SlideShare a Scribd company logo
1 of 9
План – конспект заняття
з предмету «Настільний теніс з методикою навчання»
Дата: 12.12.20014 р.
Група: Ф - 31
Тема: Фізична підготовка тенісистів.
Мета: Формувати практичні навички студентів у розвиткові фізичних якостей учнів
при проходженні модуля «настільний теніс». Сприяти збагаченню рухового досвіду,
розвитку уваги та спостережливості. Виховувати пізнавальні та професійні інтереси.
Мета відкритого заняття: Формування предметних, професійних компетентностей
майбутніх вчителів засобами інформаційних технологій та практичних методів
навчання.
Дидактичні засоби навчання: презентація, інструкції, картки аналізу практичної
роботи студентів, тестові завдання, картки перевірки тестових завдань.
Інвентар та обладнання: тенісні ракетки, тенісні м’ячі, фішки, гімнастичні палиці,
обручі.
Література:
- Барчукова Г.В. Настольный теннис. / Г. Барчукова. - М.: ФиС, 1989. - 175 с.: ил. -
(Спорт для всех).
- Матыцин О.В. Многолетняя подготовка юных спортсменов в настольном теннисе.
О.В. Матыцин / Теория и практика физической культуры. - М., 2001. - С. 137 - 162.
- Платонов В.Н. Общая теория спортсменовв олимпийском спорте/В.Н. Платонов. –
К.: Олимп. л-ра, 2004 – С. 472.
http://www.0zd.ru/sport_i_turizm/pidgotovchi_etapi_do_zmagan_z_nastilnogo.html
Викладач: Прокопенко Юлія Станіславівна
Хід заняття:
I. Організаційна частина:
-Привітання, перевірка готовності студентів до заняття;
-Повідомлення теми заняття
-Мотивація навчальної діяльності:
«Мікрофон». Cпираючись на ваші знання з теорії і методики фізичного
виховання, ваш спортивний досвід пропоную висловити думку: для чого взагалі
потрібна фізична підготовка?
Відповіді студентів.
II. Актуалізація опорних знань:
1. Інтерактивна гра «пінг-понг». Викладач кидає тенісний м′яч будь – якому
студенту з групи й одночасно ставить йому запитання, звучить відповідь і м′яч
повертається довикладача. Якщо учень не знає відповіді на запитання, він кидає м′яч
одногрупнику, який, знаючи відповідь, підіймається.
Питання:
- Що таке фізична підготовка?
- Що таке фізичні якості? Які фізичні якості вам відомі?
- Які види фізичної підготовки ви знаєте?
- Сформулюйте завдання загальної і спеціальної фізичної підготовки.
- Назвіть характерні особливості ігрових дій у настільному тенісі.
2. Виступи студентів творчих підгруп за індивідуальними завданнями.
1 підгрупа – гнучкість у тренуванні тенісистів
2 підгрупа – спритність і координація рухів
3 підгрупа – швидкість
4 підгрупа – сила
5 підгрупа – витривалість
Питання:
- Яка ж фізична якість в настільному тенісі є визначальною?
- Який висновок можна зробити, прослухавши усі виступи?
Узагальнення викладача.
ІІІ. Практична частина
- Розминка
- Робота в підгрупах (навчатись, використовуючи термінологію пояснювати
вправи та керувати групою; навчитись правильно підбирати і демонструвати вправи
для розвитку фізичних якостей).
ІV. Зворотній зв'язок.
- Аналіз роботи в групах відповідальних осіб.
III. Підсумок заняття.
Рефлексія: Що нового для себе ви винесли з цього заняття? (Відповіді студентів).
Аналіз роботи студентів. Виставлення оцінок.
Д/з: Скласти конспект основної частини уроку з настільного тенісу за
завданнями:
1. Закріпити техніку виконання накатів справа і зліва. 2. Удосконалювати техніку
виконання подачі«маятник». 3. Сприятирозвитку спритності, використовуючивправи
СФП.
Конспект практичної частини
№ п/п Зміст Дозув
ання
ОМВ
І Підготовча частина 15’ Фронтальний метод організації
учнів, одночасний, позмінний і
потоковий способи виконання
вправ.
1. Шикування 10’’ Вздовж бічної лінії майданчика за
зростом
5. Організовуючі вправи. Повороти:
- Праворуч
- Ліворуч
- Кругом
- Стрибком ліворуч
2 р.
2р.
2 р.
2р.
Виконувати з опорою на п’ятку і
носок
6. Різновиди ходьби:
• В.п. – руки в сторони долонями вниз;
Ходьба на носках із згинанням і
розгинання пальців рук;
• В.п. – зігнути руки вперед, пальці в
кулак;
Ходьба на п’ятах із коловими рухами
кистями:
1-4 - всередину;
5-8 – теж назовні;
• В.п. – руки в сторони, пальці в кулак;
Ходьба перекатом з п'ятки на носок, із
коловими рухами передпліччям:
1-4 - вперед;
5-8 – теж назад;
• В.п. – руки до плечей;
Ходьба у напівприсіді з коловими рухами
руками:
1-4 - вперед;
5-8 – теж назад;
• звичайна ходьба.
4-6 р
4-6 р
4-6 р
4-6 р
9 м
Стежити за поставою, спина рівна,
плечі розведені, підборіддя
підняте.
Перекат пружній.
Тулуб прямий.
Дистанція 2 кроки, спину тримати
рівно.
7. Повільний біг 100 м В колоні за направляючим,
дистанція 3 кроки, темп
повільний, не випереджати один
одного
8. Ходьба із вправами на відновлення
дихання.
1 – руки через сторону вгору (вдих);
2 – руки дугами вниз (видих).
1’ Дистанція 2 кроки, вдих через ніс,
видих ротом.
9. Перешикування з колони по одному в
колону по два для проведення ЗРВ без
предметів.
Інтервал-дистанція 2 кроки.
10. 1) В.п. – ноги нарізно, зігнути руки
вперед-всторони, пальці в кулак;
1-4- восьмиподібні рухи передпліччям;
2) В.п.- руки в сторони, долонями вгору;
1- зігнути руки вгору;
4-6
разів
Показ вправ у дзеркальному
відображенні.
2- в.п.;
3-4 – теж, що 1-2;
5,7- руки вгору;
6,8 – в.п.;
3) В.п.- руки в сторони;
1- руки до плечей;
2- в.п.;
3-4 – теж, що 1-2;
5,7- руки схресно вперед;
6,8 – в.п.;
4) В.п. – ноги нарізно, пальці в кулак;
1-4- колові рухи руками через сторони
вгору, дугами вниз;
5-8- теж в зворотньому напрямі;
5) В.п. – напівприсід, руки на пояс;
1- поворот вліво, праву руку вліво;
2- поворот вправо ліву руку вправо;
6) В.п. – ноги нарізно, руки на поясі;
1- нахил вліво, ліва рука в сторону;
