SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
ТЕМА 1. ХУДОЖНІ ЗАСОБИ ЗОБРАЖЕННЯ ПРОСТОРУ
Тема. Секрет мистецтва графіки. Абстрактна композиція.
Мета: продовжити знайомство з графікою як одним із видів
образотворчого мистецтва; учити застосовувати знання в
практичній діяльності, свідомо користуватися різними художніми
техніками та матеріалами для виконання творчих робіт;
формувати творче мислення, уміння аналізувати; виховувати
любов і цікавість до творів образотворчого мистецтва.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: для вчителя — репродукції картин, відеоряд гравюр,
плакат «Вправи на різні типи ліній»; для учнів — альбом, графічні
матеріали, гумка.
Вузлики на пам'ять
Гравюра (франц. gravure, від graver — висікати, вирізати) — 1) Вид графіки,
в якому зображення є друкованим відбитком з малюнка, виконаного
ритуванням на дошці (друкарській формі). 2) Друкований відбиток на папері
з пластини (дошки), на якій вирізьблено малюнок. Види: опукла, поглиблена,
плоска.
Естамп (франц. estampe, від estamper — відтискувати, карбувати) — твір
друкарської графіки — відбиток на папері, шовку та інших матеріалах. Види:
гравюра, офорт, літографія, ліногравюра.
ХІД УРОКУ
I. Організація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку
II. Актуалізація опорних знань і вмінь
Опитування.
Назвіть види образотворчого мистецтва.
Які засоби виразності живопису, скульптури, графіки ви знаєте?
III. Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя.
Ми продовжуємо мандрувати по видах образотворчого мистецтва. І
сьогодні я вас знову запрошую до країни під назвою «Графіка».
Графіка — це один із видів образотворчого мистецтва, основою якого є
малюнок. Із творами графіки ми зустрічаємося скрізь. Вони є в газетах,
книгах, рекламах, у музеях, на виставках.
Графіка — самий поширений вид мистецтва. На перший погляд
графічні зображення є простими, але насправді мистецтво графіки дуже
складне. Митцю потрібно на площині аркуша паперу передати об'єм та
форму предмета одним кольором або тональністю, різноманітність
характерів і настроїв — лініями, штрихами, чорно-білими плямами.
Коли ми бажаємо переконати співрозмовника в чомусь або пояснити
що-небудь, ми беремо до рук олівець, і він нам допомагає. Інколи достатньо
схематичного начерку — і наша думка зрозуміла. Простим начерком олівця
можна передати різні відтінки людських емоцій: біль, гнів, радість.
IV. Вивчення нового матеріалу
Слово вчителя.
За призначенням графіка поділяється на такі види: станкова (від слова
«станок» — мольберт, на який ставиться холст), книжкова (оформлення та
ілюстрування друкарської продукції), прикладна (етикетки, марки,
запрошення, реклами, листівки) та плакатна.
До станкової графіки належать малюнки та композиції, виконані
олівцем або іншими графічними матеріалами в одному екземплярі.
Гравюра — значно складніший вид графіки, ніж малюнок. Є багато її
різновидів. Основні — це гравюра на дереві (ксилографія), металі (офорт),
камені (літографія), лінолеумі (ліногравюра).
Естамп — це відбиток з авторської друкарської форми.
Одним із достоїнств друкарської графіки є можливість її тиражування:
відбитків може бути багато, і всі вони будуть мати цінність авторського
оригіналу, тому основою будь-якого виду графіки залишається малюнок-
оригінал.
Малюнок є основою не тільки для графіки, але і для інших видів
образотворчого мистецтва. Живописець, скульптор, архітектор у малюнках і
нарисах висловлюють свої думки, будують композиції майбутніх картин,
скульптур, архітектурних споруд. Умінням передавати свої думки в малюнку
треба володіти фахівцям багатьох професій. Тому знайомство з основами
графічного мистецтва необхідно кожній людині.
«Країна, в якій учили б малювати так, як вчать писати, перевершила би
скоро всі інші країни у всіх мистецтвах, науках і майстерності»,— писав
французький філософ XVIII ст. Д. Дідро.
Для успішної праці в графіці необхідно розвивати здібності бачити
навколишній світ очима художника, помічати незвичайне у звичайному, бути
спостережливим і зацікавленим.
Організація сприймання творів мистецтва.
Учитель звертає увагу учнів на відеоряд гравюр, аналізуючи засоби
виразності графіки.
Відеоряд:
А. Дюрер, Л. Кірнанах, Г. Гольбейн-молодший, В. Фаворський, М.
Купріянов.
Літографія. М. Попов «Мисливські пейзажі», X. Ельма «Сосни
вТапурла».
Ксилографія. І. Голіцин «Пам'яті Фаворського», І. Торн «Естонська
земля ».
Ліногравюра. Г. Захаров «Вечірнє сонце», Д. Іванаускайте «Яблуня».
Офорт. І. Ігоніна «Субота» із серії «Міські мотиви»
V. Практична діяльність учнів
Підготовчі вправи.
Учні виконують вправи на різні типи ліній (мал. 1) на зворотному боці
аркуша паперу.
Ці вправи допомагають виявити різноманітність характерів та типів
ліній. Головне — чітке зображення та образна виразність ліній, які стануть
«героями» перших наших композиційних нарисів.
Практична робота.
Учитель демонструє учням зразки композицій (мал. 2) і доводить, що
за допомогою графічних матеріалів та засобів виразності графіки можна
передати свої враження, настрій.
Характер лінії — її плавність або пружність, м'якість або твердість,
переривистість або безперервність, товщина або тонкість — дозволяє
художнику-графіку передати не тільки обриси і форми предметів, але і
фактуру матеріале, з якого вони зроблені (скло, дерево, метал тощо).
Учні виконують абстрактну композицію й дають назву своїй творчій
роботі.
VI. Завершення уроку
Використовуючи «авторське крісло», учні демонструють і захищають
свої роботи.
Учитель підводить підсумки — оцінює діяльність учнів на уроці
VII. Домашнє завдання
Принести: альбом, графічні матеріали за вибором.

