SlideShare a Scribd company logo
Миколаївська спеціалізована СЗОШ №22 з поглибленим вивченням
англійської мови з 1 класу Миколаївської міської ради
Миколаївської області.
Музика і кіно.
Урок музичного мистецтва в 5 класі
( 2 семестр)
Тема семестру:Професійна музика.
Тема чверті: Взаємодія музики з іншими видами мистецтва.
Тема уроку: Музика і кіно.
Мета: навчальна
- повторити поняття, вивчені раніше, познайомитись з новим жанром
*кіно *,
- познайомитись з фрагментамикінофільмів: Роберта Роджерса «Звуки
музики» ;
- розучитипісню про ноти музичного звукоряду з к.ф. «Звукимузики»;
Розвиваюча:
- розвивати музичніздібності учнів: навички сприйняття, аналізу-
інтерпритації музики, виконавськінавички;
- розвивати вміння розрізняти елементи музичної мови;
- виявляти зв*язки різних видів мистецтва- музики, літератури, кіно;
- розвивати образне мислення засобами музики.
Виховна:
- виховувати любов до високохудожніхтворів мистецтва, та потребу у
спілкуванніз ними;
- виховувати емоційний відгук на музику;
Хід уроку.
1.Організаційниймомент.
- Музичнепривітання. СЛ.1
Вчитель: Діти, вітаю вас на уроці музичного мистецтва і запрошую послухати
поетичні рядки про одне з величних мистецтв, що винайшло людство. А чому це
мистецтво є величним? Давайте уважно послухаємо.(Що можемузика?
Заспокоїть у горі, журбу вижене, викреше вогонь із серця, в якому вже не буде
злого.
Учень1. Що заспокоїть нас у горі,
Печать журби змахне з чола
І викреше вогонь із серця?
Це може тількимузика!
Поглянь, у неї сильнікрила,
Підхопить будь-кого вона.
І вже немає місця злому
Там, де з*явилась музика.
Учень2. Вбирається у пишні шати,
Завждикрасива й молода.
Нікому в світі не підвладна
Чудова йгорда музика.
Не відає вона кордонів
Із вічністю заручена.
Весь світ об*єднує любов*ю
В житті панує музика!
Вчитель. . Отже, діти, чому музика є величним мистецтвом, як вона діє на душу
людини? ( Заспокоїть у горі, журбу вижене, викреше вогонь із серця, в якому вже
не буде злого.)
Висновок: Отже, там, де з*явилась музика, немаємісця злому, бо музика
об*єднає всіх своєю любов*ю.
Вчитель. Діти, музика справді об*єднує і не лише людей, а й види мистецтва.
Давайте пригадаймо, яківидимистецтва не можливі без музики?( з якими
видамимистецтва пов*язана музика? ) (театр: опера, балет) Яку роль відіграє
музика в цих жанрах? (артисти співом передають зміст опери і навіть з*явився
такий жанр, як арія-музичнийпортрет героя).
Вчитель: Отже, музика в цих жанрах має такі виражальніта зображувальні
можливості, які самостійно розкривають характери героїв, сюжет вистави, почуття
героїв, переживання і таке інше. І продовжитинаш урок я хотіла б……
Луї Люм*єр: Як це продовжитиурок??? А як же кіно? Ви про нього забули? (йде
до дошки)
Вчитель: А ви хто будете, може, композитор, що пише музику до фільмів?
Луї: Ні, я не композитор! Я – Луї Люм*єр – перший, хто провів той історичний
кіносеанс на вулиці Капуцинів. Глядачібули не лише у захваті, а й дещо налякані.
Слово кіно в перекладіз грецькоїмови означає – рух. Справа в тому, що коликіно
з*явилось на світ, воно було мов немовля, бо не вміло говорити. Дуже дивно:
людирозмовляють, рухаються, вітер розкачуєдерева, їде потяг та інше, але нічого
не чутно. Що робити? Вирішили поставити музичний інструмент і посадити
людину, яка буде«озвучувати» фільм. Людину, котра грала на музичному
інструменті, назвали тапером. Саме музика, оживляючикартини, що рухались,
допомагала яскравіше, глибшепережитизміст фільму.
Вчитель: Дякуємо Вам, Луї, за цікаву розповідь, але, як кажуть, краще один раз
побачити, ніж сто разів почути. Запрошую вас до кінозалу. СЛ.2 Давайте разом
переглянемо фрагмент старого німого кіно у головній роліякого ми побачимо
відомого англійського режисера, сценариста, композитора і талановитого актора
ЧарліЧапліна. Уважно подивившись, подумайте, як розвивалась (змінювалась)
музика протягом усього фрагменту?
Перегляд німогокіно СЛ.3
Вчитель: Отже, діти, як розвивалась музика у цьому фрагменті? (вона була
різною, тому що супроводжувала різнідії героїв)
Вчитель: Діти, які саме дії та рухи героїв супроводжувала музика, пригадаймо їх.
-На героя чекає небезпека, він забігає до схованки, але бачить, що там
лежить лев: музика напружена, тривожна;
- Лев шевелить вухом та роззявляє пащу: музика зловіща;
- Герой намагається знайти вихід, але попадаєв іншу пастку (музика різка);
- Герой спілкується с собачкою, яка лає на нього та може розбудити
лева(музика грайлива, аленапружена);
- Герой підходить до лева: музика зловісна;
- Герой звільняється з клітки, як змінюється настрій музики? (вона стає
ліричною, ніжною, тому що герой дякуєз любов*ю своїй спасительниці)
Вчитель: Діти, ми відчували, що музика постійно перебувала у розвитку та
змінювалась. Яку ж роль у німому кіно було відведено музиці? (головну). Чому?