2 – нахил вправо, ліва рука вгору ;
3 - нахил вліво, ліва рука в сторону;
4. - в.п.
5-8 – теж в іншу сторону;
7) В.п. – широка стійка ноги нарізно,
руки вгорі, пальці переплетені долонями
вгору;
1-нахил тулуба до правої ноги;
2-нахил;
3-нахил тулуба до лівої;
4- В.п.;
8) В.п. - руки вперед-вниз, пальці
переплетені долонями вниз;
1- випад лівою вперед, руки вгору,
долонями вгору;
2- В.п.;
3-4 – теж з іншої ноги;
5- випад лівою вліво, руки вперед,
долонями вперед;
6- В.п.;
7-8 - теж з іншої ноги;
9) В.п. – ноги нарізно, руки на поясі;
1 - випад правою вліво, права рука вліво-
вперед, пальці в кулак;
2-в.п.;
3-теж з лівої в іншу сторону;
10) В.п. – сід на лівій, праву в сторону на
4-6
разів
4-6
разів
4-6
разів
4-6
разів
4-6
разів
4-6
разів
4-6
разів
4-6
разів
Темп швидкий, амплітуда рухів
максимальна
Амплітуда рухів максимальна
Оберти повні
Поворот до кінцевих точок руху,
руки прямі.
Ноги рівні, нахили виконувати
якомога нижче
Ноги в колінних суглобах не
згинати, руками торкатися до
носків.
Ноги в колінних суглобах не
згинати
Випад виконувати якомога глибше
п’ятку, руки вперед, пальці переплетені
долонями вперед;
1-2- перекат з лівої на праву;
3-4 – теж у зворотньому напрямі;
11) В.п. – ноги нарізно, зігнути руки
вперед-всторони, пальці в кулак;
1-4 - стрибки з коловими рухами
передпліччям вперед
12) Ходьба на місці.
4-6
разів
15 р.
Стежити за рівновагою
З імітацією стрибків через
скакалку, на один коловий рух –
один стрибок
Відновити дихання.
11. Спеціальні - бігові вправи:
• біг через гімнастичні палиці, відстань
між якими 50 см;
• дріботливий біг через палицю
• біг через гімнастичні палиці вперед-
назад (3 кроки вперед -1 назад);
• переміщення приставним кроком
правим-лівим боком з переступанням
гімнастичних палиць в парах
тримаючись за руки;
• теж (3 кроки вперед-1 назад);
• стрибки вперед через палиці на двох
ногах;
• теж на одній нозі (2 на правій, 2 на
лівій
• стрибки через палиці на двох ногах
вперед – назад (3 вперед-1 назад);
• стрибки в кроці (вправо-вліво)
просуваючись вперед.
9 м
9 м
9 м
9 м
9 м
9 м
9 м
9 м
9 м
Позмінний і потоковий спосіб.
Виконуються по прямій, назад учні
повертаються протиходом наліво-
направо кроком, відновлюючи
дихання. виконують ходьбу.
Працює ¾ стопи, постановка стопи
на носок, руки працюють вздовж
тулуба.
Стопи обох ніг не торкаються один
одного, ноги зігнуті
Руки зігнуті, працюють вздовж
тулуба
Стегно виноситься під кутом 90°
12. Ходьба із вправами на відновлення
дихання.
1 – руки через сторону вгору (вдих);
2 – руки дугами вниз (видих).
15м. Вдих через ніс, видих ротом.
ІІ Основна частина 45’ Груповий метод організації учнів
13.
Завдання: Сприяти розвитку
спритності, координації рухів,
швидкості реакції на рухомий об’єкт,
сили використовуючи вправи загальної і
спеціальної фізичної підготовки.
1 відділення: Вправи на координацію:
- В.п. – стоячи обличчям один до одного,
нейтральна стійка тенісиста, в правій –
повітряна кулька. Справа і зліва від
кожного студента тенісні м’ячі в кільцях.
Переміщення вправо-вліво з набиванням
кульки правою рукою і перекладанням
малого тенісного м’яча лівою рукою справа
45’
10’
6 р.
Перехід між відділеннями – 30’’
Почерговий, одночасний і
поперемінний способи виконання
вправ
Набивання не вище 50 см.
14.
наліво і навпаки.
- В.п. – стоячи обличчям один до одного,
нейтральна стійка тенісиста, в правій -
ракетка і м’яч для великого тенісу. Справа і
зліва від кожного учня тенісні м’ячі в
кільцях. Переміщення вправо-вліво з
набиванням м’яча для великого тенісу
правою рукою і перекладанням малого
тенісного м’яча лівою рукою справа наліво
і навпаки.
- В.п. - нейтральна стійка тенісиста,
повітряна кулька в правій, тенісний м’яч в
лівій. Одночасне підкидання і ловля
тенісного і волейбольного м’ячів.
- Ведення волейбольного м’яча правою з
одночасним підкиданням і ловлею м’яча
для великого тенісу лівою рукою
- Ведення баскетбольного м’яча між
фішками з імітацію накату справа чи зліва
вільною рукою
- Студенти стоять в парі обличчям один
до одного на відстані 2 метрів, у кожного
м’яч для настільного тенісу. Перекидання і
ловля м’яча в парах (кидок вертикально
рухом кисті знизу вперед-вгору).
- Теж двома м’ячами одночасно.
- Студенти стоять в парі обличчям один
до одного на відстані 2 метрів, у кожного
обруч. Перекидання і ловля обручів в
парах (кидок вертикально рухом кисті
знизу вперед-вгору)
2 відділення – вправи на розвиток
швидкості:
Вправи на розвиток швидкості реакції:
- В.п. – стоячи обличчям один до одного,
нейтральна стійка тенісиста на відстані 1 м
(1 студент – висока стійка, 2 – середня), у
першого студента м’яч в правій на рівні
чола другого, у другого студента руки на
стегнах. 1 - випускає м’яч вниз, 2 повинен
його впіймати однією рукою.
- В.п. – стоячи обличчям один до одного
на відстані 1-2 м, у кожного учня
гімнастична палиця вертикально в правій
(хват за верхній край, нижній на підлозі).
Одночасно відпускаючи свою палицю, учні
повинні підбігти і спіймати палицю
партнера напроти.
- В.п. – стоячи один за одним обличчям
до стінки на відстані 1-2 м, нейтральна
стійка тенісиста, тенісний м’яч в правій у
студента дальньої шеренги. 2 кидає м’яч в
стінку, 1 – ловить і передає назад 2 не
повертаючись кругом.
Вправи на розвиток циклічної швидкості:
- В.п. – сід, ноги зігнуті, руки вгору.
Дріботливий біг на місці
6 р.
10 р.
10 р.
3 р.
10 р.
10 р.
10 р.
10’
10 р.
8 р.
2х10
р.
20’’
Підбивання не нижче 16 см.
Звернути увагу на узгоджену
роботу обох кінцівок
Звернути увагу на узгоджену
роботу обох кінцівок