More Related Content

What's hot

урок трудового навчання у 2 класі «Витинанка. Стрічкові витинанки – мережива»
урок трудового навчання у 2 класі «Витинанка. Стрічкові витинанки – мережива»урок трудового навчання у 2 класі «Витинанка. Стрічкові витинанки – мережива»
урок трудового навчання у 2 класі «Витинанка. Стрічкові витинанки – мережива»Коваленко Ірина
 
Аплікація з підручних матеріалів (трудове навчання, 5 клас, теоретичний матер...
Аплікація з підручних матеріалів (трудове навчання, 5 клас, теоретичний матер...Аплікація з підручних матеріалів (трудове навчання, 5 клас, теоретичний матер...
Аплікація з підручних матеріалів (трудове навчання, 5 клас, теоретичний матер...Andy Levkovich
 
новомиргородський районний центр дитячої та юнацької творчості
новомиргородський районний центр дитячої та юнацької творчостіновомиргородський районний центр дитячої та юнацької творчості
новомиргородський районний центр дитячої та юнацької творчостіJenya Negara
 
Форма, колір, декор у створенні певного за характером образу
Форма, колір, декор у створенні певного за характером образуФорма, колір, декор у створенні певного за характером образу
Форма, колір, декор у створенні певного за характером образуКовпитська ЗОШ
 
регіональні особливості оздоблення виробів
регіональні особливості оздоблення виробіврегіональні особливості оздоблення виробів
регіональні особливості оздоблення виробівAndy Levkovich
 
види живопису мозаїка
види живопису мозаїкавиди живопису мозаїка
види живопису мозаїкаАлла Маринец
 
план конспект уроку з трудового навчання
план  конспект уроку з трудового навчанняплан  конспект уроку з трудового навчання
план конспект уроку з трудового навчанняAndy Levkovich
 
створення орнаментальноі композиціі
створення орнаментальноі композиціістворення орнаментальноі композиціі
створення орнаментальноі композицііzarichivo
 
образотворче мистецтво підручник для 4 класу авт. калініченко о. в. сергієн...
образотворче мистецтво   підручник для 4 класу авт. калініченко о. в. сергієн...образотворче мистецтво   підручник для 4 класу авт. калініченко о. в. сергієн...
образотворче мистецтво підручник для 4 класу авт. калініченко о. в. сергієн...MykolaivnaS
 
образотворче мистецтво підручник для 4 класу авт. резніченко м. і. трач с. к.
образотворче мистецтво   підручник для 4 класу авт. резніченко м. і. трач с. к.образотворче мистецтво   підручник для 4 класу авт. резніченко м. і. трач с. к.
образотворче мистецтво підручник для 4 класу авт. резніченко м. і. трач с. к.MykolaivnaS
 
образотворче мистецтво підручник для 4 класу авт. власова в. г.
образотворче мистецтво   підручник для 4 класу авт. власова в. г.образотворче мистецтво   підручник для 4 класу авт. власова в. г.
образотворче мистецтво підручник для 4 класу авт. власова в. г.MykolaivnaS
 
Студія образотворчого мистецтва "Чарівний пензлик"
Студія образотворчого мистецтва "Чарівний пензлик"Студія образотворчого мистецтва "Чарівний пензлик"
Студія образотворчого мистецтва "Чарівний пензлик"Галина Сызько
 
