SlideShare a Scribd company logo
1 of 10
ВИХОВАННЯ У ДІТЕЙ ІНТЕРЕСУ ДО ЧИТАННЯ
На успішність учнів впливає дуже багато різноманітних
факторів. Але одним із найважливішихсеред них є вміння
свідомо, правильно,виразно та швидко читати. Дитина, яка
не вміє добре читати, переживаєвеликі труднощі під час
виконаннядомашніх завдань, їй нецікаво на уроках, вона
приречена на розумову обмеженість і зубріння. Такий учень
не буде активним читачем бібліотеки, не відчуватиме
потреби спілкуванняз книгою, бо читання приносить йому не
задоволення, а муку.
Що таке читання або вміннядитини читати? Це насамперед
наявність інтересу до читання, до книг як джерела пізнання.
Виховати інтерес до читання неможливо без допомоги
батьків: їхньої ласки, турботи, мудрого слова, поради. На
батьківських зборах слід націлювати батьків на те, що вони
повиннібути дітям щирими друзями. І якщо в родині теплі,
доброзичливі взаємини, то й дитина швидше долає труднощі
в навчанні.
Пропоную матеріал до батьківських зборів, присвячених
вихованн. У дітей інтересу до читання. За тиждень до зборів
кожна родина одержалазапрошення, виготовлене дітьми.
Напередодні зборівя запропонувалабатькам письмово
відповістина запитання анкети.
МЕТА: допомагти батькам усвідомити, що читати з дитиною
потрібнощодня, обговорюючи прочитане, використовуючи
для уникнення перевтоми фізкультхвилинки, ігровіприйоми;
заохочувати батьків передплачуватиперіодичну пресу,
знаходити час і можливості для сімейного читання.
ОБЛАДНАННЯ: виставка дитячих малюнків на тему «Моя
улюблена книжка», плакат «Як викликати у дітей інтерес до
читання», пам’ятки «Як обговорювати з дітьми прочитане»,
правилачитача, картина для конкурсу «Що б це значило?».
ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
Перегляд виставки малюнків « Моя улюблена книжка»,
обговоренняпобаченого.
Виступ вчителя.
Впевненість у собі, у своїх силах і можливостях зароджується в
дружній, теплій атмосфері сім’ї. Дитина потребує підтримки,
уваги, поваги. Якщо в сім’ї з повагою ставляться до книжки,
таке ставлення виробляється і в дитини. Не тільки в школі, але
і вдома слід вчити дітей читати й любити книжки.
Мабуть, немає батьків, які б не хотіли навчити своїх дітей
швидко і виразночитати, викликати інтерес до читання. Адже
роль книги в житті дуже велика. Чим би не захоплювалася
дитина – історією, природознавством,технікою, науковими
пошуками – на допомогу їй завжди прийдуть книги. Вони
відкриють нові обрії, допоможуть торкнутися історії народу,
таємниць природи, буття. Працюювати з книгою дитина
вчиться з першого шкільного дня на всіх уроках, але треба і
вдома приділяти значну увагу спілкуванню з нею. Маленький
учень має працювати в школі з допомогою вчителя, вдома – з
допомогою батьків.
Читання нерозривнопов’язане з письмом, а також з іншими
навчальними предметами. У більшості випадків, якщо учень
добре читає, він і грамотно пише, краще розвинений,
естетично вихований. Якщо він уміє визначати головну думку
твору, зробити висновки з прочитаного, тобто вміє логічно
мислити, йому легше розв’язувати задачі з математики.
Дитині, котра погано читає, складно виконуватидомашні
завдання, їй нецікаво на уроках.
Ми маємо прагнути, щоб наприкінціпочатковоїшколи більша
частина учнів мала швидкість читання не нижчу, ніж 120 слів
за хвилину.
Гарна книга – і вихователь, і вчитель і товариш.
Недарма всі видатні люди закликали до читання.
... Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь.
Тарас Шевченко
Любіть книгу... Вона полегшить вам життя... Вона вчить вас
поважатилюдину і самих себе, вона окрилює розум і серце
почуттям любові до світу, до людини.
Максим Горький
Книги – морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
Іван Франко
Читання – ось краще навчання.
Олександр Пушкін
Протягом першого класу учні переважнонавчаються читати
вголос свідомо, правильно,плавно, по складах, переходячи
наприкінцінавчального року до читання цілими словами.
