SlideShare a Scribd company logo
1 of 12
План – конспект заняття
з предмету «фізичне виховання»
Дата: 09.12.20013 р.
Група: У - 31
Мета: Формувати практичні навички студентів у навчанні і виконанні акробатичних
вправ за шкільною програмою.Сприятизбагаченнюрухового досвіду, розвитку уваги
та спостережливості. Виховувати пізнавальні та професійні інтереси.
Завданнязаняття:
1. Удосконалювати навички у проведенні загальнорозвиваючих та підготовчих
вправ під музичний супровід.
2. Повторити техніку виконання і послідовність навчання перекиду вперед,
«містка», перекиду назад та стійки на лопатках.
3. Сприяти розвитку фізичних якостей за допомогою естафет з елементами
гімнастики (з використанням інтерактивних форм: тестових завдань, «принципу
доміно»)
Мета відкритого заняття: Показати використання інноваційних форм роботи з метою
формування професійних компетентностей.
Дидактичні засоби навчання: презентація, інструкції, картки аналізу практичної роботи
студентів, тестові завдання, картки перевірки тестових завдань.
Інвентар та обладнання:гімнастичні мати, набивні м’ячі, гімнастичні лави.
Тип заняття: міжпредметне інтегроване заняття
Література:
Худолій О.М. Основи методики викладання гімнастики: Навч. посібник. У 2-х
частинах. - 3-є вид., випр. і доп. - Харків: ОВС, 2004.-Ч.1.- 352с.,
Гімнастика/ Под. ред. Жалея А.П. і Палыги В.Д. – Издательское объединенные: Вища
школа, 1975.- с.258 (на украинском языке),
Шиян Б. М. Теорія і методика фізичного виховання школярів. Частина 1. – Тернопіль:
Навчальна книга – Богдан, 2003. – 272с.
Хід заняття:
№
п
п
Зміст заняття Дозув
ання
Організаційно-методичні вказівки
І. Підготовча частина 15' Фронтальний метод
Шикування в одну шеренгу
Рапорт
Повідомлення завдань заняття
Стройовівправи:
-поворотина місці:
ліворуч, праворуч, кругом;
- перешикування з однієї шеренги
в дві;
- перешикування з однієї шеренги
в три;
- розмикання уступами ( 9, 6, 3,
на місці);
ЗРВ під музичний супровід
1. 1-16 - ходьба на місці
перекатним кроком;
2. 1- гострийкрокз лівої
вперед;
2- теж з правої назад;
3-4 – теж з іншої ноги;
3. 1 – приставнийкрок вліво;
2 – теж вправо;
4. 1-2 – два приставнихкроки
вліво;
1'
2 рази
2 рази
2 рази
2 рази
4 рази
4 рази
4 рази
4 рази
За ранжиром.
Здає черговий.
Чітко, доступно повідомити завдання
заняття та нагадати техніку безпеки.
Одночаснийспосіб виконання
вправи.
Слідкувати за поставою, слідкувати
за чітким виконанням вправ.
Перевірити уміння студентів у
проведенністройовихвправ.
Одночаснийспосіб виконання
вправи.
Слідкувати за поставою, кроки
виконувати пружньо.
Слідкувати за поставоюта
координацією рухів.
Кроквиконувати м’яко, дихання не
затримувати.
Слідкувати за поставою.
3-4 – теж вправо;
5. В.П. – стійка, руки на поясі;
1 – стійка на носках, руки вгору;
2 – стійка на носках, руки
вправо;
3-4 – теж вліво;
6. В.П. – стійка ноги нарізно,
руки на поясі;
1 – стійка на носках;
2 – приставляючиліву,
напівприсід, права рука через
перед в сторону;
3-4 - В.П.;
5-8 – теж з іншої ноги;
7. В.П. – теж;
1 – стійка на носках;
2 – приставляючиліву,
напівприсід руки через перед
в сторони;
3-4 - В.П.;
5-8 – теж з іншої ноги;
8. В.П. – стійка ноги нарізно;
1 – стійка на носках, руки через
сторонинавхрествгорі;
2 – напівприсід, руки через
сторони, навхрествнизу;
3-4 – теж;
9. В.П. – стійка, руки на поясі;
1 – круглий напівприсід, лікті
вперед;
2 – В.П.;
4 рази
4 рази
4 рази
6 раз
2 рази
Ноги рівні, слідкувати за
координацією рухів.
Ноги рівні, спина рівна.
Слідкувати за поставою, повна
амплітуда рухів.
Слідкувати за координацією рухів,
повна амплітуда рухів.
Підборіддя на грудину, спина
закруглена.
3-4 – теж;
10. 1-16 – ходьбана місці;
11. В.П. – стійка, руки на поясі;
1 – випад правою в сторону,
поворот тулуба вліво, права
рука вперед;
2 – В.П.;
3-4 – теж в іншу сторону;
12. В.П. – стійка ногинарізно,
руки перед грудьми;
На кожний рахунок повороти
тулуба вліво,вправо;
13. В.П. – стійка ногинарізно,
руки на поясі;
1-3 – пружні нахили вправо, ліва
рука вгорі, права рука на
поясі;
4 – поворотнаправо,
напівприсід, руки на поясі;
5-8 – теж в іншу сторону;
14. В.П. – теж;
1 – нахил вправо, права рука в
сторону;
2 – нахил вліво, права рука
вгору;
3 – нахил вправо, права рука в
сторону;
4 – В.П.;
5-8 – теж в іншу сторону;
15. В.П. – стійка, руки вгору;
1 – присід в групуванні;
6 раз
6 раз
4 рази
4 рази
6 раз
4 рази
Дихання не затримувати.
Слідкувати за координацією рухів та
рівновагою.
Повна амплітуда рухів.
Ноги рівні, п’яти не відриваються від
опори, повнаамплітуда рухів.
Нахили виконувати пружно, тулуб
горизонтально,п’ятине відриваються
від опори.
Присід на носках, спина закруглена,
підборіддя на грудині, захват руками
2 - В.П.;
3-4 – теж;
16. В.П. – стійка ногинарізно,
руки на поясі;
1 – нахил до правої;
2 – нахил;
3 – нахил до лівої;
4 – приставляючиправу, присід
в групуванні;
5-8 – теж;
17. В.П. – стійка ногинарізно,
руки на поясі;
1 – випад на вправу;
