Презентація до уроку 7 класу на тему: "Оксиген. Кисень, склад його молекули, фізичні властивості. Добування кисню в лабораторії. Реакція розкладу. Каталізатор."
Презентація до уроку 7 класу на тему: "Оксиген. Кисень, склад його молекули, фізичні властивості. Добування кисню в лабораторії. Реакція розкладу. Каталізатор."
The document discusses the history and development of the internet over the past 50 years, from its origins as a US military program called ARPANET to the commercialization of the world wide web in the 1990s. It grew exponentially from the 1980s onward and became a major force in communications, business, and society through new technologies and greater public access to computers and online content.
Concurrency: The Good, The Bad and The Uglylegendofklang
This document compares different approaches to concurrency and distributed computing, including threads with locks, executors, software transactional memory (STM), futures, actors, dataflow, asynchronous programming, reactive programming, and functional reactive programming (FRP). For each approach, it outlines the good qualities, potential bad qualities, and ugly issues to watch out for. In the conclusion, it recommends picking approaches tailored to each problem domain and system requirements.
Підручник Хімія 8 клас Попель
Язык обучения Украинский
Автор Попель П.П., Крикля Л.С.
Издательство Киев, "Академія"
Год издания 2008
Количество страниц 232
Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.tetiana1958
Державний біотехнологічний університет.
Випуск магістрів-науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.
Спеціальність 133 "Галузеве машинобудування"
Передвиборча програма Ковальової Катериниtetiana1958
Передвиборча програма Ковальової Катерини - кандидатки на посаду голови Студентського самоврядування Факультету переробних і харчових виробництв Державного біотехнологічного університету (м. Харків)
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщіtetiana1958
Пропонуємо студентам Державного біотехнологічного університету активно поринути у аспекти логістики складу одягу H&M.
Метою практики є не тільки отримання теоретичних знань, а й їх застосування практично.
Передвиборча програма Майора Станіславаtetiana1958
Передвиборча програма Майора Станіслава - кандидата на посаду голови Студентського самоврядування Факультету переробних і харчових виробництв Державного біотехнологічного університету (м. Харків)
До 190-річчя від дня нродження українського письменника Юрія Федьковича пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку, на якій представлена література про його життєвий шлях і твори автора.
1. Тема уроку. Поширеність та колообіг Оксигену в природі.
Застосування кисню, його біологічна роль.
Цілі уроку:
навчальні: поглибити знання про Оксиген як хімічний елемент та
Кисень як просту речовину;на прикладі хімічних перетворень за участю
кисню розглянути процеси колообігу хімічних елементів та їх важливість
; визначити біологічну роль кисню; удосконалити вміння складати
рівняння хімічних реакцій.
розвивальні:продовжувати формувати науковий світогляд учнів
уявлення про методи наукового пізнання на основі системи знань про
властивості кисню як простої речовини; розвивати уміння висловлювати та
аргументувати свої судження; розкривати структурно-функціональні
зв’язки: склад - будова – властивості - застосування.
виховувати: позитивне ставлення до предмета; самостійність та
впевненість; уміння співпрацювати в колективі; бути толерантним.
Формувати навчально-пізнавальну та соціальну компетентності
учня, екологічну культуру, навички безпечного поводження з речовинами.
Тип уроку: комбінований.
Методи і методичні прийоми:
• словесний (бесіда, розповідь, робота з підручником, періодичною
системою хімічних елементів, складання опорного конспекту),
• практичний (виконання завдань)
• наочний (демонстрація наочності),
Обладнання:
✓ періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва,
✓ ПК та мультимедійний проектор для перегляду мультимедійної
презентації.
Базові поняття та терміни: колообіг хімічних елементів,
фотосинтез, Оксиген, кисень, горіння, окиснення.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Привітання, створення позитивного емоційного фону уроку
Повітря, кисень, Оксиген поняття вже знайомі
Ми знаємо коли горить, і як горіння зупинить,
Оксиди вміємо назвати, рівняння й формули складати.
ІІ. Актуалізація знань
Картка 1
Складіть рівняння хімічних реакцій і назвіть їхні продукти.
2Mg + O2 → 2MgO;
С + O2 → CO2;
1
2. S + O2 → SO2;
СН4 + 2О2 → CO2 + 2H2O;
4Na + O2 → 2Na2O.
Завдання 1, варіант 2, збірник задач.
Вправа «Закінчити речення»
• Проста речовина складається з …
• Складна речовина складається з …
• Горіння це…
• Окиснення це…
• Оксиди це…
• Щоб виникло горіння потрібно…
• Щоб припинити горіння потрібно…
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Вірш – загадка «Ода Оксигену»
Из атомов мир создавала Природа.
Два атома легких взяла Гидрогена,
Прибавила атом один Оксигена
И получилась частица воды,
Море воды, океаны и льды…
Стал Оксиген чуть не всюду начинкой.