При обведенні фішки справа накат
виконується лівою, при обведенні
фішки зліва – накат справа
Висока траєкторія польоту,
поперемінний спосіб виконання
вправ
Висока траєкторія польоту
Почерговий, одночасний і
поперемінний способи виконання
вправ
Ноги 1 студента – напівзігнуті.
Для уникнення зіткнень, палиці
тримають правою рукою, палиці
розміщуються чітко на одній лінії.
Поперемінний спосіб виконання
Максимальна частота рухів
15.
- Студент стоїть в квадраті з
гімнастичних палиць. Завдання:
виконувати переміщення кроками через
палицю в сторони, вперед, назад.
Вправи на розвиток початкової
швидкості:
- В.п. - студенти стоять в парі, один за
одним, 1 в положенні широкої стійки.
Студент, що стоїть позаду, посилає м’яч
для великого тенісу між ногами першого
вперед, 1 - повинен прискоритись і
спіймати м’яч. Потім учні міняються
місцями.
- Студенти працюють в парах. На підлозі
на відстані 50-70 см один від одного на
одній лінії розкладають 6 кубиків і
нумерують їх зліва направо. 1 студент
стоїть з кубиком в руці на відстані 1-1,5м
від розкладених кубиків спиною до них по
центру. 2 - називає номер від 1-6 в
довільному порядку. Завдання першого
швидко поміняти свій кубик з кубиком
названого номеру і повернутись у вихідне
положення.
3 відділення – вправи на розвиток
спритності
- Перенесення фішок на вільне місце,
переміщуючись приставним кроком
(переносити почергово жовті фішки на
вільну червону)
- В.п. – стійка біля сітки з лівого боку
столу. Переміщення приставним кроком
правим боком вздовж столу до сітки з
правої сторони столу, дотик правою рукою
- переміщення приставним кроком лівим
боком у зворотному напрямі, дотик стола
правою рукою.
- Переміщення приставним кроком вздовж
бічної і лицевої лінії столу, з імітацією
накату справа в правому куті -
переміщення на протилежну сторону столу
з дотиком до кута.
- Переміщення вперед - назад з
імітацією підрізки справа і зліва по
«трикутнику» в 3-метровій зоні;
- Переміщення в 3-метровій зоні
«вісімкою» з імітацією прийому
підставкою в ближній зоні і накатів в
дальній зоні;
- Студенти розміщуються на відстані 3 м.
від столу. Виконує перекид вперед, підбігає
до столу і виконує удар м’яча, кладе
ракетку на стіл, повертається на вихідне
положення і повторює вправу.
- Студенти розміщуються обличчям один
до одного на вістані 1 м в нейтральній
стійці тенісиста. 1 студент виконує
переміщення вперед-назад-вліво-вправо у
довільному порядку, 2 студент повинен
20’’
2х5р.
5р.
10’
20’’
20’’
20’’
20’’
20’’
20’’
6 р.
Темп максимальний
Поперемінний спосіб виконання.
М’яч котити по підлозі
Називати нумера швидко
Поперемінний спосіб виконання.
Переміщення у нейтральній стійці,
ноги напівзігнуті
При замахові рука зігнута на 45, в
момент удару вага тіла
переноситься з правої (задньої)
ноги на ліву.
Удар по нижній частині м’яча
вперед, вага тіла переноситься на
ліву ногу, що стоїть попереду.
Звертати увагу на положення ніг і
техніку ударів
Акцентувати увагу на техніку
безпеки під час перекидів, удар
виконувати за вибором.
Переміщення здійснювати на
напівзігнутих ногах.
16.
відтворювати рухи партнера у
дзеркальному та протилежному напрямах.
4 відділення – вправи на розвиток сили:
Плайометрика:
- 3 спеп-платформи розташовані на
відстані 2 м одна від одної. Наскок правою
на степ-платформу- відштовхнутись, руки
вгору-зіскок на дві
- 2 спеп-платформи розташовані на
відстані 2 м одна від одної. Стрибок на
степ-платформу-зіскок на підлогу-стрибок
на степ-платформу (зіскок повинен
прийтись на середину відстані між
платформами) з поворотами на 90.
Вправи з еластичними стрічками
- В.п. – стійка на гумових стрічках, кінці в
руках. Згинання і розгинання рук.
- В.п. – стійка в напівприсіді на гумових
джгутах, кінці в зігнутих вгору руках.
1 - права вгору, напівнахил вліво;
2 - в.п.
3 - ліва вгору, напівнахил вправо;
4 - в.п.
Вправи з медичними м’ячами
- Студентистають в парах обличчям один
до одного в положені на одному коліні на
відстані 2-3 м. Перекидання мяча із-за
голови
- Стоячи обличчям один до одного в
нейтральній стійці тенісиста на відстані 2-3
м. перекидання мяча з зверху і знизу
справа-зліва
- Стоячи спиною один до одного на
відстані кроку. Перекладання м’яча з рук в
руки з поворотом тулуба.
Вправи з ракеткою:
- В.п. – лежачи на животі на маті, ноги
підняті на висоту 10 см, в правій ракетка,
партнер в положенні присіду справа з
м’ячем. Партнер посилає м’яч в підлогу, а 1
студент повинен виконати удар після
відскоку м’яча.
- Студенти розміщуються на відстані 2 м.
один від одного, 1 – в упорі лежачи, в
правій руці ракетка. 2 – з положення
присіду накидає м’яч першому. Той
відбиває його і виконує згинання і
розгинання рук від підлоги
- 1 студент знаходиться на відстані 3 м.
від столу, в правій руці ракетка. Виконує
стрибок вгору, руки вгору, переміщення
вперед і прийом м’яча, що надійшов від
партнера.
10’
6р
6р
20’’
20’’
по 10
р.
по 10
р.
по 10
р.
по 10
р.
6 р.
по 6
р.
Відштовхуватись максимально
вгору, приземлення на напівзігнуті
ноги
Приземлення на напівзігнуті ноги
Темп середній
Темп середній, ноги не розгинати
під час нахилу, нахил чітко в
бічній площині
Працює переважно передпліччя і
кисть.
Траекторія польоту висока
Максимальне скручування
Поперемінний спосіб виконання
Дівчата в упрі лежачи на колінах.
Прийом зручним способом, стрибок
виконувати якомога вище.
ІІІ Заключна частина 5’ Фронтальний метод організації
17.
18.
19.
Шикування.
Вправи на відновлення
Аналіз роботи у відділеннях. Підведення
підсумків уроку.
30’’
30’’
4’
Вздовж бічної лінії майданчика
конспект уроку