Закладаються в цей час і навички виразногочитання,
особливо знайомого тексу, набуваються й певнашвидкість,
уміння самостійно працюватиз книжкою.
Читання не стане потребою для дитини, як гра й спілкуванняз
однокласниками, якщо не докласти спеціальних зусиль. Дехто
скаже, що це справавчителя й бібліотекаря. Але ж хто краще
за батьків знає сина чи доньку? Як часто дитяча пам’ять
роками зберігаєсказане батьківське слово! Не можна
нехтувати цим шляхом до дитячого серця тому, що для вас
може так і залишитися таємницею внутрішній світ дитини.
Виникає запитання:що і як читати з дітьми? Насамперед, слід
самому ознайомитися зі змістом багатьох дитячих книжок. Це
допоможе краще зрозуміти світ захоплень дитини. Від деяких
батьків можна почути, що вони купують багато книжок, а
дитина й не дивиться на них. Звичайно, вони помиляються,
думаючи, що куплена ними книжка одразу має сподобатися
синові чи доньці. З боку дорослих потрібнавелика увага до
читання молодшого школяра.
Якщо дитина тільки починає виявити інтерес до самостійного
читання, купуйте їй тоненькі книжечки з великими
малюнками, тому що сторінка, на якій тільки шрифт, лякає
дитину. Але з кожного самостійно прочитаною сторінкою
впевненість у своїх силах зростає.
Треба прагнути до того, щоб книги були різноманітні:казки,
пригоди, оповіданняпро тварин і рослини, про школу, музику
й мистецтво. Добираючи книжки, слід враховувати
індивідуальні особливості, інтереси дітей. Хлопчики часто
захоплюються пригодницькою літераторою. Цей потяг до
пригод цілком зрозумілий, але його треба спрямувати в
потрібне русло. Слід простежити, щоб книжки
пригодницького жанру не були єдиними в читанні дітей, щоб
їм до рук не потрапляли книги для дорослих. Якщо дитину
цікавить життя рослин і тварин, нові машини, подорожі,треба
добирати книги, з яких вона могла б одержати відповідну
інформацію. У вихованнілюбові до книги можуть допомогти і
незначні, на перший погляд, моменти. Наприклад, власна
бібліотечка, поличка для книжок, можливість обмінюватися
книжками з товаришами – все це сприяє зацікавленню дітей.
Варто звернути увагу батьків на Правила для читачів. Можна
запропонуватипрочитати їх і згадати, які з них виконує
дитина, а які – ні.
Узагальнюючи висловлюваннябатьків, слід запевнити їх у
тому, що зараз, коли їхні діти освоюють ази читання,
необхідно допомогти навчитися читати швидко, грамотно,
виразно, бо невміннячитати впливаєне тільки на успішність,
але й на загальний розвиток.
Далі можна увімкнути магнітофонний запис з відповідями
дітей на запитання: «Яку книгу ви читали недавно. З ким?».
Потім доцільно запитати батьків, чи читають вони книги своїм
дітям, чи бувають сімейні читання вихідними або вечорами?
Чи потрібнітакі читання?
Найчастіше, поки дитина мала, дорослі читають їй. Але як
тільки вона пішла до школи, батьки гадають, що вона може
читати сама. А коли синові чи доньці мине 8-10 років, ми
стаємо учасниками діалогу: «Ну, як книга?» - «Нічого,
нормальна». І батьки відчувають, що між ними й дитиною –
стіна нерозуміння. Щоб не трапилосяподібних сцен, слід
організовуватисімейне читання. Під час цього читання мати й
батько відкриваються для дитини з нового боку та й батьки
розуміють, що діти подорослішали, що з ними можна
говорити не тільки про оцінки.
Щоб привчити дітей читати самостійно, можна використати
наступні прийоми. Хтось із дорослих починає читати дитині,
але на найцікавішомумісці зупиняється. Захоплена подіями в
книзі, з бажанням дізнатися, що відбувається далі з героями,
дитина в більшості випадківчитає самостійно. Дорослі
обов’язково мають запитати, про що вонапрочитала,
похвалити за самостійність, висловити сподівання, що тепер
вона завжди читатиме самостійно. Наступту книгу можна
починати читати так само. Поступовоу дитини прокинеться
любов до читання. Можна розповістизахоплюючий епізодз
книги. Молодший школяр запитає обов’язково:«А що далі?
Розкажи , що було потім». У відповідь треба дати книгу:
«Прочитай, тут знайдеш багато цікавого».
Важлива атмосфера читання й слухання в родині. На вечори
сімейного читання можна запрошувати друзів дітей.
Виховання любові до книги відбувається значно легше в тих
родинах, де дорослі самі люблять читати, багато говорять про
книги.
Як починати читати книгу з дитиною?
Слід привчати дітей починати читати з обкладинки й
титульгної сторінки книги, де вказаніпрізвища автора,
художника, видавництво,рік видання. Діти, як правило,не
звертають уваги й не намагаються запам’ятати ці відомості
про книгу. Батьки повинні терпляче вимагати від них, щоб
вони запам’ятали автора й художника, назву книги. Корисно
буває перед початком читання запитати дитину, які книги
цього письменника вона вже читала і що знає про нього?
Трапляється, що дитина, прочитавши кілька сторінок, заглядає
на останню сторінку, щоб швидше довідатися, чим
закінчилось. Після цього читає не так уважно,багато
пропускає.Батьки мають стежити, щоб у дитини не з’явилася
така шкідлива звичка. Не слід розповідатинаперед, як
розвиватимуться події і чим вони закінчаться.
Обговоренняпедагогічної ситуації.
Дитина повільно й нерозбірливочитає. Мати дорікає:
«Скільки я тебе вчила! Хіба так читають? Дивись, як треба!».
Як ви оцінюєте поведінку матері?
Послухавши відповідібатьків, робимо висновок:слід бути
терплячими, щоб не відбити у дітей бажаннячитати. Хай вони
радіють кожному прочитаному слову, гордяться кожною
перемогою.
(Далі можна виступ бібліотекаря. Класовод демонструє
фізкультпаузи, які необхідно провлдити під час читання з
діьтми.)
Необхідно привчити дітей дотримуватися правил гігієни
читання. Не можна читати при слабкому освітленні. Світло
має падати зліва, і не на обличчя дитини, а на стіл, де лежить
книга. Необхідно час від часу давати відпочинок очам.
-Які запитаннябудуть у батьків?
-Хто з батьків може поділитися досвідом, дати свої
рекомендації щодо вихованняу дітей інтересу до читання?
Конкурс «що б це значило?»
На картинці намальованаполичка з книжками під самою
стелею. Переможець, який дотепно відповість,що б це могло
означати, отримує приз «Дотепнику».
Хай наші старання, сила, праця, спрямовані на вихованняу
дітей інтересу до читання, дадуть свої паростки, читання хай
стане для дітей справжнньоюпристрастю й принесе їм щастя.
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ
1.Чи любить читати ваша дитина?
2.Чи читаєте ви дитині?
3.Чи обговорюєте прочитане? Як?
4.Чи можна зацікавити дитину читанням? Як?
5.Від чого залежить виразне читання? Як цього навчити?
6.Як ви дієте, якщо дитина не хоче читати або коли,
прочитавши трішки, говорить, що втомилася?
7.Ваші прохання, побажаннявчителю. Про що б ви хотіли
дізнатися на зборах чи в індивідуальнійспівбесіді?
АНКЕТА ДЛЯ ДІТЕЙ
1.Що ви більше любите – читати чи слухати читання
дорослих?
2.Чи читають у вашій родині книги вголос ввечері, для всіх?
3.Хвалять чи сварять вас батьки, коли ви читаєте?
ПРАВИЛА ЧИТАЧА
1.Старайся читати вголос, не поспішай, замислюйся над
змістом прочитаного.
2.Зверни увагу на те, як поводяться герої книжок, вчися в них
доброго.
3.Коли закриватимешкнижку, подумай, чого вона тебе
навчила.
4.Умій берегти книгу.
ПОРАДИ БАТЬКАМ
ЯК ВИКЛИКАТИУ ДІТЕЙ ІНТЕРЕС ДО ЧИТАННЯ?
1.Читайте не більше ніж 10-15 хвилин.
2.Перш ніж читати, провітрітькімнату, приберіть зі столу
предмети, які відволікають увагу.
3.Якщо дитина втомилася, зробіть фізкультпаузу.
4.Не бійтеся хвалити дитину.
ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ
ЯК ОБГОВОРЮВАТИ З ДІТЬМИ ПРОЧИТАНЕ?
1.Виясніть перед читанням чи під час читання значення
незрозумілих слів.
2.Запитайте, чи сподобалосядитині прочитане. Чим? Що
нового вона дізналася?
3.Попросіть дитину розповісти про головного героя, головні
події.
4.Які слова й вирази запам’яталися?
5.Чого навчила книга?
6.Запропонуйтедитині намалювати малюнок до епізоду, який
сподобався, вивчити уривок, якщо це вірш.
Джерело: http://valeriks.ucoz.ru

