Клас: 3
Предмет з якого підготовлено STEM-урок: Я досліджую світ
Тема: Вода в природі та житті людини. Способи очищення води в домашніх умовах під
час воєнного стану
Мета: систематизувати знання учнів про властивості води, її значення в природі та житті
людини; сформувати уявлення про важливість проблем водних ресурсів і необхідність їх
раціонального використання; виховувати любов до природи, відповідальне ставлення до
неї, екологічну культуру, економічну культуру раціонального споживання води для
потреб людини, необхідність бережливого ставлення до водних ресурсів..
Діджитал технології, які застосовуються: Інтернет, youtube, learningapps, facebook.
Обладнання, яке використовується: комп’ютер, смартфон; схема-малюнок «Очищення
води», необхідні предмети для дослідницької роботи, картки.
Міжпредметні зв'язки: математика, літературне читання, інформатика.
Тип уроку: узагальнення та систематизація
Хід уроку
І. Організаційний момент
Станьте, діти, всі рівненько,
Посміхніться веселенько.
Настрій на урок взяли,
Працювати почали!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Розгадування кросворду https://learningapps.org/17754891
2. - Яка, на вашу думку, тема нашого уроку?
ІІІ . Основна частина
1.На попередніх уроках ми говорили про значення води в житті людей, вчилися
економити воду, визначали чому забруднюється вода ,досліджували наслідки забруднення
води. Чи важливо вміти очистити воду самостійно?
Сьогодні, в умовах воєнного стану, люди змушені користуватися потенційно
небезпечною водою з системи централізованого водопостачання, брати воду з колодязів, з
річок тощо.
«Через активні бойові дії в низці регіонів перебиті водогони, відсутні реагенти для
очищення водопровідної води, а також немає можливості завезти бутильовану питну
воду», — йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров’я України.
Тому постала потреба познайомитись з різними способами очищення води в
домашніх умовах.
-Що ж потрібно робити, щоб водичка знову стала прозора і смачна? (очистити)
2. Дослідження способів очищення води
1. Об’єднаємось в 2 групи.
1 група дослідить, як пропонує очистити воду facebook.com/UNICEFUkraine/
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=643119137855883&set=pb.100064734066890.-
2207520000.&type=3
https://www.youtube.com/watch?v=bna0QjMu-0s
2група - ознайомитись з методом очищення води в підручнику на ст 98-99.
- Дослідіть та розкажіть про які методи ви дізналися?
2. Подивимося як пропонує очистити воду наш підручник ст 98
Фізхвилинка https://www.youtube.com/watch?v=ld__dVatHiE
3.Дослідницька робота «Очищення води за допомогою різних фільтрів»
- Ми сьогодні з вами спробуємо виконати дослід за інструкцією
Інструкція:
1.Взяти колби і вставити в них лійки.
2.У кожну лійку покласти один із фільтрів ( марганцівка , вата, пісок, активоване
вугілля)
3.Налийте брудну воду та спостерігайте , який із фільтрів краще очищає брудну воду.
4.Зробіть висновки
-Всі фільтри затримали бруд, різне сміття.
-Активоване вугілля, пісок, вата не зафарбували воду.
- Марганцівка надала воді рожевого кольору і запаху.
Для знезараження 1 літру води марганцівкою потрібно 1-2 г розчину марганцівки(1-2
кристалики). Більша кількість марганцівки приведе до проблем з кишківником.
Після знезараження необхідно відстояти воду десь пів години, обережно процідити,
залишивши осад у посуді.
Активоване вугілля дозволяє теж прибрати незначні домішки та шкідливі речовини. На
1 літр води потрібно 5 подрібнених таблеток.
Знезаражувати потрібно щонайменше 8 годин.
Пісок та вата прибрали бруд . Але пити таку воду не можна. ЇЇ необхідно прокип’ятити.
5. Прослуховування оповідання Сухомлинського «склянка води»
- Отже ми навчилися очищати воду.
- Чи завжди ми цінуємо воду?
- Чи залежить життя людини від води?
- Чи залежить життя людини від наших вчинків?
- Давайте перевіримо ваші відповіді та прослухаємо оповідання.
https://www.youtube.com/watch?v=4EJAZlR14Zk
- Про що оповідання?
- Чому навчає нас це оповідання?
6. Дослід «Скільки літрів води людина використовує за 1 день, 1 тиждень, 1 місяць, 1
рік?»
- Так, на сьогоднішній день вода це дуже важливий ресурс. Нам треба намагатися
економити цей ресурс і правильно ним розпоряджатися, тому я пропоную вам спробувати
визначити, скільки ж води потрібно людині. За таблицею ви визначите скількі літрів води
ви використовуєте за 1 день. Цедопоможе нам зрозуміти як же ми можемо економити
водні ресурси.
1 день 1 тиждень 1 місяць 1 рік
Я
Вмитися, почистити зуби 1 літр
Їжа 6-10 л
Миття рук протягом 1 хв 12л
Душ протягом 5 хв 60л
Змивання унітазу 11-15 л
Полив квітів 5 л
Прибирання 5 Л
Ванна 180-270 л
ІV. Підбиття підсумків.
-Воду широко використовують у побуті й на виробництві. Вода – це джерело життя на
Землі, тому до неї потрібно ставитися дбайливо.
- Як можна очистити воду?
- Що ми можемо робити, щоб зберегти воду?
Рефлексія «Все в твоїх руках»

64,23.docx

  • 1.