More Related Content

What's hot

Бюджет 2022 презентація
Бюджет 2022 презентаціяБюджет 2022 презентація
Бюджет 2022 презентаціяUNNews
 
План роботи класного керівника
План роботи класного керівникаПлан роботи класного керівника
План роботи класного керівникаAdriana Himinets
 
ПРЕЗЕНТАЦІЯ (1).pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ (1).pptxПРЕЗЕНТАЦІЯ (1).pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ (1).pptxVlad789855
 
Вміст нітратів у харчових продуктах
Вміст нітратів у харчових продуктахВміст нітратів у харчових продуктах
Вміст нітратів у харчових продуктахtetjana1602
 
Ээлжит хичээлийн хөтөлбөрүүд 9-р анги мэдээлэлзүй
Ээлжит хичээлийн хөтөлбөрүүд 9-р анги мэдээлэлзүйЭэлжит хичээлийн хөтөлбөрүүд 9-р анги мэдээлэлзүй
Ээлжит хичээлийн хөтөлбөрүүд 9-р анги мэдээлэлзүйroza_toshke
 
усны шинж чанар
усны  шинж чанарусны  шинж чанар
усны шинж чанарtg_tuvshee
 
вимоги до планування
вимоги до плануваннявимоги до планування
вимоги до плануванняTamara Emec
 
термодинамика I
термодинамика Iтермодинамика I
термодинамика Ikassy2003
 
Інтерактивне навчання математиці
Інтерактивне навчання математиціІнтерактивне навчання математиці
Інтерактивне навчання математиціtetana38
 
хичээлийн цогц хөтөлбөр макро эдийн засаг
хичээлийн цогц хөтөлбөр макро эдийн засагхичээлийн цогц хөтөлбөр макро эдийн засаг
хичээлийн цогц хөтөлбөр макро эдийн засагOnobold Odgerel
 
Лідерство у професійній сфері
Лідерство у професійній сферіЛідерство у професійній сфері
Лідерство у професійній сферіTOBM Ternopil
 
Біологія (7–9 класи) Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закл...
Біологія (7–9 класи) Навчальна програма  для загальноосвітніх навчальних закл...Біологія (7–9 класи) Навчальна програма  для загальноосвітніх навчальних закл...
Біологія (7–9 класи) Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закл...Elena Lubaikina
 
етапи проведення наукового дослідження
етапи проведення наукового дослідження етапи проведення наукового дослідження
етапи проведення наукового дослідження Школа №7 Миргород
 

What's hot (20)

лекц № 12
лекц № 12лекц № 12
лекц № 12
 
Бюджет 2022 презентація
Бюджет 2022 презентаціяБюджет 2022 презентація
Бюджет 2022 презентація
 
План роботи класного керівника
План роботи класного керівникаПлан роботи класного керівника
План роботи класного керівника
 
ПРЕЗЕНТАЦІЯ (1).pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ (1).pptxПРЕЗЕНТАЦІЯ (1).pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ (1).pptx
 
Вміст нітратів у харчових продуктах
Вміст нітратів у харчових продуктахВміст нітратів у харчових продуктах
Вміст нітратів у харчових продуктах
 
Ээлжит хичээлийн хөтөлбөрүүд 9-р анги мэдээлэлзүй
Ээлжит хичээлийн хөтөлбөрүүд 9-р анги мэдээлэлзүйЭэлжит хичээлийн хөтөлбөрүүд 9-р анги мэдээлэлзүй
Ээлжит хичээлийн хөтөлбөрүүд 9-р анги мэдээлэлзүй
 
усны шинж чанар
усны  шинж чанарусны  шинж чанар
усны шинж чанар
 
вимоги до планування
вимоги до плануваннявимоги до планування
вимоги до планування
 
Хөтөлбөр 6 анги
Хөтөлбөр 6 ангиХөтөлбөр 6 анги
Хөтөлбөр 6 анги
 
термодинамика I
термодинамика Iтермодинамика I
термодинамика I
 
Інтерактивне навчання математиці
Інтерактивне навчання математиціІнтерактивне навчання математиці
Інтерактивне навчання математиці
 
хичээлийн цогц хөтөлбөр макро эдийн засаг
хичээлийн цогц хөтөлбөр макро эдийн засагхичээлийн цогц хөтөлбөр макро эдийн засаг
хичээлийн цогц хөтөлбөр макро эдийн засаг
 
2.державні документи з питань фізичної культури і спорту.
2.державні документи з питань фізичної культури  і спорту.2.державні документи з питань фізичної культури  і спорту.
2.державні документи з питань фізичної культури і спорту.
 
лекц 3
лекц 3лекц 3
лекц 3
 
Лідерство у професійній сфері
Лідерство у професійній сферіЛідерство у професійній сфері
Лідерство у професійній сфері
 
Canada
CanadaCanada
Canada
 
Чиглүүлэх үйл ажиллагаа
Чиглүүлэх үйл ажиллагааЧиглүүлэх үйл ажиллагаа
Чиглүүлэх үйл ажиллагаа
 
Біологія (7–9 класи) Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закл...
Біологія (7–9 класи) Навчальна програма  для загальноосвітніх навчальних закл...Біологія (7–9 класи) Навчальна програма  для загальноосвітніх навчальних закл...
Біологія (7–9 класи) Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закл...
 
етапи проведення наукового дослідження
етапи проведення наукового дослідження етапи проведення наукового дослідження
етапи проведення наукового дослідження
 
Matematic logic 2006 yu.namsrai
Matematic logic 2006 yu.namsraiMatematic logic 2006 yu.namsrai
Matematic logic 2006 yu.namsrai
 

Viewers also liked (6)

урок фізичної культури. теніс
урок фізичної культури. тенісурок фізичної культури. теніс
урок фізичної культури. теніс
 
зрв
зрвзрв
зрв
 
тема 6 лікувальна фізична культура при захворюваннях, пов’язаних з порушенням...
тема 6 лікувальна фізична культура при захворюваннях, пов’язаних з порушенням...тема 6 лікувальна фізична культура при захворюваннях, пов’язаних з порушенням...
тема 6 лікувальна фізична культура при захворюваннях, пов’язаних з порушенням...
 
