SlideShare a Scribd company logo
1 of 22
Download to read offline
1
2
Урок 1
Тема: Засоби комунікації у мережі Інтернет:
соціальні мережі, форуми, чати.
Мета:
ознайомити учнів із засобами
комунікації у мережі Інтернет, дати
поняття соціальна мережа, чат,
форум,блог, кіберпростір; ознайомити з
історією створення Інтернету,
навчити визначати позитивні та
негативні фактори активного
використання мережі;
виховувати почуття поваги до людської
особистості.
Учень повинен знати: значення понять
соціальна мережа, чат, форум, блог, кіберпростір,
історію створення Інтернету, позитивні і негативні
фактори активного використання мережі.
Учень повинен вміти: розпізнавати засоби
комунікації у мережі Інтернет і визначати їх
особливості; знаходити інформацію у мережі
Інтернет.
Тип уроку: лекція.
Обладнання: презентація до уроку,
мультимедійний проектор.
ХІД УРОКУ
І. Організація навчального процесу.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
3
«Головною причиною, чому люди будуть
купувати собі додому комп’ютер, стане
можливість бути пов’язаними з національною
комунікаційною мережею. Ми зараз на самому
початку цього етапу, але це буде справжній
прорив. Приблизно як телефон». (1985 рік).
Стів Джобс
Вчитель. Шановні учні, ми починаємо з вами
цикл уроків присвячених засобам комунікацій у
мережі Інтернет. А чи знаєте ви коли і як
народився комп’ютер? Хто доклав найбільше
зусиль для того, щоб він став таким, яким ми
знаємо його зараз? (Відповіді учнів)
Наш сьогоднішній урок – це занурення у
Інтернет. Зараз ми дізнаємось як можна
використовувати Інтернет.
4
ІІІ. Ознайомлення з новою темою (лекція з
переглядом презентації).
1. Чим ми користуємось у мережі Інтернет:
Веб-форуми;
Блоги;
Освітні проекти;
Інтернет-магазини;
Електронна пошта та списки розсилки;
Файлообмінні мережі;
Електронні платіжні системи;
Що таке веб-форуми?
Форум – Інтернет - ресурс, популярний
різновид спілкування в Інтернеті. На форумі
створюються теми для спілкування, що робить
його кращим за чат. Всі, кого цікавить певна
інформація, можуть зручно й швидко переглянути
її на форумі.
Соціальна мережа - соціальна структура,
утворена індивідами або організаціями. Вона
відображає розмаїті зв'язки між ними через
різноманітні соціальні взаємовідносини,
починаючи з випадкових знайомств і закінчуючи
тісними родинними зв'язками. Вперше термін було
запропоновано в 1954 році Дж. А. Барнесом (в
роботі Class and Committees in a Norwegian Island
Parish, «Human Relations»).
Чат (англ. chat - «балачка») - мережевий засіб
для швидкого обміну текстовими повідомленнями
між користувачами Інтернету в режимі реального
5
часу. Зазвичай, під словом «чат» мається на увазі
Інтернет - ресурс з можливостями чату, чат-
програма, рідше - сам процес обміну текстовими
повідомленнями.
Кіберпро́стір (Cyberspace) - поняття, що
вийшло з американського життя, введене
письменником Вільямом Гібсоном в п'єсі «Le
Neuromancer». Воно описує віртуальний простір, в
якому циркулюють електронні дані всіх
комп'ютерів світу.
Дамо визначення блогу.
Блог – це веб-сайт, головний зміст якого -
записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно
додаються. Для блогів характерні короткі записи.
Що таке освітні проекти і де їх
застосовують?
6
Інтернет-магазини як сучасний вид магазину.
Інтернет – магазин - місце в Інтернеті, де
відбувається прямий продаж товарів споживачеві,
враховуючи доставку. При цьому розміщення
споживацької інформації, замовлення товару і
угода відбуваються там же, всередині мережі (на
сайті Інтернет - магазину).
Електронна пошта – сучасний різновид
пошти.
Електронна пошта – популярний сервіс в
Інтернеті, що робить можливим обмін даними
будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-,
відео-файли, архіви, програми).
Файлообмінні мережі як спосіб обміну
данними.
Файлообмінна мережа - сукупна назва мереж
для сумісного використання файлів.
Електронні платіжні системи - призначені
для здійснення платіжних операцій у всесвітній
мережі Інтернет. За допомогою платіжної системи
можна здійснювати розрахунок за товари та
послуги різних проектів і сервісів. Наприклад,
оплачувати мобільний зв'язок, комунальні
послуги, кабельне або супутникове телебачення,
послуги Інтернет - провайдерів, а також
різноманітні покупки в Інтернет - магазинах.
Ознайомимось із негативним впливом
Інтернету на людину та загроз, що ховаються у
мережі.
7
1. Шахрайство в мережі Інтернет.
2. Інтернет – залежність.
3. Поширення вірусів.
4. Хакери.
5. Заміна живого спілкування
віртуальним.
Шахрайство - заволодіння чужим майном або
придбання права на майно шляхом обману чи
зловживання довірою.
Інтернет - залежність - психічний розлад,
нав'язливе бажання підключитися до Інтернету і
хвороблива нездатність вчасно відключитися від
Інтернету. У 2008 році вона була визнана
офіційною хворобою.
Комп'ютерний вірус - комп'ютерна програма,
яка має здатність до прихованого
8
саморозмноження. Одночасно зі створенням
власних копій віруси можуть завдавати шкоди:
знищувати, пошкоджувати, викрадати дані,
знижувати або й зовсім унеможливлювати
подальшу працездатність операційної системи
комп'ютера.
Хакер - особа, що намагається отримати
несанкціонований доступ до комп'ютерних систем,
як правило з метою отримання секретної
інформації. Також на слензі вживається у значенні
- досвідчений комп'ютерний програміст або
користувач.
Про недоліки та переваги користування
комп’ютером ми поговоримо на наступних уроках.
Вашим домашнім завданням буде підготувати
інформацію щодо впливу Інтернету на людину.
9
ІV. Закріплення матеріалу.
Ознайомлення з таблицями «Скільки часу
щодня витрачає людина на роботу в Інтернеті»,
