SlideShare a Scribd company logo
1 of 9
УРОК №25
Введення й редагування тексту. Виділення фрагментів тексту та операції з ними.
Перевірка правопису. Пошук та автоматична заміна текстових фрагментів. Практична
робота № 9 «Робота з текстовими фрагментами».
Мета:
розглянути:
• методи виділення фрагментів тексту та роботи з ними;
• використання спеціальнихклавіш та їх комбінацій;
ввести поняття:
фрагменту тексту;
• буфера обміну;
сформувати вміння:
• виділятисуцільні та несуцільні текстові фрагменти;
• копіюватий переміщувати фрагменти тексту з використанням та без використання
буфера обміну, в межах одного або між різними документами;
• знаходити й замінювати фрагментитексту в автоматичному режимі;
Базові поняття й терміни: фрагменттексту, буфер обміну, перевірка правопису.
Обладнання: мультимедійна дошка, ПК, підручник, роздатковийматеріал
Хід уроку
І. Організаційний етап.
Актуалізаціяопорних знань
 Клавіатура, призначення клавіш.
 Для чого використовують Word?
 Які елементи має меню Файл (кнопка Office) і яке їх призначення?
 Які панелі інструментів має редактор Word? Для чого їх використовують?
 Як створити новий документ?
 Як зберегти документна диску?
 Як зберегти файл з новим іменем і нову папку?
 Створення текстового документа.
Набір і збереження текстового документа полягаєу введенні
його тексту
з клавіатуриі збереженні файла на магнітному диску.
Редагування — це виправлення помилок, внесення
додатковихслів і речень, зміна їх розташування, вилучення
зайвих фрагментів.
Форматування— це надання потрібного вигляду:
встановлення шрифтів, оформлення абзаців, таблиць.
Макетування — це оформлення заголовків, розбивка
документа на сторінки, їх нумерація, внесення формул,|
графічнихоб'єктів.
Друкування — це процес виведення на папір усіх або
вибраних сторінок
створеного документа.
II. Вивчення нового матеріалу
Ми вже говорили, що існують певні операції створення та опрацювання тексту: від
його введення до друку. Розглянемо, яким чином можна виконатиперший етап
створення документа — введення тексту в оперативну пам'ять комп'ютера.
Традиційним є набір тексту за допомогою клавіатури. У цьому випадку текст
вводиться буква за буквою, слово за словом, сторінка за сторінкою. Цей процес є досить
копітким і трудомістким.
Якщо ж потрібний текст уже є в друкованому вигляді, то ввести його можна за
допомогою спеціальнихпрограм сканування зображень і розпізнавання їх у текстовому
форматі (наприклад, MicrosoftOfficeDocumentScanning або ABBYY FineReader). Якість
розпізнавання залежить від програмирозпізнавання та чіткості зображення в оригіналі
документа.
Останнім часом у зв'язку з розповсюдженням кишеньковихкомп'ютерів усебільшої
популярностінабуваєрукописневведення тексту за допомогою графічного планшету,
світлового пера, чутливого екрана та інших пристроїв. Менш вживаним способом на
сьогодніє голосовевведення тексту за допомогою мікрофона. Текстовийпроцесор Word
також має такі можливості, але поки що тільки для китайської, англійськоїі японської
мов.
Після введення тексту користувачеві, як правило, доводиться редагуватитекст,
виправляючив ньому помилки, допущеніпід час введення.
Набір тексту за допомогоюклавіатури
Клавіші, які використовують найчастіше:
• Enter — перехід до нового абзацу, створення нового абзацу;
• Delete — видалення виділеного фрагмента або символу праворуч від курсору;
• Backspace— видалення символу ліворуч від курсору;
Набір
Редагування
Форматування
Макетування
Друкування
• Shift — короткотривала зміна регістру;
• Caps Lock — довготривала зміна регістру ( перемикання клавіатури для введення
великих (малих) літер). Прицьому горить індикатор у правій частині клавіатуривказує на
ввімкнений режим ВЕЛИКИХ літер;
• Ctrl, Alt — клавішікерування, що змінюють призначення інших клавіш (збільшують
можливостіманіпулювання клавіатурою);
• Home, End — швидке переведення текстового курсору відповідно на початок
рядка, кінець рядка;
• PageUp, Page Down — прокручування тексту на розмір поточного вікна відповідно
вперед і назад.
Правила введення тексту:
• робити один пропуск між словами;
• розділовийзнак не відривати від слова, за яким він стоїть;
• після розділового знака ставити пропуск;
• після відкритих дужок або лапок відразу писати текст;
• закриватидужкиабо лапкивідразу за текстом;
• до і після дефісу не ставити пропуск;
• до і після тире ставити пропуск;
• примусово не переходити на новий рядок;
• слова на складине розбивати, переноси не робити — це робиться автоматично;
• не ставити символ пропуск між літерами, щоб зробити заголовок розтягнутим, для
цього є спеціальні засоби;
• не робити пропускамивідступів від лівого краю;
• не робити порожніх рядків між абзацами, для цього є засоби міжабзацних
інтервалів;
• не нумерувати списки — це зробить текстовий редактор;
• не нумеруватисторінки — це зробить текстовий редактор;
• для створення нового абзацу натискати клавішу Enter.
Під час введення та редагування тексту можна включатирежим відображення
недрукованихзнаків, вибравши кнопку
Недруковані знаки
До недрукованихзнаків відносять знаки, які вводяться користувачем під час набору
тексту, але не виводяться на папері під час друкування і, зазвичай, не відображаються на
екрані. Але якщо включитирежим відображення недрукованихзнаків, то у відповідних
місцях тексту з'являться спеціальні позначки.
Включення режиму відображення недрукованихзнаків дозволяєбачити на екрані всі
символитексту й кращерозуміти його структуру.
Пошук тексту
У документіможе потрібно знайти яке-небудь слово або текст.
1. У вкладціГоловна в групіРедагування натисніть кнопку Знайти.
2. У вкладціЗнайти діалогового вікна Знайти і замінити в поліЗнайти введіть шукане
слово або текст
3. Щоб послідовно знайти кожне входження слова або фрази, натисніть кнопку
Знайти далі. Знайдений текст послідовно виділятиметься в документі.
4. Щоб знайти відразу усі входження слова або фрази, натисніть кнопку Виділення
при читанні і виберіть команду Виділити усе. У вкладці Знайти діалогового вікна
Знайти і замінити буде вказано число знайдених елементів. Знайдений текст буде
виділений жовтим кольором в усьому документі. Це виділення збережеться і після
закриття діалогового вікна.
Заміна тексту
У документіможе потрібно замінити який-небудь текст.
1. У вкладціГоловна в групіРедагування натисніть кнопку Замінити.
2. У вкладціЗамінити діалогового вікна Знайти і замінити в поліЗнайти введіть
шуканийтекст, в полі Замінити на - замінюючийтекст (мал. 5.14).
3. Щоб знайти наступне входження тексту в документі, натисніть кнопку Знайти далі.
4. Щоб замінити входження тексту в документі, натисніть кнопку Замінити. Після