Fizichna kultura posibnik_z_praktiki_onovleniy
Fizichna kultura posibnik_z_praktiki_onovleniyFizichna kultura posibnik_z_praktiki_onovleniy
Fizichna kultura posibnik_z_praktiki_onovleniy
 
How to Make Awesome SlideShares: Tips & Tricks
How to Make Awesome SlideShares: Tips & TricksHow to Make Awesome SlideShares: Tips & Tricks
How to Make Awesome SlideShares: Tips & Tricks
 
Getting Started With SlideShare
Getting Started With SlideShareGetting Started With SlideShare
Getting Started With SlideShare
 

Similar to конспект уроку

урок з гімнастики
урок з гімнастикиурок з гімнастики
урок з гімнастикиAndy Levkovich
 
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"Методичний скриншот "Партерна гімнастика"
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"Anhelina Mytsura
 
гімнастика 10 самоконтроль
гімнастика 10 самоконтрольгімнастика 10 самоконтроль
гімнастика 10 самоконтрольviktoriya2013
 

Similar to конспект уроку (20)

урок фізичної культури. теніс
урок фізичної культури. тенісурок фізичної культури. теніс
урок фізичної культури. теніс
 
урок фізичної культури. теніс
урок фізичної культури. тенісурок фізичної культури. теніс
урок фізичної культури. теніс
 
урок фізичної культури. теніс
урок фізичної культури. тенісурок фізичної культури. теніс
урок фізичної культури. теніс
 
316
316316
316
 
урок з гімнастики
урок з гімнастикиурок з гімнастики
урок з гімнастики
 
170,23.docx
170,23.docx170,23.docx
170,23.docx
 
відкритий урок
відкритий уроквідкритий урок
відкритий урок
 
246
246246
246
 
Фроликова
ФроликоваФроликова
Фроликова
 
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"Методичний скриншот "Партерна гімнастика"
Методичний скриншот "Партерна гімнастика"
 
Конспект уроку фізичної культури з використанням технології "Фітбол" в 2 класі
Конспект уроку фізичної культури з використанням технології "Фітбол" в 2 класіКонспект уроку фізичної культури з використанням технології "Фітбол" в 2 класі
Конспект уроку фізичної культури з використанням технології "Фітбол" в 2 класі
 
гімнастика 10 самоконтроль
гімнастика 10 самоконтрольгімнастика 10 самоконтроль
гімнастика 10 самоконтроль
 
нетрадиційний урок інтегрований міжпредметний
нетрадиційний урок інтегрований міжпредметнийнетрадиційний урок інтегрований міжпредметний
нетрадиційний урок інтегрований міжпредметний
 
нетрадиційний урок інтегрований міжпредметний
нетрадиційний урок інтегрований міжпредметнийнетрадиційний урок інтегрований міжпредметний
нетрадиційний урок інтегрований міжпредметний
 
нетрадиційний урок інтегрований міжпредметний
нетрадиційний урок інтегрований міжпредметнийнетрадиційний урок інтегрований міжпредметний
нетрадиційний урок інтегрований міжпредметний
 
урок з волейболу 11 клас
урок з волейболу 11 класурок з волейболу 11 клас
урок з волейболу 11 клас
 
урок з волейболу 11 клас
урок з волейболу 11 класурок з волейболу 11 клас
урок з волейболу 11 клас
 
урок футболу 10 клас
урок футболу 10 клас урок футболу 10 клас
урок футболу 10 клас
 
урок футболу 10 клас
урок футболу 10 клас урок футболу 10 клас
урок футболу 10 клас
 
баскетбол
баскетболбаскетбол
баскетбол
 

More from Кременчуцький педагогічний коледж імені А. С. Макаренка

More from Кременчуцький педагогічний коледж імені А. С. Макаренка (20)

фізкультурно оздоровчі заходи в режимі навчального дня (авт.каблашова д.)
фізкультурно оздоровчі заходи  в режимі навчального дня (авт.каблашова д.)фізкультурно оздоровчі заходи  в режимі навчального дня (авт.каблашова д.)
фізкультурно оздоровчі заходи в режимі навчального дня (авт.каблашова д.)
 
засоби фв мол.шк. тмфв
засоби фв мол.шк. тмфвзасоби фв мол.шк. тмфв
засоби фв мол.шк. тмфв
 
семінар 3
семінар 3семінар 3
семінар 3
 
інструкція до лаб практичного заняття 7
інструкція до лаб практичного заняття 7 інструкція до лаб практичного заняття 7
інструкція до лаб практичного заняття 7
 
сем.№ 11
сем.№ 11сем.№ 11
сем.№ 11
 
лр 6
лр 6лр 6
лр 6
 
№2 спостереження уроку з елементами легкої атлетики школа пересувань, стрибкі...
№2 спостереження уроку з елементами легкої атлетики школа пересувань, стрибкі...№2 спостереження уроку з елементами легкої атлетики школа пересувань, стрибкі...
№2 спостереження уроку з елементами легкої атлетики школа пересувань, стрибкі...
 
vh1.фізичне виховання як соціальна система
vh1.фізичне виховання як соціальна системаvh1.фізичне виховання як соціальна система
vh1.фізичне виховання як соціальна система
 
18.методика та послідовність навчання техніці пересування на лижах
18.методика та послідовність навчання техніці пересування на лижах18.методика та послідовність навчання техніці пересування на лижах
18.методика та послідовність навчання техніці пересування на лижах
 
17.методика вивчення стройових вправ
17.методика вивчення стройових вправ17.методика вивчення стройових вправ
17.методика вивчення стройових вправ
 
16.методика вивчення загальнорозвиваючих вправ без предмета. методика вивченн...
16.методика вивчення загальнорозвиваючих вправ без предмета. методика вивченн...16.методика вивчення загальнорозвиваючих вправ без предмета. методика вивченн...
16.методика вивчення загальнорозвиваючих вправ без предмета. методика вивченн...
 
14.загальні основи навчан¬ня фізичних вправ
14.загальні основи навчан¬ня фізичних вправ  14.загальні основи навчан¬ня фізичних вправ
14.загальні основи навчан¬ня фізичних вправ
 
12.загальні основи розвитку фізичних якостей
12.загальні основи розвитку фізичних якостей 12.загальні основи розвитку фізичних якостей
12.загальні основи розвитку фізичних якостей
 
11.особливості роботи з фізичного виховання в малокомплектній сільській школі
11.особливості роботи з фізичного виховання в малокомплектній сільській школі11.особливості роботи з фізичного виховання в малокомплектній сільській школі
11.особливості роботи з фізичного виховання в малокомплектній сільській школі
 
10.підготовка вчителя до уроку
10.підготовка вчителя до уроку 10.підготовка вчителя до уроку
10.підготовка вчителя до уроку
 
9.методичні принципи і методи навчання фізич¬них вправ.
9.методичні   принципи   і методи навчання фізич¬них вправ.9.методичні   принципи   і методи навчання фізич¬них вправ.
9.методичні принципи і методи навчання фізич¬них вправ.
 
8.основи планування і контролю навчальної роботи з фізичного ви ховання у шк...
8.основи планування  і контролю навчальної роботи з фізичного ви ховання у шк...8.основи планування  і контролю навчальної роботи з фізичного ви ховання у шк...
8.основи планування і контролю навчальної роботи з фізичного ви ховання у шк...
 