More Related Content

What's hot

робота з батьками
робота з батькамиробота з батьками
робота з батькамиOksana Zvirkooks
 
презентація до батьківських зборів "Щоб дитина навчалась"
презентація до батьківських зборів  "Щоб дитина навчалась"презентація до батьківських зборів  "Щоб дитина навчалась"
презентація до батьківських зборів "Щоб дитина навчалась"Наталья Полищук
 
формування інтересу до читання у молодших школярів
формування інтересу до читання у молодших школярівформування інтересу до читання у молодших школярів
формування інтересу до читання у молодших школярівОлена Панчук
 
посібник для батьків любов до читання
посібник для батьків  любов до читанняпосібник для батьків  любов до читання
посібник для батьків любов до читанняpmpkberezne
 
рекомендації для батьків
рекомендації для батьківрекомендації для батьків
рекомендації для батьківyulya cheholka
 
Рекомендації для батьків
Рекомендації для батьківРекомендації для батьків
Рекомендації для батьківOlga Sokolik
 
робота з батьками
робота з батькамиробота з батьками
робота з батькамиDzivinskay
 
як виховати добру дитину
як виховати добру дитинуяк виховати добру дитину
як виховати добру дитинуOlga Sokolik
 
анкета для батьків
анкета для батьківанкета для батьків
анкета для батьківOlga Sokolik
 
батькам шестикласників
батькам шестикласниківбатькам шестикласників
батькам шестикласниківOlga Sokolik
 
освіти рокитнівської райдержадміністрації (1) (1) (1)
освіти рокитнівської райдержадміністрації (1) (1) (1)освіти рокитнівської райдержадміністрації (1) (1) (1)
освіти рокитнівської райдержадміністрації (1) (1) (1)alorne
 
презент до батьківських зборів
презент до батьківських зборівпрезент до батьківських зборів
презент до батьківських зборівNataKvasha
 
анкета для батьків
анкета для батьківанкета для батьків
анкета для батьківlily_zbar
 
поради батькам перш
поради батькам першпоради батькам перш
поради батькам першNatalya Markova
 

What's hot (20)

робота з батьками
робота з батькамиробота з батьками
робота з батьками
 
презентація до батьківських зборів "Щоб дитина навчалась"
презентація до батьківських зборів  "Щоб дитина навчалась"презентація до батьківських зборів  "Щоб дитина навчалась"
презентація до батьківських зборів "Щоб дитина навчалась"
 
формування інтересу до читання у молодших школярів
формування інтересу до читання у молодших школярівформування інтересу до читання у молодших школярів
формування інтересу до читання у молодших школярів
 
10 помилок добрих батьків
10 помилок добрих батьків10 помилок добрих батьків
10 помилок добрих батьків
 
посібник для батьків любов до читання
посібник для батьків  любов до читанняпосібник для батьків  любов до читання
посібник для батьків любов до читання
 
рекомендації для батьків
рекомендації для батьківрекомендації для батьків
рекомендації для батьків
 
Рекомендації для батьків
Рекомендації для батьківРекомендації для батьків
Рекомендації для батьків
 
робота з батьками
робота з батькамиробота з батьками
робота з батьками
 
30
3030
30
 
1 клас
1 клас1 клас
1 клас
 
як виховати добру дитину
як виховати добру дитинуяк виховати добру дитину
як виховати добру дитину
 
скоро до школи
скоро до школискоро до школи
скоро до школи
 
анкета для батьків
анкета для батьківанкета для батьків
анкета для батьків
 
батькам шестикласників
батькам шестикласниківбатькам шестикласників
батькам шестикласників
 
освіти рокитнівської райдержадміністрації (1) (1) (1)
освіти рокитнівської райдержадміністрації (1) (1) (1)освіти рокитнівської райдержадміністрації (1) (1) (1)
освіти рокитнівської райдержадміністрації (1) (1) (1)
 
презент до батьківських зборів
презент до батьківських зборівпрезент до батьківських зборів
презент до батьківських зборів
 
Ваша дитина йде до школи
Ваша дитина йде до школиВаша дитина йде до школи
Ваша дитина йде до школи
 
анкета для батьків
анкета для батьківанкета для батьків
анкета для батьків
 
Поради батькам
Поради батькамПоради батькам
Поради батькам
 
поради батькам перш
поради батькам першпоради батькам перш
поради батькам перш
 

Similar to Виховання у дітей інтересу до читання

Шляхи формування в учнів позитивної мотивації до читання
Шляхи формування в учнів позитивної мотивації до читанняШляхи формування в учнів позитивної мотивації до читання
Шляхи формування в учнів позитивної мотивації до читанняYulya Tkachuk
 
поради батькам.Docx книга ы діти
поради батькам.Docx книга ы дітипоради батькам.Docx книга ы діти
поради батькам.Docx книга ы дітиdoradyrda
 
Чому діти не хочуть читати книги.pdf
Чому діти не хочуть читати книги.pdfЧому діти не хочуть читати книги.pdf
Чому діти не хочуть читати книги.pdfgorobchenko
 