натиснення кнопки Замінити будевиділено наступне входження вказаної фрази.
5. Щоб замінити усі входження тексту в документі, натисніть кнопку Замінити усе.
Переміщення і копіювання перетяганням
Переміщати і копіюватиможна тільки виділені фрагментидокументу.
В межах видимої частини документу найпростішепереміщати і копіювати фрагменти
перетяганням.
Виділите фрагмент документу інаведіть на нього покажчик мишітак, щоб покажчик
набрав вигляду стрілки, поверненоївліво-вгору.
1. Натисніть ліву кнопку мишіі, не відпускаючиїї, перемістите фрагменттуди, куди
вимагається; при цьому поряд з покажчиком мишіз'явиться пунктирний
прямокутник, в місці передбачуваноївставки відображується спеціальна мітка, а в
рядку стану з'являється питання Кудиперемістити?
2. Після того, як буде відпущена ліва кнопка миші, станеться переміщення фрагмента
Копіювання фрагментаперетяганням робиться точно так, як і переміщення, тільки
при натиснутій клавіші клавіатури Ctrl.
1. Натисніть ліву кнопку миші, потім клавішу Ctrl. При натиснутій лівій кнопці миші
перемістите фрагменттуди, кудивимагається; при цьому поряд з покажчиком
миші з'явиться пунктирнийпрямокутник зі знаком + (плюс), в місці передбачуваної
вставки відображується спеціальна мітка, а в рядку стану з'являється питання Куди
копіювати?
2. Відпустите клавішу Ctrl, а потім ліву кнопку миші.
Фрагмент можна перетягувати і за межі видимоїчастини документу, наприклад, вниз
або вгору. Для цього потрібно, вхопившись за фрагмент, переміщати його вниз або
вгору до межі видимоїчастини документу і там зупинити. Документпочне
автоматично прокручуватися у своєму вікні. У потрібний момент виведіть покажчик в
полі документу - прокрутка зупиниться. Перш ніж фрагментне буде поміщений туди,
кудивимагається, ліву кнопку миші відпускатине можна!
Виділений фрагментможна перетягуватиі при натиснутій правій кнопці миші. При
цьому в документітакож з'являється мітка вставки. Після закінчення перетягання
виникає контекстне меню, в якому можна вибрати необхідну дію (Перемістити або
Копіювати).
Переміщення і копіювання з використанням буфера обміну
Буфер обміну - спеціальна область пам'яті комп'ютера, в якій можуть зберігатися
файли або їх фрагменти.
Процедура переміщення і копіювання через буфер обміну завжди складається з двох
дій. Спочатку необхідно відправити фрагментдо буфера, а потім витягнути його
звідти для вставки в документ.
Для переміщення необхідно вирізувати фрагментв буфер обміну. Це можна зробити,
наприклад, наступнимиспособами:
1. клацніть по виділеному фрагменту правою кнопкою мишіі виберіть команду
контекстного меню Вирізувати;
2. у вкладціГоловна в групіБуфер обміну натисніть кнопку Вирізувати.
Для копіювання необхідно копіювати фрагментв буфер обміну. Це можна зробити,
наприклад, наступнимиспособами:
1. клацніть по виділеному фрагменту правою кнопкою мишіі виберіть команду
контекстного меню Копіювати;
2. у вкладціГоловна в групіБуфер обміну натисніть кнопку Копіювати.
Для того, щоб витягнутифрагмент з буфера обміну і вставити його в документ,
можна, наприклад:
1. клацнутив місці вставки правою кнопкою мишіі вибрати команду контекстного
меню Вставити. Якщо фрагментом, що вставляється, є таблиця або її елементи, то
команда контекстного меню може називатися Вставити осередки, Вставити рядки
або Вставити стовпці;
2. поставити курсор в місце вставкиі у вкладціГоловна в групіБуфер обміну
натиснути кнопку Вставити.
Пояснення з елементами демонстрації з використанням інтеративної дошки
• Переміщення курсору по тексту.
• Елементарні операції редагування тексту.
• Виділення фрагментів тексту за допомогою «мишки».
• Виділення фрагментів тексту за допомогою клавіатури.
• Виділення несуцільнихфрагментів тексту.
• Робота з фрагментамитексту: копіювання, переміщення, видалення пошук та
заміна.
III. Практична робота № 9.
Інструктаж з правил техніки безпеки
Учням роздаються електронні копії завдань.
Завдання 1.
Набрати текст:
Клавіші, які використовують найчастіше:
Enter — перехід до нового абзацу, створення нового абзацу.
Delete — видалення виділеного фрагмента або символу праворуч від курсору.
Backspace— видалення символу ліворуч від курсору.
Shift — короткотривала зміна регістру.
CapsLock —довготривала зміна регістру (перемикання клавіатуридля введення
великих (малих) літер). Прицьому засвічений індикатор у правій частині клавіатури
вказуєна ввімкнений режим ВЕЛИКИХ літер.
Ctrl, Alt — клавішікерування, що змінюють призначення інших клавіш (збільшують
можливість мапінулювання клавіатурою).
Home, End — швидкепереведення текстового курсору відповідно на початок рядка,
кінцеь рядка.
Page Up, PageDown — прокручування тексту на розмір поточного вікна відповідно
вперед і назад.
Завдання 2.
Використовуючи операції над фрагментами, виправити текст відповідно до зразка:
Текстовий редактор — це програма, що дозволяєвводити, редагувати й
форматувати текст та зберігати його.
Текстовий процесор — це програма, що дозволяєвводити, редагувати й
форматувати текст, вставляти малюнки й таблиці, перевіряти правопис, складати
зміст, виконувати перенос слів та багато іншихскладнихоперацій.
Настільна видавнича система (НВС) — це програма, за допомогою якоїможна
створити високоякісніоригінал-макети,що містять текст і графічнізображення для
тиражування в друкарні.
Текстовий редактор — редагуватий форматуватитекст та зберігати його це
програма, що дозволяєвводити,.
Текстовий процесор — це програма, задопомогою якоїможна створювати
високоякісніоригінал-макети, що містять текст і графічні зображення для тиражування в
друкарні.
Настільна видавнича система (НВС) — це програма, що дозволяєвводити,
редагуватиі форматуватитекст, вставлятималюнкий таблиці, перевіряти правопис,
складатизміст, виконуватиперенос слів та багато інших складнихоперацій.
Завдання 3.
Виправити помилки.
Інформатика, фрагменттексту, текстовий процесор, байт, комп'ютер.
Інформмматика, фрменттексту, текстовий процессор, бйт, компютер.
Завдання 4.
Замініть в тексті слово малюнки на зображення
Додаткове завдання
Знайдіть кількість літер в тексті
IV. Засвоєння вивченого теоретичногоматеріалу
1. Назвіть елементарні операції редагування тексту.
2. Які клавішіклавіатуривикористовуються для видалення з тексту символів?
3. Якимиспособамиможна переміщувати курсор в тексті документа?
4. Яких правил слід дотримуватися під час введення тексту?
5. Ви вже підготувалисписок учнів класу, колипомітили, що в середині цього списку
пропустилиоднепрізвище. Як виправити помилку?
V. Домашнєзавдання
Опрацюватип.6.3
VI. Підбиття підсумківуроку
Оголошення оцінок.