7.правила та засоби загартування молодших школярів.
7.правила та засоби загартування молодших школярів.7.правила та засоби загартування молодших школярів.
7.правила та засоби загартування молодших школярів.
 
6.розвиток правильної постави у молодших школярів
6.розвиток правильної постави у молодших школярів6.розвиток правильної постави у молодших школярів
6.розвиток правильної постави у молодших школярів
 
3.зв'язокфізичного виховання з іншими видами виховання школярів.
3.зв'язокфізичного виховання з іншими видами виховання школярів.3.зв'язокфізичного виховання з іншими видами виховання школярів.
3.зв'язокфізичного виховання з іншими видами виховання школярів.
 

конспект уроку

  • 1. План – конспект заняття з предмету «Настільний теніс з методикою навчання» Дата: 12.12.20014 р. Група: Ф - 31 Тема: Фізична підготовка тенісистів. Мета: Формувати практичні навички студентів у розвиткові фізичних якостей учнів при проходженні модуля «настільний теніс». Сприяти збагаченню рухового досвіду, розвитку уваги та спостережливості. Виховувати пізнавальні та професійні інтереси. Мета відкритого заняття: Формування предметних, професійних компетентностей майбутніх вчителів засобами інформаційних технологій та практичних методів навчання. Дидактичні засоби навчання: презентація, інструкції, картки аналізу практичної роботи студентів, тестові завдання, картки перевірки тестових завдань. Інвентар та обладнання: тенісні ракетки, тенісні м’ячі, фішки, гімнастичні палиці, обручі. Література: - Барчукова Г.В. Настольный теннис. / Г. Барчукова. - М.: ФиС, 1989. - 175 с.: ил. - (Спорт для всех). - Матыцин О.В. Многолетняя подготовка юных спортсменов в настольном теннисе. О.В. Матыцин / Теория и практика физической культуры. - М., 2001. - С. 137 - 162. - Платонов В.Н. Общая теория спортсменовв олимпийском спорте/В.Н. Платонов. – К.: Олимп. л-ра, 2004 – С. 472. http://www.0zd.ru/sport_i_turizm/pidgotovchi_etapi_do_zmagan_z_nastilnogo.html Викладач: Прокопенко Юлія Станіславівна Хід заняття: I. Організаційна частина: -Привітання, перевірка готовності студентів до заняття; -Повідомлення теми заняття -Мотивація навчальної діяльності: «Мікрофон». Cпираючись на ваші знання з теорії і методики фізичного виховання, ваш спортивний досвід пропоную висловити думку: для чого взагалі потрібна фізична підготовка? Відповіді студентів. II. Актуалізація опорних знань: 1. Інтерактивна гра «пінг-понг». Викладач кидає тенісний м′яч будь – якому студенту з групи й одночасно ставить йому запитання, звучить відповідь і м′яч повертається довикладача. Якщо учень не знає відповіді на запитання, він кидає м′яч одногрупнику, який, знаючи відповідь, підіймається. Питання: - Що таке фізична підготовка? - Що таке фізичні якості? Які фізичні якості вам відомі? - Які види фізичної підготовки ви знаєте? - Сформулюйте завдання загальної і спеціальної фізичної підготовки. - Назвіть характерні особливості ігрових дій у настільному тенісі.
  • 2. 2. Виступи студентів творчих підгруп за індивідуальними завданнями. 1 підгрупа – гнучкість у тренуванні тенісистів 2 підгрупа – спритність і координація рухів 3 підгрупа – швидкість 4 підгрупа – сила 5 підгрупа – витривалість Питання: - Яка ж фізична якість в настільному тенісі є визначальною? - Який висновок можна зробити, прослухавши усі виступи? Узагальнення викладача. ІІІ. Практична частина - Розминка - Робота в підгрупах (навчатись, використовуючи термінологію пояснювати вправи та керувати групою; навчитись правильно підбирати і демонструвати вправи для розвитку фізичних якостей). ІV. Зворотній зв'язок. - Аналіз роботи в групах відповідальних осіб. III. Підсумок заняття. Рефлексія: Що нового для себе ви винесли з цього заняття? (Відповіді студентів). Аналіз роботи студентів. Виставлення оцінок. Д/з: Скласти конспект основної частини уроку з настільного тенісу за завданнями: 1. Закріпити техніку виконання накатів справа і зліва. 2. Удосконалювати техніку виконання подачі«маятник». 3. Сприятирозвитку спритності, використовуючивправи СФП.
  • 3. Конспект практичної частини № п/п Зміст Дозув ання ОМВ І Підготовча частина 15’ Фронтальний метод організації учнів, одночасний, позмінний і потоковий способи виконання вправ. 1. Шикування 10’’ Вздовж бічної лінії майданчика за зростом 5. Організовуючі вправи. Повороти: - Праворуч - Ліворуч - Кругом - Стрибком ліворуч 2 р. 2р. 2 р. 2р. Виконувати з опорою на п’ятку і носок 6. Різновиди ходьби: • В.п. – руки в сторони долонями вниз; Ходьба на носках із згинанням і розгинання пальців рук; • В.п. – зігнути руки вперед, пальці в кулак; Ходьба на п’ятах із коловими рухами кистями: 1-4 - всередину; 5-8 – теж назовні; • В.п. – руки в сторони, пальці в кулак; Ходьба перекатом з п'ятки на носок, із коловими рухами передпліччям: 1-4 - вперед; 5-8 – теж назад; • В.п. – руки до плечей; Ходьба у напівприсіді з коловими рухами руками: 1-4 - вперед; 5-8 – теж назад; • звичайна ходьба. 4-6 р 4-6 р 4-6 р 4-6 р 9 м Стежити за поставою, спина рівна, плечі розведені, підборіддя підняте. Перекат пружній. Тулуб прямий. Дистанція 2 кроки, спину тримати рівно. 7. Повільний біг 100 м В колоні за направляючим, дистанція 3 кроки, темп повільний, не випереджати один одного 8. Ходьба із вправами на відновлення дихання. 1 – руки через сторону вгору (вдих); 2 – руки дугами вниз (видих). 1’ Дистанція 2 кроки, вдих через ніс, видих ротом. 9. Перешикування з колони по одному в колону по два для проведення ЗРВ без предметів. Інтервал-дистанція 2 кроки. 10. 1) В.п. – ноги нарізно, зігнути руки вперед-всторони, пальці в кулак; 1-4- восьмиподібні рухи передпліччям; 2) В.п.- руки в сторони, долонями вгору; 1- зігнути руки вгору; 4-6 разів Показ вправ у дзеркальному відображенні.