2 – перекат на ліву;
3-4 – теж;
18. В.П. – стійка руки до плечей;
1 – стрибокна правій, зігнувши
ліву вперед, повороттулуба
вліво;
2 – стрибокна двох;
3-4 – теж з іншої ноги;
19. Ходьбана місці з вправами на
відновлення.
Перешикування по відділенням.
6 раз
6 раз
6 раз
6 раз
за середину гомілки.
Ноги рівні, нахили пружні.
Спина закруглена, захват руками за
середину гомілки, підборіддя на
грудині.
Рухи виконуються плавно, поступово
опуститися у глибокийвипад.
Стрибкивиконуються на носках,
слідкувати за координацією рухів.
Вдих через ніс, глибокий видих
носом.
Зімкнувши студентів в колони.
ІІ Основна частина 60' Груповий метод
1. «Мозковий штурм»:
- особливості навчання у фізичному
вихованні
- загальна характеристика
структури процесу навчання
фізичних вправ
7'
Прослідкувати за використанням
термінології під час відповідей,
пояснення вправ (чітке та лаконічне
), за технікою показу та правильним
2.
3.
- значення акробатичних вправ для
розвитку організму дітей
- техніка безпеки під час
розучування акробатичних вправ
Презентація «Техніка виконання і
послідовність навчання
акробатичнихвправ»
Акробатичні вправи:
Повторити техніку виконання та
послідовність навчання перекиду
вперед:
а) групування із різних вихідних
положень:
- стійка, руки вгору;
- сід;
- сід зігнувши ноги;
- лежачи;
- із положення лежачи, руки вгорі
– сід в групуванні;
б) перекати вперед - назад із
різних вихідних положень:
- сід в групуванні;
- присід в групуванні;
- упор присівши;
в) перекид вперед з допомогою;
г) перекид вперед з похилої
площини;
7'
9'
3-4 р
3-4 р
3-4 р
3-4 р
3-4 р
3-4 р
3-4 р
3-4 р
3-4 р
3-4 р
страхуванням.
У відділеннях техніку виконання та
методику навчання кожної вправи
пояснюють різні студенти по черзі, а
також здійснюють страховку .
Одночаснийспосіб виконання
вправи.
Звернути увагу в положенні
групування на закруглену спину, на
щільність групування, захват руками
серединигомілки, підборіддя на
грудині.
Щільне групування, підборіддя на
грудині;
плавний перекат назад, спина
закруглена;
плавний перекат назад, спина
закруглена, руки на серединігомілки.
Почерговийспосіб виконання
вправи.
Страховка: стоячизбоку, однією
рукою тримати за стегно, а іншою -
притримувати головупід час
виконання перекату;
плавний перекат вперед, спина
4.
д) перекид вперед із стійки ноги
нарізно.
Повторити техніку виконання та
послідовність навчання вправи
«місток»:
- стоячи спиною біля
гімнастичної стінки на
відстані одного кроку ноги
нарізно, руки вгорі – прогин
назад, руками торкнутись
стінки;
- стоячи спиною біля
гімнастичної стінки, на
відстані одного кроку, ноги
нарізно , руки вгорі – нахил
назад, захват руками рейку
стінки;
- стоячи спиною біля
гімнастичної стінки, на
відстані одного кроку, ноги
нарізно , руки вгорі – прогин
назад, захват руками за рейку
стінки і перебираючи руками
за рейки, нахил назад;
- із стійки на колінах, руки
вгору – нахил назад
- із положення лежачи на
животі, захват руками за
гомілку – прогин;
- теж, виконуючи перекати
3-4 р
9'
4-5 р
3-4 р
3-4 р
3-4 р
3-4 р
3-4 р
закруглена, щільне групування,
підборіддя на грудині,
руки на середині гомілки.
Одночаснийспосіб виконання
вправи.
Ноги прямі, голова нахилена назад;
вправу виконувати повільно
ноги прямі, голованахилена назад;
ноги прямі, голованахилена назад;
таз і стегна подати вперед;
таз і стегна подати вперед, голова
відведена назад;
намагатися випрямитиноги,
головавідведена назад;
5.
вперед - назад;
- «місток» із положення упору
присівши позаду, з опорою
руками біля голови, на
гімнастичну лаву, яка стоїть
впоперек і накрита
гімнастичним матом;
- «місток» на набивному м’ячу;
- «місток» із положення лежачи
зігнувши ноги, з опорою
руками біля голови, з
допомогою;
- «місток» із положення лежачи
зігнувши ноги, з опорою
руками біля голови
самостійно.
Повторити техніку виконання та
послідовність навчання перекиду
назад:
а) перекид вперед;
б) «місток» із положення лежачи
зігнувши ноги, з опорою руками
біля голови самостійно;
в) із положення сід перекат назад
в групуванні з опорою руками
біля голови;
3-4 р
3-4 р
3-4 р
3-4 р
9'
2-3 р
2-3 р
3-4 р
намагатися випрямитиноги,
головавідведена назад;
ноги і руки максимально випрямити,
головувідвести назад;
м’яч розташованийв області лопаток,
опораруками на всю долоню, пальці
спрямованіназад;
максимально випрямити ногиі руки;
страховка: стоятизбоку, тримати за
поперек ( правоюрукою хват знизу,
лівою – зверху ) ;
максимально випрямити ногиі руки,
опорана всю долоню, голова
відведена назад.
Одночаснийспосіб виконання вправ.
Щільне групування, підборіддя на
грудині, плавний перекат через
спину, спина закруглена;
опорана всю долоню, голова
відведена назад;
щільне групування, підборіддя на
грудині, плавний перекат через
спину, спина закруглена, опорана
всю долоню;
6.
г) із положення упор присівши
перекат назад в групуванні з
опороюрукамибіля голови і вихід
в упор присівши;
д) перекид назад з допомогою;