поради батькам
поради батькампоради батькам
поради батькамkalishnatalka
 
поради батькам
поради батькампоради батькам
поради батькамkalishnatalka
 
поради батькам
поради батькампоради батькам
поради батькамkalishnatalka
 
Поради батькам
Поради батькамПоради батькам
Поради батькамdmkrolek
 
книжка
книжкакнижка
книжкаanastassy
 
Книжки, що вмикають мозок - 2
Книжки, що вмикають мозок - 2Книжки, що вмикають мозок - 2
Книжки, що вмикають мозок - 2НБУ для дітей
 
Дитячі книжки – коли потрібно починати читати? (поради батькам)
Дитячі книжки – коли потрібно починати читати? (поради батькам)Дитячі книжки – коли потрібно починати читати? (поради батькам)
Дитячі книжки – коли потрібно починати читати? (поради батькам)Елена Ташлык
 
Recommendations for fifth grade parents
Recommendations for fifth grade parentsRecommendations for fifth grade parents
Recommendations for fifth grade parentsNikolay Shaygorodskiy
 
11 гр
11 гр11 гр
11 грlyp439
 

Similar to Виховання у дітей інтересу до читання (20)

Шляхи формування в учнів позитивної мотивації до читання
Шляхи формування в учнів позитивної мотивації до читанняШляхи формування в учнів позитивної мотивації до читання
Шляхи формування в учнів позитивної мотивації до читання
 
Rules2
Rules2Rules2
Rules2
 
поради батькам.Docx книга ы діти
поради батькам.Docx книга ы дітипоради батькам.Docx книга ы діти
поради батькам.Docx книга ы діти
 
Чому діти не хочуть читати книги.pdf
Чому діти не хочуть читати книги.pdfЧому діти не хочуть читати книги.pdf
Чому діти не хочуть читати книги.pdf
 
поради батькам
поради батькампоради батькам
поради батькам
 
поради батькам
поради батькампоради батькам
поради батькам
 
додаток № 15
додаток № 15додаток № 15
додаток № 15
 
поради батькам
поради батькампоради батькам
поради батькам
 
Поради батькам
Поради батькамПоради батькам
Поради батькам
 
Першокласне життя
Першокласне життяПершокласне життя
Першокласне життя
 
Rules1
Rules1Rules1
Rules1
 
книжка
книжкакнижка
книжка
 
Книжки, що вмикають мозок - 2
Книжки, що вмикають мозок - 2Книжки, що вмикають мозок - 2
Книжки, що вмикають мозок - 2
 
Дитячі книжки – коли потрібно починати читати? (поради батькам)
Дитячі книжки – коли потрібно починати читати? (поради батькам)Дитячі книжки – коли потрібно починати читати? (поради батькам)
Дитячі книжки – коли потрібно починати читати? (поради батькам)
 
Recommendations for fifth grade parents
Recommendations for fifth grade parentsRecommendations for fifth grade parents
Recommendations for fifth grade parents
 
Поради батькам
Поради батькамПоради батькам
Поради батькам
 
Портфоліо МО ЗОШ №7
Портфоліо МО ЗОШ №7Портфоліо МО ЗОШ №7
Портфоліо МО ЗОШ №7
 
сайт консультації для батьків впевнений старт
сайт консультації для батьків впевнений стартсайт консультації для батьків впевнений старт
сайт консультації для батьків впевнений старт
 
Збори першокласників
Збори першокласниківЗбори першокласників
Збори першокласників
 
11 гр
11 гр11 гр
11 гр
 

More from Ковпитська ЗОШ

Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)Ковпитська ЗОШ
 
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВАНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВКовпитська ЗОШ
 
Анкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класуАнкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класуКовпитська ЗОШ
 
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)Ковпитська ЗОШ
 
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічіMorning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічіКовпитська ЗОШ
 
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантностіРанкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантностіКовпитська ЗОШ
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)Ковпитська ЗОШ
 
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...Ковпитська ЗОШ
 
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. СухомлинськогоПедагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. СухомлинськогоКовпитська ЗОШ
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙКовпитська ЗОШ
 
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮКовпитська ЗОШ
 
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...Ковпитська ЗОШ
 
Виховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за СухомлинськимВиховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за СухомлинськимКовпитська ЗОШ
 
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014Ковпитська ЗОШ
 
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищіВикористання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищіКовпитська ЗОШ
 
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...Ковпитська ЗОШ
 
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...Ковпитська ЗОШ
 
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника враженьОрієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника враженьКовпитська ЗОШ
 