More Related Content

What's hot

6 клас 19 урок. Фрагменти тексту та операції над ними
6 клас 19 урок. Фрагменти тексту та операції над ними6 клас 19 урок. Фрагменти тексту та операції над ними
6 клас 19 урок. Фрагменти тексту та операції над нимиStAlKeRoV
 
текстовий редактор
текстовий редактортекстовий редактор
текстовий редакторssuser44fa4a1
 
текстовий процесор
текстовий процесортекстовий процесор
текстовий процесорSlovyansk School
 
Основи роботи з текстовою інформацією
Основи роботи з текстовою інформацієюОснови роботи з текстовою інформацією
Основи роботи з текстовою інформацієюCveldulf
 
Урок "Робота з фпагментами тексту"
Урок "Робота з фпагментами тексту"Урок "Робота з фпагментами тексту"
Урок "Робота з фпагментами тексту"Алла Калічун
 
інформатика 9 клас розділ 25 робота з текстовими фрагментами роб
інформатика 9 клас розділ 25 робота з текстовими фрагментами робінформатика 9 клас розділ 25 робота з текстовими фрагментами роб
інформатика 9 клас розділ 25 робота з текстовими фрагментами робDarina Koroleh
 
форматування символів та абзаців
форматування символів та абзацівформатування символів та абзаців
форматування символів та абзацівSlovyansk School
 
D180d0bed0b1d0bed182d0b0 d0b7 d184d180d0b0d0b3d0bcd0b5d182d0b0d0bcd0b8_d182d0...
D180d0bed0b1d0bed182d0b0 d0b7 d184d180d0b0d0b3d0bcd0b5d182d0b0d0bcd0b8_d182d0...D180d0bed0b1d0bed182d0b0 d0b7 d184d180d0b0d0b3d0bcd0b5d182d0b0d0bcd0b8_d182d0...
D180d0bed0b1d0bed182d0b0 d0b7 d184d180d0b0d0b3d0bcd0b5d182d0b0d0bcd0b8_d182d0...Сергій Якуба
 
6 клас 21 урок. Форматування сторінок текстового документа та його друк. Дові...
6 клас 21 урок. Форматування сторінок текстового документа та його друк. Дові...6 клас 21 урок. Форматування сторінок текстового документа та його друк. Дові...
6 клас 21 урок. Форматування сторінок текстового документа та його друк. Дові...StAlKeRoV
 
текстовий процесор Microsoft word
текстовий процесор Microsoft wordтекстовий процесор Microsoft word
текстовий процесор Microsoft wordavoleb
 

What's hot (20)

20
2020
20
 
6 клас 19 урок. Фрагменти тексту та операції над ними
6 клас 19 урок. Фрагменти тексту та операції над ними6 клас 19 урок. Фрагменти тексту та операції над ними
6 клас 19 урок. Фрагменти тексту та операції над ними
 
