SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
7 клас
Тема. Кути, утворені при перетині двох прямих січною. Ознаки паралельності
прямих. Властивості кутів, утворених при перетині паралельних прямих січною.
Мета:
сформувати уявлення про зміст і схему доведення ознаки паралельності прямих і
наслідки з даної теореми, вчити розв'язувати задачі за готовими малюнками;
сформувати уміння використовувати ознаки паралельності двох прямих і січної для
аргументації паралельності прямих;
розвивати вміння та навички працювати з тестами, образне і логічне мислення, пам'ять,
лаконічну, математичну мову, творчу активність;
виховувати вміння раціонального використання часу на уроці, оцінювання результатів
своєї праці і праці своїх однокласників(згідно з критеріями),чесність, об'єктивність.
Тип уроку: урок закріплення навичок і вмінь.
Форма уроку: урок розв'язування вправ підвищеної складності
Наочнiсть i обладнання: таблиця, комп’ютер, презентація вчителя, тести, таблиці з
готовими кресленнями.
Хід уроку:
І. Органiзацiйний етап
Організація уваги учнів.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Перевірка асистентами вчителя за зразком.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Вибір за тобою
"Це неможливо!" - Сказала Причина.
"Це безрозсудність!" - Зауважив Досвід.
"Це марно!" - Відрізала Гордість.
"Спробуй ..." - Шепнула Мрія
ІV. Формування мети й завдань уроку.
V. Актуалiзацiя опорних знань
Дидактична гра «Математичний футбол»
Дивлячись на малюнок, назвіть внутрішні односторонні кути (4 і 6, 3і 5)
1. Дивлячись на малюнок, назвіть відповідні кути (1 і 5, 2 і 6, 3і 7, 4і 8)
2. Хто перший ввів позначення паралельності? (Вільям Оутред англійський
математик)
3. Дві прямі, які лежать в одній площині і ніколи не перетинаються, називають
... (паралельними)
4. Один із суміжних кутів дорівнює 90 градусів. Яка градусна міра другого? (90)
5. Чи може одна із суміжних кутів бути розгорнутим? (Ні)
6. Один з вертикальних кутів дорівнює 130 градусів знайти другий
вертикальний кут. (50)
7. За якої умови сума градусних мір вертикальних кутів дорівнює 180 градусів?
(Прямі перпендикулярні)
8. Як називається твердження яке не потребує доведення? (Аксіома)
9. Як називається пряма, яка перетинає дві прямі? (Січна)
10. Як називаються прямі, які перетинаються під прямим кутом?
(Перпендикулярні)
11. Чому дорівнює градусна міра вертикальних кутів, якщо сума їх градусних
мір дорівнює 140 градусів? (по 70)
VІ. Застосування вмінь і навичок у змінених ситуаціях
Як визначити чи паралельні прямі?
Нам на допомогу приходить ознака паралельності прямих.
Ознака паралельності прямих. ( доводить учень)
Якщо при перетині двох прямих січною сума внутрішніх односторонніх кутів
дорівнює 180 градусів, то прямі паралельні.
Дано: а і в прямі,
с- січна,
<1 і <2 - внутрішні односторонні
<1 + <2 = 180 º
Довести: а ║ в
Доведення:
Припустимо, що коли <1 + <2 = 180 º, то а ∩ в = О (малюнок)
Позначимо кути суміжні з
кутами 1 і 2, цифрами 3 і 4, і
знайдемо їх суму. Так як кути 1
і 3,2 і 4 суміжні, то <1 + <3 =
180 º, <4 + <2 = 180 º. Додамо
ліві і праві частини цих
рівностей, отримаємо <1 + <3 +
<4 + <2 = 180 º + 180 º.
За умовою, <1 + <2 = 180 º, тоді
<3 + <4 = 180 º. Але а ∩ в = О 1 Ми отримали, що а ∩ в в двох точках О і О 1. А це
суперечить аксіомі: через дві точки можна провести тільки одну пряму. Тоді наше
припущення помилкове і означає, що
а ║ в.
Наслідки:
 Дві прямі паралельні, якщо внутрішні різносторонні кути рівні.
 Дві прямі паралельні, якщо відповідні кути рівні
 Дві прямі паралельні, якщо вони перпендикулярні до третьої прямої.
Виконання усних вправ (на відповідність) Виконання письмових вправ
a
b
m
50
130
ab
m
a
b
m
45
45
150
150
a||b, т.як. внутрішні
різносторонні
кути рівні
a||b, т.як.
відповідні кути
рівні
a||b, т.як. Внутріші
односторонні
в сумі
180
1
2
3
Співставте креслення і його опис.
3
На малюнку , .
Довести , що d ll e.