Реалістичні та фантастичні образи в мистецтві. Невідома планета.
Реалістичні та фантастичні образи в мистецтві. Невідома планета.Реалістичні та фантастичні образи в мистецтві. Невідома планета.
Реалістичні та фантастичні образи в мистецтві. Невідома планета.Ковпитська ЗОШ
 
6 клас.15. Плакат, листівка з елементами пейзажу, натюрморту
6 клас.15. Плакат, листівка  з елементами пейзажу, натюрморту6 клас.15. Плакат, листівка  з елементами пейзажу, натюрморту
6 клас.15. Плакат, листівка з елементами пейзажу, натюрмортуOlga Salamaha
 
підсумковий проект
підсумковий проектпідсумковий проект
підсумковий проектAndy Levkovich
 

What's hot (18)

урок трудового навчання у 2 класі «Витинанка. Стрічкові витинанки – мережива»
урок трудового навчання у 2 класі «Витинанка. Стрічкові витинанки – мережива»урок трудового навчання у 2 класі «Витинанка. Стрічкові витинанки – мережива»
урок трудового навчання у 2 класі «Витинанка. Стрічкові витинанки – мережива»
 
Аплікація з підручних матеріалів (трудове навчання, 5 клас, теоретичний матер...
Аплікація з підручних матеріалів (трудове навчання, 5 клас, теоретичний матер...Аплікація з підручних матеріалів (трудове навчання, 5 клас, теоретичний матер...
Аплікація з підручних матеріалів (трудове навчання, 5 клас, теоретичний матер...
 
новомиргородський районний центр дитячої та юнацької творчості
новомиргородський районний центр дитячої та юнацької творчостіновомиргородський районний центр дитячої та юнацької творчості
новомиргородський районний центр дитячої та юнацької творчості
 
Форма, колір, декор у створенні певного за характером образу
Форма, колір, декор у створенні певного за характером образуФорма, колір, декор у створенні певного за характером образу
Форма, колір, декор у створенні певного за характером образу
 
регіональні особливості оздоблення виробів
регіональні особливості оздоблення виробіврегіональні особливості оздоблення виробів
регіональні особливості оздоблення виробів
 
види живопису мозаїка
види живопису мозаїкавиди живопису мозаїка
види живопису мозаїка
 
план конспект уроку з трудового навчання
план  конспект уроку з трудового навчанняплан  конспект уроку з трудового навчання
план конспект уроку з трудового навчання
 
Yrok
YrokYrok
Yrok
 
створення орнаментальноі композиціі
створення орнаментальноі композиціістворення орнаментальноі композиціі
створення орнаментальноі композиціі
 
образотворче мистецтво підручник для 4 класу авт. калініченко о. в. сергієн...
образотворче мистецтво   підручник для 4 класу авт. калініченко о. в. сергієн...образотворче мистецтво   підручник для 4 класу авт. калініченко о. в. сергієн...
образотворче мистецтво підручник для 4 класу авт. калініченко о. в. сергієн...
 
образотворче мистецтво підручник для 4 класу авт. резніченко м. і. трач с. к.
образотворче мистецтво   підручник для 4 класу авт. резніченко м. і. трач с. к.образотворче мистецтво   підручник для 4 класу авт. резніченко м. і. трач с. к.
образотворче мистецтво підручник для 4 класу авт. резніченко м. і. трач с. к.
 
види
видивиди
види
 
образотворче мистецтво підручник для 4 класу авт. власова в. г.
образотворче мистецтво   підручник для 4 класу авт. власова в. г.образотворче мистецтво   підручник для 4 класу авт. власова в. г.
образотворче мистецтво підручник для 4 класу авт. власова в. г.
 
Студія образотворчого мистецтва "Чарівний пензлик"
Студія образотворчого мистецтва "Чарівний пензлик"Студія образотворчого мистецтва "Чарівний пензлик"
Студія образотворчого мистецтва "Чарівний пензлик"
 
Реалістичні та фантастичні образи в мистецтві. Невідома планета.
Реалістичні та фантастичні образи в мистецтві. Невідома планета.Реалістичні та фантастичні образи в мистецтві. Невідома планета.
Реалістичні та фантастичні образи в мистецтві. Невідома планета.
 
