SlideShare a Scribd company logo
1 of 15
СЦЕНАРІЙ УРОКУ
виробничого навчання
Тема уроку Улаштування стяжки
Мета уроку:
 Навчити учнів виконувати роботи по улаштуванні стяжок, підготувати учнів
до самостійного виконання завдання по виконанні стяжок.
 Розвивати в учнів вміння правильно організовувати робоче місце, вчити
раціонально використовувати робочий час та будівельні матеріали, самостійно
знаходити рішення та застосовувати знання на практиці у різних виробничих
ситуаціях, розвивати логічне мислення та творчі здібності учнів.
 Виховувати в учнів відповідальність, повагу до обраної професії.
Матеріально-технічне забезпечення уроку підручники, папка на допомогу
учневі, плакати, унаочнений матері, інструкційно-технологічні карти, інструкції з
охорони праці, інструменти лицювальника плиточника, щоденник успіху.
Місце проведення уроку майстерня
Тип уроку – формування складних комплексних вправ.
Вид уроку – виконання вправ.
Хід уроку
1. Організаційна частина – 5 хв;
Перевірка присутніх по журналу;
Перевірка зовнішнього вигляду учніву;
Організаційні питання.
2. Вступний інструктаж: (повідомлення теми та мети уроку, перевірка знань
учнів, необхідних для практичної роботи, виклад нового матеріалу, перевірка
знань учнів з охорони праці по виконанні роботи з улаштування стяжок. Показ
майстром запланованих приборів, розподіл завдань і розміщення учнів по
робочих місцях, інструктаж з охорони праці при виконанні робіт) – 40 хв.
Для перевірки знань учнів з охорони праці по виконанні роботи з улаштування
стяжок виконуємо тестові завдання для самоконтролю. Учні, які виконали свій
варіант міняються з товаришем, який виконував другий варіант та перевіряють
правильність відповідей товариша і виставляють одне одному оцінку. Бригадир
перевіряє правильність відповідей та оцінювання членів своєї бригади та виставляє
в бланк бали, які отримали учні.
ТЕСТ
для самоконтролю
І-варіант
З наведених до кожного запитання відповідей виберіть ту,
яку Ви вважаєте правильною. Учень, який перевіряє вибирає ту відповідь, яку
вважаєте правильною.
№
з/п
Запитання Правильна
відповідь
Правильна
відповідь
учня, який
перевіряє
1 Ручки молотків, скарпелів та інших ударних інструментів
повинні бути
а) не менше 150мм
б) не менше 120мм
в) не менше 100мм
2 Щоб розбавити соляну кислоту потрібно
а) воду вливають у кислоту
б) кислоту вливають у воду
в) не має значення
3 Напруга тимчасового освітлення у недостатньо освітлених
приміщеннях (санвузлах, сходових клітках) повинна бути
а) не вище 220 В
б) не вище 127 В
в) не вище 42 В
4 Первинний інструктаж з охорони праці проводиться
а) зі всіма працівниками, щойно прийнятими на роботу
б) на робочому місці перед початком роботи
в) при введенні в дію нових приладів та механізмів
5 При опіках, спричинених дією кислот, роблять примочки із
розчинів
а) розчину етилового спирту
б) розчину борної кислоти
в) розчину соди
6 Будівельні роботи на висоті понад 4м дозволяється виконувати з
а) помостів
б) інвентарних столиків
в) риштувань
№ групи (Прізвище, ім’я учня який виконав тест)
№ групи (Прізвище, ім’я учня який перевірив тест)
Оцінка, яку виставляє учень, який перевірив
тест (правильна відповідь 2 бали)
(оцінка)
ТЕСТ
для самоконтролю
ІІ-варіант
З наведених до кожного запитання відповідей виберіть ту,
яку Ви вважаєте правильною. Учень, який перевіряє вибирає ту відповідь, яку вважаєте правильною.
№
з/п
Запитання Правильна
відповідь
Правильна
відповідь
учня, який
перевіряє
1 На яку найменшу відстань можна наближуватись до обірваного
проводу з напругою повітряних ліній до 20 кВ?
а) 1 м
б) 3 м
в) 5 м
2 Для забезпечення електробезпеки застосовують такий технічний засіб
а) плакати
б) інструкції
в) заземлення
3 До роботи на висоті допускаються особи, які досягли
а) 15 років
б) 16 років
в) 18 років
4 З кожного поверху будівлі повинні бути евакуаційні виходи в
кількості
а) один
б) не менше двох
в) не більше трьох
5 Речовини, що загораються від джерела запалювання та продовжують
горіти після його видалення називаються
а) легкозаймистими
б) горючими
в) негорючими
6 "Стій! Напруга" належить до запобіжних написів , які називаються
а) попереджувальні
б) заборонні
в) приписувальні
Оцінка, яку виставляє учень, який перевірив
тест (правильна відповідь 2 бали)
(оцінка)
№ групи (Прізвище, ім’я учня який виконав тест)
№ групи (Прізвище, ім’я учня який перевірив тест)
Майстер виробничого навчання :
Сьогодні наш урок проведемо в формі змагання між двома бригадами.