= 471

= 1332
d
e
f
1
2
ПІДКАЗКА
односторонні
Завдання за готовими малюнками
а
b
1
3
4
56
7 8
2
c
Знайти:
0
582 =
а ll b, с-січна
8,7,6
5,4,3,1


Задача 1
1
2
а
b
c
а ll b, с-січна
2:72:1 =
Знайти: 2,1 
Задача 2
A B
D C
1
2
3
0
134
AB ll DC, BC ll AD
Знайти: 32  ,
Задача 3
b
a
c d
1
2
3
4
Довести:
0
18021 =
0
18043 =
Задача 4
Комбіновані задачі
VІI. Етап корекції умінь і навичок
Тестування на комп'ютері
Варіант 1 Варіант 2
1. Дві прямі паралельні, якщо
-Внутрішні односторонні кути рівні
+ Внутрішні різносторонні кути рівні
-Сума внутрішніх різносторонніх кутів
дорівнює 180 градусів
-Зовнішні односторонні кути рівні
2. Вибери правильне твердження:
-Дві прямі площини називаються паралельними,
якщо вони збігаються
-Дві прямі площини називаються паралельними,
якщо вони не перпендикулярні
-Дві прямі називаються паралельними, якщо
вони не перетинаються
+ Дві прямі площини називаються
паралельними, якщо вони не перетинаються
3. Якщо при перетині двох прямих січною
сума внутрішніх односторонніх кутів
дорівнює 180 градусів, то відповідні кути:
1. Дві прямі паралельні, якщо
-Внутрішні односторонні кути рівні
-Сума внутрішніх різносторонніх кутів дорівню
180 градусів
+ Сума внутрішніх односторонніх кутів дорівню
180 градусів
-Зовнішні різносторонні кути рівні
2. Вибери правильне твердження:
+ Через точку, що не лежить на даній прямій
можна провести одну і тільки одну прям
паралельну даній
-Через точку прямої, можна провести одну
тільки одну пряму, паралельну даній
-Через точку на даній прямій, можна провест
одну і тільки одну пряму, паралельну даній
-Через точку, що не лежить на даній прямій
неможливо провести пряму, паралельну даній
3. Якщо при перетині двох прямих січною сум
Оцінювання за таблицею
VІIІ. Пiдсумок уроку
«Піраміда знань».
Було цікаво…
Було складно…
Тепер я знаю…
Я зрозумів, що…
Тепер я вмію…
ІХ. Домашнє завдання
§ 6-7, №№ 210(а,б), 216, 217
Х. Рефлексія
-Прямі
-Їх сума дорівнює 180 градусів
-Суміжні
+ Рівні
4.Які із зазначених на малюнку кутів є
внутрішніми різносторонніми
-1і4
-3і5
-2і7
+4і5
5. Прямі а і в паралельні, кут 3 дорівнює 120
градусів. Який з кутів на малюнку дорівнює
даному куту
-5
-2
+6
-4
6.На якому з малюнків прямі паралельні?
+ А
-Г
-Б
-В
7.Прямі АВ і ДС паралельні. Знайти градусну
міру кута А
-148 Градусів
-180 Градусів
-52 Градуси
+128 Градусів
8.За малюнком знайти кут 4
+45 Градусів
-135 Градусів
-100 Градусів
внутрішніх односторонніх кутів дорівнює 18
градусів, то внутрішні різносторонні кути:
-Прямі
-Суміжні
-Їх сума дорівнює 180 градусів
+ Рівні
4. Які з вказаних на малюнку кутів
внутрішніми односторонніми
-1і3
-4і7
-1і6
+3 і 5
5.Прямі а і в паралельні, кут 2 дорівнює 6
градусів. Який з кутів на малюнку дорівню
даному куту
-1
-8
-3
+5
6. На якому з малюнків прямі паралельні?
-Г
+ В
-Б
-А
7.Прямі АВ і ДС паралельні. Знайти градусн
міру кута С
-138 Градусів
+42 Градуси
-62 Градуси
-180 Градусів
8. За малюнком знайти паралельні прямі
+ l 5 і l2, l1 і l4
- l 4 і l5
- l 1 і l2
- паралельних прямих на малюнку немає
Кількість
правильних
відповідей
1 2 3 4 5 6 7 8
Бали 1,5 3 4,5 6 7,5 9 10,5 12
У першої людини запитали: - Що ти робив цілий день? І той з усмішкою відповів, що цілий
день возив кляті камені.
У другого запитали: "А ти що робив цілий день? "- І той відповів:" Я сумлінно виконував
свою роботу. "
А третій посміхнувся, його обличчя засвітилося радістю і задоволенням і він відповів "А я
брав участь у будівництві Храму."
-Хто з вас працював так як перша людина?
-Хто працював сумлінно?
-А хто брав участь у будівництві Храму знань?