витинанки
витинанкивитинанки
витинанки
 
6 клас.15. Плакат, листівка з елементами пейзажу, натюрморту
6 клас.15. Плакат, листівка  з елементами пейзажу, натюрморту6 клас.15. Плакат, листівка  з елементами пейзажу, натюрморту
6 клас.15. Плакат, листівка з елементами пейзажу, натюрморту
 
підсумковий проект
підсумковий проектпідсумковий проект
підсумковий проект
 

Viewers also liked

Sekret mistetstva grafiki__abstraktna_kompozitsi
Sekret mistetstva grafiki__abstraktna_kompozitsiSekret mistetstva grafiki__abstraktna_kompozitsi
Sekret mistetstva grafiki__abstraktna_kompozitsiOksana2777
 
genesis of language and civilization
 genesis of language and civilization genesis of language and civilization
genesis of language and civilizationeinsteinrelativity
 
Essay on The special relativity and the fluid relativity..
Essay on The special relativity and the fluid relativity..Essay on The special relativity and the fluid relativity..
Essay on The special relativity and the fluid relativity..einsteinrelativity
 
Why did Vivekananda collapse ? :Atheist thesis
Why did Vivekananda  collapse ? :Atheist thesisWhy did Vivekananda  collapse ? :Atheist thesis
Why did Vivekananda collapse ? :Atheist thesiseinsteinrelativity
 
Caliban as the missing link: Shakespear studies.
Caliban  as the missing link: Shakespear studies.Caliban  as the missing link: Shakespear studies.
Caliban as the missing link: Shakespear studies.einsteinrelativity
 
The quantum gravity from general relativity
The  quantum gravity from general relativityThe  quantum gravity from general relativity
The quantum gravity from general relativityeinsteinrelativity
 
Mystical origin of atheism and the politics of idolatry
Mystical origin of  atheism and the politics of idolatryMystical origin of  atheism and the politics of idolatry
Mystical origin of atheism and the politics of idolatryeinsteinrelativity
 
The demise of swami Vivekananda : Muslim critics
The demise of swami Vivekananda : Muslim criticsThe demise of swami Vivekananda : Muslim critics
The demise of swami Vivekananda : Muslim criticseinsteinrelativity
 
The origin of atheism from islam
The origin of atheism from islamThe origin of atheism from islam
The origin of atheism from islameinsteinrelativity
 
Sir Isaac newton: Muslim mystic
Sir Isaac newton: Muslim mysticSir Isaac newton: Muslim mystic
Sir Isaac newton: Muslim mysticeinsteinrelativity
 
Seminário Perícias de Engenharia em Obras Públicas - Polícia Federal
Seminário Perícias de Engenharia em Obras Públicas - Polícia FederalSeminário Perícias de Engenharia em Obras Públicas - Polícia Federal
Seminário Perícias de Engenharia em Obras Públicas - Polícia FederalAugusto Miranda
 
Operaciones de manejo de la leche
Operaciones de manejo de la lecheOperaciones de manejo de la leche
Operaciones de manejo de la lecheDiana Coello
 
FISIOPATOLOGIA
FISIOPATOLOGIAFISIOPATOLOGIA
FISIOPATOLOGIAyadira
 
Cbi Portafolio Servicios Julio 2009
Cbi Portafolio Servicios Julio 2009Cbi Portafolio Servicios Julio 2009
Cbi Portafolio Servicios Julio 2009hcastro2
 
золотой ошейник
золотой ошейникзолотой ошейник
золотой ошейникBekshanskiy
 

Viewers also liked (20)

Sekret mistetstva grafiki__abstraktna_kompozitsi
Sekret mistetstva grafiki__abstraktna_kompozitsiSekret mistetstva grafiki__abstraktna_kompozitsi
Sekret mistetstva grafiki__abstraktna_kompozitsi
 
genesis of language and civilization
 genesis of language and civilization genesis of language and civilization
genesis of language and civilization
 
Twin physics
Twin physicsTwin physics
Twin physics
 
Essay on The special relativity and the fluid relativity..
Essay on The special relativity and the fluid relativity..Essay on The special relativity and the fluid relativity..
Essay on The special relativity and the fluid relativity..
 
Why did Vivekananda collapse ? :Atheist thesis
Why did Vivekananda  collapse ? :Atheist thesisWhy did Vivekananda  collapse ? :Atheist thesis
Why did Vivekananda collapse ? :Atheist thesis
 
Caliban as the missing link: Shakespear studies.
Caliban  as the missing link: Shakespear studies.Caliban  as the missing link: Shakespear studies.
Caliban as the missing link: Shakespear studies.
 