е) перекид назад з похилої
площини;
ж) перекид назад самостійно;
Повторити техніку виконання та
послідовність навчання стійки на
лопатках:
а) із положення лежачи на спині
головою до гімнастичної стінки
взятися руками за 2-гу рейку,
зігнути ноги вперед;
б) із положення лежачи на спині
головою до гімнастичної стінки,
хват руками за 2-гу рейку, зігнути
ноги вперед і перекатом на
лопатки торкнутися ними стінки;
3-4 р
2-3 р
2-3 р
2-3 р
9'
3-4р
3-4р
щільне групування, підборіддя на
грудині, плавний перекат через
спину, спина закруглена, опорана
всю долоню;
під час виходу в упор присівши
гомілку щільно притиснути до стегна
і різко подати плечі вперед.
Почерговийспосіб виконання вправ (
д, е, ж ).
Страховка: стоячизбоку, однією
рукою тримати за стегно, іншою
рукою - притримувати головупід час
виконання перекату, і в момент
переходу через голову підштовхнути
під плечі.
Щільне групування, підборіддя на
грудині, спина закруглена, опорана
всю долоню;
слідкувати за технікою виконання
вправи.
Одночаснийспосіб виконання
вправи.
Ноги разом, таз не піднімати;
ноги разом, приперекаті спина
закруглена, руки рівні;
7.
в) із положення лежачи на спині
головою до гімнастичної стінки,
хват руками за 2-гу рейку, зігнути
ноги вперед, перекатом на
лопатки, розгинаючи ноги,
торкнутися ними стінки як можна
вище;
г) із положення лежачи перекат
назад зігнувшись, руки вздовж
тулуба;
д) із сіду в групуванні перекатом
назад зігнути ноги вгору, з
опорою руками в області
попереку;
е) із положення сід в групуванні
перекат назад зігнувшись з
опорою руками в області
попереку;
ж) із упору присівши перекатом
назад стійка на лопатках зігнувши
ноги;
з) із упору присівши перекатом
назад стійка на лопатках з
допомогою.
Сприяти розвитку фізичних
якостей за допомогою естафет з
елементами гімнастики (з
використанням інтерактивних
форм: тестових завдань,
«принципу доміно»)
1. «Знайди відповідність»
Теоретичне завдання - на підлозі
лежать картки з тестовими
завданнями: із переліку вправ
вибрати підготовчі (А) і підвідні
(Б) вправи до даних
акробатичних вправ (перекиду
3-4р
3-4р
3-4р
3-4р
3-4р
3-4р
12'
4'
при перекаті спина закруглена,
тулуб рівний;
ноги разом і рівні, при перекаті спина
закруглена, руки рівні;
групування щільне, спина закруглена,
руки підставити долонямипід спину;
ноги разом і рівні, при перекаті спина
закруглена, руки підставити
долонямипід спину, лікті зведені
ближче один до одного;
слідкувати за технікою виконання
вправи.
Страховка: стоячизбокувід учня,
підтримувати його за гомілку,
вирівнюючи тулуб вгору.
Фронтальний метод організації
студентів.
Почерговийспосіб виконання
Враховується кількість правильних
відповідей та правильність виконання
фізичних вправ
вперед, назад, місток, стійка на
лопатках); із поданого переліку
вправ вибрати типові помилки до
даних акробатичних вправ; із
даного переліку вибрати наочні,
практичні, словесні методи
навчання відповідно до етапів
навчання вправ.
Фізичне завдання – за сигналом
перший учасник пролізає крізь
тунель, потім пересувається по
гімнастичній лаві в упорі стоячи
на колінах, добігає до карток із
завданням, відповідає на завдання
однієї картки, назад повертається
звичайним бігом.
2. Естафета «Склади доміно»
Теоретичне завдання – на підлозі
знаходиться доміно із
зображенням спортивних
гімнастичних приладів та
інвентарю, на стільці у
перевернутому вигляді
розміщуються інші карти-доміно.
За сигналом перший учасник
виконує перекат боком, потім
виконує лазіння, підтягуючись
однойменним способом по
гімнастичній лаві, виконує 5
стрибків через скакалку і тягне
одну картку-доміно. Якщо,
зображення чи підпис відповідає
попередній картці, він підставляє
її, якщо ні, забирає картку і
повертається назад бігом, і
передає цю картку наступному
гравцю. 2 учасник виконує теж
саме навантаження, витягає 2
картку-доміно і т.д. Перемагає та
команда, яка першою викладе
ланцюг.
3. «Склади послідовність».
Навпроти кожної команди на
відстані 5 м, знаходиться стілець з
картками, на яких у довільному
порядку написані підвідні і
підготовчі вправи для вивчення
4'
4'
Враховується правильність
виконання фізичних вправ і
складання ланцюжка
Враховується правильність складання
послідовностінавчання і швидкість
виконання фізичних вправ,
акробатичних вправ. Перший
учасник, виконуючи стрибки
через скакалку, просуваючись
вперед, дострибує до стільця і
вибирає з переліку першу вправу
для навчання перекиду вперед,
назад повертається таким самим
способом, передаючи естафету
наступному учаснику.
виправлення не допускаються.
ІІ
І
Заключна частина 5' Одночаснийспосіб виконання вправ.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
Шикування в одну шеренгу.
Вправи на відновлення.
Проведення аналізу роботи у
відділеннях.
Підведення підсумку заняття.
Виставлення оцінок.
Домашнє завдання
5-6
впр. Аналіз проводять студенти.
Аналіз проводить викладач.
Обґрунтувати виставлені оцінки.