Розділимо учнів групи на дві бригади, та оберемо бригадира для кожної бригади.
Обов’язки бригадира:
1. бригадир веде облік успішності членів своєї бригади;
2. слідкує та допомагає учням при виконанні практичних завдань;
3. підраховує загальний бал бригади на всіх етапах уроку виробничого
навчання.
Кожному бригадиру видається бланк, де він буде записувати досягнення своїх
членів бригади:
І-етап уроку – вступний інструктаж;
ІІ-етап уроку – актуалізація і корекція опорних знань учнів;
ІІІ-етап уроку – виконання практичних завдань;
ІV- етап уроку – закріплення вивченого матеріалу.
№
з/п
Прізвище, ім’я учня І-етап ІІ-етап ІІІ-етап ІV-етап Загальна
кількість
балів
1
2
3
4
5
6
7
Загальна кількість балів бригади
2.1Актуалізація і корекція опорних знань учнів – 45 хв
Ми повторимо раніше вивчений матеріал. Як ви вже знаєте від якісної
підготовки поверхонь залежить якість їх опорядження. Цей теоретичний матеріал
дуже важливий для вас, тому що формує кваліфікаційні компетентності робітника
з професії «Лицювальник – плиточник 3 розряду». Сьогодні ми з вами узагальнимо
та систематизуємо вивчений матеріал і відпрацюємо прийоми робіт пов’язані з
очищенням поверхонь від забруднення, влаштування гідроізоляції і стяжки.
Давайте перевіримо, наскільки міцно ви засвоїли матеріал , який вивчили на
теоретичному навчанні. Для більш цікавої роботи я вам пропоную невеликий бліц
– турнір «Вірю чи не вірю» . Оцінювання буде здійснюватися за накопичувальною
системою. Кожне завдання оцінюватиметься в 1 бал. Оцінки будете заносити
бригадир до свого бланка. Запитання, будуть з’являтися на екрані, ви піднімаєте
фішки (вірю) або (не вірю). Потім ми підрахуємо кількість правильних відповідей і
визначимо бригаду-переможця. Наприкінці уроку при підведенні підсумків ми
врахуємо загальну кількість балів кожного учня та загальну кількість балів кожної
бригади. Учень, який набрав найбільшу кількість балів та бригада, яка вийшла
переможцем по підрахунках балів отримають заохочувальні призи.
Майстер показує загальний стенд на якому буде відображена успішність учнів
групи.
1-бригада І-етап уроку 2-бригада
12 балів
11 балів
10 балів
9 балів
8 балів
7 балів
6 балів
5 балів
4 бали
Кожна правильна відповідь оцінюється 1 бал
Відповідаючи на запитання піднімайте фішки з
написом “вірю” або “не вірю”, які знаходяться на
ваших партах.
(1 слайд)
Стяжка - той необхідний елемент
підлоги, яка служить для вирівнювання
або додання жорсткості поверхні, а також
для забезпечення теплої підлоги.
(2 слайд)
Цементний розчин складу 1:3
або 1:4 застосовують для виконання
стяжки.
(3 слайд)
Цементний розчин готують так:
Цемент змішують з водою додають пісок -
гарцюють, ретельно перемішують до
отримання однорідної маси рухомістю 5-6
см за стандартним конусом.
(4 слайд)
Підлога складається з таких частин:
гідроізоляція;
 стяжка;
 прошарок;
 покриття.
(5 слайд)
Гідроізоляція підлоги виконує заходи
по захисту приміщення від холоду.
(6 слайд)
Гідроізоляція підлоги виконує ряд
заходів по захисту приміщення від вологи і
проникнення води. Для кожного окремого
випадку існує свій спосіб і матеріал для
гідроізоляції .
(7 слайд)
Гідроізоляція ділиться на:
забарвлення;
обклеюча;
литу ;
засипну;
просочувальну.
(8 слайд)
Достатньо поширена засипна
гідроізоляція в підлогах.
(9 слайд)
Достатньо поширена обклеюча
гідроізоляція в підлогах.
(10 слайд)
При застосуванні єврорубероїду
слід знати що його укладають не на
шарі мастиці, а приварюючи до основи
горілками.
(11 слайд)
Розчин для стяжки буде вкладатися з
низу гідроізоляційного шару.
(12 слайд)
Розчин для стяжки буде вкладатися
поверху гідроізоляційного шару.
(13 слайд)
Мотивація навчальної діяльності
Вивчення цього елементу дозволить Вам:
1. Виконувати стяжки підлоги.
2. Провішувати поверхні майбутнього облицювання.
3. Встановлювати кріпильні маркери.
4. Встановлювати рейкові маяки.
5. Розбивати підлоги на марші.
6. Заповнювати розчинами смуги.
2.2. Пояснення нового матеріалу – 45 хв.
1. Товщини стяжки.
2. Провішування поверхні майбутнього облицювання.
3. Встановлення кріпильних маркерів.
4. Встановлення рейкових маяків.
5. Розбивка підлоги на марші.
6. Заповнення розчинами смуг.
Професійно-технічне училище № 50 м. Карлівка
Майстер виробничого навчання
Скобилко Наталія Володимирівна
(1 слайд)
Вирівняти попередній елемент конструкції підлоги
(2 слайд)
Гідроізоляційна плівка;
Руберойд;
Толь та інші рулонні матеріали
Укладення гідроізоляції
(3 слайд)