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)Ковпитська ЗОШ
 

More from Ковпитська ЗОШ (20)

Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
 
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВАНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
 
Анкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класуАнкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класу
 
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
 
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічіMorning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічі
 
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантностіРанкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
 
Ранкова зустріч
Ранкова зустрічРанкова зустріч
Ранкова зустріч
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
 
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
 
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. СухомлинськогоПедагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
 
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
 
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
 
Виховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за СухомлинськимВиховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за Сухомлинським
 
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
 
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищіВикористання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
 
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
 
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
 
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника враженьОрієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
 
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
 

Recently uploaded

О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 

Recently uploaded (10)

О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptxВіртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 

Виховання у дітей інтересу до читання

  • 1. ВИХОВАННЯ У ДІТЕЙ ІНТЕРЕСУ ДО ЧИТАННЯ На успішність учнів впливає дуже багато різноманітних факторів. Але одним із найважливішихсеред них є вміння свідомо, правильно,виразно та швидко читати. Дитина, яка не вміє добре читати, переживаєвеликі труднощі під час виконаннядомашніх завдань, їй нецікаво на уроках, вона приречена на розумову обмеженість і зубріння. Такий учень не буде активним читачем бібліотеки, не відчуватиме потреби спілкуванняз книгою, бо читання приносить йому не задоволення, а муку. Що таке читання або вміннядитини читати? Це насамперед наявність інтересу до читання, до книг як джерела пізнання. Виховати інтерес до читання неможливо без допомоги батьків: їхньої ласки, турботи, мудрого слова, поради. На батьківських зборах слід націлювати батьків на те, що вони повиннібути дітям щирими друзями. І якщо в родині теплі, доброзичливі взаємини, то й дитина швидше долає труднощі в навчанні. Пропоную матеріал до батьківських зборів, присвячених вихованн. У дітей інтересу до читання. За тиждень до зборів кожна родина одержалазапрошення, виготовлене дітьми. Напередодні зборівя запропонувалабатькам письмово відповістина запитання анкети. МЕТА: допомагти батькам усвідомити, що читати з дитиною потрібнощодня, обговорюючи прочитане, використовуючи для уникнення перевтоми фізкультхвилинки, ігровіприйоми;
  • 2. заохочувати батьків передплачуватиперіодичну пресу, знаходити час і можливості для сімейного читання. ОБЛАДНАННЯ: виставка дитячих малюнків на тему «Моя улюблена книжка», плакат «Як викликати у дітей інтерес до читання», пам’ятки «Як обговорювати з дітьми прочитане», правилачитача, картина для конкурсу «Що б це значило?». ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА Перегляд виставки малюнків « Моя улюблена книжка», обговоренняпобаченого. Виступ вчителя. Впевненість у собі, у своїх силах і можливостях зароджується в дружній, теплій атмосфері сім’ї. Дитина потребує підтримки, уваги, поваги. Якщо в сім’ї з повагою ставляться до книжки, таке ставлення виробляється і в дитини. Не тільки в школі, але і вдома слід вчити дітей читати й любити книжки. Мабуть, немає батьків, які б не хотіли навчити своїх дітей швидко і виразночитати, викликати інтерес до читання. Адже роль книги в житті дуже велика. Чим би не захоплювалася дитина – історією, природознавством,технікою, науковими пошуками – на допомогу їй завжди прийдуть книги. Вони відкриють нові обрії, допоможуть торкнутися історії народу, таємниць природи, буття. Працюювати з книгою дитина вчиться з першого шкільного дня на всіх уроках, але треба і вдома приділяти значну увагу спілкуванню з нею. Маленький учень має працювати в школі з допомогою вчителя, вдома – з допомогою батьків.