More Related Content

What's hot

Урок №3 Відрізок та його довжина
Урок №3 Відрізок та його довжина Урок №3 Відрізок та його довжина
Урок №3 Відрізок та його довжина
sveta7940
 
алгебра підручник для 7 класу авт. кравчук в.р. підручна м. в. янченко г. м.
алгебра   підручник для 7 класу авт. кравчук в.р. підручна м. в. янченко г. м. алгебра   підручник для 7 класу авт. кравчук в.р. підручна м. в. янченко г. м.
алгебра підручник для 7 класу авт. кравчук в.р. підручна м. в. янченко г. м.
Гергель Ольга
 
алгебра підручник для 7 класу авт. бевз г. п. бевз в. г.
алгебра   підручник для 7 класу авт. бевз г. п. бевз в. г.алгебра   підручник для 7 класу авт. бевз г. п. бевз в. г.
алгебра підручник для 7 класу авт. бевз г. п. бевз в. г.
Гергель Ольга
 
Презентація:Чотирикутники (узагальнення та систематизація знань)
Презентація:Чотирикутники (узагальнення та систематизація знань)Презентація:Чотирикутники (узагальнення та систематизація знань)
Презентація:Чотирикутники (узагальнення та систематизація знань)
sveta7940
 
Презентація:Чотирикутники
Презентація:ЧотирикутникиПрезентація:Чотирикутники
Презентація:Чотирикутники
sveta7940
 
алгебра підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.
алгебра   підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.алгебра   підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.
алгебра підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.
Гергель Ольга
 
алгебра підручник для 7 класу авт. мальований б. і. та ін.
алгебра   підручник для 7 класу  авт. мальований б. і. та ін.алгебра   підручник для 7 класу  авт. мальований б. і. та ін.
алгебра підручник для 7 класу авт. мальований б. і. та ін.
Гергель Ольга
 
Паралелограм. Види паралелограмів
Паралелограм. Види паралелограмівПаралелограм. Види паралелограмів
Паралелограм. Види паралелограмів
Formula.co.ua
 

What's hot (17)

Геометрія 7 клас Бевз Г. П., Бевз В. Г., Владімірова Н. Г. 2015
 Геометрія 7 клас Бевз Г. П., Бевз В. Г., Владімірова Н. Г. 2015 Геометрія 7 клас Бевз Г. П., Бевз В. Г., Владімірова Н. Г. 2015
Геометрія 7 клас Бевз Г. П., Бевз В. Г., Владімірова Н. Г. 2015
 
Урок №3 Відрізок та його довжина
Урок №3 Відрізок та його довжина Урок №3 Відрізок та його довжина
Урок №3 Відрізок та його довжина
 
Календарне планування Математика 1 клас (За підручником М.В. Богдановича, Г.П...
Календарне планування Математика 1 клас (За підручником М.В. Богдановича, Г.П...Календарне планування Математика 1 клас (За підручником М.В. Богдановича, Г.П...
Календарне планування Математика 1 клас (За підручником М.В. Богдановича, Г.П...
 
алгебра підручник для 7 класу авт. кравчук в.р. підручна м. в. янченко г. м.
алгебра   підручник для 7 класу авт. кравчук в.р. підручна м. в. янченко г. м. алгебра   підручник для 7 класу авт. кравчук в.р. підручна м. в. янченко г. м.
алгебра підручник для 7 класу авт. кравчук в.р. підручна м. в. янченко г. м.
 
вписані та описані чотирикутники
вписані та описані чотирикутникивписані та описані чотирикутники
вписані та описані чотирикутники
 
алгебра підручник для 7 класу авт. бевз г. п. бевз в. г.
алгебра   підручник для 7 класу авт. бевз г. п. бевз в. г.алгебра   підручник для 7 класу авт. бевз г. п. бевз в. г.
алгебра підручник для 7 класу авт. бевз г. п. бевз в. г.
 
1Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика...
1Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика...1Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика...
1Календарно-тематичне планування уроків математики за підручником «Математика...
 
Презентація:Чотирикутники (узагальнення та систематизація знань)
Презентація:Чотирикутники (узагальнення та систематизація знань)Презентація:Чотирикутники (узагальнення та систематизація знань)
Презентація:Чотирикутники (узагальнення та систематизація знань)
 
Презентація:Чотирикутники
Презентація:ЧотирикутникиПрезентація:Чотирикутники
Презентація:Чотирикутники
 
алгебра підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.
алгебра   підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.алгебра   підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.
алгебра підручник для 7 класу авт. мерзляк а.г. та ін.
 