«Які пошукові системи користуються найбільшою
популярністю», «Що найчастіше шукають українці
у пошуковій системі Яндекс» і т. д.
«Незакінчене речення». Діти
продовжують речення:
Інтернет може бути корисним, якщо…
При користуванні Інтернетом слід
дбати про…
Інтернет може бути шкідливим, якщо…
V. Підсумок уроку.
Опрацювати джерела інформації; підготувати
матеріал щодо використання Інтернету.
Урок 2
Тема: Для чого школярі використовують
медіа? Чи можеш ти назвати себе
медіазалежним?
Мета:
дізнатися з якою метою учні-школярі
використовують медіа у своєму житті,
якими соціальними мережами
користуються, які загрози здоров'ю та
життю несе Інтернет та соціальні
мережі; з'ясувати, чи можна учнів класу
назвати медіазалежними, надати
10
рекомендації щодо виправлення
ситуації;
розвивати вміння мислити, аналізувати,
знаходити загрози життю у соцмережах;
виховувати повагу до особистого життя
кожного.
Учень повинен знати: значення понять
соціальна мережа, чат, форум, блог, кіберпростір,
історію створення Інтернету, позитивні і негативні
фактори активного використання мережі, основні
правила безпечного використання Інтернету.
Учень повинен вміти: знаходити
інформацію у мережі Інтернет, ефективно
опрацьовувати результати обробки пошукових
запитів, характеризувати маніпулятивні
можливості веб-сторінки, аналізувати
взаємозв’язок використання Інтернету та ризиків
порушення психофізіологічного здоров'я.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: презентація до уроку,
мультимедійний проектор.
ХІД УРОКУ
І. Організація навчального процесу.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Комп'ютер потрібен, щоб служити людині.
Не потрібно, щоб людина служила
комп'ютеру.
(Г. Метьюсоу)
11
Вчитель. На попередньому уроці ми
ознайомились із різновидами мобільного контенту,
дізнались історію створення Інтернету, визначили
позитивні та негативні фактори активного
використання мережі. А сьогодні дізнаємось, а як
сучасні школярі використовують Інтернет. Чи є
вони медіазалежними та кого можна вважати
медіазалежним.
ІІІ. Ознайомлення з новою темою (з
використанням презентації).
Український центр вивчення суспільної
думки «Соцінформ» провів опитування
українських старшокласників про те, як вони
використовують медіа, соцмережі та звідки
черпають новини.
12
У дослідженні прийняло участь 2153 учня 7 -
11 класів з усіх областей України, окрім тимчасово
окупованих територій. Дослідження проводилось і
у великих містах, і в невеликих селищах міського
типу. Школи, класи та респонденти відбирались за
допомогою випадкового відбору.
Першим питанням було: «Якими гаджетами
користуються підлітки?»
Майже 90% учнів мають персональний
комп’ютер, 83% - смартфон, більше половини
планшети, та майже у всіх опитаних вдома є
Інтернет.
44% старшокласників володіють трьома
гаджетами, а 1% не володіє нічим. Чим старші
діти, тим вище імовірність, що в них є комп’ютер
та смартфон, і тим нижче імовірність, що в них є
планшет. Це говорить про те, що дітям молодшого
віку частіше купують планшет замість
комп’ютера.
Другим питанням було: «Як підлітки
споживають новини?»
8% дітей визнали, що не приділяють
особливої уваги новинам. А ті старшокласники,
які ними цікавляться, важливими джерелом новин
називають інтернет-публікації (57%). Телебачення,
яке у дорослих на першому місці, у підлітків
займає друге. Третє – онлайн-відео. А ось
друкована преса їх зовсім не цікавить.
13
Преса більш популярна на Західній Україні,
менш популярна – у Центральній та Північній
Україні, і ще менше – на Південному Сході та на
Донбасі. Падіння іде із Заходу на Схід. Але якщо
загальноукраїнські газети читають вкрай рідко, то
місцеві – значно частіше.
З телебаченням ситуація схожа – його більше
дивляться на Півночі і Заході, трохи менше – на
Південному Сході.
А ось із радіо зовсім інша картинка.
Південно-Східна Україна новини черпає саме із
радіопередач,а ось інша частина країни радіо не
дуже слухає.
Із Інтернет-публікацій більше всього новин
дізнається Північна Україна. Також онлайн - ЗМІ
14
популярні у Центрі та на Заході України. Набагато
нижче їх популярність на Південному Сході.
У цілому, Західна, Північна та Центральна
Україна дуже схожі у своїх перевагах: Інтернет -
ЗМІ, телебачення, преса. А от Схід, Південь та
Донбас більше орієнтовані на радіо.
Важливим питанням є «Як підлітки
користуються соцмережами?»
Соціальною мережею «Вконтакте»
користуються 85% дітей із всієї України щоденно.
Потім ідуть Instagram, а Facebook та Twitter для
дітей не дуже популярні. Серед школярів навіть
Google+ став більш популярним, ніж Facebook.
Facebook більш популярний у обласних
центрах, менше – у малих містах, найбільш
популярний у Західній Україні - 22%, найменше -
на Донбасі - 7%.
Twitter більше використовують дівчатка, аніж
хлопчики. Чем старше діти, тим частіше вони його
використовують. Він найбільш популярний у
Східній Україні, найменше – в Західній.
Viber значно популярніший серед дівчат, аніж
серед хлопців. Взагалі, усіма соцмережами
дівчатка користуються частіше, ніж хлопчаки,
крім Facebook. Viber частіше використовують у
обласних центрах, але швидше за все мода на
нього буде розповсюджуватись далі. Найбільш
популярний на Сході та Заході України, найменше
– на Донбасі.
15
«Однокласники» серед дітей не дуже
популярні, їм надають перевагу дівчатка. І якщо в
інших соцмережах прослідковується тенденція:
чим старше діти, тим більше вони ними
користуються, то з «Однокласниками» все навпаки
– чим менше діти, тим більше вони ним
користуються.
«Однокласники» більш популярні у
маленьких містах, аніж у обласних центрах.
Західна Україна, яка більше за всіх користується