розділ 4 2
розділ 4 2розділ 4 2
розділ 4 2
 
текстовий редактор
текстовий редактортекстовий редактор
текстовий редактор
 
текстовий процесор
текстовий процесортекстовий процесор
текстовий процесор
 
MW
MWMW
MW
 
Основи роботи з текстовою інформацією
Основи роботи з текстовою інформацієюОснови роботи з текстовою інформацією
Основи роботи з текстовою інформацією
 
Inf tema 1_urok_19_6-klas
Inf tema 1_urok_19_6-klasInf tema 1_urok_19_6-klas
Inf tema 1_urok_19_6-klas
 
4 19
4 194 19
4 19
 
Урок "Робота з фпагментами тексту"
Урок "Робота з фпагментами тексту"Урок "Робота з фпагментами тексту"
Урок "Робота з фпагментами тексту"
 
лп р5-6 мр
лп р5-6 мрлп р5-6 мр
лп р5-6 мр
 
19
1919
19
 
розділ 4 3
розділ 4 3розділ 4 3
розділ 4 3
 
Less17
Less17Less17
Less17
 
Cтв ред введ_тексту2
Cтв ред введ_тексту2Cтв ред введ_тексту2
Cтв ред введ_тексту2
 
інформатика 9 клас розділ 25 робота з текстовими фрагментами роб
інформатика 9 клас розділ 25 робота з текстовими фрагментами робінформатика 9 клас розділ 25 робота з текстовими фрагментами роб
інформатика 9 клас розділ 25 робота з текстовими фрагментами роб
 
форматування символів та абзаців
форматування символів та абзацівформатування символів та абзаців
форматування символів та абзаців
 
D180d0bed0b1d0bed182d0b0 d0b7 d184d180d0b0d0b3d0bcd0b5d182d0b0d0bcd0b8_d182d0...
D180d0bed0b1d0bed182d0b0 d0b7 d184d180d0b0d0b3d0bcd0b5d182d0b0d0bcd0b8_d182d0...D180d0bed0b1d0bed182d0b0 d0b7 d184d180d0b0d0b3d0bcd0b5d182d0b0d0bcd0b8_d182d0...
D180d0bed0b1d0bed182d0b0 d0b7 d184d180d0b0d0b3d0bcd0b5d182d0b0d0bcd0b8_d182d0...
 
6 клас 21 урок. Форматування сторінок текстового документа та його друк. Дові...
6 клас 21 урок. Форматування сторінок текстового документа та його друк. Дові...6 клас 21 урок. Форматування сторінок текстового документа та його друк. Дові...
6 клас 21 урок. Форматування сторінок текстового документа та його друк. Дові...
 
текстовий процесор Microsoft word
текстовий процесор Microsoft wordтекстовий процесор Microsoft word
текстовий процесор Microsoft word
 

Viewers also liked

Arizona Solar Jobs Census 2015
Arizona Solar Jobs Census 2015Arizona Solar Jobs Census 2015
Arizona Solar Jobs Census 2015Travis J. Moore
 
Blow out Bar - Interior Finishes final Project
Blow out Bar - Interior Finishes final ProjectBlow out Bar - Interior Finishes final Project
Blow out Bar - Interior Finishes final ProjectAmy Hill
 
Linkedin Uplaod
Linkedin UplaodLinkedin Uplaod
Linkedin UplaodLuke Slisz
 
Моя семья
Моя семьяМоя семья
Моя семьяgexarvest
 
ThesisArticle_PedroRainho
ThesisArticle_PedroRainhoThesisArticle_PedroRainho
ThesisArticle_PedroRainhoPedro Rainho
 
Hotel in North Goa with Swimming Pool
Hotel in North Goa with Swimming PoolHotel in North Goa with Swimming Pool
Hotel in North Goa with Swimming PoolGrand Goa Exotica
 
InfoSavvy 21 Demo
InfoSavvy 21 DemoInfoSavvy 21 Demo
InfoSavvy 21 Demoemilywray
 
Trabajo en grupo: Deporte, ejercicio físico y estilos de vida
Trabajo en grupo: Deporte, ejercicio físico y estilos de vidaTrabajo en grupo: Deporte, ejercicio físico y estilos de vida
Trabajo en grupo: Deporte, ejercicio físico y estilos de vidaGabrielcano92
 
Improving the prevention, recognition and management of AKI: the ‘Think Kidne...
Improving the prevention, recognition and management of AKI: the ‘Think Kidne...Improving the prevention, recognition and management of AKI: the ‘Think Kidne...
Improving the prevention, recognition and management of AKI: the ‘Think Kidne...Renal Association
 
Horse SA Safer Horse Workplaces for Clubs
Horse SA Safer Horse Workplaces for ClubsHorse SA Safer Horse Workplaces for Clubs
Horse SA Safer Horse Workplaces for ClubsHorse SA
 
CV Hanu Wilsenach - Curriculum Vitae
CV Hanu Wilsenach - Curriculum VitaeCV Hanu Wilsenach - Curriculum Vitae
CV Hanu Wilsenach - Curriculum VitaeHanu Wilsenach
 

Viewers also liked (15)

Arizona Solar Jobs Census 2015
Arizona Solar Jobs Census 2015Arizona Solar Jobs Census 2015
Arizona Solar Jobs Census 2015
 
Blow out Bar - Interior Finishes final Project
Blow out Bar - Interior Finishes final ProjectBlow out Bar - Interior Finishes final Project
Blow out Bar - Interior Finishes final Project
 