The quantum gravity from general relativity
The  quantum gravity from general relativityThe  quantum gravity from general relativity
The quantum gravity from general relativity
 
Mystical origin of atheism and the politics of idolatry
Mystical origin of  atheism and the politics of idolatryMystical origin of  atheism and the politics of idolatry
Mystical origin of atheism and the politics of idolatry
 
The demise of swami Vivekananda : Muslim critics
The demise of swami Vivekananda : Muslim criticsThe demise of swami Vivekananda : Muslim critics
The demise of swami Vivekananda : Muslim critics
 
The origin of atheism from islam
The origin of atheism from islamThe origin of atheism from islam
The origin of atheism from islam
 
Sir Isaac newton: Muslim mystic
Sir Isaac newton: Muslim mysticSir Isaac newton: Muslim mystic
Sir Isaac newton: Muslim mystic
 
Seminário Perícias de Engenharia em Obras Públicas - Polícia Federal
Seminário Perícias de Engenharia em Obras Públicas - Polícia FederalSeminário Perícias de Engenharia em Obras Públicas - Polícia Federal
Seminário Perícias de Engenharia em Obras Públicas - Polícia Federal
 
Operaciones de manejo de la leche
Operaciones de manejo de la lecheOperaciones de manejo de la leche
Operaciones de manejo de la leche
 
Presentacion
PresentacionPresentacion
Presentacion
 
FISIOPATOLOGIA
FISIOPATOLOGIAFISIOPATOLOGIA
FISIOPATOLOGIA
 
Cbi Portafolio Servicios Julio 2009
Cbi Portafolio Servicios Julio 2009Cbi Portafolio Servicios Julio 2009
Cbi Portafolio Servicios Julio 2009
 
золотой ошейник
золотой ошейникзолотой ошейник
золотой ошейник
 
Diana
DianaDiana
Diana
 
Yana
YanaYana
Yana
 
Palmas de la BahíA
Palmas de la BahíAPalmas de la BahíA
Palmas de la BahíA
 

Similar to Sekret mistetstva grafiki__abstraktna_kompozitsi

STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...
STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...
STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...270479
 
образотворче мистецтво підручник для 4 класу авт. резніченко м. і. трач с. к.
образотворче мистецтво   підручник для 4 класу авт. резніченко м. і. трач с. к.образотворче мистецтво   підручник для 4 класу авт. резніченко м. і. трач с. к.
образотворче мистецтво підручник для 4 класу авт. резніченко м. і. трач с. к.MykolaivnaS
 
Obrazotvorche mystectvo-4-klas-reznichenko-2015
Obrazotvorche mystectvo-4-klas-reznichenko-2015Obrazotvorche mystectvo-4-klas-reznichenko-2015
Obrazotvorche mystectvo-4-klas-reznichenko-2015kreidaros1
 
4 культ и_искусс_резніченко_трач_2015_укр
4 культ и_искусс_резніченко_трач_2015_укр4 культ и_искусс_резніченко_трач_2015_укр
4 культ и_искусс_резніченко_трач_2015_укрAira_Roo
 
4 klas obrazotvorche_mistectvo_reznichenko_2015
4 klas obrazotvorche_mistectvo_reznichenko_20154 klas obrazotvorche_mistectvo_reznichenko_2015
4 klas obrazotvorche_mistectvo_reznichenko_2015Svinka Pepa
 
Світ професії «людина — художні образи»
Світ професії «людина — художні образи»Світ професії «людина — художні образи»
Світ професії «людина — художні образи»Ковпитська ЗОШ
 
7 om r_2015_ua
7 om r_2015_ua7 om r_2015_ua
7 om r_2015_uapidru4
 
7 культ и_искусс_рубля_изо_2014_укр
7 культ и_искусс_рубля_изо_2014_укр7 культ и_искусс_рубля_изо_2014_укр
7 культ и_искусс_рубля_изо_2014_укрAira_Roo
 
Абетка малюнка загадки ліній. Творче завдання. родина тихих їжачків
Абетка малюнка загадки ліній. Творче завдання. родина тихих їжачківАбетка малюнка загадки ліній. Творче завдання. родина тихих їжачків
Абетка малюнка загадки ліній. Творче завдання. родина тихих їжачківКовпитська ЗОШ
 
шевч художник
шевч художникшевч художник
шевч художник12031967vova
 
Живопис як вид мистецтва. Основні виражальні засоби живопису. 5 клас.
Живопис як вид мистецтва. Основні виражальні засоби живопису. 5 клас.Живопис як вид мистецтва. Основні виражальні засоби живопису. 5 клас.
Живопис як вид мистецтва. Основні виражальні засоби живопису. 5 клас.Андрей Виноходов
 
додаток побутовий жанр
додаток побутовий жанрдодаток побутовий жанр
додаток побутовий жанрAndy Levkovich
 
гурток презентац
гурток презентацгурток презентац
гурток презентацJaneDehtar
 
Барвисте диво українського народного розпису за мотивами петриківського розпи...
Барвисте диво українського народного розпису за мотивами петриківського розпи...Барвисте диво українського народного розпису за мотивами петриківського розпи...
Барвисте диво українського народного розпису за мотивами петриківського розпи...School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))School 20, Zaporizhzhya
 
Нетрадиційні техніки малювання
Нетрадиційні техніки малюванняНетрадиційні техніки малювання
Нетрадиційні техніки малюванняestet13
 

Similar to Sekret mistetstva grafiki__abstraktna_kompozitsi (20)

STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...
STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...
STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...
 