Стяжки з цементно-піщаного розчину повинні бути
не менше 40 мм.
40 мм.
(4 слайд)
Укладання стяжки починають від стіни, протилежної вхідним дверям
Кріпильні маркери (з цементного розчину)
Рейкові маяки
1,5 - 2 м.
(5 слайд)
Заповнювання розчином непарних смуг
1
3
5
(6 слайд)
Заповнювання розчином парних смуг починаємо через 18-24 години
після укладання непарних смуг
3 1
5 4 2
6
(7 слайд)
Видаляємо рейкові маяки
(8 слайд)
Заробляємо місця де були рейкові маяки розчином
(9 слайд)
Свіжоукладені й ущільнені ділянки стяжки накриваємо рогожею або
мішковиною і неодноразово змочують водою, щоб забезпечити
краще затвердіння розчину
(10 слайд)
Затирання поверхні стяжки виконують на другий
або третій день
Стяжки, на які будуть укладати гідроізоляцію або підлоги,
ґрунтують. Утворена при цьому плівка запобігає
швидкому висиханню стяжки і забезпечує кращі умови
твердіння
(11 слайд)
2. 3. Закріплення матеріалу по вступному інструктажі – 25 хв.
а) Повідомити тему і мету уроку. Перевірити знання, які необхідні для того, щоб
навчити учнів проводити роботи по улаштуванні стяжок.
б) показ майстром матеріально-технічного забезпечення, видача завдань учням.
Методи улаштування цементно-піщаних стяжок
з наведених до кожного запитання відповідей виберіть ту,
яку Ви вважаєте правильною.
№
з/п
Питання Відповідь
1 Як фіксується рівень верхнього покриття підлоги?
1. на перекритті;
2. на стіні;
3. на дерев’яному кілку.
2 Як визначити товщину стяжок?
1. за верхом забитих кілків;
2. за верхом встановлених труб;
3. за низом рейкових маяків.
3 Чим контролюють точність установки маяків?
1. шнуром-причалком;
2. двометровою рейкою;
3. рівнем,установленим на рейці.
4 Яка послідовність укладання стяжок?
1. від стіни, протилежної вхідним дверям;
2. від стіни, протилежної вікнам;
3. від стіни з дверима.
5
Як називається інструмент для розрівнювання укладеного в смугу
розчину?
1. віброрейка;
2. скребок-правило;
3. маяк.
№ групи Прізвище, ім’я учня
3. Поточний інструктаж –90 хв.
3.1. Порядок виконання роботи.
Майстер перевіряє розміщення учнів по робочих місцях, правильність
організації робочих місць, ступінь засвоєння учнями показаних прийомів по
улаштуванні стяжок:
• Інструктаж за змістом занять.
• Організація робочого місця.
• Ознайомлення з вимогами до якості робіт, що виконуються.
• Огляд технічної і технологічної документації.
• Ознайомлення з прийомами виконання улаштування стяжок.
• Послідовність робіт при виконанні улаштування стяжок.
• Контроль якості виконаних робіт.
3.2. Цільовий практичний обхід - 30 хв.
Здійснення обходу з метою перевірки:
1. Уміння використовувати нормативну документацію.
2. Правильності організації робочого місця, підготовки та підбору інструментів
та інвентарю.
3. Дотримання технологічної послідовності по улаштуванні стяжок.
4. Правильність виконання роботи.
5. Дотримання безпечних прийомів праці.
3.3. Цільовий індивідуальний обхід - 30 хв.
Здійснюється індивідуальний обхід з метою перевірки:
1. Правильності організації роботи учнів.
2. Дотримання безпечних прийомів праці.
3. Правильності прийомів при виконанні улаштування стяжок.
3.3. Комплексний обхід - 30 хв.
Здійснюється комплексний обхід з метою перевірки:
1. Організації роботи в групі.
2. Усунення типових помилок в разі їх виникнення.
3. Прибирання робочого місця.
4. Відповідного догляду за інструментом, інвентарем, устаткуванням після
роботи.
5. Безпечних прийомів праці в групі.
4. Заключний інструктаж – 20 хв.
4.1. Підведення підсумків уроку:
1. досягнення мети та завдання уроку.
2. організація робочого місця.
4.2. Аналіз типових помилок, попередження та шляхи їх усунення.
4.3. Якість виконаних робіт та виконання учнівських норм.
4.4. Обговорення оцінювання учнів та їх діяльність на уроці.
4.5. Виставлення оцінок.
4.6. Запис своїх досягнень за урок в «Щоденник успіху».
5. Домашнє завдання: Повторити А. М. Власенко підручник «Лицювальник-
плиточник» стор. 38-44. Розв’язати кросворд.
Майстер виробничого навчання Н. В. Скобилко
До уроку «Улаштування стяжок»
3
2
1
1
-
По горизонталі:
1) Інструмент для ущільнення стяжки.
По вертикалі:
1) Інструмент, яким контролюють точність установки маяків.
2) Інструмент, яким розрівнюють розчин укладений в смуги.
3) Чим закріпляють рейкові маяки?
Прізвище, ім’я учня___________________________________________________ № групи_____________________
№
з/п
Дата Який мій успіх сьогодні Мої успіхи за сьогодні Що допомогло досягнути Що це мені дасть в
наступному