More Related Content

What's hot

урок з гімнастики
урок з гімнастикиурок з гімнастики
урок з гімнастикиAndy Levkovich
 
Прикладна фізична підготовка. Гімнастика
Прикладна фізична підготовка. ГімнастикаПрикладна фізична підготовка. Гімнастика
Прикладна фізична підготовка. ГімнастикаКовпитська ЗОШ
 
Стрибки
СтрибкиСтрибки
Стрибкиpaginec
 
Фізкультхвилинки на уроках у початкових класах
Фізкультхвилинки на уроках у початкових класахФізкультхвилинки на уроках у початкових класах
Фізкультхвилинки на уроках у початкових класахКовпитська ЗОШ
 

What's hot (11)

урок з гімнастики
урок з гімнастикиурок з гімнастики
урок з гімнастики
 
урок футболу 10 клас
урок футболу 10 клас урок футболу 10 клас
урок футболу 10 клас
 
сюжетно рольовий урок
сюжетно рольовий урок сюжетно рольовий урок
сюжетно рольовий урок
 
урок з модуля волейбол
урок з модуля волейболурок з модуля волейбол
урок з модуля волейбол
 
методичні рекомендаціїї. футбол
методичні рекомендаціїї. футболметодичні рекомендаціїї. футбол
методичні рекомендаціїї. футбол
 
№ 2 методика навчання вправ основної гімнастики
№ 2 методика навчання вправ основної гімнастики№ 2 методика навчання вправ основної гімнастики
№ 2 методика навчання вправ основної гімнастики
 
Прикладна фізична підготовка. Гімнастика
Прикладна фізична підготовка. ГімнастикаПрикладна фізична підготовка. Гімнастика
Прикладна фізична підготовка. Гімнастика
 
Стрибки
СтрибкиСтрибки
Стрибки
 
6.розвиток правильної постави у молодших школярів
6.розвиток правильної постави у молодших школярів6.розвиток правильної постави у молодших школярів
6.розвиток правильної постави у молодших школярів
 
зрв без предметів 2
зрв без предметів 2зрв без предметів 2
зрв без предметів 2
 
Фізкультхвилинки на уроках у початкових класах
Фізкультхвилинки на уроках у початкових класахФізкультхвилинки на уроках у початкових класах
Фізкультхвилинки на уроках у початкових класах
 

Similar to нетрадиційний урок інтегрований міжпредметний

Вимоги та рекомендації
Вимоги та рекомендаціїВимоги та рекомендації
Вимоги та рекомендаціїInna Gornikova
 
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"Методичний скриншот "Партерна гімнастика"
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"Anhelina Mytsura
 
РАНКОВА ГІМНАСТИКА ТА ГІМНАСТИКА ПРОБУДЖЕННЯ ПІСЛЯ СНУ
РАНКОВА ГІМНАСТИКА ТА ГІМНАСТИКА ПРОБУДЖЕННЯ ПІСЛЯ СНУРАНКОВА ГІМНАСТИКА ТА ГІМНАСТИКА ПРОБУДЖЕННЯ ПІСЛЯ СНУ
РАНКОВА ГІМНАСТИКА ТА ГІМНАСТИКА ПРОБУДЖЕННЯ ПІСЛЯ СНУAnhelina Mytsura
 
Урок 8.1 Гімнастика. Комплексні вправи
Урок 8.1 Гімнастика. Комплексні вправиУрок 8.1 Гімнастика. Комплексні вправи
Урок 8.1 Гімнастика. Комплексні вправиКовпитська ЗОШ
 

Similar to нетрадиційний урок інтегрований міжпредметний (20)

сюжетно рольовий урок
сюжетно рольовий урок сюжетно рольовий урок
сюжетно рольовий урок
 
амамсюжетно рольовий урок
амамсюжетно рольовий урок амамсюжетно рольовий урок
амамсюжетно рольовий урок
 
170,23.docx
170,23.docx170,23.docx
170,23.docx
 
ритм. гімн.
ритм. гімн.ритм. гімн.
ритм. гімн.
 
Фроликова
ФроликоваФроликова
Фроликова
 
зі скакалкою
зі скакалкоюзі скакалкою
зі скакалкою
 
Вимоги та рекомендації
Вимоги та рекомендаціїВимоги та рекомендації
Вимоги та рекомендації
 
План-конспект заняття з хортингу.doc
План-конспект заняття з хортингу.docПлан-конспект заняття з хортингу.doc
План-конспект заняття з хортингу.doc
 
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"Методичний скриншот "Партерна гімнастика"
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"
 
баскетбол
баскетболбаскетбол
баскетбол
 
Pозминка 1
Pозминка 1Pозминка 1
Pозминка 1
 
зрв з м'ячем
зрв з м'ячемзрв з м'ячем
зрв з м'ячем
 
зрв з м'ячем
зрв з м'ячемзрв з м'ячем
зрв з м'ячем
 
Казкова степ-аеробіка.docx
Казкова степ-аеробіка.docxКазкова степ-аеробіка.docx
Казкова степ-аеробіка.docx
 