Linkedin Uplaod
Linkedin UplaodLinkedin Uplaod
Linkedin Uplaod
 
Photo
PhotoPhoto
Photo
 
Моя семья
Моя семьяМоя семья
Моя семья
 
Employee Engagement
Employee Engagement Employee Engagement
Employee Engagement
 
ThesisArticle_PedroRainho
ThesisArticle_PedroRainhoThesisArticle_PedroRainho
ThesisArticle_PedroRainho
 
Hotel in North Goa with Swimming Pool
Hotel in North Goa with Swimming PoolHotel in North Goa with Swimming Pool
Hotel in North Goa with Swimming Pool
 
InfoSavvy 21 Demo
InfoSavvy 21 DemoInfoSavvy 21 Demo
InfoSavvy 21 Demo
 
Trabajo en grupo: Deporte, ejercicio físico y estilos de vida
Trabajo en grupo: Deporte, ejercicio físico y estilos de vidaTrabajo en grupo: Deporte, ejercicio físico y estilos de vida
Trabajo en grupo: Deporte, ejercicio físico y estilos de vida
 
Improving the prevention, recognition and management of AKI: the ‘Think Kidne...
Improving the prevention, recognition and management of AKI: the ‘Think Kidne...Improving the prevention, recognition and management of AKI: the ‘Think Kidne...
Improving the prevention, recognition and management of AKI: the ‘Think Kidne...
 
Horse SA Safer Horse Workplaces for Clubs
Horse SA Safer Horse Workplaces for ClubsHorse SA Safer Horse Workplaces for Clubs
Horse SA Safer Horse Workplaces for Clubs
 
News SSL 11 2017
News SSL 11 2017News SSL 11 2017
News SSL 11 2017
 
News A 11 2017
News A 11 2017News A 11 2017
News A 11 2017
 
CV Hanu Wilsenach - Curriculum Vitae
CV Hanu Wilsenach - Curriculum VitaeCV Hanu Wilsenach - Curriculum Vitae
CV Hanu Wilsenach - Curriculum Vitae
 

Similar to Введення й редагування тексту

Зміст текстового процесора
Зміст текстового процесораЗміст текстового процесора
Зміст текстового процесораD4N41K
 
Text proz urok_3-8kl
Text proz urok_3-8klText proz urok_3-8kl
Text proz urok_3-8klTamara tamara
 
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового документа
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового  документа Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового  документа
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового документа Василь Тереховський
 
Презентація 5 клас Урок 2454545454545.pptx
Презентація 5 клас Урок 2454545454545.pptxПрезентація 5 клас Урок 2454545454545.pptx
Презентація 5 клас Урок 2454545454545.pptxtuzxxxxx
 

Similar to Введення й редагування тексту (18)

Урок 8
Урок 8Урок 8
Урок 8
 
Зміст текстового процесора
Зміст текстового процесораЗміст текстового процесора
Зміст текстового процесора
 
Text proz urok_3-8kl
Text proz urok_3-8klText proz urok_3-8kl
Text proz urok_3-8kl
 
9kl urok 18_tema
9kl urok 18_tema9kl urok 18_tema
9kl urok 18_tema
 
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового документа
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового  документа Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового  документа
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового документа
 
4 клас урок 7 як вводити текст
4 клас урок 7 як вводити текст4 клас урок 7 як вводити текст
4 клас урок 7 як вводити текст
 
Презентація 5 клас Урок 2454545454545.pptx
Презентація 5 клас Урок 2454545454545.pptxПрезентація 5 клас Урок 2454545454545.pptx
Презентація 5 клас Урок 2454545454545.pptx
 
4 клас урок 9 як працювати з фрагментами тексту
4 клас урок 9 як працювати з фрагментами тексту  4 клас урок 9 як працювати з фрагментами тексту
4 клас урок 9 як працювати з фрагментами тексту
 
урок 13 8 klas
урок 13 8 klasурок 13 8 klas
урок 13 8 klas
 
4 18
4 184 18
4 18
 
FineReader
FineReaderFineReader
FineReader
 
FineReader
FineReaderFineReader
FineReader
 
4 клас урок 10 як форматувати текст
4 клас урок 10 як форматувати текст  4 клас урок 10 як форматувати текст
4 клас урок 10 як форматувати текст
 
6 клас урок 20
6 клас урок 206 клас урок 20
6 клас урок 20
 
відкрите
відкритевідкрите
відкрите
 
відкрите2
відкрите2відкрите2
відкрите2
 
Metodit2015
Metodit2015Metodit2015
Metodit2015
 
10t les32 word
10t les32 word10t les32 word
10t les32 word
 

More from tan4ikbah

символи україни
символи українисимволи україни
символи україниtan4ikbah
 
герої крут
герої крутгерої крут
герої крутtan4ikbah
 
Українська мова
Українська моваУкраїнська мова
Українська моваtan4ikbah
 
поштовий урок
поштовий урокпоштовий урок
поштовий урокtan4ikbah
 
модний урок
модний урокмодний урок
модний урокtan4ikbah
 
досвід роботи2
досвід роботи2досвід роботи2
досвід роботи2tan4ikbah
 
діалектизми 2
діалектизми 2діалектизми 2
діалектизми 2tan4ikbah
 
довжок
довжок  довжок
довжок tan4ikbah
 
11 а клас
11 а клас11 а клас
11 а класtan4ikbah
 
презентація атестації джуринської сзш і ііі ст. 2015р.
презентація атестації джуринської сзш і   ііі ст. 2015р.презентація атестації джуринської сзш і   ііі ст. 2015р.
презентація атестації джуринської сзш і ііі ст. 2015р.tan4ikbah
 
мо2013 ______ффффффффф
мо2013  ______фффффффффмо2013  ______ффффффффф
мо2013 ______фффффффффtan4ikbah
 