More Related Content

Similar to Сценарій відкритого уроку

до теми 2
до  теми 2до  теми 2
до теми 2darkvadim
 
нормативи зв 2015
нормативи зв 2015нормативи зв 2015
нормативи зв 2015do1968nik
 
додаток до програми
додаток до програмидодаток до програми
додаток до програмиrmk-resh
 
Нормативи з предмета Захист Вітчизни
Нормативи з предмета Захист ВітчизниНормативи з предмета Захист Вітчизни
Нормативи з предмета Захист ВітчизниVasil Kiriliv
 
Vstypnuj instr tokar
Vstypnuj instr   tokarVstypnuj instr   tokar
Vstypnuj instr tokarssuser9f0893
 
Тренування у виконанні прийомів і правил стрільби. Виконання вправи контрольн...
Тренування у виконанні прийомів і правил стрільби. Виконання вправи контрольн...Тренування у виконанні прийомів і правил стрільби. Виконання вправи контрольн...
Тренування у виконанні прийомів і правил стрільби. Виконання вправи контрольн...Ковпитська ЗОШ
 
Урок 04.14 Визначення рівня вогневої виучки учнів
Урок 04.14 Визначення рівня вогневої виучки учнівУрок 04.14 Визначення рівня вогневої виучки учнів
Урок 04.14 Визначення рівня вогневої виучки учнівКовпитська ЗОШ
 
ПФП. ПЛАН проведення військово-спортивного свята
ПФП. ПЛАН проведення військово-спортивного святаПФП. ПЛАН проведення військово-спортивного свята
ПФП. ПЛАН проведення військово-спортивного святаКовпитська ЗОШ
 
3924 десяткові дроби. 5 клас завдання в тестовій формі
3924 десяткові дроби. 5 клас завдання в тестовій формі3924 десяткові дроби. 5 клас завдання в тестовій формі
3924 десяткові дроби. 5 клас завдання в тестовій форміurvlan
 
Презентація:Створення простих презентацій
Презентація:Створення простих презентаційПрезентація:Створення простих презентацій
Презентація:Створення простих презентаційsveta7940
 
прийоми випилювання лобзиком.
прийоми випилювання лобзиком.прийоми випилювання лобзиком.
прийоми випилювання лобзиком.Ігор Арсентьєв
 
7 физ гельфгат_петракова_пособ_2008_укр
7 физ гельфгат_петракова_пособ_2008_укр7 физ гельфгат_петракова_пособ_2008_укр
7 физ гельфгат_петракова_пособ_2008_укрAira_Roo
 
конспект уроку, 8 клас.
конспект уроку, 8 клас.конспект уроку, 8 клас.
конспект уроку, 8 клас.tank1975
 
конспект уроку
конспект урокуконспект уроку
конспект урокуCshkilniy
 
деформації откр. урок
деформації   откр.  урокдеформації   откр.  урок
деформації откр. урокsvetlana snezhka
 

Similar to Сценарій відкритого уроку (20)

до теми 2
до  теми 2до  теми 2
до теми 2
 
нормативи зв 2015
нормативи зв 2015нормативи зв 2015
нормативи зв 2015
 
додаток до програми
додаток до програмидодаток до програми
додаток до програми
 
Нормативи з предмета Захист Вітчизни
Нормативи з предмета Захист ВітчизниНормативи з предмета Захист Вітчизни
Нормативи з предмета Захист Вітчизни
 
Metod rozrobka
Metod rozrobkaMetod rozrobka
Metod rozrobka
 
Vstypnuj instr tokar
Vstypnuj instr   tokarVstypnuj instr   tokar
Vstypnuj instr tokar
 
Тренування у виконанні прийомів і правил стрільби. Виконання вправи контрольн...
Тренування у виконанні прийомів і правил стрільби. Виконання вправи контрольн...Тренування у виконанні прийомів і правил стрільби. Виконання вправи контрольн...
Тренування у виконанні прийомів і правил стрільби. Виконання вправи контрольн...
 
