оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
конспект уроку з історії україни 9 клас
1. Урок з історії України проведений у 9 класі
ТЕМА:НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИЙРУХНА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ
ЗЕМЛЯХПІД ЧАС РЕВОЛЮЦІЇ 1848-1849 РР, В АВСТРІЙСЬКІЙ
ІМПЕРІЇ
Мета: з'ясувати, як розгортався національно-визвольний рух на західноукраїнських
землях під час революції 1848-1849 рр. в Австрійській імперії та інших країнах Європи; дати
власну оцінку подіям 1848-1849 рр. на західноукраїнських землях.
Основні поняття:«Головнаруськарада»,«Зоря Галицька»,«автономія».
Обладнання:карта,таблиця, документи.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Форма уроку: урок - конференція
План вивчення теми:
1. Революційні події в ЗахіднійУкраїні.
2. Вимоги українців в ході революції 1848 -1849рр.
3. Розмах національне - визвольного руху в Західній Україні.
4. Діяльністьукраїнськихдепутатів в Австрійськомупарламенті,
5. Завдання ГУР
6. Діяльність Лук'янаКобилиці.
7. Робота з документом Ф.Палацького: „Я визнаю українців засамостійнийнарод, знаю
Галичину особистоізнаю їхнюлітературну мову... Поважайтенаціональне прагнення цього
переслідуваного, аледо самостійностіпокликаногонароду».
ХІД УРОКУ
1 Організаційначастинауроку
II. Актуалізаціяопорнихзнань
1. Історичнийдиктант
2. Бесіда
1. Що вам вщомопрореволюцію 1848 —1849 рр.українах Європи?
2. Які держави вонаохопила?
3. „Весна народів –це …
4. Наддніпрянщина в 1848-1849рр. що переживала ?
ІІІ.Мотивація навчальної діяльності
Національно-визвольний рух на західноукраїнських землях під час революції
1848-1849рр. в Австрійській імперії передбачав відродження українськоїдержавності.
ІV Завданняуроку
Яке значення мали події 1848-1849рр. для подальшогорозвитку національно-визвольного
українського руху ?
V. Вивченняновогоматеріалу
1.Революційніподіїв ЗахіднійУкраїні (Повідомлення учнів)
Питання про революційні події в Галичині вивчається шляхом поєднання розповіді учнів
та одночасного складання хронологічного ланцюжка історичних подій.
Обговорення
Визначте, які завдання намагались розв'язати українці в ході революції.
2.Чим була зумовлена актуальність саме цих завдань для українців? Відповідь
обфунтуйте.
2. Вимоги українців в ході революції 1848-1849рр. (Повідомлення учня)
3. Розмахнаціонально-визвольногоруху в ЗахіднійУкраїні (Повідомлення учня)
Обговорення
Які факти свідчили про розмах визвольного руху?
2. 4. Діяльністьукраїнськихдепутатів в Австрійському парламенті (Повідомлення учня)
Обговорення
1 .Суть діяльністьукраїнськихдепутатів в Австрійськомупарламенті.
2.Учнірозглядають картинухудожникаП. Вернера «Селянськідепутативід Галичинив
Австрійськомупарламенті».
5.Завдання ГУР. (Повідомлення учня)
Обговорення
1 .Якізавдання ставилаперед собоюГоловнаруськарада?
2. Порівняйте їх із програмою Центральної ради народової.
6.Діяльність Лук'яна Кобилиці. (Повідомлення учня)
Обговорення
1. Якоюбуладіяльність Лук'янаКобилиців Австрійськомупарламентіта організоване
ним селянськогоповстанняв 1848 —1849 рр.
2. Яким було ставлення простого народу та панів до Лук'яна Кобилиці?
3. Чому пам'ять про Лук'янаКобилицю залишилися жити в народних
піснях та переказах?
VI. Узагальненнята систематизаціязнань
Учнімають ознайомитисяіз документомівиконатизавдання.
Із висловлюваннячеськогопоетаікритикаФ. Палацькрго«Я визнаю українців за
самостійнийнарод, знаюГаличинуособисто ізнаю їхню літературну мову... Поважайте
національне прагнення цього переслідуваного, але до самостійностіпокликаногонароду».
1. Поміркуйте, прощо свідчитьцейдокумент.
2. Чому Палацький вважав, що українціГаличини покликані до самостійності?
Відповідь обґрунтуйте.
VII. Підбиття підсумків уроку
VІІІ. Висновки.
Аналіз учителем роботиучнів на уроці.
Визначення результативностідіяльності, виставленняоцінокучням.
IX. Домашнєзавдання
1. Опрацюватиматеріалпідручника§15.
2. Підготуватиінформаціюпро„РуськийСобор".