укр підготовка до зно 2016_вано_14.04.16
укр підготовка до зно 2016_вано_14.04.16укр підготовка до зно 2016_вано_14.04.16
укр підготовка до зно 2016_вано_14.04.16tan4ikbah
 
підготовка зно
підготовка знопідготовка зно
підготовка зноtan4ikbah
 
література асоціації
література   асоціаціїлітература   асоціації
література асоціаціїtan4ikbah
 
така любов
така любовтака любов
така любовtan4ikbah
 
Олішевський Микола
Олішевський МиколаОлішевський Микола
Олішевський Миколаtan4ikbah
 
створення програм
створення програмстворення програм
створення програмtan4ikbah
 
конспект уроку налагодження програм
конспект уроку налагодження програмконспект уроку налагодження програм
конспект уроку налагодження програмtan4ikbah
 
редагування програм
редагування  програмредагування  програм
редагування програмtan4ikbah
 

More from tan4ikbah (20)

Pisa
PisaPisa
Pisa
 
символи україни
символи українисимволи україни
символи україни
 
герої крут
герої крутгерої крут
герої крут
 
Українська мова
Українська моваУкраїнська мова
Українська мова
 
поштовий урок
поштовий урокпоштовий урок
поштовий урок
 
модний урок
модний урокмодний урок
модний урок
 
досвід роботи2
досвід роботи2досвід роботи2
досвід роботи2
 
діалектизми 2
діалектизми 2діалектизми 2
діалектизми 2
 
довжок
довжок  довжок
довжок
 
11 а клас
11 а клас11 а клас
11 а клас
 
презентація атестації джуринської сзш і ііі ст. 2015р.
презентація атестації джуринської сзш і   ііі ст. 2015р.презентація атестації джуринської сзш і   ііі ст. 2015р.
презентація атестації джуринської сзш і ііі ст. 2015р.
 
мо2013 ______ффффффффф
мо2013  ______фффффффффмо2013  ______ффффффффф
мо2013 ______ффффффффф
 
укр підготовка до зно 2016_вано_14.04.16
укр підготовка до зно 2016_вано_14.04.16укр підготовка до зно 2016_вано_14.04.16
укр підготовка до зно 2016_вано_14.04.16
 
підготовка зно
підготовка знопідготовка зно
підготовка зно
 
література асоціації
література   асоціаціїлітература   асоціації
література асоціації
 
така любов
така любовтака любов
така любов
 
Олішевський Микола
Олішевський МиколаОлішевський Микола
Олішевський Микола
 
створення програм
створення програмстворення програм
створення програм
 
конспект уроку налагодження програм
конспект уроку налагодження програмконспект уроку налагодження програм
конспект уроку налагодження програм
 
редагування програм
редагування  програмредагування  програм
редагування програм
 

Recently uploaded

Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxЛуцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxhome
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxПрезентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxssuserc6cee7
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfкритерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfolha1koval
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .zaskalko111
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання  Іноземні мови.pdfКритерії самоцінювання  Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdfolha1koval
 
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenKryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenolha1koval
 

Recently uploaded (12)

Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxЛуцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxПрезентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfкритерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання  Іноземні мови.pdfКритерії самоцінювання  Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenKryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
 