Facebook, менше за всіх користується
«Однокласниками».
Instagram дівчатка використовують частіше,
аніж хлопці. Найбільш популярний він на Півночі
та у Центрі. «Вконтакте» користується абсолютна
більшість дітей. Чим вони старше, тим частіше
вони там сидять. Найрідше його використовують
на Західній Україні.
ІV. Практична частина
Існує безліч способів визначення пристрасті
до Інтернету. Найбільш відомим є тест на Інтернет
- залежність, складений професором психології
Кімберлі Янг. Первісна версія тесту, складена ще в
1994 році, розрахована на самодіагностику цієї
патологічної пристрасті.
Тест виглядає так:
1. Чи відчуваєте ви себе залежним від
Інтернету (згадуєте про попередні
16
відвідини мережі і очікуєте з нетерпінням
наступних)?
2. Чи відчуваєте ви потребу збільшити час
перебування в мережі?
3. Чи мали місце у вас безуспішні спроби
контролю, обмеження або відмови від
користування Інтернетом?
4. Чи відчуваєте ви емоційний дискомфорт
при відмові або обмеження користування
Інтернетом?
5. Перебуваєте ви в мережі довше, ніж
припускали?
6. Чи виникали з вами випадки, коли існував
ризик виникнення проблем у навчанні,
сім'ї, особистому житті, на роботі через
Інтернет?
7. Чи доводилося вам говорити неправду
близьким, членам сім'ї, друзям або
лікарям, щоб приховати час, проведений
вами в мережі?
8. Чи використовується вами Інтернет, як
засіб відходу від проблем, депресії,
поганого настрою, безпорадності,
роздратованості, почуття провини?
Якщо на 5 і більше питань тесту ви відповіли
«так», то Ви страждаєте залежністю від Інтернету.
17
Тест на Інтернет залежність
1. Як часто ви виявляли що затримались в
Інтернеті довше, ніж планували?
2. Як часто ви відкладаєте свої домашні
справи,щоб провести більше часу в
Інтернеті?
3. Як часто ви віддаєте перевагу розвагам
в Інтернеті замість близькості зі своїм
партнером?
4. Як часто ви будуєте нові знайомства зі
своїми друзями в Інтернеті?
5. Як часто ваші знайомі скаржаться на
рахунок кількості часу,що ви проводите
в Інтернеті?
6. Як часто через час,проведений в
Інтернеті страждає ваша освіта чи
робота?
7. Як часто ви перевіряєте електронну
пошту,перед тим як займатися чимось
іншим?
8. Як часто страждає ваша ефективність
або продуктивність в роботі через
використання Інтернету?
9. Як часто ви перечите розмові чи
приховуєте,якщо вас запитують про,що
ви робили в Інтернеті?
10.Як часто ви відкладаєте на другий план
неприємні думки про своє життя
18
,замінюючи їх заспокійливими думками
про Інтернет?
11.Як часто ви відчуваєте приємні відчуття
коли заходите в Інтернет?
12.Як часто ви боїтесь що життя без
Інтернету стане нудним не цікавим?
13.Чи часто ви роздратовуєтесь, кричите,
якщо щось відволікає вас коли ви
знаходитесь в Інтернеті?
14.Як часто ви втрачаєте сон,якщо допізна
знаходитися і Інтернеті?
15.Як часто ви відчуваєте що дуже
захоплені Інтернетом, коли не
знаходитесь в ньому,або уявляєте що ви
там?
16.Як часто ви помічаєте свої слова «ще
кілька хвилин» коли знаходитесь в
Інтернеті?
17.Як часто ви намагаєтесь безуспішно
скоротити час перебування в Інтернеті?
18.Як часто ви намагаєтесь приховати
кількість часу перебування в Інтернет?
19.Як часто ви надаєте перевагу
знаходитись в Інтернеті замість того
щоб зустрітися з людьми?
20.Як часто ви відчуваєте пригнічення,
поганий настрій, знервуєтесь коли ви не
в Інтернеті, що згодом зникає, варто вам
ввійти в Інтернет?
19
Відповідь на кожне запитання оцінюється за
п’ятибальною шкалою:
1-дуже рідко
2-інколи
3-часто
4-дуже часто
5-завжди
При сумі балів 50 - 79 варто враховувати
серйозний вплив Інтернету на ваше життя.
При сумі балів 80 і вище, є ймовірність, що у
вас Інтернет-залежність і вам необхідна допомога
спеціаліста.
Анкета «Рівень поведінки в Інтернеті»
Виберіть, будь ласка, один із двох варіантів
відповідей (А або Б) той, котрий найкраще
підходить для опису вашої поведінки в Інтернеті й
20
відзначте його галочкою. У цій анкеті немає
правильних або неправильних відповідей.
1.А. Коли мені смутно або самотньо, я
звичайно виходжу в Інтернет.
1.Б. Я не почуваю необхідності вийти в
Інтернет тоді, коли в мене поганий настрій.
2.A. Коли я проводжу в Інтернеті менше часу,
чим звичайно, я почуваю себе подавлено.
2.Б. Мій емоційний стан не залежить від того,
скільки часу я проводжу в Інтернеті.
3.A. Я почуваю, що моє захоплення
Інтернетом заважає моєму навчанню, роботі або
відносинам з людьми поза Інтернетом.
3.Б. Використання Інтернету не заважає моїм
відносинам з людьми, навчанню або роботі.
4.А. Багато моїх знайомих не знають, скільки
часу я насправді проводжу в Інтернеті.
4.Б. Більшість моїх знайомих знає, скільки
часу я проводжу в Інтернеті.
5.A. Я часто намагаюся зменшити кількість
часу, що я проводжу в Інтернеті.
5.Б. Я не намагаюся зменшити кількість часу,
що я проводжу в Інтернеті.
6.A. Коли я не в Інтернеті, я часто думаю про
те, що там відбувається.
6.Б. Коли я не в Інтернеті, я рідко думаю про
нього.
21
7.A. Я волію спілкуватися з людьми або
шукати інформацію через Інтернет, а не в
реальному житті.
7.Б. Я далеко не завжди вдаюся до допомоги
Інтернету, коли мені потрібно знайти інформацію
або поспілкуватися.
Ключі.
Вибір варіанта «А» оцінюється в 1 бал, вибір
варіанта «Б» - 0 балів.
Від 0 до 3 балів - не зловживаєте Інтернетом.
Від 3 до 5 балів - звичайний користувач, але
інколи забагато часу проводите в Інтернеті.
Від 6 і вище Ви занадто багато часу
проводити в Інтернеті. Озирніться навколо - на
світі є стільки цікавого, поспілкуйтесь з друзями.
22
V. Підсумок уроку
Вчитель.
Думаю, цей коротенький тест допоміг вам
визначитися з рівнем поведінки та подумати над
тим, добре це чи погано.