  • 3. Читання нерозривнопов’язане з письмом, а також з іншими навчальними предметами. У більшості випадків, якщо учень добре читає, він і грамотно пише, краще розвинений, естетично вихований. Якщо він уміє визначати головну думку твору, зробити висновки з прочитаного, тобто вміє логічно мислити, йому легше розв’язувати задачі з математики. Дитині, котра погано читає, складно виконуватидомашні завдання, їй нецікаво на уроках. Ми маємо прагнути, щоб наприкінціпочатковоїшколи більша частина учнів мала швидкість читання не нижчу, ніж 120 слів за хвилину. Гарна книга – і вихователь, і вчитель і товариш. Недарма всі видатні люди закликали до читання. ... Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Тарас Шевченко Любіть книгу... Вона полегшить вам життя... Вона вчить вас поважатилюдину і самих себе, вона окрилює розум і серце почуттям любові до світу, до людини. Максим Горький Книги – морська глибина: Хто в них пірне аж до дна, Той, хоч і труду мав досить,
  • 4. Дивнії перли виносить. Іван Франко Читання – ось краще навчання. Олександр Пушкін Протягом першого класу учні переважнонавчаються читати вголос свідомо, правильно,плавно, по складах, переходячи наприкінцінавчального року до читання цілими словами. Закладаються в цей час і навички виразногочитання, особливо знайомого тексу, набуваються й певнашвидкість, уміння самостійно працюватиз книжкою. Читання не стане потребою для дитини, як гра й спілкуванняз однокласниками, якщо не докласти спеціальних зусиль. Дехто скаже, що це справавчителя й бібліотекаря. Але ж хто краще за батьків знає сина чи доньку? Як часто дитяча пам’ять роками зберігаєсказане батьківське слово! Не можна нехтувати цим шляхом до дитячого серця тому, що для вас може так і залишитися таємницею внутрішній світ дитини. Виникає запитання:що і як читати з дітьми? Насамперед, слід самому ознайомитися зі змістом багатьох дитячих книжок. Це допоможе краще зрозуміти світ захоплень дитини. Від деяких батьків можна почути, що вони купують багато книжок, а дитина й не дивиться на них. Звичайно, вони помиляються, думаючи, що куплена ними книжка одразу має сподобатися синові чи доньці. З боку дорослих потрібнавелика увага до читання молодшого школяра. Якщо дитина тільки починає виявити інтерес до самостійного читання, купуйте їй тоненькі книжечки з великими
  • 5. малюнками, тому що сторінка, на якій тільки шрифт, лякає дитину. Але з кожного самостійно прочитаною сторінкою впевненість у своїх силах зростає. Треба прагнути до того, щоб книги були різноманітні:казки, пригоди, оповіданняпро тварин і рослини, про школу, музику й мистецтво. Добираючи книжки, слід враховувати індивідуальні особливості, інтереси дітей. Хлопчики часто захоплюються пригодницькою літераторою. Цей потяг до пригод цілком зрозумілий, але його треба спрямувати в потрібне русло. Слід простежити, щоб книжки пригодницького жанру не були єдиними в читанні дітей, щоб їм до рук не потрапляли книги для дорослих. Якщо дитину цікавить життя рослин і тварин, нові машини, подорожі,треба добирати книги, з яких вона могла б одержати відповідну інформацію. У вихованнілюбові до книги можуть допомогти і незначні, на перший погляд, моменти. Наприклад, власна бібліотечка, поличка для книжок, можливість обмінюватися книжками з товаришами – все це сприяє зацікавленню дітей. Варто звернути увагу батьків на Правила для читачів. Можна запропонуватипрочитати їх і згадати, які з них виконує дитина, а які – ні. Узагальнюючи висловлюваннябатьків, слід запевнити їх у тому, що зараз, коли їхні діти освоюють ази читання, необхідно допомогти навчитися читати швидко, грамотно, виразно, бо невміннячитати впливаєне тільки на успішність, але й на загальний розвиток. Далі можна увімкнути магнітофонний запис з відповідями дітей на запитання: «Яку книгу ви читали недавно. З ким?».
  • 6. Потім доцільно запитати батьків, чи читають вони книги своїм дітям, чи бувають сімейні читання вихідними або вечорами? Чи потрібнітакі читання? Найчастіше, поки дитина мала, дорослі читають їй. Але як тільки вона пішла до школи, батьки гадають, що вона може читати сама. А коли синові чи доньці мине 8-10 років, ми стаємо учасниками діалогу: «Ну, як книга?» - «Нічого, нормальна». І батьки відчувають, що між ними й дитиною – стіна нерозуміння. Щоб не трапилосяподібних сцен, слід організовуватисімейне читання. Під час цього читання мати й батько відкриваються для дитини з нового боку та й батьки розуміють, що діти подорослішали, що з ними можна говорити не тільки про оцінки. Щоб