1. Мұғалімнің аты-жөні №18 орта мектеп
Сынып/ Пән атауы Жартылыстану, 4 сынып
Сабақтың тақырыбы Металдар қандай болады?
Оқу мақсаттары 4.3.4.3 пайдалы қазбаларды сақтау және үнемді қолданудың жолдарын ұсыну
4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну
Сабақтың барысы
Сабақтың кезең
уақыт
Мұғалімнің әрекеті Оқушының
әрекеті
Бағалау Ресурстар
Басы Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Сергіту жаттығуы
«Мен ақылды баламын» әр бала өздерінің жақсы
қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады.
Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті үйдің еркесімін. Мен
Асқар, барлығынан біліміммен барлығынан асып түссем
деймін т.б.
«Бір сөзбен» әдісі барысында оқушылар берілген
сөздердің ішінен бүгінгі сабақтағы жағдайын сипаттайтын
үш сөзді таңдайды. (қуаныш, немқұрайлылық, шабыт,
зерігу, сенімсіздік,сенімділік,рахаттану,алаңдау)
Жұмыс ережесін келісу
Әр қатардағы артық сөздерді тап. Қандай сөздер қалды? Оқы.
Күтілетін нәтижені анықтау
Психологиялық
ахуалға берілген
тақпақтарды
дауыстап айтып,
тілді жаттықтыру
және жаңа
сабаққа назар
аудару.
Оқушылар
сұраққа жауап
береді, жұмысты
берілген түріне
қарай орындайды.
ҚБ: От
шашу
арқылы
бір-бірін
бағалау.
Психологиял
ық ахуал.
Алдыңғы
білімді еске
түсірутапсыр
малары.
Ортасы Кенді пайдалы қазбалардан түсті металдар алынады. Түсті
металдардың түрі көп. Қорғасын, мыс, мырыш сияқты
металдар ауыр металл деп аталады. Алюминий, титан, Форматив
2. магний – жеңіл металдар. Олардан электрөткізгіш сым,
тұрмыстық ыдыс-аяқ, мәшине дискісі жасалады. Алтын,
күміс сияқты бағалы металдардан әшекей бұйым жасайды.
Дескрипторы:
Ақпарат көзін және жеке өмірлік тәжірибесін қолданып,
пайдалы қазбалардың тұрмыста, шаруашылықта
қолданысы туралы зерттеу жүргізеді.
Берілген сұраққа
жауап беріп,
тапсырмаларды
талапқа сай
орындайды.
Белсенді оқу
тапсырмалары
(топта, ұжымда)
Жұмыс
дәптеріндегі
жазылым
тапсырмаларын
орындау
ті бағалау
ҚБ: Бас
бармақ
арқылы
бір-бірін
бағалау.
ҚБ: От
шашу
арқылы
бір-бірін
бағалау.
Оқылым,
жазылым
тапсырмалар
ы.
Соңы Пoлиметaлл кені – түсті металдар алынатын шикізат.
Қорғасын мен мырыштың мол кені Шығыс Қазақстан
облысында таралған. Олар Риддер-Сокол, Зырян кен
Оқулықтағы
қосымша
ҚБ:
Бағдаршам
көздері
Топтық
тапсырмалар.
3. орындарында кездеседі. Оңтүстiк-шығыстa Жoңғaр
Aлaтaуындaғы Текелі кен орнында, oңтүстiкте Қaрaтaу
жoтaлaрындaғы Байжансай, Ащысай және Мырғалым кен
орындарында полиметалл өндіріледі. Алюминийдің
шикізаты боксит деп аталады. Бoкситтi Aрқaлықтa
өндiредi. Мыс пен мaргaнец кендерi Жезқaзғaн өңірі мен
Бaлқaш көлiнiң жaғaлaуындa кең тaрaлғaн.
тапсырмалар. арқылы
бір-бірін
бағалау
Кері байланыс Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)
Оқушыларға «Ашық микрофон» кері байланыс парағы
таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.
Сабақтан алған
әсерлерін
стикерге жазып,
суретін жібереді.
«Ашық
микро
фон»
«Ашық
микрофон»
кері
байланыс
парағы