More Related Content

What's hot

презентація безпечний інтернет
презентація безпечний інтернетпрезентація безпечний інтернет
презентація безпечний інтернетviolet1975
 
"Онляндія - безпека дітей в Інтернеті"
"Онляндія - безпека дітей в Інтернеті""Онляндія - безпека дітей в Інтернеті"
"Онляндія - безпека дітей в Інтернеті"TechCampKyiv
 
презентация Безпека в інтернеті. Лисенко Ю. 11а
презентация Безпека в інтернеті. Лисенко Ю. 11апрезентация Безпека в інтернеті. Лисенко Ю. 11а
презентация Безпека в інтернеті. Лисенко Ю. 11аJulialus
 
9 кл урок 1 презентація
9 кл урок 1 презентація9 кл урок 1 презентація
9 кл урок 1 презентаціяsveta2304
 
безпека в інтернеті для дітей
безпека в інтернеті для дітейбезпека в інтернеті для дітей
безпека в інтернеті для дітейTestosteronIncrease
 
Презентація "Безпека в інтернеті"
Презентація "Безпека в інтернеті"Презентація "Безпека в інтернеті"
Презентація "Безпека в інтернеті"Valery1172
 
наукова конференція день безпечного інтернету
наукова конференція день безпечного інтернетунаукова конференція день безпечного інтернету
наукова конференція день безпечного інтернетуbti14
 
Uroki Inf 11 7нове
Uroki Inf 11 7новеUroki Inf 11 7нове
Uroki Inf 11 7новеOksana
 
безпечний інтернет
безпечний інтернетбезпечний інтернет
безпечний інтернетsaharok07
 
Практична медіаосвіта. Частина 2.1.
Практична медіаосвіта. Частина 2.1.Практична медіаосвіта. Частина 2.1.
Практична медіаосвіта. Частина 2.1.Academy of Ukrainian Press
 
06 проведіть корисний урок до дня безпечного інтернету з матеріалами від проекту
06 проведіть корисний урок до дня безпечного інтернету з матеріалами від проекту06 проведіть корисний урок до дня безпечного інтернету з матеріалами від проекту
06 проведіть корисний урок до дня безпечного інтернету з матеріалами від проектуВолодимир Медвідь
 
Що таке інтернет?
Що таке інтернет?Що таке інтернет?
Що таке інтернет?Kononenko33istf
 
Інтернет для третього сектору та благодійних видань
Інтернет для третього сектору та благодійних виданьІнтернет для третього сектору та благодійних видань
Інтернет для третього сектору та благодійних виданьJalyna
 

What's hot (20)

презентація безпечний інтернет
презентація безпечний інтернетпрезентація безпечний інтернет
презентація безпечний інтернет
 
"Онляндія - безпека дітей в Інтернеті"
"Онляндія - безпека дітей в Інтернеті""Онляндія - безпека дітей в Інтернеті"
"Онляндія - безпека дітей в Інтернеті"
 
презентация Безпека в інтернеті. Лисенко Ю. 11а
презентация Безпека в інтернеті. Лисенко Ю. 11апрезентация Безпека в інтернеті. Лисенко Ю. 11а
презентация Безпека в інтернеті. Лисенко Ю. 11а
 
9 кл урок 1 презентація
9 кл урок 1 презентація9 кл урок 1 презентація
9 кл урок 1 презентація
 
3 2 libre
3 2 libre3 2 libre
3 2 libre
 
безпека в інтернеті для дітей
безпека в інтернеті для дітейбезпека в інтернеті для дітей
безпека в інтернеті для дітей
 
Презентація "Безпека в інтернеті"
Презентація "Безпека в інтернеті"Презентація "Безпека в інтернеті"
Презентація "Безпека в інтернеті"
 
наукова конференція день безпечного інтернету
наукова конференція день безпечного інтернетунаукова конференція день безпечного інтернету
наукова конференція день безпечного інтернету
 
Uroki Inf 11 7нове
Uroki Inf 11 7новеUroki Inf 11 7нове
Uroki Inf 11 7нове
 
Презентація "Безпечний інтернет"
Презентація "Безпечний інтернет"Презентація "Безпечний інтернет"
Презентація "Безпечний інтернет"
 
Безпека дітей в інтернеті
Безпека дітей в інтернетіБезпека дітей в інтернеті
Безпека дітей в інтернеті
 
Bezpechnyy internet2
Bezpechnyy internet2Bezpechnyy internet2
Bezpechnyy internet2
 
безпечний інтернет
безпечний інтернетбезпечний інтернет
безпечний інтернет
 
Практична медіаосвіта. Частина 2.1.
Практична медіаосвіта. Частина 2.1.Практична медіаосвіта. Частина 2.1.
Практична медіаосвіта. Частина 2.1.
 
Bezpechnyy internet
Bezpechnyy internetBezpechnyy internet
Bezpechnyy internet
 
ВКонтакте
ВКонтактеВКонтакте
ВКонтакте
 
06 проведіть корисний урок до дня безпечного інтернету з матеріалами від проекту
06 проведіть корисний урок до дня безпечного інтернету з матеріалами від проекту06 проведіть корисний урок до дня безпечного інтернету з матеріалами від проекту
06 проведіть корисний урок до дня безпечного інтернету з матеріалами від проекту
 
Що таке інтернет?
Що таке інтернет?Що таке інтернет?
Що таке інтернет?
 
