Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...tetiana1958
29 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випробувань пестицидів: шлях до підвищення якості та надійності досліджень» від кандидата біологічних наук, виконавчого директора ГК Bionorma, директора Інституту агробіології Ірини Бровко.
Участь у заході взяли понад 70 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пані Ірині за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного захисту рослин у нашій країні!
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жаріковаestet13
До вашої уваги історія про українську поетку, бойову медикиню, музикантку – Єлизавету Жарікову, яка з початку повномасштабної війни росії проти України приєдналася до лав ЗСУ.
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, підготував віртуальну виставку «Допомога НАТО Україні».
1. Тема уроку: Я все про тебе знаю, Іменнику
Мета уроку:
узагальнити та систематизувати знання з теми;
удосконалитиуміння знаходити іменники в тексті;
вироблятинавички правильного орфографічного письма;
розвиватимовлення учнів, зв’язновисловлюватисвої думки;
виховувати інтерес до предмета, любов до рідної мови, до
Батьківщини;
розвиватипізнавальний інтерес;
перевірити знання, уміння, навички з інформатики, сформованіна
попередніх уроках;
розвиватиувагу, кмітливість, логічне мислення;
виховувати любов до інформатики.
Обладнання:опорнітаблиці,проектор, роздатковийматеріал,листи-опори
для роботи.
Тип уроку: систематизація і узагальнення знань.
Форма проведення:квест-гра.
Хід уроку:
І. Актуалізаціяопорних знань.
- Діти, гарний у вас настрій?
- Так.
- Який?
- Отакий!
- Тепер поверніться до наших гостей, посміхніться, щоб ваш гарний настрій
передався їм!
Добрийдень!
У добрий час радо ми вітаємо вас
Здоров’я, щастя бажаємо
Урок рідної мови розпочинаємо.
- Яким ви хочете бачити наш урок?(Цікавим, веселим, пізнавальним,
науковим, творчим, загадковим).
- А ви на уроціякими повинні бути?(Дисциплінованими, уважними,
наполегливими, активними, зібраними).
- Отже, якщо ви будете такими, то ми створимо цікавий, творчий,
продуктивнийурок. А працювати ми будемо під девізом:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитись, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
ІІ. Мотивація навчальноїдіяльності.
Вчитель:Сьогодніу вас незвичайна, особлива, можливо й нелегка
мандрівка-гра, під час якої ви маєте показати себе знавцями рідної мови і
Батьківщини.
2. Якщо вам вдасться відповісти правильно на всі мої запитання, ви
зможете отримати код-ключ, який відкриє таємницю нашої мандрівки.А в
цьому нам знадобляться знання інформатики.
Тому давайте пригадаємо, що ми вивчили на уроках інформатики.Для
цього зіграємо в гру «Вгадай обєктза його діями».Я буду називати дії, а ви
скажете в якому редакторіїх можна виконувати.
- опрацювання текстів,таблиць;
- втавлення картинок,фотографій;
- вирівнювання,форматування,редагування текстів;
- перевірка орфографіх.(Текстовийредактор).
Діти, в якому текстовому редакторіми працювали?(Word)
- малювання показником миші довільним показником;
- введення текстових написів заданим шрифтом;
- операції з фрагментами малюнка;
- стирання окремої ділянки, зміна кольорів,друкмалюнка.(Графічний
редактор)
Які ви знаєте графічні редактори?(Paint, TuxPaint, Scratch).
- вставлення звуків,відео,малюнків,фігур;
- роботазі слайдами;
- створення діаграм.(Редактор презентацій).
В якому редакторіви вмієте створювати презентації?(PowerPoint).
Ви всі молодці!Томузараз ми з вами познайомимось з ще одним гостем-
це Кузя,він буде супроводжувати нас напротязівсієї мандрівки.
Вчитель: В країні мови є чудове королівство і править ним Морфологія.Це
королівство дуже велике і тому воно поділяєтьсяна десять князівств. Ось
сьогодніми ще раз завітаємо до князівства речей – а якого ви дізнаєтесь,
відгадавши загадки і записавши відгадки.
1. Ой, яка же вона гарненька, пишнохвоста і руденька, не звірятко –
просто диво, невгамовне, пустотливе. Вгору, вниз, на гілку з гілки. Хто
це буде, діти? (Білка – підкресліть перший голосний)
2. Сиві воли усе поле затягли? (Хмари – підкресліть другий приголосний)
3. Крил не має, скрізь літає та ще й куряву здіймає. (Вітер – підкресліть
голоснийв другомускладі)
4. Ніжна зірка сніжно-біла на рукав мені злетіла. Поки ніс її сюди, стала
краплею води? (Сніжинка – підкресліть твердийзвук [ н ])
5. Невидимка ходить в гаї, всі дерева роздягає. (Осінь –підкресліть
другийм’який приголосний)
6. Хто наткав полотна аж до лісу до вікна? І сміється, задається «От така
ширина». (Зима – підкресліть перший голосний)
7. Що ростедогорикоренем?(Бурулька – підкресліть останній
приголосний)
Вчитель: Запишіть відгадки в маршрутному листі (завдання 1).
ІІІ. Повторення і закріпленнявивченого.
І зараз ми з вами завітаємо в чудовийкуточокнашої країни, а який
спробуйтевідгадати.
3. ва Ас нія Но ка від за ник по
Тут захована перша цифра нашого коду-ключа, без якого ми не потрапимо
до князівства Іменник.А для цього нам треба виконати...