    Клас: 3 Предмет зякого підготовлено STEM-урок: Я досліджую світ Тема: Вода в природі та житті людини. Способи очищення води в домашніх умовах під час воєнного стану Мета: систематизувати знання учнів про властивості води, її значення в природі та житті людини; сформувати уявлення про важливість проблем водних ресурсів і необхідність їх раціонального використання; виховувати любов до природи, відповідальне ставлення до неї, екологічну культуру, економічну культуру раціонального споживання води для потреб людини, необхідність бережливого ставлення до водних ресурсів.. Діджитал технології, які застосовуються: Інтернет, youtube, learningapps, facebook. Обладнання, яке використовується: комп’ютер, смартфон; схема-малюнок «Очищення води», необхідні предмети для дослідницької роботи, картки. Міжпредметні зв'язки: математика, літературне читання, інформатика. Тип уроку: узагальнення та систематизація Хід уроку І. Організаційний момент Станьте, діти, всі рівненько, Посміхніться веселенько. Настрій на урок взяли, Працювати почали! ІІ. Мотивація навчальної діяльності 1. Розгадування кросворду https://learningapps.org/17754891 2. - Яка, на вашу думку, тема нашого уроку? ІІІ . Основна частина
  • 2.
    1.На попередніх урокахми говорили про значення води в житті людей, вчилися економити воду, визначали чому забруднюється вода ,досліджували наслідки забруднення води. Чи важливо вміти очистити воду самостійно? Сьогодні, в умовах воєнного стану, люди змушені користуватися потенційно небезпечною водою з системи централізованого водопостачання, брати воду з колодязів, з річок тощо. «Через активні бойові дії в низці регіонів перебиті водогони, відсутні реагенти для очищення водопровідної води, а також немає можливості завезти бутильовану питну воду», — йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров’я України. Тому постала потреба познайомитись з різними способами очищення води в домашніх умовах. -Що ж потрібно робити, щоб водичка знову стала прозора і смачна? (очистити) 2. Дослідження способів очищення води 1. Об’єднаємось в 2 групи. 1 група дослідить, як пропонує очистити воду facebook.com/UNICEFUkraine/ https://www.facebook.com/photo.php?fbid=643119137855883&set=pb.100064734066890.- 2207520000.&type=3 https://www.youtube.com/watch?v=bna0QjMu-0s 2група - ознайомитись з методом очищення води в підручнику на ст 98-99. - Дослідіть та розкажіть про які методи ви дізналися?
  • 3.
    2. Подивимося якпропонує очистити воду наш підручник ст 98 Фізхвилинка https://www.youtube.com/watch?v=ld__dVatHiE 3.Дослідницька робота «Очищення води за допомогою різних фільтрів» - Ми сьогодні з вами спробуємо виконати дослід за інструкцією Інструкція: 1.Взяти колби і вставити в них лійки. 2.У кожну лійку покласти один із фільтрів ( марганцівка , вата, пісок, активоване вугілля)
  • 4.
    3.Налийте брудну водута спостерігайте , який із фільтрів краще очищає брудну воду. 4.Зробіть висновки -Всі фільтри затримали бруд, різне сміття. -Активоване вугілля, пісок, вата не зафарбували воду.
  • 5.
    - Марганцівка надалаводі рожевого кольору і запаху. Для знезараження 1 літру води марганцівкою потрібно 1-2 г розчину марганцівки(1-2 кристалики). Більша кількість марганцівки приведе до проблем з кишківником. Після знезараження необхідно відстояти воду десь пів години, обережно процідити, залишивши осад у посуді. Активоване вугілля дозволяє теж прибрати незначні домішки та шкідливі речовини. На 1 літр води потрібно 5 подрібнених таблеток. Знезаражувати потрібно щонайменше 8 годин. Пісок та вата прибрали бруд . Але пити таку воду не можна. ЇЇ необхідно прокип’ятити. 5. Прослуховування оповідання Сухомлинського «склянка води» - Отже ми навчилися очищати воду. - Чи завжди ми цінуємо воду? - Чи залежить життя людини від води? - Чи залежить життя людини від наших вчинків? - Давайте перевіримо ваші відповіді та прослухаємо оповідання. https://www.youtube.com/watch?v=4EJAZlR14Zk - Про що оповідання? - Чому навчає нас це оповідання? 6. Дослід «Скільки літрів води людина використовує за 1 день, 1 тиждень, 1 місяць, 1 рік?» - Так, на сьогоднішній день вода це дуже важливий ресурс. Нам треба намагатися економити цей ресурс і правильно ним розпоряджатися, тому я пропоную вам спробувати визначити, скільки ж води потрібно людині. За таблицею ви визначите скількі літрів води ви використовуєте за 1 день. Цедопоможе нам зрозуміти як же ми можемо економити водні ресурси.
  • 6.
    1 день 1тиждень 1 місяць 1 рік Я Вмитися, почистити зуби 1 літр Їжа 6-10 л Миття рук протягом 1 хв 12л Душ протягом 5 хв 60л Змивання унітазу 11-15 л Полив квітів 5 л Прибирання 5 Л Ванна 180-270 л ІV. Підбиття підсумків. -Воду широко використовують у побуті й на виробництві. Вода – це джерело життя на Землі, тому до неї потрібно ставитися дбайливо. - Як можна очистити воду? - Що ми можемо робити, щоб зберегти воду? Рефлексія «Все в твоїх руках»