Дата : 23.10.20012 клас 6 вчитель: Махоня О.О.
Тема: Ділення звичайних дробів. Ділення цілих і дробових чисел.
Знаходження числа за його дробом.
Мета: домогтися засвоєння учнями алгоритму розв’язування задач на
знаходження числа за його дробом,повторити алгоритми розв’язування
інших задач на ділення;виробляти вміння розв’язувати задачі на
застосування названих алгоритмів;розвивати логічне
мислення,обчислювальні навички;прищеплювати інтерес до вивчення
предмету,виховувати старанність,наполегливість у навчанні.
Тип уроку:засвоєння знань та вмінь.
Хід уроку
Актуалізація опорних знань.
«Немає не талановитих людей,а є ті …»
1. Усні вправи:
1. 2/7 * 3/4 =3/14/ які
2. 1/3 * 27/13=9/23/ займаються
3. 0:7 =0/ не
4. 2/3 * 5=3 /своєю
5. 2/3 : 2 = 1/3/ справою
2. Виконання тестових вправ з ПМК.
1. 1/2 *1/5
2. 2/7 *3/5
3. 3/4*4/3
4. 2/9*4
5. 2/3 : 4/5
6.2/3 : 5
Мотивація діяльності.
Учні знайомі з деякими видами задач на ділення,але є ще один вид
задач,що розв’язуються діленням.
Засвоєння знань (фронтальна робота).
Задача 1.Плем’я чаювальників захопило Угу і призначило місце битви в
60 км звідси,що складає відстані. Яка відстань між племенами?
60:2=30 (км) становить
30*5=150(км) відстань
Або ( 60:5)*2=60: =150(км)
Відомо чому дорівнює дріб від числа,а потрібно знайти саме число.
Правило: щоб знайти число за даним значенням його дробу,треба це
значення поділити на дріб.
Учні знаходять це правило у підручнику і читають.
Задача 2. Плем’я хліборобів зібрало 176 ц зерна з поля площею 2 га.Яка
врожайність пшениці?
176: 2 =

: =

* =64 (ц)

Засвоєння вмінь.
1. У саду серед усіх дерев було 35 вишень,що становило усіх дерев.
Скільки дерев росло в саду?
Розв’язування
це 35 вишень
35: = * =56
Відповідь: 56 дерев.
2. На лінію вийшло 56 автобусів,що становить усіх автобусів
автопарку. Скільки автобусів в автопарку?
Розв’язування
це 56 автобусів
56: = * =64 автобусів всього
Відповідь: 64 автобусів.
3.Ширина прямокутника дорівнює 112 см,що становить

його

довжини. Обчисліть периметр і площу прямокутника.
Розв’язування
112 см це
1)112: =

* =240 (см)довжина

2)(112+240)*2=352*2=704(см)периметр
3)112*240=26880(см/2)площа
Підсумок уроку.
Сергійко прочитав 56 сторінок,що становить усієї книжки. Скільки
сторінок у книжці?Який з виразів є розв’язком задачі?
1) *56 ; 2) :56 ; 3)56: ; 4)56+ .
Домашнє завдання.
п.16, №494,490,497 503*

8637 ділення звичайних дробів

  • 1.
    Дата : 23.10.20012клас 6 вчитель: Махоня О.О. Тема: Ділення звичайних дробів. Ділення цілих і дробових чисел. Знаходження числа за його дробом. Мета: домогтися засвоєння учнями алгоритму розв’язування задач на знаходження числа за його дробом,повторити алгоритми розв’язування інших задач на ділення;виробляти вміння розв’язувати задачі на застосування названих алгоритмів;розвивати логічне мислення,обчислювальні навички;прищеплювати інтерес до вивчення предмету,виховувати старанність,наполегливість у навчанні. Тип уроку:засвоєння знань та вмінь. Хід уроку Актуалізація опорних знань. «Немає не талановитих людей,а є ті …» 1. Усні вправи: 1. 2/7 * 3/4 =3/14/ які 2. 1/3 * 27/13=9/23/ займаються 3. 0:7 =0/ не 4. 2/3 * 5=3 /своєю 5. 2/3 : 2 = 1/3/ справою 2. Виконання тестових вправ з ПМК. 1. 1/2 *1/5 2. 2/7 *3/5 3. 3/4*4/3 4. 2/9*4 5. 2/3 : 4/5 6.2/3 : 5 Мотивація діяльності. Учні знайомі з деякими видами задач на ділення,але є ще один вид задач,що розв’язуються діленням. Засвоєння знань (фронтальна робота).
  • 2.
    Задача 1.Плем’я чаювальниківзахопило Угу і призначило місце битви в 60 км звідси,що складає відстані. Яка відстань між племенами? 60:2=30 (км) становить 30*5=150(км) відстань Або ( 60:5)*2=60: =150(км) Відомо чому дорівнює дріб від числа,а потрібно знайти саме число. Правило: щоб знайти число за даним значенням його дробу,треба це значення поділити на дріб. Учні знаходять це правило у підручнику і читають. Задача 2. Плем’я хліборобів зібрало 176 ц зерна з поля площею 2 га.Яка врожайність пшениці? 176: 2 = : = * =64 (ц) Засвоєння вмінь. 1. У саду серед усіх дерев було 35 вишень,що становило усіх дерев. Скільки дерев росло в саду? Розв’язування це 35 вишень 35: = * =56 Відповідь: 56 дерев. 2. На лінію вийшло 56 автобусів,що становить усіх автобусів автопарку. Скільки автобусів в автопарку? Розв’язування це 56 автобусів 56: = * =64 автобусів всього Відповідь: 64 автобусів.
  • 3.
    3.Ширина прямокутника дорівнює112 см,що становить його довжини. Обчисліть периметр і площу прямокутника. Розв’язування 112 см це 1)112: = * =240 (см)довжина 2)(112+240)*2=352*2=704(см)периметр 3)112*240=26880(см/2)площа Підсумок уроку. Сергійко прочитав 56 сторінок,що становить усієї книжки. Скільки сторінок у книжці?Який з виразів є розв’язком задачі? 1) *56 ; 2) :56 ; 3)56: ; 4)56+ . Домашнє завдання. п.16, №494,490,497 503*