привчити дітей читати самостійно, можна використати наступні прийоми. Хтось із дорослих починає читати дитині, але на найцікавішомумісці зупиняється. Захоплена подіями в книзі, з бажанням дізнатися, що відбувається далі з героями, дитина в більшості випадківчитає самостійно. Дорослі обов’язково мають запитати, про що вонапрочитала, похвалити за самостійність, висловити сподівання, що тепер вона завжди читатиме самостійно. Наступту книгу можна починати читати так само. Поступовоу дитини прокинеться любов до читання. Можна розповістизахоплюючий епізодз книги. Молодший школяр запитає обов’язково:«А що далі? Розкажи , що було потім». У відповідь треба дати книгу: «Прочитай, тут знайдеш багато цікавого». Важлива атмосфера читання й слухання в родині. На вечори сімейного читання можна запрошувати друзів дітей.
  • 7. Виховання любові до книги відбувається значно легше в тих родинах, де дорослі самі люблять читати, багато говорять про книги. Як починати читати книгу з дитиною? Слід привчати дітей починати читати з обкладинки й титульгної сторінки книги, де вказаніпрізвища автора, художника, видавництво,рік видання. Діти, як правило,не звертають уваги й не намагаються запам’ятати ці відомості про книгу. Батьки повинні терпляче вимагати від них, щоб вони запам’ятали автора й художника, назву книги. Корисно буває перед початком читання запитати дитину, які книги цього письменника вона вже читала і що знає про нього? Трапляється, що дитина, прочитавши кілька сторінок, заглядає на останню сторінку, щоб швидше довідатися, чим закінчилось. Після цього читає не так уважно,багато пропускає.Батьки мають стежити, щоб у дитини не з’явилася така шкідлива звичка. Не слід розповідатинаперед, як розвиватимуться події і чим вони закінчаться. Обговоренняпедагогічної ситуації. Дитина повільно й нерозбірливочитає. Мати дорікає: «Скільки я тебе вчила! Хіба так читають? Дивись, як треба!». Як ви оцінюєте поведінку матері? Послухавши відповідібатьків, робимо висновок:слід бути терплячими, щоб не відбити у дітей бажаннячитати. Хай вони радіють кожному прочитаному слову, гордяться кожною перемогою.
  • 8. (Далі можна виступ бібліотекаря. Класовод демонструє фізкультпаузи, які необхідно провлдити під час читання з діьтми.) Необхідно привчити дітей дотримуватися правил гігієни читання. Не можна читати при слабкому освітленні. Світло має падати зліва, і не на обличчя дитини, а на стіл, де лежить книга. Необхідно час від часу давати відпочинок очам. -Які запитаннябудуть у батьків? -Хто з батьків може поділитися досвідом, дати свої рекомендації щодо вихованняу дітей інтересу до читання? Конкурс «що б це значило?» На картинці намальованаполичка з книжками під самою стелею. Переможець, який дотепно відповість,що б це могло означати, отримує приз «Дотепнику». Хай наші старання, сила, праця, спрямовані на вихованняу дітей інтересу до читання, дадуть свої паростки, читання хай стане для дітей справжнньоюпристрастю й принесе їм щастя. АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ 1.Чи любить читати ваша дитина? 2.Чи читаєте ви дитині? 3.Чи обговорюєте прочитане? Як? 4.Чи можна зацікавити дитину читанням? Як? 5.Від чого залежить виразне читання? Як цього навчити?
  • 9. 6.Як ви дієте, якщо дитина не хоче читати або коли, прочитавши трішки, говорить, що втомилася? 7.Ваші прохання, побажаннявчителю. Про що б ви хотіли дізнатися на зборах чи в індивідуальнійспівбесіді? АНКЕТА ДЛЯ ДІТЕЙ 1.Що ви більше любите – читати чи слухати читання дорослих? 2.Чи читають у вашій родині книги вголос ввечері, для всіх? 3.Хвалять чи сварять вас батьки, коли ви читаєте? ПРАВИЛА ЧИТАЧА 1.Старайся читати вголос, не поспішай, замислюйся над змістом прочитаного. 2.Зверни увагу на те, як поводяться герої книжок, вчися в них доброго. 3.Коли закриватимешкнижку, подумай, чого вона тебе навчила. 4.Умій берегти книгу. ПОРАДИ БАТЬКАМ ЯК ВИКЛИКАТИУ ДІТЕЙ ІНТЕРЕС ДО ЧИТАННЯ? 1.Читайте не більше ніж 10-15 хвилин. 2.Перш ніж читати, провітрітькімнату, приберіть зі столу предмети, які відволікають увагу. 3.Якщо дитина втомилася, зробіть фізкультпаузу.
  • 10. 4.Не бійтеся хвалити дитину. ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ЯК ОБГОВОРЮВАТИ З ДІТЬМИ ПРОЧИТАНЕ? 1.Виясніть перед читанням чи під час читання значення незрозумілих слів. 2.Запитайте, чи сподобалосядитині прочитане. Чим? Що нового вона дізналася? 3.Попросіть дитину розповісти про головного героя, головні події. 4.Які слова й вирази запам’яталися? 5.Чого навчила книга? 6.Запропонуйтедитині намалювати малюнок до епізоду, який сподобався, вивчити уривок, якщо це вірш. Джерело: http://valeriks.ucoz.ru