Казкова степ-аеробіка.docx
Казкова степ-аеробіка.docxКазкова степ-аеробіка.docx
Казкова степ-аеробіка.docx
 
РАНКОВА ГІМНАСТИКА ТА ГІМНАСТИКА ПРОБУДЖЕННЯ ПІСЛЯ СНУ
РАНКОВА ГІМНАСТИКА ТА ГІМНАСТИКА ПРОБУДЖЕННЯ ПІСЛЯ СНУРАНКОВА ГІМНАСТИКА ТА ГІМНАСТИКА ПРОБУДЖЕННЯ ПІСЛЯ СНУ
РАНКОВА ГІМНАСТИКА ТА ГІМНАСТИКА ПРОБУДЖЕННЯ ПІСЛЯ СНУ
 
Урок 8.1 Гімнастика. Комплексні вправи
Урок 8.1 Гімнастика. Комплексні вправиУрок 8.1 Гімнастика. Комплексні вправи
Урок 8.1 Гімнастика. Комплексні вправи
 
1
11
1
 
247,23.docx
247,23.docx247,23.docx
247,23.docx
 
16.методика вивчення загальнорозвиваючих вправ без предмета. методика вивченн...
16.методика вивчення загальнорозвиваючих вправ без предмета. методика вивченн...16.методика вивчення загальнорозвиваючих вправ без предмета. методика вивченн...
16.методика вивчення загальнорозвиваючих вправ без предмета. методика вивченн...
 

More from Кременчуцький педагогічний коледж імені А. С. Макаренка

More from Кременчуцький педагогічний коледж імені А. С. Макаренка (20)

Fizichna kultura posibnik_z_praktiki_onovleniy
Fizichna kultura posibnik_z_praktiki_onovleniyFizichna kultura posibnik_z_praktiki_onovleniy
Fizichna kultura posibnik_z_praktiki_onovleniy
 
зрв
зрвзрв
зрв
 
фізкультурно оздоровчі заходи в режимі навчального дня (авт.каблашова д.)
фізкультурно оздоровчі заходи  в режимі навчального дня (авт.каблашова д.)фізкультурно оздоровчі заходи  в режимі навчального дня (авт.каблашова д.)
фізкультурно оздоровчі заходи в режимі навчального дня (авт.каблашова д.)
 
засоби фв мол.шк. тмфв
засоби фв мол.шк. тмфвзасоби фв мол.шк. тмфв
засоби фв мол.шк. тмфв
 
семінар 3
семінар 3семінар 3
семінар 3
 
інструкція до лаб практичного заняття 7
інструкція до лаб практичного заняття 7 інструкція до лаб практичного заняття 7
інструкція до лаб практичного заняття 7
 
сем.№ 11
сем.№ 11сем.№ 11
сем.№ 11
 
лр 6
лр 6лр 6
лр 6
 
№2 спостереження уроку з елементами легкої атлетики школа пересувань, стрибкі...
№2 спостереження уроку з елементами легкої атлетики школа пересувань, стрибкі...№2 спостереження уроку з елементами легкої атлетики школа пересувань, стрибкі...
№2 спостереження уроку з елементами легкої атлетики школа пересувань, стрибкі...
 
vh1.фізичне виховання як соціальна система
vh1.фізичне виховання як соціальна системаvh1.фізичне виховання як соціальна система
vh1.фізичне виховання як соціальна система
 
18.методика та послідовність навчання техніці пересування на лижах
18.методика та послідовність навчання техніці пересування на лижах18.методика та послідовність навчання техніці пересування на лижах
18.методика та послідовність навчання техніці пересування на лижах
 
14.загальні основи навчан¬ня фізичних вправ
14.загальні основи навчан¬ня фізичних вправ  14.загальні основи навчан¬ня фізичних вправ
14.загальні основи навчан¬ня фізичних вправ
 
12.загальні основи розвитку фізичних якостей
12.загальні основи розвитку фізичних якостей 12.загальні основи розвитку фізичних якостей
12.загальні основи розвитку фізичних якостей
 
11.особливості роботи з фізичного виховання в малокомплектній сільській школі
11.особливості роботи з фізичного виховання в малокомплектній сільській школі11.особливості роботи з фізичного виховання в малокомплектній сільській школі
11.особливості роботи з фізичного виховання в малокомплектній сільській школі
 
10.підготовка вчителя до уроку
10.підготовка вчителя до уроку 10.підготовка вчителя до уроку
10.підготовка вчителя до уроку
 
9.методичні принципи і методи навчання фізич¬них вправ.
9.методичні   принципи   і методи навчання фізич¬них вправ.9.методичні   принципи   і методи навчання фізич¬них вправ.
9.методичні принципи і методи навчання фізич¬них вправ.
 
8.основи планування і контролю навчальної роботи з фізичного ви ховання у шк...
8.основи планування  і контролю навчальної роботи з фізичного ви ховання у шк...8.основи планування  і контролю навчальної роботи з фізичного ви ховання у шк...
8.основи планування і контролю навчальної роботи з фізичного ви ховання у шк...
 
7.правила та засоби загартування молодших школярів.
7.правила та засоби загартування молодших школярів.7.правила та засоби загартування молодших школярів.
7.правила та засоби загартування молодших школярів.
 
3.зв'язокфізичного виховання з іншими видами виховання школярів.
3.зв'язокфізичного виховання з іншими видами виховання школярів.3.зв'язокфізичного виховання з іншими видами виховання школярів.
3.зв'язокфізичного виховання з іншими видами виховання школярів.
 