образотворче мистецтво підручник для 4 класу авт. резніченко м. і. трач с. к.
образотворче мистецтво   підручник для 4 класу авт. резніченко м. і. трач с. к.образотворче мистецтво   підручник для 4 класу авт. резніченко м. і. трач с. к.
образотворче мистецтво підручник для 4 класу авт. резніченко м. і. трач с. к.
 
Obrazotvorche mystectvo-4-klas-reznichenko-2015
Obrazotvorche mystectvo-4-klas-reznichenko-2015Obrazotvorche mystectvo-4-klas-reznichenko-2015
Obrazotvorche mystectvo-4-klas-reznichenko-2015
 
4 культ и_искусс_резніченко_трач_2015_укр
4 культ и_искусс_резніченко_трач_2015_укр4 культ и_искусс_резніченко_трач_2015_укр
4 культ и_искусс_резніченко_трач_2015_укр
 
4 klas obrazotvorche_mistectvo_reznichenko_2015
4 klas obrazotvorche_mistectvo_reznichenko_20154 klas obrazotvorche_mistectvo_reznichenko_2015
4 klas obrazotvorche_mistectvo_reznichenko_2015
 
Світ професії «людина — художні образи»
Світ професії «людина — художні образи»Світ професії «людина — художні образи»
Світ професії «людина — художні образи»
 
Образотворче мистецтво
Образотворче мистецтво Образотворче мистецтво
Образотворче мистецтво
 
7 om r_2015_ua
7 om r_2015_ua7 om r_2015_ua
7 om r_2015_ua
 
7 культ и_искусс_рубля_изо_2014_укр
7 культ и_искусс_рубля_изо_2014_укр7 культ и_искусс_рубля_изо_2014_укр
7 культ и_искусс_рубля_изо_2014_укр
 
Абетка малюнка загадки ліній. Творче завдання. родина тихих їжачків
Абетка малюнка загадки ліній. Творче завдання. родина тихих їжачківАбетка малюнка загадки ліній. Творче завдання. родина тихих їжачків
Абетка малюнка загадки ліній. Творче завдання. родина тихих їжачків
 
шевч художник
шевч художникшевч художник
шевч художник
 
Живопис як вид мистецтва. Основні виражальні засоби живопису. 5 клас.
Живопис як вид мистецтва. Основні виражальні засоби живопису. 5 клас.Живопис як вид мистецтва. Основні виражальні засоби живопису. 5 клас.
Живопис як вид мистецтва. Основні виражальні засоби живопису. 5 клас.
 
243,23.docx
243,23.docx243,23.docx
243,23.docx
 
майстер клас диво-писанка
майстер клас диво-писанкамайстер клас диво-писанка
майстер клас диво-писанка
 
74
7474
74
 
додаток побутовий жанр
додаток побутовий жанрдодаток побутовий жанр
додаток побутовий жанр
 
гурток презентац
гурток презентацгурток презентац
гурток презентац
 
Барвисте диво українського народного розпису за мотивами петриківського розпи...
Барвисте диво українського народного розпису за мотивами петриківського розпи...Барвисте диво українського народного розпису за мотивами петриківського розпи...
Барвисте диво українського народного розпису за мотивами петриківського розпи...
 
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))
 
Нетрадиційні техніки малювання
Нетрадиційні техніки малюванняНетрадиційні техніки малювання
Нетрадиційні техніки малювання
 

More from Oksana2777

робота учнів
робота учнівробота учнів
робота учнівOksana2777
 
презентация Microsoft power point (2)
презентация Microsoft power point (2)презентация Microsoft power point (2)
презентация Microsoft power point (2)Oksana2777
 
презентация Microsoft power point (2)
презентация Microsoft power point (2)презентация Microsoft power point (2)
презентация Microsoft power point (2)Oksana2777
 
робота учнів
робота учнівробота учнів
робота учнівOksana2777
 
презентация2
презентация2презентация2
презентация2Oksana2777
 
роботи учнів 1 в класу
роботи учнів 1 в класуроботи учнів 1 в класу
роботи учнів 1 в класуOksana2777
 
презентация Microsoft power point (3)
презентация Microsoft power point (3)презентация Microsoft power point (3)
презентация Microsoft power point (3)Oksana2777
 