Введення й редагування тексту

  • 1. УРОК №25 Введення й редагування тексту. Виділення фрагментів тексту та операції з ними. Перевірка правопису. Пошук та автоматична заміна текстових фрагментів. Практична робота № 9 «Робота з текстовими фрагментами». Мета: розглянути: • методи виділення фрагментів тексту та роботи з ними; • використання спеціальнихклавіш та їх комбінацій; ввести поняття: фрагменту тексту; • буфера обміну; сформувати вміння: • виділятисуцільні та несуцільні текстові фрагменти; • копіюватий переміщувати фрагменти тексту з використанням та без використання буфера обміну, в межах одного або між різними документами; • знаходити й замінювати фрагментитексту в автоматичному режимі; Базові поняття й терміни: фрагменттексту, буфер обміну, перевірка правопису. Обладнання: мультимедійна дошка, ПК, підручник, роздатковийматеріал Хід уроку І. Організаційний етап. Актуалізаціяопорних знань  Клавіатура, призначення клавіш.  Для чого використовують Word?  Які елементи має меню Файл (кнопка Office) і яке їх призначення?  Які панелі інструментів має редактор Word? Для чого їх використовують?  Як створити новий документ?
  • 2.  Як зберегти документна диску?  Як зберегти файл з новим іменем і нову папку?  Створення текстового документа. Набір і збереження текстового документа полягаєу введенні його тексту з клавіатуриі збереженні файла на магнітному диску. Редагування — це виправлення помилок, внесення додатковихслів і речень, зміна їх розташування, вилучення зайвих фрагментів. Форматування— це надання потрібного вигляду: встановлення шрифтів, оформлення абзаців, таблиць. Макетування — це оформлення заголовків, розбивка документа на сторінки, їх нумерація, внесення формул,| графічнихоб'єктів. Друкування — це процес виведення на папір усіх або вибраних сторінок створеного документа. II. Вивчення нового матеріалу Ми вже говорили, що існують певні операції створення та опрацювання тексту: від його введення до друку. Розглянемо, яким чином можна виконатиперший етап створення документа — введення тексту в оперативну пам'ять комп'ютера. Традиційним є набір тексту за допомогою клавіатури. У цьому випадку текст вводиться буква за буквою, слово за словом, сторінка за сторінкою. Цей процес є досить копітким і трудомістким. Якщо ж потрібний текст уже є в друкованому вигляді, то ввести його можна за допомогою спеціальнихпрограм сканування зображень і розпізнавання їх у текстовому форматі (наприклад, MicrosoftOfficeDocumentScanning або ABBYY FineReader). Якість розпізнавання залежить від програмирозпізнавання та чіткості зображення в оригіналі документа. Останнім часом у зв'язку з розповсюдженням кишеньковихкомп'ютерів усебільшої популярностінабуваєрукописневведення тексту за допомогою графічного планшету, світлового пера, чутливого екрана та інших пристроїв. Менш вживаним способом на сьогодніє голосовевведення тексту за допомогою мікрофона. Текстовийпроцесор Word також має такі можливості, але поки що тільки для китайської, англійськоїі японської мов. Після введення тексту користувачеві, як правило, доводиться редагуватитекст, виправляючив ньому помилки, допущеніпід час введення. Набір тексту за допомогоюклавіатури Клавіші, які використовують найчастіше: • Enter — перехід до нового абзацу, створення нового абзацу; • Delete — видалення виділеного фрагмента або символу праворуч від курсору; • Backspace— видалення символу ліворуч від курсору; Набір Редагування Форматування Макетування Друкування
  • 3. • Shift — короткотривала зміна регістру; • Caps Lock — довготривала зміна регістру ( перемикання клавіатури для введення великих (малих) літер). Прицьому горить індикатор у правій частині клавіатуривказує на ввімкнений режим ВЕЛИКИХ літер; • Ctrl, Alt — клавішікерування, що змінюють призначення інших клавіш (збільшують можливостіманіпулювання клавіатурою); • Home, End — швидке переведення текстового курсору відповідно на початок рядка, кінець рядка; • PageUp, Page Down — прокручування тексту на розмір поточного вікна відповідно вперед і назад. Правила введення тексту: • робити один пропуск між словами; • розділовийзнак не відривати від слова, за яким він стоїть; • після розділового знака ставити пропуск; • після відкритих дужок або лапок відразу писати текст; • закриватидужкиабо лапкивідразу за текстом; • до і після дефісу не ставити пропуск; • до і після тире ставити пропуск; • примусово не переходити на новий рядок; • слова на складине розбивати, переноси не робити — це робиться автоматично; • не ставити символ пропуск між літерами, щоб зробити заголовок розтягнутим, для цього є спеціальні засоби; • не робити пропускамивідступів від лівого краю; • не робити порожніх рядків між абзацами, для цього є засоби міжабзацних інтервалів; • не нумерувати списки — це зробить текстовий редактор; • не нумеруватисторінки — це зробить текстовий редактор; • для створення нового абзацу натискати клавішу Enter. Під час введення та редагування тексту можна включатирежим відображення недрукованихзнаків, вибравши кнопку Недруковані знаки До недрукованихзнаків відносять знаки, які вводяться користувачем під час набору тексту, але не виводяться на папері під час друкування і, зазвичай, не відображаються на екрані. Але якщо включитирежим відображення недрукованихзнаків, то у відповідних місцях тексту з'являться спеціальні позначки.
  • 4. Включення режиму відображення недрукованихзнаків дозволяєбачити на екрані всі символитексту й кращерозуміти його структуру. Пошук тексту У документіможе потрібно знайти яке-небудь слово або текст. 1. У вкладціГоловна в групіРедагування натисніть кнопку Знайти. 2. У вкладціЗнайти діалогового вікна Знайти і замінити в поліЗнайти введіть шукане слово або текст 3. Щоб послідовно знайти кожне входження слова або фрази, натисніть кнопку Знайти далі. Знайдений текст послідовно виділятиметься в документі. 4. Щоб знайти відразу усі входження слова або фрази, натисніть кнопку Виділення при читанні і виберіть команду Виділити усе. У вкладці Знайти діалогового вікна Знайти і замінити буде вказано число знайдених елементів. Знайдений текст буде виділений жовтим кольором в усьому документі. Це виділення збережеться і після закриття діалогового вікна.