9
99
9
 
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. ЛистопадКалендарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
 
9
99
9
 
алгебра підручник для 7 класу авт. мальований б. і. та ін.
алгебра   підручник для 7 класу  авт. мальований б. і. та ін.алгебра   підручник для 7 класу  авт. мальований б. і. та ін.
алгебра підручник для 7 класу авт. мальований б. і. та ін.
 
Паралелограм. Види паралелограмів
Паралелограм. Види паралелограмівПаралелограм. Види паралелограмів
Паралелограм. Види паралелограмів
 
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Г. Лишенко
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Г. ЛишенкоКалендарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Г. Лишенко
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Г. Лишенко
 
9
99
9
 

Viewers also liked

CV- ZADaneshpour-English-2017
CV- ZADaneshpour-English-2017CV- ZADaneshpour-English-2017
CV- ZADaneshpour-English-2017
Zohreh Daneshpour
 
Laborer's Union Scaffolding Curriculum
Laborer's Union Scaffolding CurriculumLaborer's Union Scaffolding Curriculum
Laborer's Union Scaffolding Curriculum
Kathi Ware O'Donoghue
 
Animation is Bad News for Bears
Animation is Bad News for BearsAnimation is Bad News for Bears
Animation is Bad News for Bears
J.B. Pitts
 
{79718629-3ee8-46c6-97ac-40acfe150694}_4549_Aligning_Cost_with_Value_Whitepaper
{79718629-3ee8-46c6-97ac-40acfe150694}_4549_Aligning_Cost_with_Value_Whitepaper{79718629-3ee8-46c6-97ac-40acfe150694}_4549_Aligning_Cost_with_Value_Whitepaper
{79718629-3ee8-46c6-97ac-40acfe150694}_4549_Aligning_Cost_with_Value_Whitepaper
Ulrich Neumann, FRSA
 

Viewers also liked (10)

CV- ZADaneshpour-English-2017
CV- ZADaneshpour-English-2017CV- ZADaneshpour-English-2017
CV- ZADaneshpour-English-2017
 
Laborer's Union Scaffolding Curriculum
Laborer's Union Scaffolding CurriculumLaborer's Union Scaffolding Curriculum
Laborer's Union Scaffolding Curriculum
 
Ivan Bilibin 01
Ivan Bilibin 01Ivan Bilibin 01
Ivan Bilibin 01
 
Australopithecus afarensis
Australopithecus afarensisAustralopithecus afarensis
Australopithecus afarensis
 
Animation is Bad News for Bears
Animation is Bad News for BearsAnimation is Bad News for Bears
Animation is Bad News for Bears
 
Atlantic resort brochure Summary
Atlantic resort brochure SummaryAtlantic resort brochure Summary
Atlantic resort brochure Summary
 
Jkpp working paper slup
Jkpp working paper slupJkpp working paper slup
Jkpp working paper slup
 
The RIPE Community and Ethical Considerations
The RIPE Community and Ethical ConsiderationsThe RIPE Community and Ethical Considerations
The RIPE Community and Ethical Considerations
 
Q5
Q5Q5
Q5
 
{79718629-3ee8-46c6-97ac-40acfe150694}_4549_Aligning_Cost_with_Value_Whitepaper
{79718629-3ee8-46c6-97ac-40acfe150694}_4549_Aligning_Cost_with_Value_Whitepaper{79718629-3ee8-46c6-97ac-40acfe150694}_4549_Aligning_Cost_with_Value_Whitepaper
{79718629-3ee8-46c6-97ac-40acfe150694}_4549_Aligning_Cost_with_Value_Whitepaper
 

Similar to 7 клас. Геометрія. Тема уроку: "Кути, утворені при перетині двох прямих січною"

Урок-гра "Сума кутів трикутника"
Урок-гра "Сума кутів трикутника"Урок-гра "Сума кутів трикутника"
Урок-гра "Сума кутів трикутника"
sveta7940
 
Презентація:Поняття площі многокутника. Площі прямокутника і паралелограма
Презентація:Поняття площі многокутника. Площі прямокутника і паралелограмаПрезентація:Поняття площі многокутника. Площі прямокутника і паралелограма
Презентація:Поняття площі многокутника. Площі прямокутника і паралелограма
sveta7940
 
домашня робота
домашня роботадомашня робота
домашня робота
salmn
 
7950 наочні диктанти геометрія 7клас
7950 наочні диктанти геометрія 7клас 7950 наочні диктанти геометрія 7клас
7950 наочні диктанти геометрія 7клас
jasperwtf
 
