагай слабким та беззахисним, будь чутливим до чужого горя"
  7. 7. 1. Врахування інтересів дітей під час обрання теми організованої навчальної діяльності, продумування прийомів заохочення дітей, добирання цікавого словесного супроводу; 2. Дотримування взаємозв'язку програмових завдань; 3. Залучання дітей до активної пізнавальної діяльності, яка стимулює мисленнєві процеси; 4. Забезпечення домінування ігрових прийомів і методів навчання; 5. Сприяння розкутості й невимушеній поведінці дітей під час організованої діяльності; 6. Забарвлення діяльності яскравими емоційними враженнями; 7. Створення проблемних ситуацій, використання елементів дослідницької діяльності; 8. Забезпечення інтегрованої спрямованості діяльності.
  8. 8. патріотичного виховання; трудового виховання; морального виховання; художньо-естетичного виховання; у ході пізнавальної, пошуково-дослідницької діяльності; під час проведення корекційних та логопедичних занять.
  9. 9. Любов до дітей і до кожної окремої дитини; Повага до дитини, вміння бачити в кожній людині особистість; Віра в дитину, як запорука педагогічного успіху; Глибоке знання дитини; Розуміння дитини; Бережливе ставлення до духовного світу і природи дитини; Вміння розвивати у дитини почуття власної гідності; Вміння включати дитину в коло інтересів, життя і турбот інших людей; Бути другом, мудрим радником дитини.
  10. 10. Педагогічна спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – цілюще джерело людської мудрості, любові, золоті розсипи цінних педагогічних думок, спостережень і порад.

×