  • 5. Заміна тексту У документіможе потрібно замінити який-небудь текст. 1. У вкладціГоловна в групіРедагування натисніть кнопку Замінити. 2. У вкладціЗамінити діалогового вікна Знайти і замінити в поліЗнайти введіть шуканийтекст, в полі Замінити на - замінюючийтекст (мал. 5.14). 3. Щоб знайти наступне входження тексту в документі, натисніть кнопку Знайти далі. 4. Щоб замінити входження тексту в документі, натисніть кнопку Замінити. Після натиснення кнопки Замінити будевиділено наступне входження вказаної фрази. 5. Щоб замінити усі входження тексту в документі, натисніть кнопку Замінити усе. Переміщення і копіювання перетяганням Переміщати і копіюватиможна тільки виділені фрагментидокументу. В межах видимої частини документу найпростішепереміщати і копіювати фрагменти перетяганням. Виділите фрагмент документу інаведіть на нього покажчик мишітак, щоб покажчик набрав вигляду стрілки, поверненоївліво-вгору.
  • 6. 1. Натисніть ліву кнопку мишіі, не відпускаючиїї, перемістите фрагменттуди, куди вимагається; при цьому поряд з покажчиком мишіз'явиться пунктирний прямокутник, в місці передбачуваноївставки відображується спеціальна мітка, а в рядку стану з'являється питання Кудиперемістити? 2. Після того, як буде відпущена ліва кнопка миші, станеться переміщення фрагмента Копіювання фрагментаперетяганням робиться точно так, як і переміщення, тільки при натиснутій клавіші клавіатури Ctrl. 1. Натисніть ліву кнопку миші, потім клавішу Ctrl. При натиснутій лівій кнопці миші перемістите фрагменттуди, кудивимагається; при цьому поряд з покажчиком миші з'явиться пунктирнийпрямокутник зі знаком + (плюс), в місці передбачуваної вставки відображується спеціальна мітка, а в рядку стану з'являється питання Куди копіювати? 2. Відпустите клавішу Ctrl, а потім ліву кнопку миші. Фрагмент можна перетягувати і за межі видимоїчастини документу, наприклад, вниз або вгору. Для цього потрібно, вхопившись за фрагмент, переміщати його вниз або вгору до межі видимоїчастини документу і там зупинити. Документпочне автоматично прокручуватися у своєму вікні. У потрібний момент виведіть покажчик в полі документу - прокрутка зупиниться. Перш ніж фрагментне буде поміщений туди, кудивимагається, ліву кнопку миші відпускатине можна! Виділений фрагментможна перетягуватиі при натиснутій правій кнопці миші. При цьому в документітакож з'являється мітка вставки. Після закінчення перетягання виникає контекстне меню, в якому можна вибрати необхідну дію (Перемістити або Копіювати). Переміщення і копіювання з використанням буфера обміну Буфер обміну - спеціальна область пам'яті комп'ютера, в якій можуть зберігатися файли або їх фрагменти. Процедура переміщення і копіювання через буфер обміну завжди складається з двох дій. Спочатку необхідно відправити фрагментдо буфера, а потім витягнути його звідти для вставки в документ. Для переміщення необхідно вирізувати фрагментв буфер обміну. Це можна зробити, наприклад, наступнимиспособами: 1. клацніть по виділеному фрагменту правою кнопкою мишіі виберіть команду контекстного меню Вирізувати; 2. у вкладціГоловна в групіБуфер обміну натисніть кнопку Вирізувати. Для копіювання необхідно копіювати фрагментв буфер обміну. Це можна зробити, наприклад, наступнимиспособами:
  • 7. 1. клацніть по виділеному фрагменту правою кнопкою мишіі виберіть команду контекстного меню Копіювати; 2. у вкладціГоловна в групіБуфер обміну натисніть кнопку Копіювати. Для того, щоб витягнутифрагмент з буфера обміну і вставити його в документ, можна, наприклад: 1. клацнутив місці вставки правою кнопкою мишіі вибрати команду контекстного меню Вставити. Якщо фрагментом, що вставляється, є таблиця або її елементи, то команда контекстного меню може називатися Вставити осередки, Вставити рядки або Вставити стовпці; 2. поставити курсор в місце вставкиі у вкладціГоловна в групіБуфер обміну натиснути кнопку Вставити. Пояснення з елементами демонстрації з використанням інтеративної дошки • Переміщення курсору по тексту. • Елементарні операції редагування тексту. • Виділення фрагментів тексту за допомогою «мишки». • Виділення фрагментів тексту за допомогою клавіатури. • Виділення несуцільнихфрагментів тексту. • Робота з фрагментамитексту: копіювання, переміщення, видалення пошук та заміна.
  • 8. III. Практична робота № 9. Інструктаж з правил техніки безпеки Учням роздаються електронні копії завдань. Завдання 1. Набрати текст: Клавіші, які використовують найчастіше: Enter — перехід до нового абзацу, створення нового абзацу. Delete — видалення виділеного фрагмента або символу праворуч від курсору. Backspace— видалення символу ліворуч від курсору. Shift — короткотривала зміна регістру. CapsLock —довготривала зміна регістру (перемикання клавіатуридля введення великих (малих) літер). Прицьому засвічений індикатор у правій частині клавіатури вказуєна ввімкнений режим ВЕЛИКИХ літер. Ctrl, Alt — клавішікерування, що змінюють призначення інших клавіш (збільшують можливість мапінулювання клавіатурою). Home, End — швидкепереведення текстового курсору відповідно на початок рядка, кінцеь рядка. Page Up, PageDown — прокручування тексту на розмір поточного вікна відповідно вперед і назад. Завдання 2. Використовуючи операції над фрагментами, виправити текст відповідно до зразка: Текстовий редактор — це програма, що дозволяєвводити, редагувати й форматувати текст та зберігати його. Текстовий процесор — це програма, що дозволяєвводити, редагувати й форматувати текст, вставляти малюнки й таблиці, перевіряти правопис, складати зміст, виконувати перенос слів та багато іншихскладнихоперацій. Настільна видавнича система (НВС) — це програма, за допомогою якоїможна створити високоякісніоригінал-макети,що містять текст і графічнізображення для тиражування в друкарні. Текстовий редактор — редагуватий форматуватитекст та зберігати його це програма, що дозволяєвводити,. Текстовий процесор — це програма, задопомогою якоїможна створювати високоякісніоригінал-макети, що містять текст і графічні зображення для тиражування в друкарні. Настільна видавнича система (НВС) — це програма, що дозволяєвводити, редагуватиі форматуватитекст, вставлятималюнкий таблиці, перевіряти правопис, складатизміст, виконуватиперенос слів та багато інших складнихоперацій. Завдання 3. Виправити помилки. Інформатика, фрагменттексту, текстовий процесор, байт, комп'ютер. Інформмматика, фрменттексту, текстовий процессор, бйт, компютер. Завдання 4. Замініть в тексті слово малюнки на зображення Додаткове завдання Знайдіть кількість літер в тексті
  • 9. IV. Засвоєння вивченого теоретичногоматеріалу 1. Назвіть елементарні операції редагування тексту. 2. Які клавішіклавіатуривикористовуються для видалення з тексту символів? 3. Якимиспособамиможна переміщувати курсор в тексті документа? 4. Яких правил слід дотримуватися під час введення тексту? 5. Ви вже підготувалисписок учнів класу, колипомітили, що в середині цього списку пропустилиоднепрізвище. Як виправити помилку? V. Домашнєзавдання Опрацюватип.6.3 VI. Підбиття підсумківуроку Оголошення оцінок.