  • 4. 2- в.п.; 3-4 – теж, що 1-2; 5,7- руки вгору; 6,8 – в.п.; 3) В.п.- руки в сторони; 1- руки до плечей; 2- в.п.; 3-4 – теж, що 1-2; 5,7- руки схресно вперед; 6,8 – в.п.; 4) В.п. – ноги нарізно, пальці в кулак; 1-4- колові рухи руками через сторони вгору, дугами вниз; 5-8- теж в зворотньому напрямі; 5) В.п. – напівприсід, руки на пояс; 1- поворот вліво, праву руку вліво; 2- поворот вправо ліву руку вправо; 6) В.п. – ноги нарізно, руки на поясі; 1- нахил вліво, ліва рука в сторону; 2 – нахил вправо, ліва рука вгору ; 3 - нахил вліво, ліва рука в сторону; 4. - в.п. 5-8 – теж в іншу сторону; 7) В.п. – широка стійка ноги нарізно, руки вгорі, пальці переплетені долонями вгору; 1-нахил тулуба до правої ноги; 2-нахил; 3-нахил тулуба до лівої; 4- В.п.; 8) В.п. - руки вперед-вниз, пальці переплетені долонями вниз; 1- випад лівою вперед, руки вгору, долонями вгору; 2- В.п.; 3-4 – теж з іншої ноги; 5- випад лівою вліво, руки вперед, долонями вперед; 6- В.п.; 7-8 - теж з іншої ноги; 9) В.п. – ноги нарізно, руки на поясі; 1 - випад правою вліво, права рука вліво- вперед, пальці в кулак; 2-в.п.; 3-теж з лівої в іншу сторону; 10) В.п. – сід на лівій, праву в сторону на 4-6 разів 4-6 разів 4-6 разів 4-6 разів 4-6 разів 4-6 разів 4-6 разів 4-6 разів Темп швидкий, амплітуда рухів максимальна Амплітуда рухів максимальна Оберти повні Поворот до кінцевих точок руху, руки прямі. Ноги рівні, нахили виконувати якомога нижче Ноги в колінних суглобах не згинати, руками торкатися до носків. Ноги в колінних суглобах не згинати Випад виконувати якомога глибше
  • 5. п’ятку, руки вперед, пальці переплетені долонями вперед; 1-2- перекат з лівої на праву; 3-4 – теж у зворотньому напрямі; 11) В.п. – ноги нарізно, зігнути руки вперед-всторони, пальці в кулак; 1-4 - стрибки з коловими рухами передпліччям вперед 12) Ходьба на місці. 4-6 разів 15 р. Стежити за рівновагою З імітацією стрибків через скакалку, на один коловий рух – один стрибок Відновити дихання. 11. Спеціальні - бігові вправи: • біг через гімнастичні палиці, відстань між якими 50 см; • дріботливий біг через палицю • біг через гімнастичні палиці вперед- назад (3 кроки вперед -1 назад); • переміщення приставним кроком правим-лівим боком з переступанням гімнастичних палиць в парах тримаючись за руки; • теж (3 кроки вперед-1 назад); • стрибки вперед через палиці на двох ногах; • теж на одній нозі (2 на правій, 2 на лівій • стрибки через палиці на двох ногах вперед – назад (3 вперед-1 назад); • стрибки в кроці (вправо-вліво) просуваючись вперед. 9 м 9 м 9 м 9 м 9 м 9 м 9 м 9 м 9 м Позмінний і потоковий спосіб. Виконуються по прямій, назад учні повертаються протиходом наліво- направо кроком, відновлюючи дихання. виконують ходьбу. Працює ¾ стопи, постановка стопи на носок, руки працюють вздовж тулуба. Стопи обох ніг не торкаються один одного, ноги зігнуті Руки зігнуті, працюють вздовж тулуба Стегно виноситься під кутом 90° 12. Ходьба із вправами на відновлення дихання. 1 – руки через сторону вгору (вдих); 2 – руки дугами вниз (видих). 15м. Вдих через ніс, видих ротом. ІІ Основна частина 45’ Груповий метод організації учнів 13. Завдання: Сприяти розвитку спритності, координації рухів, швидкості реакції на рухомий об’єкт, сили використовуючи вправи загальної і спеціальної фізичної підготовки. 1 відділення: Вправи на координацію: - В.п. – стоячи обличчям один до одного, нейтральна стійка тенісиста, в правій – повітряна кулька. Справа і зліва від кожного студента тенісні м’ячі в кільцях. Переміщення вправо-вліво з набиванням кульки правою рукою і перекладанням малого тенісного м’яча лівою рукою справа 45’ 10’ 6 р. Перехід між відділеннями – 30’’ Почерговий, одночасний і поперемінний способи виконання вправ Набивання не вище 50 см.
  • 6. 14. наліво і навпаки. - В.п. – стоячи обличчям один до одного, нейтральна стійка тенісиста, в правій - ракетка і м’яч для великого тенісу. Справа і зліва від кожного учня тенісні м’ячі в кільцях. Переміщення вправо-вліво з набиванням м’яча для великого тенісу правою рукою і перекладанням малого тенісного м’яча лівою рукою справа наліво і навпаки. - В.п. - нейтральна стійка тенісиста, повітряна кулька в правій, тенісний м’яч в лівій. Одночасне підкидання і ловля тенісного і волейбольного м’ячів. - Ведення волейбольного м’яча правою з одночасним підкиданням і ловлею м’яча для великого тенісу лівою рукою - Ведення баскетбольного м’яча між фішками з імітацію накату справа чи зліва вільною рукою - Студенти стоять в парі обличчям один до одного на відстані 2 метрів, у кожного м’яч для настільного тенісу. Перекидання і ловля м’яча в парах (кидок вертикально рухом кисті знизу вперед-вгору). - Теж двома м’ячами одночасно. - Студенти стоять в парі обличчям один до одного на відстані 2 метрів, у кожного обруч. Перекидання і ловля обручів в парах (кидок вертикально рухом кисті знизу вперед-вгору) 2 відділення – вправи на розвиток швидкості: Вправи на розвиток швидкості реакції: - В.п. – стоячи обличчям один до одного, нейтральна стійка тенісиста на відстані 1 м (1 студент – висока стійка, 2 – середня), у першого студента м’яч в правій на рівні чола другого, у другого студента руки на стегнах. 1 - випускає м’яч вниз, 2 повинен його впіймати однією рукою. - В.п. – стоячи обличчям один до одного на відстані 1-2 м, у кожного учня гімнастична палиця вертикально в правій (хват за верхній край, нижній на підлозі). Одночасно відпускаючи свою палицю, учні повинні підбігти і спіймати палицю партнера напроти. - В.п. – стоячи один за одним обличчям до стінки на відстані 1-2 м, нейтральна стійка тенісиста, тенісний м’яч в правій у студента дальньої шеренги. 2 кидає м’яч в стінку, 1 – ловить і передає назад 2 не повертаючись кругом. Вправи на розвиток циклічної швидкості: - В.п. – сід, ноги зігнуті, руки вгору. Дріботливий біг на місці 6 р. 10 р. 10 р. 3 р. 10 р. 10 р. 10 р. 10’ 10 р. 8 р. 2х10 р. 20’’ Підбивання не нижче 16 см. Звернути увагу на узгоджену роботу обох кінцівок Звернути увагу на узгоджену роботу обох кінцівок При обведенні фішки справа накат виконується лівою, при обведенні фішки зліва – накат справа Висока траєкторія польоту, поперемінний спосіб виконання вправ Висока траєкторія польоту Почерговий, одночасний і поперемінний способи виконання вправ Ноги 1 студента – напівзігнуті. Для уникнення зіткнень, палиці тримають правою рукою, палиці розміщуються чітко на одній лінії. Поперемінний спосіб виконання Максимальна частота рухів