2.державні документи з питань фізичної культури і спорту.
2.державні документи з питань фізичної культури  і спорту.2.державні документи з питань фізичної культури  і спорту.
2.державні документи з питань фізичної культури і спорту.
 

нетрадиційний урок інтегрований міжпредметний

  • 1. План – конспект заняття з предмету «фізичне виховання» Дата: 09.12.20013 р. Група: У - 31 Мета: Формувати практичні навички студентів у навчанні і виконанні акробатичних вправ за шкільною програмою.Сприятизбагаченнюрухового досвіду, розвитку уваги та спостережливості. Виховувати пізнавальні та професійні інтереси. Завданнязаняття: 1. Удосконалювати навички у проведенні загальнорозвиваючих та підготовчих вправ під музичний супровід. 2. Повторити техніку виконання і послідовність навчання перекиду вперед, «містка», перекиду назад та стійки на лопатках. 3. Сприяти розвитку фізичних якостей за допомогою естафет з елементами гімнастики (з використанням інтерактивних форм: тестових завдань, «принципу доміно») Мета відкритого заняття: Показати використання інноваційних форм роботи з метою формування професійних компетентностей. Дидактичні засоби навчання: презентація, інструкції, картки аналізу практичної роботи студентів, тестові завдання, картки перевірки тестових завдань. Інвентар та обладнання:гімнастичні мати, набивні м’ячі, гімнастичні лави. Тип заняття: міжпредметне інтегроване заняття Література: Худолій О.М. Основи методики викладання гімнастики: Навч. посібник. У 2-х частинах. - 3-є вид., випр. і доп. - Харків: ОВС, 2004.-Ч.1.- 352с., Гімнастика/ Под. ред. Жалея А.П. і Палыги В.Д. – Издательское объединенные: Вища школа, 1975.- с.258 (на украинском языке), Шиян Б. М. Теорія і методика фізичного виховання школярів. Частина 1. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2003. – 272с.
  • 2. Хід заняття: № п п Зміст заняття Дозув ання Організаційно-методичні вказівки І. Підготовча частина 15' Фронтальний метод Шикування в одну шеренгу Рапорт Повідомлення завдань заняття Стройовівправи: -поворотина місці: ліворуч, праворуч, кругом; - перешикування з однієї шеренги в дві; - перешикування з однієї шеренги в три; - розмикання уступами ( 9, 6, 3, на місці); ЗРВ під музичний супровід 1. 1-16 - ходьба на місці перекатним кроком; 2. 1- гострийкрокз лівої вперед; 2- теж з правої назад; 3-4 – теж з іншої ноги; 3. 1 – приставнийкрок вліво; 2 – теж вправо; 4. 1-2 – два приставнихкроки вліво; 1' 2 рази 2 рази 2 рази 2 рази 4 рази 4 рази 4 рази 4 рази За ранжиром. Здає черговий. Чітко, доступно повідомити завдання заняття та нагадати техніку безпеки. Одночаснийспосіб виконання вправи. Слідкувати за поставою, слідкувати за чітким виконанням вправ. Перевірити уміння студентів у проведенністройовихвправ. Одночаснийспосіб виконання вправи. Слідкувати за поставою, кроки виконувати пружньо. Слідкувати за поставоюта координацією рухів. Кроквиконувати м’яко, дихання не затримувати. Слідкувати за поставою.
  • 3. 3-4 – теж вправо; 5. В.П. – стійка, руки на поясі; 1 – стійка на носках, руки вгору; 2 – стійка на носках, руки вправо; 3-4 – теж вліво; 6. В.П. – стійка ноги нарізно, руки на поясі; 1 – стійка на носках; 2 – приставляючиліву, напівприсід, права рука через перед в сторону; 3-4 - В.П.; 5-8 – теж з іншої ноги; 7. В.П. – теж; 1 – стійка на носках; 2 – приставляючиліву, напівприсід руки через перед в сторони; 3-4 - В.П.; 5-8 – теж з іншої ноги; 8. В.П. – стійка ноги нарізно; 1 – стійка на носках, руки через сторонинавхрествгорі; 2 – напівприсід, руки через сторони, навхрествнизу; 3-4 – теж; 9. В.П. – стійка, руки на поясі; 1 – круглий напівприсід, лікті вперед; 2 – В.П.; 4 рази 4 рази 4 рази 6 раз 2 рази Ноги рівні, слідкувати за координацією рухів. Ноги рівні, спина рівна. Слідкувати за поставою, повна амплітуда рухів. Слідкувати за координацією рухів, повна амплітуда рухів. Підборіддя на грудину, спина закруглена.
  • 4. 3-4 – теж; 10. 1-16 – ходьбана місці; 11. В.П. – стійка, руки на поясі; 1 – випад правою в сторону, поворот тулуба вліво, права рука вперед; 2 – В.П.; 3-4 – теж в іншу сторону; 12. В.П. – стійка ногинарізно, руки перед грудьми; На кожний рахунок повороти тулуба вліво,вправо; 13. В.П. – стійка ногинарізно, руки на поясі; 1-3 – пружні нахили вправо, ліва рука вгорі, права рука на поясі; 4 – поворотнаправо, напівприсід, руки на поясі; 5-8 – теж в іншу сторону; 14. В.П. – теж; 1 – нахил вправо, права рука в сторону; 2 – нахил вліво, права рука вгору; 3 – нахил вправо, права рука в сторону; 4 – В.П.; 5-8 – теж в іншу сторону; 15. В.П. – стійка, руки вгору; 1 – присід в групуванні; 6 раз 6 раз 4 рази 4 рази 6 раз 4 рази Дихання не затримувати. Слідкувати за координацією рухів та рівновагою. Повна амплітуда рухів. Ноги рівні, п’яти не відриваються від опори, повнаамплітуда рухів. Нахили виконувати пружно, тулуб горизонтально,п’ятине відриваються від опори. Присід на носках, спина закруглена, підборіддя на грудині, захват руками