Vshkole algebra 9-klas_kravchuk-yanchenko-pidruchna
Vshkole algebra 9-klas_kravchuk-yanchenko-pidruchnaVshkole algebra 9-klas_kravchuk-yanchenko-pidruchna
Vshkole algebra 9-klas_kravchuk-yanchenko-pidruchna
Таня Валькович
 
Степінь з цілим показником
Степінь з цілим показникомСтепінь з цілим показником
Степінь з цілим показником
asdfghj7
 
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.
sveta7940
 
4388 відкритий урок
4388 відкритий урок4388 відкритий урок
4388 відкритий урок
jasperwtf
 
4388 відкритий урок
4388 відкритий урок4388 відкритий урок
4388 відкритий урок
jasperwtf
 

Similar to 7 клас. Геометрія. Тема уроку: "Кути, утворені при перетині двох прямих січною" (20)

Урок-гра "Сума кутів трикутника"
Урок-гра "Сума кутів трикутника"Урок-гра "Сума кутів трикутника"
Урок-гра "Сума кутів трикутника"
 
Презентація:Поняття площі многокутника. Площі прямокутника і паралелограма
Презентація:Поняття площі многокутника. Площі прямокутника і паралелограмаПрезентація:Поняття площі многокутника. Площі прямокутника і паралелограма
Презентація:Поняття площі многокутника. Площі прямокутника і паралелограма
 
9 klas algebra_kravchuk_2009_ukr
9 klas algebra_kravchuk_2009_ukr9 klas algebra_kravchuk_2009_ukr
9 klas algebra_kravchuk_2009_ukr
 
домашня робота
домашня роботадомашня робота
домашня робота
 
7950 наочні диктанти геометрія 7клас
7950 наочні диктанти геометрія 7клас 7950 наочні диктанти геометрія 7клас
7950 наочні диктанти геометрія 7клас
 
Від теорем і аксіом до ознак паралельності прямих
Від теорем і аксіом до ознак паралельності прямихВід теорем і аксіом до ознак паралельності прямих
Від теорем і аксіом до ознак паралельності прямих
 
Vshkole algebra 9-klas_kravchuk-yanchenko-pidruchna
Vshkole algebra 9-klas_kravchuk-yanchenko-pidruchnaVshkole algebra 9-klas_kravchuk-yanchenko-pidruchna
Vshkole algebra 9-klas_kravchuk-yanchenko-pidruchna
 
Степінь з цілим показником
Степінь з цілим показникомСтепінь з цілим показником
Степінь з цілим показником
 
цикл уроків з теми перпендикулярність прямих і площин
цикл уроків з теми перпендикулярність прямих і площинцикл уроків з теми перпендикулярність прямих і площин
цикл уроків з теми перпендикулярність прямих і площин
 
6_m_bevz_2023-1.pdf
6_m_bevz_2023-1.pdf6_m_bevz_2023-1.pdf
6_m_bevz_2023-1.pdf
 
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.
Множини. Підмножини. Числові множини. Раціональні числа.
 
Підручник Алгебра 7 клас Кравчук В.Р.
Підручник Алгебра 7 клас Кравчук В.Р.Підручник Алгебра 7 клас Кравчук В.Р.
Підручник Алгебра 7 клас Кравчук В.Р.
 
Algebra 7 kravchuk-v.r.-pidruchna-m.v.-y_anchenko-g.m.
Algebra 7 kravchuk-v.r.-pidruchna-m.v.-y_anchenko-g.m.Algebra 7 kravchuk-v.r.-pidruchna-m.v.-y_anchenko-g.m.
Algebra 7 kravchuk-v.r.-pidruchna-m.v.-y_anchenko-g.m.
 
7 a k_2015
7 a k_20157 a k_2015
7 a k_2015
 
1
11
1
 
77
7777
77
 
4388 відкритий урок
4388 відкритий урок4388 відкритий урок
4388 відкритий урок
 
4388 відкритий урок
4388 відкритий урок4388 відкритий урок
4388 відкритий урок
 
9 клас 2015-16
9 клас 2015-169 клас 2015-16
9 клас 2015-16
 
9 a k_2017
9 a k_20179 a k_2017
9 a k_2017
 

More from 270479

More from 270479 (20)

Статут комунального закладу освіти "Середня загальноосвітня школа № 96"
Статут комунального закладу освіти "Середня загальноосвітня школа № 96"Статут комунального закладу освіти "Середня загальноосвітня школа № 96"
Статут комунального закладу освіти "Середня загальноосвітня школа № 96"
 
Портфоліо вчителя початкових класів Коваль Н.В.
Портфоліо вчителя початкових класів Коваль Н.В.Портфоліо вчителя початкових класів Коваль Н.В.
Портфоліо вчителя початкових класів Коваль Н.В.
 