презентация Microsoft power point (4)
презентация Microsoft power point (4)презентация Microsoft power point (4)
презентация Microsoft power point (4)Oksana2777
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1Oksana2777
 
роботи учнів
роботи учнівроботи учнів
роботи учнівOksana2777
 
роботи учнів гуртка
роботи учнів гурткароботи учнів гуртка
роботи учнів гурткаOksana2777
 
презентация Microsoft power point
презентация Microsoft power pointпрезентация Microsoft power point
презентация Microsoft power pointOksana2777
 
виконання витинання сніжинок
виконання витинання сніжиноквиконання витинання сніжинок
виконання витинання сніжинокOksana2777
 
оформлення виставок дитячих робіт
оформлення виставок дитячих робітоформлення виставок дитячих робіт
оформлення виставок дитячих робітOksana2777
 
презентация3
презентация3презентация3
презентация3Oksana2777
 
презентація атестація на 2 категорію
презентація атестація на 2 категоріюпрезентація атестація на 2 категорію
презентація атестація на 2 категоріюOksana2777
 
новий документ Microsoft word (2)
новий документ Microsoft word (2)новий документ Microsoft word (2)
новий документ Microsoft word (2)Oksana2777
 
ян брейгель
ян брейгельян брейгель
ян брейгельOksana2777
 

More from Oksana2777 (20)

робота учнів
робота учнівробота учнів
робота учнів
 
презентация Microsoft power point (2)
презентация Microsoft power point (2)презентация Microsoft power point (2)
презентация Microsoft power point (2)
 
презентация Microsoft power point (2)
презентация Microsoft power point (2)презентация Microsoft power point (2)
презентация Microsoft power point (2)
 
робота учнів
робота учнівробота учнів
робота учнів
 
7 клас
7 клас7 клас
7 клас
 
презентация2
презентация2презентация2
презентация2
 
тема
тематема
тема
 
роботи учнів 1 в класу
роботи учнів 1 в класуроботи учнів 1 в класу
роботи учнів 1 в класу
 
презентация Microsoft power point (3)
презентация Microsoft power point (3)презентация Microsoft power point (3)
презентация Microsoft power point (3)
 
презентация Microsoft power point (4)
презентация Microsoft power point (4)презентация Microsoft power point (4)
презентация Microsoft power point (4)
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
роботи учнів
роботи учнівроботи учнів
роботи учнів
 
роботи учнів гуртка
роботи учнів гурткароботи учнів гуртка
роботи учнів гуртка
 
презентация Microsoft power point
презентация Microsoft power pointпрезентация Microsoft power point
презентация Microsoft power point
 
виконання витинання сніжинок
виконання витинання сніжиноквиконання витинання сніжинок
виконання витинання сніжинок
 
оформлення виставок дитячих робіт
оформлення виставок дитячих робітоформлення виставок дитячих робіт
оформлення виставок дитячих робіт
 
презентация3
презентация3презентация3
презентация3
 
презентація атестація на 2 категорію
презентація атестація на 2 категоріюпрезентація атестація на 2 категорію
презентація атестація на 2 категорію
 
новий документ Microsoft word (2)
новий документ Microsoft word (2)новий документ Microsoft word (2)
новий документ Microsoft word (2)
 