Kintseva obrobka bluzi
Kintseva obrobka bluziKintseva obrobka bluzi
Kintseva obrobka bluzi
 
Урок 04.14 Визначення рівня вогневої виучки учнів
Урок 04.14 Визначення рівня вогневої виучки учнівУрок 04.14 Визначення рівня вогневої виучки учнів
Урок 04.14 Визначення рівня вогневої виучки учнів
 
рефлексія 3 клас
рефлексія 3 класрефлексія 3 клас
рефлексія 3 клас
 
ПФП. ПЛАН проведення військово-спортивного свята
ПФП. ПЛАН проведення військово-спортивного святаПФП. ПЛАН проведення військово-спортивного свята
ПФП. ПЛАН проведення військово-спортивного свята
 
3924 десяткові дроби. 5 клас завдання в тестовій формі
3924 десяткові дроби. 5 клас завдання в тестовій формі3924 десяткові дроби. 5 клас завдання в тестовій формі
3924 десяткові дроби. 5 клас завдання в тестовій формі
 
Презентація:Створення простих презентацій
Презентація:Створення простих презентаційПрезентація:Створення простих презентацій
Презентація:Створення простих презентацій
 
прийоми випилювання лобзиком.
прийоми випилювання лобзиком.прийоми випилювання лобзиком.
прийоми випилювання лобзиком.
 
урок №3 організація робочого місця
урок №3 організація робочого місцяурок №3 організація робочого місця
урок №3 організація робочого місця
 
7 физ гельфгат_петракова_пособ_2008_укр
7 физ гельфгат_петракова_пособ_2008_укр7 физ гельфгат_петракова_пособ_2008_укр
7 физ гельфгат_петракова_пособ_2008_укр
 
конспект уроку, 8 клас.
конспект уроку, 8 клас.конспект уроку, 8 клас.
конспект уроку, 8 клас.
 
конспект уроку
конспект урокуконспект уроку
конспект уроку
 
урок 2
урок 2урок 2
урок 2
 
деформації откр. урок
деформації   откр.  урокдеформації   откр.  урок
деформації откр. урок
 

More from ymcmb_ua (20)

2
22
2
 
1
11
1
 
19
1919
19
 
1
11
1
 
Методичний паспорт
Методичний паспортМетодичний паспорт
Методичний паспорт
 
1
11
1
 
1
11
1
 
1
11
1
 
1
11
1
 
1
11
1
 
2
22
2
 
1
11
1
 
1
11
1
 
1
11
1
 
2
22
2
 
1
11
1
 
1
11
1
 
1
11
1
 
1
11
1
 
2
22
2
 

Recently uploaded

аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptJurgenstiX
 
матеріал для 10 класу урок історія України
матеріал для 10 класу урок історія Україниматеріал для 10 класу урок історія України
матеріал для 10 класу урок історія Україниssuserfbff20
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdfhome
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptOlgaDidenko6
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptxоцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptxbagniylarisa15
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняtetiana1958
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfhome
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptssuser59e649
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 

Recently uploaded (19)

аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
 
матеріал для 10 класу урок історія України
матеріал для 10 класу урок історія Україниматеріал для 10 класу урок історія України
матеріал для 10 класу урок історія України
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptxоцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 