Портфоліо вчителя початкових класів Коваль Н.В.
Портфоліо вчителя початкових класів Коваль Н.В.Портфоліо вчителя початкових класів Коваль Н.В.
Портфоліо вчителя початкових класів Коваль Н.В.
 
"Нова Українська школа. Новий стандарт початкової освіти" Виступ на педраді 2...
"Нова Українська школа. Новий стандарт початкової освіти" Виступ на педраді 2..."Нова Українська школа. Новий стандарт початкової освіти" Виступ на педраді 2...
"Нова Українська школа. Новий стандарт початкової освіти" Виступ на педраді 2...
 
Портфоліо вчителя англійської мови Штефанко М.Г.
Портфоліо вчителя англійської мови Штефанко М.Г.	Портфоліо вчителя англійської мови Штефанко М.Г.
Портфоліо вчителя англійської мови Штефанко М.Г.
 
Літературна вікторина "Ніч перед різдвом"
Літературна вікторина "Ніч перед різдвом"Літературна вікторина "Ніч перед різдвом"
Літературна вікторина "Ніч перед різдвом"
 
"Подорож до країни Мультляндії" Пізнавально-розважальна гра. 4-Г клас
"Подорож до країни Мультляндії" Пізнавально-розважальна гра. 4-Г клас"Подорож до країни Мультляндії" Пізнавально-розважальна гра. 4-Г клас
"Подорож до країни Мультляндії" Пізнавально-розважальна гра. 4-Г клас
 
"Християнська релігія і церква в житті давньоруського суспільства" Історія Ук...
"Християнська релігія і церква в житті давньоруського суспільства" Історія Ук..."Християнська релігія і церква в житті давньоруського суспільства" Історія Ук...
"Християнська релігія і церква в житті давньоруського суспільства" Історія Ук...
 
Портфоліо вчителя початкових класів Коваль Н.В.
Портфоліо вчителя початкових класів Коваль Н.В.Портфоліо вчителя початкових класів Коваль Н.В.
Портфоліо вчителя початкових класів Коваль Н.В.
 
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...
 
STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...
STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...
STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...
 
Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Презентация
Ознайомлення з дробами. Запис дробу. ПрезентацияОзнайомлення з дробами. Запис дробу. Презентация
Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Презентация
 
Декоративно-ужиткове мистецтво. Стиль "Печворк "Презентация
Декоративно-ужиткове мистецтво. Стиль "Печворк "Презентация Декоративно-ужиткове мистецтво. Стиль "Печворк "Презентация
Декоративно-ужиткове мистецтво. Стиль "Печворк "Презентация
 
"Узагальнення знань про основні класи неорганічних сполук" Урок-гра у 8 класі
"Узагальнення знань про основні класи неорганічних сполук" Урок-гра у 8 класі"Узагальнення знань про основні класи неорганічних сполук" Урок-гра у 8 класі
"Узагальнення знань про основні класи неорганічних сполук" Урок-гра у 8 класі
 
"Food" Презентация до уроку "Їжа" у 5 класі
"Food"  Презентация до уроку "Їжа" у 5 класі"Food"  Презентация до уроку "Їжа" у 5 класі
"Food" Презентация до уроку "Їжа" у 5 класі
 
Інноваційні підходи до проведення сучасного уроку історії "Де і як жили перві...
Інноваційні підходи до проведення сучасного уроку історії "Де і як жили перві...Інноваційні підходи до проведення сучасного уроку історії "Де і як жили перві...
Інноваційні підходи до проведення сучасного уроку історії "Де і як жили перві...
 
"Мистецтво в нашому житті. Монументальний живопис Візантії та Київської Русі"...
"Мистецтво в нашому житті. Монументальний живопис Візантії та Київської Русі"..."Мистецтво в нашому житті. Монументальний живопис Візантії та Київської Русі"...
"Мистецтво в нашому житті. Монументальний живопис Візантії та Київської Русі"...
 
Театр моди "Екстрім"
Театр моди "Екстрім"Театр моди "Екстрім"
Театр моди "Екстрім"
 
Пристосований дитячий табір відпочинку з денним перебуванням «Мрійник» на баз...
Пристосований дитячий табір відпочинку з денним перебуванням «Мрійник» на баз...Пристосований дитячий табір відпочинку з денним перебуванням «Мрійник» на баз...
Пристосований дитячий табір відпочинку з денним перебуванням «Мрійник» на баз...
 