ян брейгель
ян брейгельян брейгель
ян брейгель
 

Sekret mistetstva grafiki__abstraktna_kompozitsi

  • 1. ТЕМА 1. ХУДОЖНІ ЗАСОБИ ЗОБРАЖЕННЯ ПРОСТОРУ Тема. Секрет мистецтва графіки. Абстрактна композиція. Мета: продовжити знайомство з графікою як одним із видів образотворчого мистецтва; учити застосовувати знання в практичній діяльності, свідомо користуватися різними художніми техніками та матеріалами для виконання творчих робіт; формувати творче мислення, уміння аналізувати; виховувати любов і цікавість до творів образотворчого мистецтва. Тип уроку: комбінований. Обладнання: для вчителя — репродукції картин, відеоряд гравюр, плакат «Вправи на різні типи ліній»; для учнів — альбом, графічні матеріали, гумка. Вузлики на пам'ять Гравюра (франц. gravure, від graver — висікати, вирізати) — 1) Вид графіки, в якому зображення є друкованим відбитком з малюнка, виконаного ритуванням на дошці (друкарській формі). 2) Друкований відбиток на папері з пластини (дошки), на якій вирізьблено малюнок. Види: опукла, поглиблена, плоска. Естамп (франц. estampe, від estamper — відтискувати, карбувати) — твір друкарської графіки — відбиток на папері, шовку та інших матеріалах. Види: гравюра, офорт, літографія, ліногравюра. ХІД УРОКУ I. Організація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку II. Актуалізація опорних знань і вмінь Опитування. Назвіть види образотворчого мистецтва. Які засоби виразності живопису, скульптури, графіки ви знаєте? III. Мотивація навчальної діяльності Слово вчителя. Ми продовжуємо мандрувати по видах образотворчого мистецтва. І сьогодні я вас знову запрошую до країни під назвою «Графіка». Графіка — це один із видів образотворчого мистецтва, основою якого є малюнок. Із творами графіки ми зустрічаємося скрізь. Вони є в газетах, книгах, рекламах, у музеях, на виставках. Графіка — самий поширений вид мистецтва. На перший погляд графічні зображення є простими, але насправді мистецтво графіки дуже
  • 2. складне. Митцю потрібно на площині аркуша паперу передати об'єм та форму предмета одним кольором або тональністю, різноманітність характерів і настроїв — лініями, штрихами, чорно-білими плямами. Коли ми бажаємо переконати співрозмовника в чомусь або пояснити що-небудь, ми беремо до рук олівець, і він нам допомагає. Інколи достатньо схематичного начерку — і наша думка зрозуміла. Простим начерком олівця можна передати різні відтінки людських емоцій: біль, гнів, радість. IV. Вивчення нового матеріалу Слово вчителя. За призначенням графіка поділяється на такі види: станкова (від слова «станок» — мольберт, на який ставиться холст), книжкова (оформлення та ілюстрування друкарської продукції), прикладна (етикетки, марки, запрошення, реклами, листівки) та плакатна. До станкової графіки належать малюнки та композиції, виконані олівцем або іншими графічними матеріалами в одному екземплярі. Гравюра — значно складніший вид графіки, ніж малюнок. Є багато її різновидів. Основні — це гравюра на дереві (ксилографія), металі (офорт), камені (літографія), лінолеумі (ліногравюра). Естамп — це відбиток з авторської друкарської форми. Одним із достоїнств друкарської графіки є можливість її тиражування: відбитків може бути багато, і всі вони будуть мати цінність авторського оригіналу, тому основою будь-якого виду графіки залишається малюнок- оригінал. Малюнок є основою не тільки для графіки, але і для інших видів образотворчого мистецтва. Живописець, скульптор, архітектор у малюнках і нарисах висловлюють свої думки, будують композиції майбутніх картин, скульптур, архітектурних споруд. Умінням передавати свої думки в малюнку треба володіти фахівцям багатьох професій. Тому знайомство з основами графічного мистецтва необхідно кожній людині. «Країна, в якій учили б малювати так, як вчать писати, перевершила би скоро всі інші країни у всіх мистецтвах, науках і майстерності»,— писав французький філософ XVIII ст. Д. Дідро. Для успішної праці в графіці необхідно розвивати здібності бачити навколишній світ очима художника, помічати незвичайне у звичайному, бути спостережливим і зацікавленим. Організація сприймання творів мистецтва. Учитель звертає увагу учнів на відеоряд гравюр, аналізуючи засоби виразності графіки. Відеоряд: А. Дюрер, Л. Кірнанах, Г. Гольбейн-молодший, В. Фаворський, М. Купріянов. Літографія. М. Попов «Мисливські пейзажі», X. Ельма «Сосни вТапурла».
  • 3. Ксилографія. І. Голіцин «Пам'яті Фаворського», І. Торн «Естонська земля ». Ліногравюра. Г. Захаров «Вечірнє сонце», Д. Іванаускайте «Яблуня». Офорт. І. Ігоніна «Субота» із серії «Міські мотиви» V. Практична діяльність учнів Підготовчі вправи. Учні виконують вправи на різні типи ліній (мал. 1) на зворотному боці аркуша паперу. Ці вправи допомагають виявити різноманітність характерів та типів ліній. Головне — чітке зображення та образна виразність ліній, які стануть «героями» перших наших композиційних нарисів.
  • 4. Практична робота. Учитель демонструє учням зразки композицій (мал. 2) і доводить, що за допомогою графічних матеріалів та засобів виразності графіки можна передати свої враження, настрій. Характер лінії — її плавність або пружність, м'якість або твердість, переривистість або безперервність, товщина або тонкість — дозволяє художнику-графіку передати не тільки обриси і форми предметів, але і фактуру матеріале, з якого вони зроблені (скло, дерево, метал тощо). Учні виконують абстрактну композицію й дають назву своїй творчій роботі. VI. Завершення уроку Використовуючи «авторське крісло», учні демонструють і захищають свої роботи. Учитель підводить підсумки — оцінює діяльність учнів на уроці VII. Домашнє завдання Принести: альбом, графічні матеріали за вибором.