1. Урок №_____ 7А клас 1 група ________________
2 група ________________
7Б клас 1 група ________________
2 група ________________
Тема. Поняття моделі. Поняття предметної галузі. Інструктажз БЖД.
Мета:
Навчальна: ознайомити учнів з поняттям моделі, типами моделей,
навчити подавати моделів різних формах.
Розвивальна: розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, просторову
уяву.
Виховна: виховуватисамодисципліну та інформаційну культуру.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: ПК, проектор, мультимедійна презентація (додаток 10),
моделілітаків, машинта фігур геометричних, глобус.
Хід уроку
І. Організаційний момент
- Привітання.
- Перевірка готовності до уроку
ІІ. Актуалізаціяопорних знань. Фронтальнеопитування
- Пригадайте, що називається об’єктом?
- Що називається множиною об’єктів?
- Назвіть властивості об’єкта «учень».
- Назвіть властивості об’єкта «літак».
- Хто збирає іграшковілітаки, автівки?
- Для кого призначені глобусита географічнікарти?
-
ІІІ. Мотиваційний навчальної діяльності. Пояснення вчителя
Все, що існує навколо нас можна представити в зменшеному вигляді.
Зберігаючивластивості об’єкта, можна надати його копію.
2. Сьогодніна уроці ви дізнаєтесь:
- Що таке предметна галузь?
- Чому людикористуються моделямита створюють їх?
- Яку модель називають інформаційною?
- Як можна класифікуватимоделі?
IV. Подання нового матеріалу. Пояснення вчителя
Предметна галузь – множина всіх об’єктів, властивості яких і
відношення між якими розглядаються у відповіднійгалузі.
Наприклад, металургійне підприємство, авіація, сільське господарство,
освіта та ін. ене подання реального об’єкта, явища або процесу, який
має влас
Модель– спрощ тивості, суттєві для даного дослідження.
Моделювання — побудова моделі для дослідження та вивчення
об'єкту, процесу чи явища.
Цілі моделювання:
- пізнання дійсності;
- проведення експериментів;
- проектування і управління;
- прогнозування поведінкиоб'єктів;
- тренування і навчання фахівців;
- обробка інформації.
Класифікаціязаформою подання
за способом
подання
за
галузями
використання
Типи моделей
3. 1)Інформаційна - це модель, яка містить опис об’єкта або явища, в
якому описані лише ті властивості, які важливі для розв’язування конкретної
задачі.
Інформаційні моделі можутьбути представлені у вигляді:
Вербальні:
• словесні – усні та письмовіописи;
Знакові:
• графічні– рисунки, креслення, карти тощо;
• структурні– таблиці, графіки, діаграми, схемитощо;
• математичні – формули, рівняння, функціїтощо;
• спеціальні – хімічні формули, записишахових партій тощо.
2) Матеріальна модель – це модель об’єкта або явища, яка відтворює
його фізичні та геометричні властивості (дитячі іграшки, наочні
навчальніпосібники, макети, моделіавтомобілів і літаків та інше).
4. Властивості моделей:
- Кінцевість: модель відображає оригінал лише в кінцевому числі його
відносин і, крім того, ресурсимоделювання кінцеві;
- Спрощеність: модель відображаєтільки істотні сторони об'єкта;
- Приблизність: дійсність відображається моделлю грубо або
приблизно;
- Адекватність: наскількиуспішно модель описуємоделюючу систему;
- Інформативність: модель повинна містити достатню інформацію про
систему - в рамкахгіпотез, прийнятих при побудові;
- Складність: зручність її використання;
- Повнота: враховані всі необхідні властивості.
V. Інструктаж з БЖД. Закінчи речення
VІ. Практичне завдання. Робота в парах.
Створення інформаційного міні-проекту «Знакова модель кабінету
інформатики». В текстовому процесорі MS Office Word учні створюють
знакову інформаційну модель кабінету інформатики.
VІI. Виконання вправ для зняття зорової і м’язової втоми.
VІІI. Підведенняпідсумківуроку.
ІХ. Оцінювання.
ІХ. Домашнєзавдання.