Дитячий табір відпочинку «МРІЙНИК-2017"
Дитячий табір відпочинку «МРІЙНИК-2017"Дитячий табір відпочинку «МРІЙНИК-2017"
Дитячий табір відпочинку «МРІЙНИК-2017"
 

7 клас. Геометрія. Тема уроку: "Кути, утворені при перетині двох прямих січною"

  • 1. 7 клас Тема. Кути, утворені при перетині двох прямих січною. Ознаки паралельності прямих. Властивості кутів, утворених при перетині паралельних прямих січною. Мета: сформувати уявлення про зміст і схему доведення ознаки паралельності прямих і наслідки з даної теореми, вчити розв'язувати задачі за готовими малюнками; сформувати уміння використовувати ознаки паралельності двох прямих і січної для аргументації паралельності прямих; розвивати вміння та навички працювати з тестами, образне і логічне мислення, пам'ять, лаконічну, математичну мову, творчу активність; виховувати вміння раціонального використання часу на уроці, оцінювання результатів своєї праці і праці своїх однокласників(згідно з критеріями),чесність, об'єктивність. Тип уроку: урок закріплення навичок і вмінь. Форма уроку: урок розв'язування вправ підвищеної складності Наочнiсть i обладнання: таблиця, комп’ютер, презентація вчителя, тести, таблиці з готовими кресленнями. Хід уроку: І. Органiзацiйний етап Організація уваги учнів. ІІ. Перевірка домашнього завдання Перевірка асистентами вчителя за зразком. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Вибір за тобою "Це неможливо!" - Сказала Причина. "Це безрозсудність!" - Зауважив Досвід. "Це марно!" - Відрізала Гордість. "Спробуй ..." - Шепнула Мрія
  • 2. ІV. Формування мети й завдань уроку. V. Актуалiзацiя опорних знань Дидактична гра «Математичний футбол» Дивлячись на малюнок, назвіть внутрішні односторонні кути (4 і 6, 3і 5) 1. Дивлячись на малюнок, назвіть відповідні кути (1 і 5, 2 і 6, 3і 7, 4і 8) 2. Хто перший ввів позначення паралельності? (Вільям Оутред англійський математик) 3. Дві прямі, які лежать в одній площині і ніколи не перетинаються, називають ... (паралельними) 4. Один із суміжних кутів дорівнює 90 градусів. Яка градусна міра другого? (90) 5. Чи може одна із суміжних кутів бути розгорнутим? (Ні) 6. Один з вертикальних кутів дорівнює 130 градусів знайти другий вертикальний кут. (50) 7. За якої умови сума градусних мір вертикальних кутів дорівнює 180 градусів? (Прямі перпендикулярні) 8. Як називається твердження яке не потребує доведення? (Аксіома) 9. Як називається пряма, яка перетинає дві прямі? (Січна) 10. Як називаються прямі, які перетинаються під прямим кутом? (Перпендикулярні) 11. Чому дорівнює градусна міра вертикальних кутів, якщо сума їх градусних мір дорівнює 140 градусів? (по 70) VІ. Застосування вмінь і навичок у змінених ситуаціях Як визначити чи паралельні прямі? Нам на допомогу приходить ознака паралельності прямих. Ознака паралельності прямих. ( доводить учень) Якщо при перетині двох прямих січною сума внутрішніх односторонніх кутів дорівнює 180 градусів, то прямі паралельні. Дано: а і в прямі, с- січна, <1 і <2 - внутрішні односторонні <1 + <2 = 180 º Довести: а ║ в Доведення: Припустимо, що коли <1 + <2 = 180 º, то а ∩ в = О (малюнок) Позначимо кути суміжні з кутами 1 і 2, цифрами 3 і 4, і знайдемо їх суму. Так як кути 1 і 3,2 і 4 суміжні, то <1 + <3 = 180 º, <4 + <2 = 180 º. Додамо ліві і праві частини цих рівностей, отримаємо <1 + <3 + <4 + <2 = 180 º + 180 º. За умовою, <1 + <2 = 180 º, тоді <3 + <4 = 180 º. Але а ∩ в = О 1 Ми отримали, що а ∩ в в двох точках О і О 1. А це суперечить аксіомі: через дві точки можна провести тільки одну пряму. Тоді наше припущення помилкове і означає, що а ║ в. Наслідки:  Дві прямі паралельні, якщо внутрішні різносторонні кути рівні.  Дві прямі паралельні, якщо відповідні кути рівні