Lgaschuk
LgaschukLgaschuk
Lgaschuk
 
Інтернет для третього сектору та благодійних видань
Інтернет для третього сектору та благодійних виданьІнтернет для третього сектору та благодійних видань
Інтернет для третього сектору та благодійних видань
 

Similar to задорожня в с_цикл_уроків

Соціальні мережі у моєму житті
Соціальні мережі у моєму життіСоціальні мережі у моєму житті
Соціальні мережі у моєму життіrussoua
 
комп’ютер в нашому житті
комп’ютер в нашому життікомп’ютер в нашому житті
комп’ютер в нашому життіoksanalabnukzz
 
Lesson # 1. information, messages, data, information processes
Lesson # 1. information, messages, data, information processesLesson # 1. information, messages, data, information processes
Lesson # 1. information, messages, data, information processesNikolay Shaygorodskiy
 
соціальні мережі
соціальні мережісоціальні мережі
соціальні мережіMarinka20
 
проект з інформатики
проект з інформатикипроект з інформатики
проект з інформатикиRuslenko
 
соціальні мережі
соціальні мережісоціальні мережі
соціальні мережі23Tanya
 
Prezentacіya -bezpechnij-іntern
Prezentacіya -bezpechnij-іntern Prezentacіya -bezpechnij-іntern
Prezentacіya -bezpechnij-іntern Valentina Tischenco
 
Підручник Інформатика 4 клас В. В. Вдовенко (2021 рік)
Підручник Інформатика 4 клас В. В. Вдовенко (2021 рік) Підручник Інформатика 4 клас В. В. Вдовенко (2021 рік)
Підручник Інформатика 4 клас В. В. Вдовенко (2021 рік) 12Балів ГДЗ
 
Informatyka 4-klas-vdovenko-2021
Informatyka 4-klas-vdovenko-2021Informatyka 4-klas-vdovenko-2021
Informatyka 4-klas-vdovenko-2021kreidaros1
 
березная алина
березная алинаберезная алина
березная алинаBerezhukova
 
Інтернет сьогодні: загроза чи розвиток для дитини
Інтернет сьогодні: загроза чи розвиток для дитиниІнтернет сьогодні: загроза чи розвиток для дитини
Інтернет сьогодні: загроза чи розвиток для дитиниSerjio Marchenko
 
Додатки-інформаційна безпека
Додатки-інформаційна безпекаДодатки-інформаційна безпека
Додатки-інформаційна безпекаGeorgii Zhabieiev
 
Informatyka 4-klas-antonova-2021
Informatyka 4-klas-antonova-2021Informatyka 4-klas-antonova-2021
Informatyka 4-klas-antonova-2021kreidaros1
 

Similar to задорожня в с_цикл_уроків (20)

239,23.docx
239,23.docx239,23.docx
239,23.docx
 
40
4040
40
 
154
154154
154
 
Соціальні мережі у моєму житті
Соціальні мережі у моєму життіСоціальні мережі у моєму житті
Соціальні мережі у моєму житті
 
комп’ютер в нашому житті
комп’ютер в нашому життікомп’ютер в нашому житті
комп’ютер в нашому житті
 
386,23.docx
386,23.docx386,23.docx
386,23.docx
 
презентация12
презентация12презентация12
презентация12
 
Lesson # 1. information, messages, data, information processes
Lesson # 1. information, messages, data, information processesLesson # 1. information, messages, data, information processes
Lesson # 1. information, messages, data, information processes
 
соціальні мережі
соціальні мережісоціальні мережі
соціальні мережі
 
проект з інформатики
проект з інформатикипроект з інформатики
проект з інформатики
 
соціальні мережі
соціальні мережісоціальні мережі
соціальні мережі
 
Prezentacіya -bezpechnij-іntern
Prezentacіya -bezpechnij-іntern Prezentacіya -bezpechnij-іntern
Prezentacіya -bezpechnij-іntern
 
1
11
1
 
Підручник Інформатика 4 клас В. В. Вдовенко (2021 рік)
Підручник Інформатика 4 клас В. В. Вдовенко (2021 рік) Підручник Інформатика 4 клас В. В. Вдовенко (2021 рік)
Підручник Інформатика 4 клас В. В. Вдовенко (2021 рік)
 
Informatyka 4-klas-vdovenko-2021
Informatyka 4-klas-vdovenko-2021Informatyka 4-klas-vdovenko-2021
Informatyka 4-klas-vdovenko-2021
 
березная алина
березная алинаберезная алина
березная алина
 
Інтернет сьогодні: загроза чи розвиток для дитини
Інтернет сьогодні: загроза чи розвиток для дитиниІнтернет сьогодні: загроза чи розвиток для дитини
Інтернет сьогодні: загроза чи розвиток для дитини
 
Додатки-інформаційна безпека
Додатки-інформаційна безпекаДодатки-інформаційна безпека
Додатки-інформаційна безпека
 
Реальні загрози віртуального світу
Реальні загрози віртуального світуРеальні загрози віртуального світу
Реальні загрози віртуального світу
 
Informatyka 4-klas-antonova-2021
Informatyka 4-klas-antonova-2021Informatyka 4-klas-antonova-2021
Informatyka 4-klas-antonova-2021
 

More from Cshkilniy (20)

10
1010
10
 
08
0808
08
 
08
0808
08
 
07
0707
07
 
28.04.2021. 3
28.04.2021. 328.04.2021. 3
28.04.2021. 3
 
28.04.2021.2
28.04.2021.228.04.2021.2
28.04.2021.2
 
28.04.2021
28.04.202128.04.2021
28.04.2021
 
6,03,2021
6,03,20216,03,2021
6,03,2021
 
21.02.21.2
21.02.21.221.02.21.2
21.02.21.2
 
21.02.21
21.02.2121.02.21
21.02.21
 
6.02.2020
6.02.20206.02.2020
6.02.2020
 
18.10
18.1018.10
18.10
 
5.10
5.105.10
5.10
 
1,10
1,101,10
1,10
 
30.09
30.0930.09
30.09
 
Toys
ToysToys
Toys
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
1
11
1
 
1
11
1
 

Recently uploaded

upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 

Recently uploaded (6)

upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 

задорожня в с_цикл_уроків

  • 1. 1
  • 2. 2 Урок 1 Тема: Засоби комунікації у мережі Інтернет: соціальні мережі, форуми, чати. Мета: ознайомити учнів із засобами комунікації у мережі Інтернет, дати поняття соціальна мережа, чат, форум,блог, кіберпростір; ознайомити з історією створення Інтернету, навчити визначати позитивні та негативні фактори активного використання мережі; виховувати почуття поваги до людської особистості. Учень повинен знати: значення понять соціальна мережа, чат, форум, блог, кіберпростір, історію створення Інтернету, позитивні і негативні фактори активного використання мережі. Учень повинен вміти: розпізнавати засоби комунікації у мережі Інтернет і визначати їх особливості; знаходити інформацію у мережі Інтернет. Тип уроку: лекція. Обладнання: презентація до уроку, мультимедійний проектор. ХІД УРОКУ І. Організація навчального процесу. ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
  • 3. 3 «Головною причиною, чому люди будуть купувати собі додому комп’ютер, стане можливість бути пов’язаними з національною комунікаційною мережею. Ми зараз на самому початку цього етапу, але це буде справжній прорив. Приблизно як телефон». (1985 рік). Стів Джобс Вчитель. Шановні учні, ми починаємо з вами цикл уроків присвячених засобам комунікацій у мережі Інтернет. А чи знаєте ви коли і як народився комп’ютер? Хто доклав найбільше зусиль для того, щоб він став таким, яким ми знаємо його зараз? (Відповіді учнів) Наш сьогоднішній урок – це занурення у Інтернет. Зараз ми дізнаємось як можна використовувати Інтернет.
  • 4. 4 ІІІ. Ознайомлення з новою темою (лекція з переглядом презентації). 1. Чим ми користуємось у мережі Інтернет: Веб-форуми; Блоги; Освітні проекти; Інтернет-магазини; Електронна пошта та списки розсилки; Файлообмінні мережі; Електронні платіжні системи; Що таке веб-форуми? Форум – Інтернет - ресурс, популярний різновид спілкування в Інтернеті. На форумі створюються теми для спілкування, що робить його кращим за чат. Всі, кого цікавить певна інформація, можуть зручно й швидко переглянути її на форумі. Соціальна мережа - соціальна структура, утворена індивідами або організаціями. Вона відображає розмаїті зв'язки між ними через різноманітні соціальні взаємовідносини, починаючи з випадкових знайомств і закінчуючи тісними родинними зв'язками. Вперше термін було запропоновано в 1954 році Дж. А. Барнесом (в роботі Class and Committees in a Norwegian Island Parish, «Human Relations»). Чат (англ. chat - «балачка») - мережевий засіб для швидкого обміну текстовими повідомленнями між користувачами Інтернету в режимі реального
  • 5. 5 часу. Зазвичай, під словом «чат» мається на увазі Інтернет - ресурс з можливостями чату, чат- програма, рідше - сам процес обміну текстовими повідомленнями. Кіберпро́стір (Cyberspace) - поняття, що вийшло з американського життя, введене письменником Вільямом Гібсоном в п'єсі «Le Neuromancer». Воно описує віртуальний простір, в якому циркулюють електронні дані всіх комп'ютерів світу. Дамо визначення блогу. Блог – це веб-сайт, головний зміст якого - записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються. Для блогів характерні короткі записи. Що таке освітні проекти і де їх застосовують?
  • 6. 6 Інтернет-магазини як сучасний вид магазину. Інтернет – магазин - місце в Інтернеті, де відбувається прямий продаж товарів споживачеві, враховуючи доставку. При цьому розміщення споживацької інформації, замовлення товару і угода відбуваються там же, всередині мережі (на сайті Інтернет - магазину). Електронна пошта – сучасний різновид пошти. Електронна пошта – популярний сервіс в Інтернеті, що робить можливим обмін даними будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відео-файли, архіви, програми). Файлообмінні мережі як спосіб обміну данними. Файлообмінна мережа - сукупна назва мереж для сумісного використання файлів. Електронні платіжні системи - призначені для здійснення платіжних операцій у всесвітній мережі Інтернет. За допомогою платіжної системи можна здійснювати розрахунок за товари та послуги різних проектів і сервісів. Наприклад, оплачувати мобільний зв'язок, комунальні послуги, кабельне або супутникове телебачення, послуги Інтернет - провайдерів, а також різноманітні покупки в Інтернет - магазинах. Ознайомимось із негативним впливом Інтернету на людину та загроз, що ховаються у мережі.
  • 7. 7 1. Шахрайство в мережі Інтернет. 2. Інтернет – залежність. 3. Поширення вірусів. 4. Хакери. 5. Заміна живого спілкування віртуальним. Шахрайство - заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою. Інтернет - залежність - психічний розлад, нав'язливе бажання підключитися до Інтернету і хвороблива нездатність вчасно відключитися від Інтернету. У 2008 році вона була визнана офіційною хворобою. Комп'ютерний вірус - комп'ютерна програма, яка має здатність до прихованого
  • 8. 8 саморозмноження. Одночасно зі створенням власних копій віруси можуть завдавати шкоди: знищувати, пошкоджувати, викрадати дані, знижувати або й зовсім унеможливлювати подальшу працездатність операційної системи комп'ютера. Хакер - особа, що намагається отримати несанкціонований доступ до комп'ютерних систем, як правило з метою отримання секретної інформації. Також на слензі вживається у значенні - досвідчений комп'ютерний програміст або користувач. Про недоліки та переваги користування комп’ютером ми поговоримо на наступних уроках. Вашим домашнім завданням буде підготувати інформацію щодо впливу Інтернету на людину.