  • 7. 15. - Студент стоїть в квадраті з гімнастичних палиць. Завдання: виконувати переміщення кроками через палицю в сторони, вперед, назад. Вправи на розвиток початкової швидкості: - В.п. - студенти стоять в парі, один за одним, 1 в положенні широкої стійки. Студент, що стоїть позаду, посилає м’яч для великого тенісу між ногами першого вперед, 1 - повинен прискоритись і спіймати м’яч. Потім учні міняються місцями. - Студенти працюють в парах. На підлозі на відстані 50-70 см один від одного на одній лінії розкладають 6 кубиків і нумерують їх зліва направо. 1 студент стоїть з кубиком в руці на відстані 1-1,5м від розкладених кубиків спиною до них по центру. 2 - називає номер від 1-6 в довільному порядку. Завдання першого швидко поміняти свій кубик з кубиком названого номеру і повернутись у вихідне положення. 3 відділення – вправи на розвиток спритності - Перенесення фішок на вільне місце, переміщуючись приставним кроком (переносити почергово жовті фішки на вільну червону) - В.п. – стійка біля сітки з лівого боку столу. Переміщення приставним кроком правим боком вздовж столу до сітки з правої сторони столу, дотик правою рукою - переміщення приставним кроком лівим боком у зворотному напрямі, дотик стола правою рукою. - Переміщення приставним кроком вздовж бічної і лицевої лінії столу, з імітацією накату справа в правому куті - переміщення на протилежну сторону столу з дотиком до кута. - Переміщення вперед - назад з імітацією підрізки справа і зліва по «трикутнику» в 3-метровій зоні; - Переміщення в 3-метровій зоні «вісімкою» з імітацією прийому підставкою в ближній зоні і накатів в дальній зоні; - Студенти розміщуються на відстані 3 м. від столу. Виконує перекид вперед, підбігає до столу і виконує удар м’яча, кладе ракетку на стіл, повертається на вихідне положення і повторює вправу. - Студенти розміщуються обличчям один до одного на вістані 1 м в нейтральній стійці тенісиста. 1 студент виконує переміщення вперед-назад-вліво-вправо у довільному порядку, 2 студент повинен 20’’ 2х5р. 5р. 10’ 20’’ 20’’ 20’’ 20’’ 20’’ 20’’ 6 р. Темп максимальний Поперемінний спосіб виконання. М’яч котити по підлозі Називати нумера швидко Поперемінний спосіб виконання. Переміщення у нейтральній стійці, ноги напівзігнуті При замахові рука зігнута на 45, в момент удару вага тіла переноситься з правої (задньої) ноги на ліву. Удар по нижній частині м’яча вперед, вага тіла переноситься на ліву ногу, що стоїть попереду. Звертати увагу на положення ніг і техніку ударів Акцентувати увагу на техніку безпеки під час перекидів, удар виконувати за вибором. Переміщення здійснювати на напівзігнутих ногах.
  • 8. 16. відтворювати рухи партнера у дзеркальному та протилежному напрямах. 4 відділення – вправи на розвиток сили: Плайометрика: - 3 спеп-платформи розташовані на відстані 2 м одна від одної. Наскок правою на степ-платформу- відштовхнутись, руки вгору-зіскок на дві - 2 спеп-платформи розташовані на відстані 2 м одна від одної. Стрибок на степ-платформу-зіскок на підлогу-стрибок на степ-платформу (зіскок повинен прийтись на середину відстані між платформами) з поворотами на 90. Вправи з еластичними стрічками - В.п. – стійка на гумових стрічках, кінці в руках. Згинання і розгинання рук. - В.п. – стійка в напівприсіді на гумових джгутах, кінці в зігнутих вгору руках. 1 - права вгору, напівнахил вліво; 2 - в.п. 3 - ліва вгору, напівнахил вправо; 4 - в.п. Вправи з медичними м’ячами - Студентистають в парах обличчям один до одного в положені на одному коліні на відстані 2-3 м. Перекидання мяча із-за голови - Стоячи обличчям один до одного в нейтральній стійці тенісиста на відстані 2-3 м. перекидання мяча з зверху і знизу справа-зліва - Стоячи спиною один до одного на відстані кроку. Перекладання м’яча з рук в руки з поворотом тулуба. Вправи з ракеткою: - В.п. – лежачи на животі на маті, ноги підняті на висоту 10 см, в правій ракетка, партнер в положенні присіду справа з м’ячем. Партнер посилає м’яч в підлогу, а 1 студент повинен виконати удар після відскоку м’яча. - Студенти розміщуються на відстані 2 м. один від одного, 1 – в упорі лежачи, в правій руці ракетка. 2 – з положення присіду накидає м’яч першому. Той відбиває його і виконує згинання і розгинання рук від підлоги - 1 студент знаходиться на відстані 3 м. від столу, в правій руці ракетка. Виконує стрибок вгору, руки вгору, переміщення вперед і прийом м’яча, що надійшов від партнера. 10’ 6р 6р 20’’ 20’’ по 10 р. по 10 р. по 10 р. по 10 р. 6 р. по 6 р. Відштовхуватись максимально вгору, приземлення на напівзігнуті ноги Приземлення на напівзігнуті ноги Темп середній Темп середній, ноги не розгинати під час нахилу, нахил чітко в бічній площині Працює переважно передпліччя і кисть. Траекторія польоту висока Максимальне скручування Поперемінний спосіб виконання Дівчата в упрі лежачи на колінах. Прийом зручним способом, стрибок виконувати якомога вище. ІІІ Заключна частина 5’ Фронтальний метод організації 17. 18. 19. Шикування. Вправи на відновлення Аналіз роботи у відділеннях. Підведення підсумків уроку. 30’’ 30’’ 4’ Вздовж бічної лінії майданчика