  • 5. 2 - В.П.; 3-4 – теж; 16. В.П. – стійка ногинарізно, руки на поясі; 1 – нахил до правої; 2 – нахил; 3 – нахил до лівої; 4 – приставляючиправу, присід в групуванні; 5-8 – теж; 17. В.П. – стійка ногинарізно, руки на поясі; 1 – випад на вправу; 2 – перекат на ліву; 3-4 – теж; 18. В.П. – стійка руки до плечей; 1 – стрибокна правій, зігнувши ліву вперед, повороттулуба вліво; 2 – стрибокна двох; 3-4 – теж з іншої ноги; 19. Ходьбана місці з вправами на відновлення. Перешикування по відділенням. 6 раз 6 раз 6 раз 6 раз за середину гомілки. Ноги рівні, нахили пружні. Спина закруглена, захват руками за середину гомілки, підборіддя на грудині. Рухи виконуються плавно, поступово опуститися у глибокийвипад. Стрибкивиконуються на носках, слідкувати за координацією рухів. Вдих через ніс, глибокий видих носом. Зімкнувши студентів в колони. ІІ Основна частина 60' Груповий метод 1. «Мозковий штурм»: - особливості навчання у фізичному вихованні - загальна характеристика структури процесу навчання фізичних вправ 7' Прослідкувати за використанням термінології під час відповідей, пояснення вправ (чітке та лаконічне ), за технікою показу та правильним
  • 6. 2. 3. - значення акробатичних вправ для розвитку організму дітей - техніка безпеки під час розучування акробатичних вправ Презентація «Техніка виконання і послідовність навчання акробатичнихвправ» Акробатичні вправи: Повторити техніку виконання та послідовність навчання перекиду вперед: а) групування із різних вихідних положень: - стійка, руки вгору; - сід; - сід зігнувши ноги; - лежачи; - із положення лежачи, руки вгорі – сід в групуванні; б) перекати вперед - назад із різних вихідних положень: - сід в групуванні; - присід в групуванні; - упор присівши; в) перекид вперед з допомогою; г) перекид вперед з похилої площини; 7' 9' 3-4 р 3-4 р 3-4 р 3-4 р 3-4 р 3-4 р 3-4 р 3-4 р 3-4 р 3-4 р страхуванням. У відділеннях техніку виконання та методику навчання кожної вправи пояснюють різні студенти по черзі, а також здійснюють страховку . Одночаснийспосіб виконання вправи. Звернути увагу в положенні групування на закруглену спину, на щільність групування, захват руками серединигомілки, підборіддя на грудині. Щільне групування, підборіддя на грудині; плавний перекат назад, спина закруглена; плавний перекат назад, спина закруглена, руки на серединігомілки. Почерговийспосіб виконання вправи. Страховка: стоячизбоку, однією рукою тримати за стегно, а іншою - притримувати головупід час виконання перекату; плавний перекат вперед, спина
  • 7. 4. д) перекид вперед із стійки ноги нарізно. Повторити техніку виконання та послідовність навчання вправи «місток»: - стоячи спиною біля гімнастичної стінки на відстані одного кроку ноги нарізно, руки вгорі – прогин назад, руками торкнутись стінки; - стоячи спиною біля гімнастичної стінки, на відстані одного кроку, ноги нарізно , руки вгорі – нахил назад, захват руками рейку стінки; - стоячи спиною біля гімнастичної стінки, на відстані одного кроку, ноги нарізно , руки вгорі – прогин назад, захват руками за рейку стінки і перебираючи руками за рейки, нахил назад; - із стійки на колінах, руки вгору – нахил назад - із положення лежачи на животі, захват руками за гомілку – прогин; - теж, виконуючи перекати 3-4 р 9' 4-5 р 3-4 р 3-4 р 3-4 р 3-4 р 3-4 р закруглена, щільне групування, підборіддя на грудині, руки на середині гомілки. Одночаснийспосіб виконання вправи. Ноги прямі, голова нахилена назад; вправу виконувати повільно ноги прямі, голованахилена назад; ноги прямі, голованахилена назад; таз і стегна подати вперед; таз і стегна подати вперед, голова відведена назад; намагатися випрямитиноги, головавідведена назад;
  • 8. 5. вперед - назад; - «місток» із положення упору присівши позаду, з опорою руками біля голови, на гімнастичну лаву, яка стоїть впоперек і накрита гімнастичним матом; - «місток» на набивному м’ячу; - «місток» із положення лежачи зігнувши ноги, з опорою руками біля голови, з допомогою; - «місток» із положення лежачи зігнувши ноги, з опорою руками біля голови самостійно. Повторити техніку виконання та послідовність навчання перекиду назад: а) перекид вперед; б) «місток» із положення лежачи зігнувши ноги, з опорою руками біля голови самостійно; в) із положення сід перекат назад в групуванні з опорою руками біля голови; 3-4 р 3-4 р 3-4 р 3-4 р 9' 2-3 р 2-3 р 3-4 р намагатися випрямитиноги, головавідведена назад; ноги і руки максимально випрямити, головувідвести назад; м’яч розташованийв області лопаток, опораруками на всю долоню, пальці спрямованіназад; максимально випрямити ногиі руки; страховка: стоятизбоку, тримати за поперек ( правоюрукою хват знизу, лівою – зверху ) ; максимально випрямити ногиі руки, опорана всю долоню, голова відведена назад. Одночаснийспосіб виконання вправ. Щільне групування, підборіддя на грудині, плавний перекат через спину, спина закруглена; опорана всю долоню, голова відведена назад; щільне групування, підборіддя на грудині, плавний перекат через спину, спина закруглена, опорана всю долоню;