  • 9. 9 ІV. Закріплення матеріалу. Ознайомлення з таблицями «Скільки часу щодня витрачає людина на роботу в Інтернеті», «Які пошукові системи користуються найбільшою популярністю», «Що найчастіше шукають українці у пошуковій системі Яндекс» і т. д. «Незакінчене речення». Діти продовжують речення: Інтернет може бути корисним, якщо… При користуванні Інтернетом слід дбати про… Інтернет може бути шкідливим, якщо… V. Підсумок уроку. Опрацювати джерела інформації; підготувати матеріал щодо використання Інтернету. Урок 2 Тема: Для чого школярі використовують медіа? Чи можеш ти назвати себе медіазалежним? Мета: дізнатися з якою метою учні-школярі використовують медіа у своєму житті, якими соціальними мережами користуються, які загрози здоров'ю та життю несе Інтернет та соціальні мережі; з'ясувати, чи можна учнів класу назвати медіазалежними, надати
  • 10. 10 рекомендації щодо виправлення ситуації; розвивати вміння мислити, аналізувати, знаходити загрози життю у соцмережах; виховувати повагу до особистого життя кожного. Учень повинен знати: значення понять соціальна мережа, чат, форум, блог, кіберпростір, історію створення Інтернету, позитивні і негативні фактори активного використання мережі, основні правила безпечного використання Інтернету. Учень повинен вміти: знаходити інформацію у мережі Інтернет, ефективно опрацьовувати результати обробки пошукових запитів, характеризувати маніпулятивні можливості веб-сторінки, аналізувати взаємозв’язок використання Інтернету та ризиків порушення психофізіологічного здоров'я. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Обладнання: презентація до уроку, мультимедійний проектор. ХІД УРОКУ І. Організація навчального процесу. ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Комп'ютер потрібен, щоб служити людині. Не потрібно, щоб людина служила комп'ютеру. (Г. Метьюсоу)
  • 11. 11 Вчитель. На попередньому уроці ми ознайомились із різновидами мобільного контенту, дізнались історію створення Інтернету, визначили позитивні та негативні фактори активного використання мережі. А сьогодні дізнаємось, а як сучасні школярі використовують Інтернет. Чи є вони медіазалежними та кого можна вважати медіазалежним. ІІІ. Ознайомлення з новою темою (з використанням презентації). Український центр вивчення суспільної думки «Соцінформ» провів опитування українських старшокласників про те, як вони використовують медіа, соцмережі та звідки черпають новини.
  • 12. 12 У дослідженні прийняло участь 2153 учня 7 - 11 класів з усіх областей України, окрім тимчасово окупованих територій. Дослідження проводилось і у великих містах, і в невеликих селищах міського типу. Школи, класи та респонденти відбирались за допомогою випадкового відбору. Першим питанням було: «Якими гаджетами користуються підлітки?» Майже 90% учнів мають персональний комп’ютер, 83% - смартфон, більше половини планшети, та майже у всіх опитаних вдома є Інтернет. 44% старшокласників володіють трьома гаджетами, а 1% не володіє нічим. Чим старші діти, тим вище імовірність, що в них є комп’ютер та смартфон, і тим нижче імовірність, що в них є планшет. Це говорить про те, що дітям молодшого віку частіше купують планшет замість комп’ютера. Другим питанням було: «Як підлітки споживають новини?» 8% дітей визнали, що не приділяють особливої уваги новинам. А ті старшокласники, які ними цікавляться, важливими джерелом новин називають інтернет-публікації (57%). Телебачення, яке у дорослих на першому місці, у підлітків займає друге. Третє – онлайн-відео. А ось друкована преса їх зовсім не цікавить.
  • 13. 13 Преса більш популярна на Західній Україні, менш популярна – у Центральній та Північній Україні, і ще менше – на Південному Сході та на Донбасі. Падіння іде із Заходу на Схід. Але якщо загальноукраїнські газети читають вкрай рідко, то місцеві – значно частіше. З телебаченням ситуація схожа – його більше дивляться на Півночі і Заході, трохи менше – на Південному Сході. А ось із радіо зовсім інша картинка. Південно-Східна Україна новини черпає саме із радіопередач,а ось інша частина країни радіо не дуже слухає. Із Інтернет-публікацій більше всього новин дізнається Північна Україна. Також онлайн - ЗМІ
  • 14. 14 популярні у Центрі та на Заході України. Набагато нижче їх популярність на Південному Сході. У цілому, Західна, Північна та Центральна Україна дуже схожі у своїх перевагах: Інтернет - ЗМІ, телебачення, преса. А от Схід, Південь та Донбас більше орієнтовані на радіо. Важливим питанням є «Як підлітки користуються соцмережами?» Соціальною мережею «Вконтакте» користуються 85% дітей із всієї України щоденно. Потім ідуть Instagram, а Facebook та Twitter для дітей не дуже популярні. Серед школярів навіть Google+ став більш популярним, ніж Facebook. Facebook більш популярний у обласних центрах, менше – у малих містах, найбільш популярний у Західній Україні - 22%, найменше - на Донбасі - 7%. Twitter більше використовують дівчатка, аніж хлопчики. Чем старше діти, тим частіше вони його використовують. Він найбільш популярний у Східній Україні, найменше – в Західній. Viber значно популярніший серед дівчат, аніж серед хлопців. Взагалі, усіма соцмережами дівчатка користуються частіше, ніж хлопчаки, крім Facebook. Viber частіше використовують у обласних центрах, але швидше за все мода на нього буде розповсюджуватись далі. Найбільш популярний на Сході та Заході України, найменше – на Донбасі.