1.Каліграфічна хвилинка
ім ем не нн ни ик іменник
Він узяв собіна плечі велике діло – називати речі. Запишіть каліграфічну
хвилинку в маршрутному листі (завдання 2).
Вчитель: Назвіть кількість звуків у цьомуслові?
(звуків-6)
Ми дізналися першу цифру нашого коду-ключа – 6.
2.Мозковий штурм
Вчитель:А зараз ми з вами перенесемось до
сто мі са О де (там сховано другу цифру кода)
Гра «Ти мені-я тобі». (роботав парах)
Діти зривають пелюстки квітки і задають один-одномупитання з теми
«Іменник».
1. Іменник – це частина мови?
2. Він називає ознаку предмета?
3. Він відповідає на питання що?де?коли?
4. Загальні іменники пишуться з великої букви?
5. Власні іменники пишуться з маленької букви?
6. Іменник змінюється за числами?
7. Вони мають два роди?Які?
8. Відмінювання – це зміна основи іменника?
9. Відмінків сім?
10.Початковоюформоюіменника є родовийвідмінок?
11.Кличний відмінок має запитання?
12.Які запитання має родовийвідмінок?
13.Які запитання має давальний відмінок?
14.Які запитання має знахідний відмінок?
15.Які запитання має оруднийвідмінок?
16.Які запитання має місцевий відмінок?
Скільки було питань? Давайте додамо ці два числа,яке число отрималось?
(7)
3.Отже, у кожного є квиток, і ми можемо сісти і поїхати далі, але для
цього треба скаласти таблицю(блок-схема «Все про іменник»).
Вчитель:Наступна зупинка
їв Со ськ ий фі ар п к
Вчитель: Ви маєте квадратики із 7 кольорів. Складіть загадку із квадратиків
кожного кольору. У вас вийде 7 загадок.
Ве-сь сві-т го-дую, а са-ма не їм//Земля(коричневийколір)
Зу-бів не ма-є, а ку-сає//Кропива (зелений колір)
До-в-гі ву-са ма-є, шви-дко в лі-сі ст-ри-ба-є//Заєць (білий колір)
4. У сві-ті од-на вс-ім по-трі-бна во-на//Батьківщина (блакитний колір)
Не зо-ло-те, а най-до-ро-жче//Життя (помаранчовийколір)
Як-би не бу-ло йо-го,неска-зав би ні-чо-го//Язик (рожевийколір)
Лі-том у шу-бі, зи-мо-юу шап-ці//Дерево (жовтий колір)
Вчитель: Відгадайте їх. Вчитель: Запишіть відгадки в маршрутномулисті
(завдання 3). Серед відгадок виберіть істоти. Скільки їх? (1)
4. Слідуюча зупинка :
люк за Ра шль ми
Вчитель: А ,давайте, ще раз поглянемо на наші відгадки. І запишемо їх в
маршрутний лист, розподіляючиза родами (завдання 4).
Іменників якого родунайбільше? (Жіночого 3)
5.Наступна зупинка:
ро о зе вір Си не
Вчитель: Запишіть слова, які вживаються тільки у множині у маршрутний
лист (завдання 5).
Окуляри, ножиці, ворота, ковзани, сини, зима, книга, штани, олівець,
шахи.
Скільки іменників вживається тільки у множині. (5)
6.Наступна зупинка:
и о р г ти па Кар
А зараз ви сядете за компьютер. Вам потрібно провідміняти іменники,
дописуючилише закінчення (Відмінювання іменників чоловічого родуна -р).
Н.в ПИСАР ШКОЛЯР
Р.в ПИСАРя ШКОЛЯРа
Д.в ПИСАРю ШКОЛЯРеві
З.в ПИСАРа ШКОЛЯРа
О.в ПИСАРем ШКОЛЯРем
М.в на ПИСАРеві на ШКОЛЯРеві
Кл.вПИСАРе ШКОЛЯРе
Скільки відмінків можуть мати закінчення? (2)
7.Наступна зупинка:
рів о ст на Мо кий рсь сти
Вчитель: Визначте відмінки виділеного слова у висловах про мову. Запишіть
в маршрутному листі (завдання 6)
- Ой, яка чудова українська мова!
- Як парость виноградноїлози, плекайте мову!
- Буду я навчатись мови золотої!
- Я вдячний мові за її багатство, мелодійність!
- Пишаймось за красу мови, її багатство!
- У кожній мові, в кожнім слові красимайбутнього шукай.
Вчитель: Скільки разів вам зустрілося слово «мова»?(6)
8.Наступна зупинка:
то с мі м’я Ка н ське
5. Вчитель: У яких місцях нашої Батьківщини ми побували? Назвіть загальні
назви. Власні. Як пишуться загальні назви і власні? А тепер давайте
запишемо тільки власні назви (діти записують у маршрутний лист , завдання
7). Порахуйте, у скількох куточках нашої країни ми побували? (8)
9.Код-ключ розгадано:6 7 1 3 5 2 6 8
Вчитель: Виконавши останнє завдання ви дізнаєтесь останнє місце нашої
зупинки (фрагмент квеста).
Вул. Ніжинська СЗШ№7-де ви отримали ваші знання.
Збіг урок наш, як коротка мить,
Дуже швидко час біжить
Ще попереду у нас багато кроків,
І цікавих, і важких уроків.
Сьогодні ми іменник завершили вивчати
«Спасибі» за роботу слід сказати.