С Силицием он обернулся песчинкой.
В воздух попал кислород,
Как ни странно,
Из голубой глубины океана.
И на Земле появились растения,
Жизнь появилась: дыханье, горение…
Первые птицы и первые звери,
Первые люди, что жили в пещере…
огонь добывали про помощи горения…
Роль Оксигена на нашей Земле
Понял великий Лавуазье.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Ми з вами продовжуємо вивчати кисень як просту речовину та
Оксиген, як хімічний елемент. Ми вже багато знаємо про цю важливу
речовину. Без кисню не можливе існування людей, тварин, рослин. А
звідки ж береться ця чудодійна речовина і чому її кількість на нашій
планеті не закінчується? Відповіді на ці запитання ми знайдемо протягом
уроку.
Прийом «Асоціативний кущ». З чим асоціюється слово кисень?
Фронтальна бесіда
2
3. - Яке місце за поширеністю займає Оксиген? (Перше)
- У якому вигляді зустрічається Оксиген у природі? (У вільному
стані – входить до складу повітря, у вигляді розчину міститься у
воді, у вигляді сполук утворює мінерали та гірські породи).
- У вигляді яких простих речовин Оксиген зустрічається у природі у
вільному стані? (У вигляді кисню та озону).
- У вигляді яких складних речовин зустрічається Оксиген? (Вода,
крейда,глина, вуглекислий газ, мармур,іржа(оксид феруму), білки,
жири та вуглеводи, нуклеїнових кислот, ферменти, вітаміни).
Слайд презентації. Поширення Оксигену в природі.
2. Застосування кисню.(повідомлення учнів).
Слайд презентації.
3. Кругообіг Оксигену в природі. Слайд презентації.
Розповідь учителя.
Кисень є однією з найважливіших речовин на Землі, він забезпечує
життя. Людина в спокійному стані витрачає для своєї життєдіяльності
близько 20 літрів кисню на годину. Чому ж кисень такий необхідний для
живих організмів? Тому що під час окиснення киснем органічних речовин
виділяється велика кількість енергії, ми витрачаємо її для власної
життєдіяльності, процесів живлення обміну речовин, рухової та розумової
діяльності.
Під час дихання тварин і рослин глюкоза, окислюється киснем, що
надходить із повітря, у результаті чого виділяються вуглекислий газ і
вода.
Дихання Фотосинтез
С6Н12О6+6О2 =6СО2 + 6Н2О
Відеофрагмент «Фотосинтез»
Основний постачальник кисню на Землі — рослини. Вони виділяють
кисень в атмосферу в процесі фотосинтезу. Основна кількість нашій
планеті виділяється тропічними лісами та водоростями Світового океану
Велика кількість кисню витрачається під час гниття та горіння різних
речовин, особливо під час лісових пожеж і вивержень вулканів, у разі яких
також виділяються вуглекислий газ і вода.
СН4 +О2=СО2 +2Н2О
Фотосинтез відбувається з використанням енергії сонячного світла.
Рослини поглинають вуглекислий газ з атмосфери та воду з ґрунту, а з них
синтезують глюкозу, яка запасається в бульбах, листках, стеблах тощо, та
кисень, який виділяється в атмосферу.
3
4. Кругообіг атомів Оксигену супроводжується поглинанням або
виділенням енергії. У результаті фотосинтезу енергія Сонця переходить у
енергію хімічних зв'язків у молекулі глюкози. Глюкоза, «згоряючи» в
живих організмах, вивільняє цю енергію для їхньої життєдіяльності. Тобто
кругообіг Оксигену в природі служить для «транспорту» енергії Сонця до
живих організмів.
Таким чином, Оксиген разом із Карбоном і Гідрогеном є тими
елементами, які забезпечують існування життя на нашій планеті.
Прийом «Словничок». Робота з підручником ст.147.
Сукупність процесів у природі, під час яких атоми елемента в
результаті реакцій переходять від одних речовин до інших, називаються
кругообігом елемента.
Кругообіг Оксигену в природі (Повідомлення учнів.)
V. Узагальнення та закріплення знань.
1. Лабораторія Робота з підручником.
Проаналізуйте зміст етикетки столової води «Тонус - кислород»
▪ Яким чином можна визначити наявність кисню в пляшці
цієї води?
▪ Яку інформацію про застосування кисню ви можете знайти
на етикетці?
4
5. 2. Розв’язування ситуаційних задач
1 група
Андрійко та Оксанка засперечалися, чи потрібні в акваріумі живі
рослини. Андрійко вважає, що їх можна замінити штучними, з пластмаси.
Обґрунтуйте свою позицію з цього питання.
2 група
Олесь і Марійка не змогли дійти згоди, чи треба освітлювати
акваріум. Долучись до їхньої дискусії й аргументуй свою думку.