  • 3.  Дві прямі паралельні, якщо вони перпендикулярні до третьої прямої. Виконання усних вправ (на відповідність) Виконання письмових вправ a b m 50 130 ab m a b m 45 45 150 150 a||b, т.як. внутрішні різносторонні кути рівні a||b, т.як. відповідні кути рівні a||b, т.як. Внутріші односторонні в сумі 180 1 2 3 Співставте креслення і його опис. 3 На малюнку , . Довести , що d ll e.  = 471  = 1332 d e f 1 2 ПІДКАЗКА односторонні Завдання за готовими малюнками а b 1 3 4 56 7 8 2 c Знайти: 0 582 = а ll b, с-січна 8,7,6 5,4,3,1   Задача 1 1 2 а b c а ll b, с-січна 2:72:1 = Знайти: 2,1  Задача 2
  • 4. A B D C 1 2 3 0 134 AB ll DC, BC ll AD Знайти: 32  , Задача 3 b a c d 1 2 3 4 Довести: 0 18021 = 0 18043 = Задача 4 Комбіновані задачі VІI. Етап корекції умінь і навичок Тестування на комп'ютері Варіант 1 Варіант 2 1. Дві прямі паралельні, якщо -Внутрішні односторонні кути рівні + Внутрішні різносторонні кути рівні -Сума внутрішніх різносторонніх кутів дорівнює 180 градусів -Зовнішні односторонні кути рівні 2. Вибери правильне твердження: -Дві прямі площини називаються паралельними, якщо вони збігаються -Дві прямі площини називаються паралельними, якщо вони не перпендикулярні -Дві прямі називаються паралельними, якщо вони не перетинаються + Дві прямі площини називаються паралельними, якщо вони не перетинаються 3. Якщо при перетині двох прямих січною сума внутрішніх односторонніх кутів дорівнює 180 градусів, то відповідні кути: 1. Дві прямі паралельні, якщо -Внутрішні односторонні кути рівні -Сума внутрішніх різносторонніх кутів дорівню 180 градусів + Сума внутрішніх односторонніх кутів дорівню 180 градусів -Зовнішні різносторонні кути рівні 2. Вибери правильне твердження: + Через точку, що не лежить на даній прямій можна провести одну і тільки одну прям паралельну даній -Через точку прямої, можна провести одну тільки одну пряму, паралельну даній -Через точку на даній прямій, можна провест одну і тільки одну пряму, паралельну даній -Через точку, що не лежить на даній прямій неможливо провести пряму, паралельну даній 3. Якщо при перетині двох прямих січною сум
  • 5. Оцінювання за таблицею VІIІ. Пiдсумок уроку «Піраміда знань». Було цікаво… Було складно… Тепер я знаю… Я зрозумів, що… Тепер я вмію… ІХ. Домашнє завдання § 6-7, №№ 210(а,б), 216, 217 Х. Рефлексія -Прямі -Їх сума дорівнює 180 градусів -Суміжні + Рівні 4.Які із зазначених на малюнку кутів є внутрішніми різносторонніми -1і4 -3і5 -2і7 +4і5 5. Прямі а і в паралельні, кут 3 дорівнює 120 градусів. Який з кутів на малюнку дорівнює даному куту -5 -2 +6 -4 6.На якому з малюнків прямі паралельні? + А -Г -Б -В 7.Прямі АВ і ДС паралельні. Знайти градусну міру кута А -148 Градусів -180 Градусів -52 Градуси +128 Градусів 8.За малюнком знайти кут 4 +45 Градусів -135 Градусів -100 Градусів внутрішніх односторонніх кутів дорівнює 18 градусів, то внутрішні різносторонні кути: -Прямі -Суміжні -Їх сума дорівнює 180 градусів + Рівні 4. Які з вказаних на малюнку кутів внутрішніми односторонніми -1і3 -4і7 -1і6 +3 і 5 5.Прямі а і в паралельні, кут 2 дорівнює 6 градусів. Який з кутів на малюнку дорівню даному куту -1 -8 -3 +5 6. На якому з малюнків прямі паралельні? -Г + В -Б -А 7.Прямі АВ і ДС паралельні. Знайти градусн міру кута С -138 Градусів +42 Градуси -62 Градуси -180 Градусів 8. За малюнком знайти паралельні прямі + l 5 і l2, l1 і l4 - l 4 і l5 - l 1 і l2 - паралельних прямих на малюнку немає Кількість правильних відповідей 1 2 3 4 5 6 7 8 Бали 1,5 3 4,5 6 7,5 9 10,5 12
  • 6. У першої людини запитали: - Що ти робив цілий день? І той з усмішкою відповів, що цілий день возив кляті камені. У другого запитали: "А ти що робив цілий день? "- І той відповів:" Я сумлінно виконував свою роботу. " А третій посміхнувся, його обличчя засвітилося радістю і задоволенням і він відповів "А я брав участь у будівництві Храму." -Хто з вас працював так як перша людина? -Хто працював сумлінно? -А хто брав участь у будівництві Храму знань?