Сценарій відкритого уроку

  • 1. СЦЕНАРІЙ УРОКУ виробничого навчання Тема уроку Улаштування стяжки Мета уроку:  Навчити учнів виконувати роботи по улаштуванні стяжок, підготувати учнів до самостійного виконання завдання по виконанні стяжок.  Розвивати в учнів вміння правильно організовувати робоче місце, вчити раціонально використовувати робочий час та будівельні матеріали, самостійно знаходити рішення та застосовувати знання на практиці у різних виробничих ситуаціях, розвивати логічне мислення та творчі здібності учнів.  Виховувати в учнів відповідальність, повагу до обраної професії. Матеріально-технічне забезпечення уроку підручники, папка на допомогу учневі, плакати, унаочнений матері, інструкційно-технологічні карти, інструкції з охорони праці, інструменти лицювальника плиточника, щоденник успіху. Місце проведення уроку майстерня Тип уроку – формування складних комплексних вправ. Вид уроку – виконання вправ. Хід уроку 1. Організаційна частина – 5 хв; Перевірка присутніх по журналу; Перевірка зовнішнього вигляду учніву; Організаційні питання. 2. Вступний інструктаж: (повідомлення теми та мети уроку, перевірка знань учнів, необхідних для практичної роботи, виклад нового матеріалу, перевірка знань учнів з охорони праці по виконанні роботи з улаштування стяжок. Показ майстром запланованих приборів, розподіл завдань і розміщення учнів по робочих місцях, інструктаж з охорони праці при виконанні робіт) – 40 хв. Для перевірки знань учнів з охорони праці по виконанні роботи з улаштування стяжок виконуємо тестові завдання для самоконтролю. Учні, які виконали свій варіант міняються з товаришем, який виконував другий варіант та перевіряють правильність відповідей товариша і виставляють одне одному оцінку. Бригадир перевіряє правильність відповідей та оцінювання членів своєї бригади та виставляє в бланк бали, які отримали учні.
  • 2. ТЕСТ для самоконтролю І-варіант З наведених до кожного запитання відповідей виберіть ту, яку Ви вважаєте правильною. Учень, який перевіряє вибирає ту відповідь, яку вважаєте правильною. № з/п Запитання Правильна відповідь Правильна відповідь учня, який перевіряє 1 Ручки молотків, скарпелів та інших ударних інструментів повинні бути а) не менше 150мм б) не менше 120мм в) не менше 100мм 2 Щоб розбавити соляну кислоту потрібно а) воду вливають у кислоту б) кислоту вливають у воду в) не має значення 3 Напруга тимчасового освітлення у недостатньо освітлених приміщеннях (санвузлах, сходових клітках) повинна бути а) не вище 220 В б) не вище 127 В в) не вище 42 В 4 Первинний інструктаж з охорони праці проводиться а) зі всіма працівниками, щойно прийнятими на роботу б) на робочому місці перед початком роботи в) при введенні в дію нових приладів та механізмів 5 При опіках, спричинених дією кислот, роблять примочки із розчинів а) розчину етилового спирту б) розчину борної кислоти в) розчину соди 6 Будівельні роботи на висоті понад 4м дозволяється виконувати з а) помостів б) інвентарних столиків в) риштувань № групи (Прізвище, ім’я учня який виконав тест) № групи (Прізвище, ім’я учня який перевірив тест) Оцінка, яку виставляє учень, який перевірив тест (правильна відповідь 2 бали) (оцінка)
  • 3. ТЕСТ для самоконтролю ІІ-варіант З наведених до кожного запитання відповідей виберіть ту, яку Ви вважаєте правильною. Учень, який перевіряє вибирає ту відповідь, яку вважаєте правильною. № з/п Запитання Правильна відповідь Правильна відповідь учня, який перевіряє 1 На яку найменшу відстань можна наближуватись до обірваного проводу з напругою повітряних ліній до 20 кВ? а) 1 м б) 3 м в) 5 м 2 Для забезпечення електробезпеки застосовують такий технічний засіб а) плакати б) інструкції в) заземлення 3 До роботи на висоті допускаються особи, які досягли а) 15 років б) 16 років в) 18 років 4 З кожного поверху будівлі повинні бути евакуаційні виходи в кількості а) один б) не менше двох в) не більше трьох 5 Речовини, що загораються від джерела запалювання та продовжують горіти після його видалення називаються а) легкозаймистими б) горючими в) негорючими 6 "Стій! Напруга" належить до запобіжних написів , які називаються а) попереджувальні б) заборонні в) приписувальні Оцінка, яку виставляє учень, який перевірив тест (правильна відповідь 2 бали) (оцінка)