3 група
Поміркуй та спробуй пояснити, про що свідчить така поведінка
мешканців акваріума: риби піднімаються до поверхні, хапаючи ротом
повітря. Равлик по стінках акваріума піднімається до поверхні.
VІ. Підведення підсумків уроку.
Оцінювання навчальних досягнень учнів.
VІІ. Домашнє завдання.
1. Опрацювати матеріал підручника § 20.
2. Виконати завдання 4, (усно), ст.153.
Творчі завдання за вибором
1. Скласти схему коло обігу Оксигену в природі.
2. Скласти кросворд до теми уроку
1 група
Андрійко та Оксанка засперечалися, чи потрібні в акваріумі живі
рослини. Андрійко вважає, що їх можна замінити штучними, з пластмаси.
Обґрунтуйте свою позицію з цього питання
2 група
Олесь і Марійка не змогли дійти згоди, чи треба освітлювати
акваріум. Долучись до їхньої дискусії й аргументуй свою думку.
3 група
Поміркуй та спробуй пояснити, про що свідчить така поведінка
мешканців акваріума: риби піднімаються до поверхні, хапаючи ротом
повітря. Равлик по стінках акваріума піднімається до поверхні.
5
6. Застосування кисню
Застосування кисню в практичній діяльності людини надзвичайно
різноманітне. Воно ґрунтується передусім на здатності цієї речовини
підтримувати горіння, зокрема різних видів палива. Енергію, яка при
цьому вивільняються, широко використовують у вигляді теплоти для
обігрівання житлових і виробничих приміщень, для отримання високих
температур у різних виробничих процесах, для побутових потреб.
Кисень широко використовують для інтенсифікації металургійних
процесів добування чавуну й сталі, як окисник під час добування
сульфатної й нітратної кислот у хімічній промисловості. Його
застосовують для отримання вибухових речовин, під час зварювання й
різання металів. Киснем наповнюють балони спеціальних приладів, якими
користуються льотчики під час висотних польотів, космонавти й
пожежники, які проводять рятувальні роботи, водолази тощо. Кисень
широко застосовують у медицині. Так, кисневі подушки й кисневі палатки
полегшують утруднене дихання. Кисневі коктейлі й пінки з настоїв трав
мають значний лікувальний ефект. У харчовій промисловості кисень
зареєстрований як добавка E948 ⎯ пропелент і пакувальний газ.
Значення кисню надзвичайно велике для всієї живої природи. Усім істотам (окрім деяких
мікроорганізмів) кисень необхідний для дихання. Людина в спокійному стані поглинає,
дихаючи, приблизно 16 г кисню за годину, а під час виконання фізичної роботи ця кількість
значно збільшується. Протягом доби через органи дихання людини проходить близько 20 м3
повітря. Це означає, що за добу одна людина споживає понад 4 м3
кисню. Водночас один
легковий автомобіль за 1500 км пробігу витрачає річну норму кисню людини! Отже, на
різноманітну господарську діяльність і на саме життя на Землі з атмосфери витрачається
величезна маса кисню.
6
7. Застосування кисню
Застосування кисню в практичній діяльності людини надзвичайно
різноманітне. Воно ґрунтується передусім на здатності цієї речовини
підтримувати горіння, зокрема різних видів палива. Енергію, яка при
цьому вивільняються, широко використовують у вигляді теплоти для
обігрівання житлових і виробничих приміщень, для отримання високих
температур у різних виробничих процесах, для побутових потреб.
Кисень широко використовують для інтенсифікації металургійних
процесів добування чавуну й сталі, як окисник під час добування
сульфатної й нітратної кислот у хімічній промисловості. Його
застосовують для отримання вибухових речовин, під час зварювання й
різання металів. Киснем наповнюють балони спеціальних приладів, якими
користуються льотчики під час висотних польотів, космонавти й
пожежники, які проводять рятувальні роботи, водолази тощо. Кисень
широко застосовують у медицині. Так, кисневі подушки й кисневі палатки
полегшують утруднене дихання. Кисневі коктейлі й пінки з настоїв трав
мають значний лікувальний ефект. У харчовій промисловості кисень
зареєстрований як добавка E948 ⎯ пропелент і пакувальний газ.
Значення кисню надзвичайно велике для всієї живої природи. Усім істотам (окрім деяких
мікроорганізмів) кисень необхідний для дихання. Людина в спокійному стані поглинає,
дихаючи, приблизно 16 г кисню за годину, а під час виконання фізичної роботи ця кількість
значно збільшується. Протягом доби через органи дихання людини проходить близько 20 м3
повітря. Це означає, що за добу одна людина споживає понад 4 м3
кисню. Водночас один
легковий автомобіль за 1500 км пробігу витрачає річну норму кисню людини! Отже, на
різноманітну господарську діяльність і на саме життя на Землі з атмосфери витрачається
величезна маса кисню.
6