Тема. Письмове множення трицифрових чисел на двоцифрові. Задачі на знаходження чисел за двома різницями.
Мета: ознайомити учнів із алгоритмом множення трицифрового числа на двоцифрове; удосконалити вміння розв’язувати за дачі на знаходження числа за двома різницями, удосконалити вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження дробу від числа і числа за його дробом; розвивати, увагу мислення; виховувати інтерес до уроків математики.
Вчитель - Гонак В.І.
Тема. Письмове множення трицифрових чисел на двоцифрові. Задачі на знаходження чисел за двома різницями.
Мета: ознайомити учнів із алгоритмом множення трицифрового числа на двоцифрове; удосконалити вміння розв’язувати за дачі на знаходження числа за двома різницями, удосконалити вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження дробу від числа і числа за його дробом; розвивати, увагу мислення; виховувати інтерес до уроків математики.
Вчитель - Гонак В.І.
Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.tetiana1958
Державний біотехнологічний університет.
Випуск магістрів-науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.
Спеціальність 133 "Галузеве машинобудування"
Передвиборча програма Майора Станіславаtetiana1958
Передвиборча програма Майора Станіслава - кандидата на посаду голови Студентського самоврядування Факультету переробних і харчових виробництв Державного біотехнологічного університету (м. Харків)
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщіtetiana1958
Пропонуємо студентам Державного біотехнологічного університету активно поринути у аспекти логістики складу одягу H&M.
Метою практики є не тільки отримання теоретичних знань, а й їх застосування практично.
Передвиборча програма Ковальової Катериниtetiana1958
Передвиборча програма Ковальової Катерини - кандидатки на посаду голови Студентського самоврядування Факультету переробних і харчових виробництв Державного біотехнологічного університету (м. Харків)
Оригінал. Переклад. Види перекладів. Допомога учню
Додавання і віднімання іменованих чисел, виражених у мірах довжини і маси
1. Математика
4 клас
Розділ "Додавання і віднімання багатоцифрових чисел"
Лазько Олег Володимирович
вчитель початкових класів
Ковпитської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Тема. Додавання і віднімання іменованих чисел, виражених у мірах довжини і
маси.
Мета уроку: ознайомити учнів із виразами письмового додавання і віднімання
іменованих чисел, виражених в одиницях вимірювання довжини та маси;
удосконалювати обчислювальні вміння та навички; закріплювати вміння учнів
розв’язувати задачі, вивчених видів; розвивати логічне мислення, увагу,
пам'ять; виховувати старанність, самостійність у роботі.
Очікувані результати:
після уроку учні будуть уміти:
• робити перетворення за допомогою таблиці мір;
• розв’язувати вирази на дві дії;
• виконувати операції додавання і віднімання іменованих чисел.
Обладнання: маркери, аркуші білого паперу, правила проведення уроку за
методикою інтерактивних технологій, підручник з математики
М.В.Богдановича.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Вступна частина уроку
Контроль, корекція та закріплення знань учнів
1. Усний рахунок
а) Робота з іменованими числами
– Пригадайте міри довжини, міри маси.
Вправа «Один – два – три – чотири – всі разом»
І варіант – замініть подані міри меншими мірами:
72 км =
45 см =
2. 12 см =
ІІ варіант – замініть подані міри більшими мірами:
450 кг =
1140 г =
2750 кг =
(Взаємоперевірка: учні обмінюються зошитами і перевіряють результати
один одного)
б) Робота в групах (четвірках): учні, які сидять за двома суміжними партами,
разом виконують завдання.
Замініть прості іменовані числа складеними:
5480 кг = …т…ц…кг
2460 г = … кг …г
(Взаємоперевірка: групи обмінюються зошитами і перевіряють результати
один одного)
2. Розв’язування задачі. Робота в групах (у четвірках)
Було – ?
Вивезли – 10120 кг
Залишилося – 5840 кг
Перевірка розв’язування задачі у взаємному колі (фронтально).
ІІ Основна частина уроку
1. Повідомлення теми уроку та очікуваних результатів.
2. Вивчення нового матеріалу.
а) Метод «Прес»
– Замінити складені іменовані числа простими:
4 м 63 см, 13 км 560 м, 6 т 020 кг,
9 кг 400 г, 1 км 800 м, 3 м 10 см
(Відповіді учнів:
– Я вважаю, що 4 м 63 см – це 463 см, тому що в 1 метрі – 100
сантиметрів. Наприклад: 2 м = 200 см. Отже, 4 м 63 см = 463 см).
б) Робота з підручником (метод «Прес»)
Завдання № 356 (один учень виконує завдання, коментуючи вголос, а інші –
записують результати).
1 т – 250 кг 10 т – 2 ц 2 т – 300 г
1 м – 37 см 10 дм – 4 см 2 м – 30 см
Завдання № 357 (метод «Мікрофон»)
– Перевірте, чи правильно виконано віднімання й проясніть, чим різняться
подані записи.
53 м 08 см – 9 м 73 см = 43 м 35 см
5308 53 м 08 см
‾ 973 ‾ 9 м 73 см
4335 43 м 35 см
Знайдіть суму і різницю 7 км 080 м і 5 км 185 м.
2
3. Висновок. Складені іменовані числа можна віднімати так, як вони записані у
виразі, а можна спочатку виконати перетворення їх у прості іменовані числа, а
потім записати здобутий результат складеними іменованими числами.
Завдання № 359. Робота в парах.
а) Перевірте, чи правильно виконано додавання і поясніть, чим різняться подані
записи.
27 т 459 кг + 9 т 780 кг = 37 т 239 кг
27459 27 т 459 кг
+ 9780 + 9 т 780 кг
37239 37 т 239 кг
б) Знайдіть суму і різницю: 19 кг 450 г і 7 кг 080 г (Кожен самостійно виконує
вправу, потім учні обмінюються зошитами, перевіряють, обговорюють)
3. Закріплення та узагальнення вивченого.
Робота в групах (четвірках)
І варіант – № 358, ІІ варіант – № 360, ІІІ варіант – № 361.
(Розв’язуючи задачу, учні орієнтуються на план-алгоритм розв’язування
задачі, записаний на дошці або на роздаткових аркушах. Представники кожної
групи демонструють розв’язання задачі на дошці. Обговорення відбувається в
загальному колі).
План розв’язування задачі
1. Уважно прочитай умову і запитання задачі.
2. З’ясуй, про що йде мова у задачі.
3. Назви опорі слова.
4. Назви числові дані.
5. Якою (якими) дією розв’язується задача.
6. Розв’яжи задачу.
Рефлексія
– Як вам працювалося в групі?
– Хто працював найкраще?
– Що було важким для виконання?
– Що хочете побажати своїм товаришам у групі? однокласникам? учителю?
ІІІ. Підсумок уроку
1. Висновки (повторити)
– То ж як можна додавати і віднімати складені іменовані числа?
– Чи цікаво вам було виконувати завдання?
2. Оцінювання.
ІV. Домашнє завдання:
Завдання № 362, № 363.
3