  • 4. № групи (Прізвище, ім’я учня який виконав тест) № групи (Прізвище, ім’я учня який перевірив тест) Майстер виробничого навчання : Сьогодні наш урок проведемо в формі змагання між двома бригадами. Розділимо учнів групи на дві бригади, та оберемо бригадира для кожної бригади. Обов’язки бригадира: 1. бригадир веде облік успішності членів своєї бригади; 2. слідкує та допомагає учням при виконанні практичних завдань; 3. підраховує загальний бал бригади на всіх етапах уроку виробничого навчання. Кожному бригадиру видається бланк, де він буде записувати досягнення своїх членів бригади: І-етап уроку – вступний інструктаж; ІІ-етап уроку – актуалізація і корекція опорних знань учнів; ІІІ-етап уроку – виконання практичних завдань; ІV- етап уроку – закріплення вивченого матеріалу. № з/п Прізвище, ім’я учня І-етап ІІ-етап ІІІ-етап ІV-етап Загальна кількість балів 1 2 3
  • 5. 4 5 6 7 Загальна кількість балів бригади 2.1Актуалізація і корекція опорних знань учнів – 45 хв Ми повторимо раніше вивчений матеріал. Як ви вже знаєте від якісної підготовки поверхонь залежить якість їх опорядження. Цей теоретичний матеріал дуже важливий для вас, тому що формує кваліфікаційні компетентності робітника з професії «Лицювальник – плиточник 3 розряду». Сьогодні ми з вами узагальнимо та систематизуємо вивчений матеріал і відпрацюємо прийоми робіт пов’язані з очищенням поверхонь від забруднення, влаштування гідроізоляції і стяжки. Давайте перевіримо, наскільки міцно ви засвоїли матеріал , який вивчили на теоретичному навчанні. Для більш цікавої роботи я вам пропоную невеликий бліц – турнір «Вірю чи не вірю» . Оцінювання буде здійснюватися за накопичувальною системою. Кожне завдання оцінюватиметься в 1 бал. Оцінки будете заносити бригадир до свого бланка. Запитання, будуть з’являтися на екрані, ви піднімаєте фішки (вірю) або (не вірю). Потім ми підрахуємо кількість правильних відповідей і визначимо бригаду-переможця. Наприкінці уроку при підведенні підсумків ми врахуємо загальну кількість балів кожного учня та загальну кількість балів кожної бригади. Учень, який набрав найбільшу кількість балів та бригада, яка вийшла переможцем по підрахунках балів отримають заохочувальні призи. Майстер показує загальний стенд на якому буде відображена успішність учнів групи. 1-бригада І-етап уроку 2-бригада 12 балів 11 балів
  • 6. 10 балів 9 балів 8 балів 7 балів 6 балів 5 балів 4 бали
  • 7. Кожна правильна відповідь оцінюється 1 бал Відповідаючи на запитання піднімайте фішки з написом “вірю” або “не вірю”, які знаходяться на ваших партах. (1 слайд) Стяжка - той необхідний елемент підлоги, яка служить для вирівнювання або додання жорсткості поверхні, а також для забезпечення теплої підлоги. (2 слайд) Цементний розчин складу 1:3 або 1:4 застосовують для виконання стяжки. (3 слайд) Цементний розчин готують так: Цемент змішують з водою додають пісок - гарцюють, ретельно перемішують до отримання однорідної маси рухомістю 5-6 см за стандартним конусом. (4 слайд) Підлога складається з таких частин: гідроізоляція;  стяжка;  прошарок;  покриття. (5 слайд) Гідроізоляція підлоги виконує заходи по захисту приміщення від холоду. (6 слайд)
  • 8. Гідроізоляція підлоги виконує ряд заходів по захисту приміщення від вологи і проникнення води. Для кожного окремого випадку існує свій спосіб і матеріал для гідроізоляції . (7 слайд) Гідроізоляція ділиться на: забарвлення; обклеюча; литу ; засипну; просочувальну. (8 слайд) Достатньо поширена засипна гідроізоляція в підлогах. (9 слайд) Достатньо поширена обклеюча гідроізоляція в підлогах. (10 слайд) При застосуванні єврорубероїду слід знати що його укладають не на шарі мастиці, а приварюючи до основи горілками. (11 слайд) Розчин для стяжки буде вкладатися з низу гідроізоляційного шару. (12 слайд) Розчин для стяжки буде вкладатися поверху гідроізоляційного шару.
  • 9. (13 слайд) Мотивація навчальної діяльності Вивчення цього елементу дозволить Вам: 1. Виконувати стяжки підлоги. 2. Провішувати поверхні майбутнього облицювання. 3. Встановлювати кріпильні маркери. 4. Встановлювати рейкові маяки. 5. Розбивати підлоги на марші. 6. Заповнювати розчинами смуги. 2.2. Пояснення нового матеріалу – 45 хв. 1. Товщини стяжки. 2. Провішування поверхні майбутнього облицювання. 3. Встановлення кріпильних маркерів. 4. Встановлення рейкових маяків. 5. Розбивка підлоги на марші. 6. Заповнення розчинами смуг. Професійно-технічне училище № 50 м. Карлівка Майстер виробничого навчання Скобилко Наталія Володимирівна (1 слайд) Вирівняти попередній елемент конструкції підлоги (2 слайд) Гідроізоляційна плівка; Руберойд; Толь та інші рулонні матеріали Укладення гідроізоляції (3 слайд) Стяжки з цементно-піщаного розчину повинні бути не менше 40 мм. 40 мм. (4 слайд)