  • 9. 6. г) із положення упор присівши перекат назад в групуванні з опороюрукамибіля голови і вихід в упор присівши; д) перекид назад з допомогою; е) перекид назад з похилої площини; ж) перекид назад самостійно; Повторити техніку виконання та послідовність навчання стійки на лопатках: а) із положення лежачи на спині головою до гімнастичної стінки взятися руками за 2-гу рейку, зігнути ноги вперед; б) із положення лежачи на спині головою до гімнастичної стінки, хват руками за 2-гу рейку, зігнути ноги вперед і перекатом на лопатки торкнутися ними стінки; 3-4 р 2-3 р 2-3 р 2-3 р 9' 3-4р 3-4р щільне групування, підборіддя на грудині, плавний перекат через спину, спина закруглена, опорана всю долоню; під час виходу в упор присівши гомілку щільно притиснути до стегна і різко подати плечі вперед. Почерговийспосіб виконання вправ ( д, е, ж ). Страховка: стоячизбоку, однією рукою тримати за стегно, іншою рукою - притримувати головупід час виконання перекату, і в момент переходу через голову підштовхнути під плечі. Щільне групування, підборіддя на грудині, спина закруглена, опорана всю долоню; слідкувати за технікою виконання вправи. Одночаснийспосіб виконання вправи. Ноги разом, таз не піднімати; ноги разом, приперекаті спина закруглена, руки рівні;
  • 10. 7. в) із положення лежачи на спині головою до гімнастичної стінки, хват руками за 2-гу рейку, зігнути ноги вперед, перекатом на лопатки, розгинаючи ноги, торкнутися ними стінки як можна вище; г) із положення лежачи перекат назад зігнувшись, руки вздовж тулуба; д) із сіду в групуванні перекатом назад зігнути ноги вгору, з опорою руками в області попереку; е) із положення сід в групуванні перекат назад зігнувшись з опорою руками в області попереку; ж) із упору присівши перекатом назад стійка на лопатках зігнувши ноги; з) із упору присівши перекатом назад стійка на лопатках з допомогою. Сприяти розвитку фізичних якостей за допомогою естафет з елементами гімнастики (з використанням інтерактивних форм: тестових завдань, «принципу доміно») 1. «Знайди відповідність» Теоретичне завдання - на підлозі лежать картки з тестовими завданнями: із переліку вправ вибрати підготовчі (А) і підвідні (Б) вправи до даних акробатичних вправ (перекиду 3-4р 3-4р 3-4р 3-4р 3-4р 3-4р 12' 4' при перекаті спина закруглена, тулуб рівний; ноги разом і рівні, при перекаті спина закруглена, руки рівні; групування щільне, спина закруглена, руки підставити долонямипід спину; ноги разом і рівні, при перекаті спина закруглена, руки підставити долонямипід спину, лікті зведені ближче один до одного; слідкувати за технікою виконання вправи. Страховка: стоячизбокувід учня, підтримувати його за гомілку, вирівнюючи тулуб вгору. Фронтальний метод організації студентів. Почерговийспосіб виконання Враховується кількість правильних відповідей та правильність виконання фізичних вправ
  • 11. вперед, назад, місток, стійка на лопатках); із поданого переліку вправ вибрати типові помилки до даних акробатичних вправ; із даного переліку вибрати наочні, практичні, словесні методи навчання відповідно до етапів навчання вправ. Фізичне завдання – за сигналом перший учасник пролізає крізь тунель, потім пересувається по гімнастичній лаві в упорі стоячи на колінах, добігає до карток із завданням, відповідає на завдання однієї картки, назад повертається звичайним бігом. 2. Естафета «Склади доміно» Теоретичне завдання – на підлозі знаходиться доміно із зображенням спортивних гімнастичних приладів та інвентарю, на стільці у перевернутому вигляді розміщуються інші карти-доміно. За сигналом перший учасник виконує перекат боком, потім виконує лазіння, підтягуючись однойменним способом по гімнастичній лаві, виконує 5 стрибків через скакалку і тягне одну картку-доміно. Якщо, зображення чи підпис відповідає попередній картці, він підставляє її, якщо ні, забирає картку і повертається назад бігом, і передає цю картку наступному гравцю. 2 учасник виконує теж саме навантаження, витягає 2 картку-доміно і т.д. Перемагає та команда, яка першою викладе ланцюг. 3. «Склади послідовність». Навпроти кожної команди на відстані 5 м, знаходиться стілець з картками, на яких у довільному порядку написані підвідні і підготовчі вправи для вивчення 4' 4' Враховується правильність виконання фізичних вправ і складання ланцюжка Враховується правильність складання послідовностінавчання і швидкість виконання фізичних вправ,
  • 12. акробатичних вправ. Перший учасник, виконуючи стрибки через скакалку, просуваючись вперед, дострибує до стільця і вибирає з переліку першу вправу для навчання перекиду вперед, назад повертається таким самим способом, передаючи естафету наступному учаснику. виправлення не допускаються. ІІ І Заключна частина 5' Одночаснийспосіб виконання вправ. 1. 2. 3. 4. 5. 6. Шикування в одну шеренгу. Вправи на відновлення. Проведення аналізу роботи у відділеннях. Підведення підсумку заняття. Виставлення оцінок. Домашнє завдання 5-6 впр. Аналіз проводять студенти. Аналіз проводить викладач. Обґрунтувати виставлені оцінки.