  • 15. 15 «Однокласники» серед дітей не дуже популярні, їм надають перевагу дівчатка. І якщо в інших соцмережах прослідковується тенденція: чим старше діти, тим більше вони ними користуються, то з «Однокласниками» все навпаки – чим менше діти, тим більше вони ним користуються. «Однокласники» більш популярні у маленьких містах, аніж у обласних центрах. Західна Україна, яка більше за всіх користується Facebook, менше за всіх користується «Однокласниками». Instagram дівчатка використовують частіше, аніж хлопці. Найбільш популярний він на Півночі та у Центрі. «Вконтакте» користується абсолютна більшість дітей. Чим вони старше, тим частіше вони там сидять. Найрідше його використовують на Західній Україні. ІV. Практична частина Існує безліч способів визначення пристрасті до Інтернету. Найбільш відомим є тест на Інтернет - залежність, складений професором психології Кімберлі Янг. Первісна версія тесту, складена ще в 1994 році, розрахована на самодіагностику цієї патологічної пристрасті. Тест виглядає так: 1. Чи відчуваєте ви себе залежним від Інтернету (згадуєте про попередні
  • 16. 16 відвідини мережі і очікуєте з нетерпінням наступних)? 2. Чи відчуваєте ви потребу збільшити час перебування в мережі? 3. Чи мали місце у вас безуспішні спроби контролю, обмеження або відмови від користування Інтернетом? 4. Чи відчуваєте ви емоційний дискомфорт при відмові або обмеження користування Інтернетом? 5. Перебуваєте ви в мережі довше, ніж припускали? 6. Чи виникали з вами випадки, коли існував ризик виникнення проблем у навчанні, сім'ї, особистому житті, на роботі через Інтернет? 7. Чи доводилося вам говорити неправду близьким, членам сім'ї, друзям або лікарям, щоб приховати час, проведений вами в мережі? 8. Чи використовується вами Інтернет, як засіб відходу від проблем, депресії, поганого настрою, безпорадності, роздратованості, почуття провини? Якщо на 5 і більше питань тесту ви відповіли «так», то Ви страждаєте залежністю від Інтернету.
  • 17. 17 Тест на Інтернет залежність 1. Як часто ви виявляли що затримались в Інтернеті довше, ніж планували? 2. Як часто ви відкладаєте свої домашні справи,щоб провести більше часу в Інтернеті? 3. Як часто ви віддаєте перевагу розвагам в Інтернеті замість близькості зі своїм партнером? 4. Як часто ви будуєте нові знайомства зі своїми друзями в Інтернеті? 5. Як часто ваші знайомі скаржаться на рахунок кількості часу,що ви проводите в Інтернеті? 6. Як часто через час,проведений в Інтернеті страждає ваша освіта чи робота? 7. Як часто ви перевіряєте електронну пошту,перед тим як займатися чимось іншим? 8. Як часто страждає ваша ефективність або продуктивність в роботі через використання Інтернету? 9. Як часто ви перечите розмові чи приховуєте,якщо вас запитують про,що ви робили в Інтернеті? 10.Як часто ви відкладаєте на другий план неприємні думки про своє життя
  • 18. 18 ,замінюючи їх заспокійливими думками про Інтернет? 11.Як часто ви відчуваєте приємні відчуття коли заходите в Інтернет? 12.Як часто ви боїтесь що життя без Інтернету стане нудним не цікавим? 13.Чи часто ви роздратовуєтесь, кричите, якщо щось відволікає вас коли ви знаходитесь в Інтернеті? 14.Як часто ви втрачаєте сон,якщо допізна знаходитися і Інтернеті? 15.Як часто ви відчуваєте що дуже захоплені Інтернетом, коли не знаходитесь в ньому,або уявляєте що ви там? 16.Як часто ви помічаєте свої слова «ще кілька хвилин» коли знаходитесь в Інтернеті? 17.Як часто ви намагаєтесь безуспішно скоротити час перебування в Інтернеті? 18.Як часто ви намагаєтесь приховати кількість часу перебування в Інтернет? 19.Як часто ви надаєте перевагу знаходитись в Інтернеті замість того щоб зустрітися з людьми? 20.Як часто ви відчуваєте пригнічення, поганий настрій, знервуєтесь коли ви не в Інтернеті, що згодом зникає, варто вам ввійти в Інтернет?
  • 19. 19 Відповідь на кожне запитання оцінюється за п’ятибальною шкалою: 1-дуже рідко 2-інколи 3-часто 4-дуже часто 5-завжди При сумі балів 50 - 79 варто враховувати серйозний вплив Інтернету на ваше життя. При сумі балів 80 і вище, є ймовірність, що у вас Інтернет-залежність і вам необхідна допомога спеціаліста. Анкета «Рівень поведінки в Інтернеті» Виберіть, будь ласка, один із двох варіантів відповідей (А або Б) той, котрий найкраще підходить для опису вашої поведінки в Інтернеті й
  • 20. 20 відзначте його галочкою. У цій анкеті немає правильних або неправильних відповідей. 1.А. Коли мені смутно або самотньо, я звичайно виходжу в Інтернет. 1.Б. Я не почуваю необхідності вийти в Інтернет тоді, коли в мене поганий настрій. 2.A. Коли я проводжу в Інтернеті менше часу, чим звичайно, я почуваю себе подавлено. 2.Б. Мій емоційний стан не залежить від того, скільки часу я проводжу в Інтернеті. 3.A. Я почуваю, що моє захоплення Інтернетом заважає моєму навчанню, роботі або відносинам з людьми поза Інтернетом. 3.Б. Використання Інтернету не заважає моїм відносинам з людьми, навчанню або роботі. 4.А. Багато моїх знайомих не знають, скільки часу я насправді проводжу в Інтернеті. 4.Б. Більшість моїх знайомих знає, скільки часу я проводжу в Інтернеті. 5.A. Я часто намагаюся зменшити кількість часу, що я проводжу в Інтернеті. 5.Б. Я не намагаюся зменшити кількість часу, що я проводжу в Інтернеті. 6.A. Коли я не в Інтернеті, я часто думаю про те, що там відбувається. 6.Б. Коли я не в Інтернеті, я рідко думаю про нього.
  • 21. 21 7.A. Я волію спілкуватися з людьми або шукати інформацію через Інтернет, а не в реальному житті. 7.Б. Я далеко не завжди вдаюся до допомоги Інтернету, коли мені потрібно знайти інформацію або поспілкуватися. Ключі. Вибір варіанта «А» оцінюється в 1 бал, вибір варіанта «Б» - 0 балів. Від 0 до 3 балів - не зловживаєте Інтернетом. Від 3 до 5 балів - звичайний користувач, але інколи забагато часу проводите в Інтернеті. Від 6 і вище Ви занадто багато часу проводити в Інтернеті. Озирніться навколо - на світі є стільки цікавого, поспілкуйтесь з друзями.
  • 22. 22 V. Підсумок уроку Вчитель. Думаю, цей коротенький тест допоміг вам визначитися з рівнем поведінки та подумати над тим, добре це чи погано.