  • 10. Укладання стяжки починають від стіни, протилежної вхідним дверям Кріпильні маркери (з цементного розчину) Рейкові маяки 1,5 - 2 м. (5 слайд) Заповнювання розчином непарних смуг 1 3 5 (6 слайд) Заповнювання розчином парних смуг починаємо через 18-24 години після укладання непарних смуг 3 1 5 4 2 6 (7 слайд) Видаляємо рейкові маяки (8 слайд) Заробляємо місця де були рейкові маяки розчином (9 слайд) Свіжоукладені й ущільнені ділянки стяжки накриваємо рогожею або мішковиною і неодноразово змочують водою, щоб забезпечити краще затвердіння розчину (10 слайд) Затирання поверхні стяжки виконують на другий або третій день Стяжки, на які будуть укладати гідроізоляцію або підлоги, ґрунтують. Утворена при цьому плівка запобігає швидкому висиханню стяжки і забезпечує кращі умови твердіння (11 слайд)
  • 11. 2. 3. Закріплення матеріалу по вступному інструктажі – 25 хв. а) Повідомити тему і мету уроку. Перевірити знання, які необхідні для того, щоб навчити учнів проводити роботи по улаштуванні стяжок. б) показ майстром матеріально-технічного забезпечення, видача завдань учням. Методи улаштування цементно-піщаних стяжок з наведених до кожного запитання відповідей виберіть ту, яку Ви вважаєте правильною. № з/п Питання Відповідь 1 Як фіксується рівень верхнього покриття підлоги? 1. на перекритті; 2. на стіні; 3. на дерев’яному кілку. 2 Як визначити товщину стяжок? 1. за верхом забитих кілків; 2. за верхом встановлених труб; 3. за низом рейкових маяків. 3 Чим контролюють точність установки маяків? 1. шнуром-причалком; 2. двометровою рейкою; 3. рівнем,установленим на рейці. 4 Яка послідовність укладання стяжок? 1. від стіни, протилежної вхідним дверям; 2. від стіни, протилежної вікнам; 3. від стіни з дверима. 5 Як називається інструмент для розрівнювання укладеного в смугу розчину? 1. віброрейка; 2. скребок-правило; 3. маяк. № групи Прізвище, ім’я учня
  • 12. 3. Поточний інструктаж –90 хв. 3.1. Порядок виконання роботи. Майстер перевіряє розміщення учнів по робочих місцях, правильність організації робочих місць, ступінь засвоєння учнями показаних прийомів по улаштуванні стяжок: • Інструктаж за змістом занять. • Організація робочого місця. • Ознайомлення з вимогами до якості робіт, що виконуються. • Огляд технічної і технологічної документації. • Ознайомлення з прийомами виконання улаштування стяжок. • Послідовність робіт при виконанні улаштування стяжок. • Контроль якості виконаних робіт. 3.2. Цільовий практичний обхід - 30 хв. Здійснення обходу з метою перевірки: 1. Уміння використовувати нормативну документацію. 2. Правильності організації робочого місця, підготовки та підбору інструментів та інвентарю. 3. Дотримання технологічної послідовності по улаштуванні стяжок. 4. Правильність виконання роботи. 5. Дотримання безпечних прийомів праці. 3.3. Цільовий індивідуальний обхід - 30 хв. Здійснюється індивідуальний обхід з метою перевірки: 1. Правильності організації роботи учнів. 2. Дотримання безпечних прийомів праці. 3. Правильності прийомів при виконанні улаштування стяжок. 3.3. Комплексний обхід - 30 хв. Здійснюється комплексний обхід з метою перевірки: 1. Організації роботи в групі. 2. Усунення типових помилок в разі їх виникнення. 3. Прибирання робочого місця. 4. Відповідного догляду за інструментом, інвентарем, устаткуванням після роботи. 5. Безпечних прийомів праці в групі. 4. Заключний інструктаж – 20 хв. 4.1. Підведення підсумків уроку: 1. досягнення мети та завдання уроку. 2. організація робочого місця. 4.2. Аналіз типових помилок, попередження та шляхи їх усунення. 4.3. Якість виконаних робіт та виконання учнівських норм. 4.4. Обговорення оцінювання учнів та їх діяльність на уроці. 4.5. Виставлення оцінок. 4.6. Запис своїх досягнень за урок в «Щоденник успіху». 5. Домашнє завдання: Повторити А. М. Власенко підручник «Лицювальник- плиточник» стор. 38-44. Розв’язати кросворд.
  • 13. Майстер виробничого навчання Н. В. Скобилко До уроку «Улаштування стяжок» 3 2 1 1 -
  • 14. По горизонталі: 1) Інструмент для ущільнення стяжки. По вертикалі: 1) Інструмент, яким контролюють точність установки маяків. 2) Інструмент, яким розрівнюють розчин укладений в смуги. 3) Чим закріпляють рейкові маяки?
  • 15. Прізвище, ім’я учня___________________________________________________ № групи_____________________ № з/п Дата Який мій успіх сьогодні Мої успіхи за сьогодні Що допомогло досягнути Що це мені дасть в наступному