(бо вона виражала настрій та почуття героївта зображувала різні події)
Вчитель: Але життя не стоїть на місці. І кіно, як вид мистецтва теж не стояло на
місці.
- Які глобальнізмінисталися в кінематографі? (з*явилось звуковекіно). Алеяку
роль у звуковому кіно зайняла музика? Я запрошую вас до перегляду
музичного фрагменту. Але, щоб переглянутиафішу та дізнатись, з яким
музичним жанром ми зустрінемось, потрібно розгадатикросворд.
Кросворд:
1.Херувимська: жанр духовноїмузики, пісня, що починається словами«іже
херувими»
2.Увертюра: оркестровий вступ до опери, балету, тощо
3. Симфонія: великий музичнийжанр, написаний для симфонічного оркестру.
4. Квартет: музичнийжанр, написаний для 4-хінструментів.
5. Мелодія: виразна характеристика музики, головна музична думка.
Вчитель: Отже, мюзикл. Молодці, відчувається як ви бажаєте зустрітись із. А ось і
наша афіша. (на слайдінаписана тема.)
ІІ. Оголошеннятеми та мети уроку: «Музикана кіноекрані. Роберт Роджерс.
Фрагмент мюзиклу та кінофільму «Звукимузики» СЛ.4
Вчитель: Діти, а подивіться, яке що ми очікуємо від сьогоднішнього кіносеансу?
- Дізнаємось, що таке мюзикл, як жанр;
- Познайомимось з композитором Р.Роджерсом та мюзиклом «Звукимузики»;
- І саме головне,визначити, яку роль у цьому мюзиклівідведено музиці.
Вчитель: Діти, перш, ніж приступити до перегляду, звернемось до наших
словничка, що ж таке мюзикл. СЛ.5
МЮЗИКЛ – це музично-сценічнийтвір, у якому переплітаються діалоги, пісні,
музика, хореографія.
Вчитель:Отже, діти,яківиди мистецтва поєднуються у мюзиклі? (хореографія,
музика, література)
Вчитель: Діти, перші мюзиклиз*явились в Америці наприкінці 20-30- років
минулого століття. Мюзикл був театральним жанром досить складним та дорогим
у постановці.
- А які мюзикливідомівам? (Чікаго, Нотр дам де парі, Норд ост)
Робота над ним починалась з написання сценарію,а у постановці брали
участь багато людей.
СЛ.6 В 1959 роціамериканськийкомпозитор Роберт Роджерс пише
славнозвісний мюзикл «Звукимузики», у якому розповідаєпро те, яку роль у долі
головнихгероїв зіграла музика та любов до неї. Давайте подивимось фрагмент
мюзиклу і послухаємо популярну пісню «ДО-ре-мі». Діти, слухаючицю пісню,
подумайте, чому мюзикл дістав назву «Звукимузики»? (бо ця пісня про ноти та
музичнізвуки)
ІІІ.Слухання музики: СЛ.7 Перегляд мюзиклу. (відповіді: ця пісня про музичні
звуки, ноти та музику)
Вчитель: Пригадаймо їх: проговорюємо або проспівуємо та прикріплюємо на
дошку. ДО-РЕ-МІ-ФА-СОЛЬ-ЛЯ-СІ-ДО(після цього проспівуємо звукоряд)
ІV.Вокально-хорова робота.
Вчитель: Діти, ця пісня перекладена на різні мови світу, тому я пропоную вам
розучитипісню «До-ре-мі» українською мовою. А щоб гарно співати,почнемо ми з
нот.
- Звертаю увагу на посадку та контролюю протягом усієїпісні
- Методом «луна» розучуємо фразу: артикуляція активна, кожнийзвук
проспівуємо виразна та чітко.
1. Розучуємо співаночку «СОЛь-ДО-ЛЯ-ФА-МІ-ДО-РЕ»
Вчитель: Отже, ми підготувались до розучування пісні.
2. Розучуємо по фразам пісню «До – пташина в*є гніздо…(об*єднаємо фрази)
Вчитель: Діти, давайте розучимо рухидо пісні (рухимають бути злагодженими,
однаковими) (на кожну фразу показую рух, діти повторюють) Фізкультхвилинка.
Висновок: Діти, ми з вами розучили, пісню з музично-ритмічнимирухами, відчули
її характер, настрій . то скажіть: чому ця пісня здобула такої популярності?( вона
легка за характером, грайлива, людина, колиїї слухає – відпочиває)
Вчитель: Певно, саме за свою легкість, діти, з усіх театральних жанрів мюзикл
найбільше від інших жанрів використовується в кінематографі. Саме такою стала
доля і нашого мюзиклу «Звукимузики». А у 1965 роціамериканськийрежисер
Роберт Уайз на основі мюзиклу Роджерса представляєфільм «Звукимузики».СЛ.8
Вчитель. Так, на основі мюзиклу був написанийсценарій однойменного фільму.
Отож, ми спробуємо зараз з вами познайомитись з сюжетом фільму «Звуки
музики», написавши самостійно фрагмент сценарію, використовуючивідомі
кадриз фільму, мюзиклу та питання до них. Отже….. Жили-були… (можна
робота у 3 групах: кожній по картинці з питаннями)
Сюжет за картинками: Жили-булидіти, такі неслухняні й непосидючі, що жоден
вихователь не міг з ними впоратися.
Та якось прийшла до бешкетників вихователька – молода, симпатична. Марія
гарно співала. Вона так любила музику, що поступово захопила звукамимузики
усіх дітей. Діти теж полюбилимузику. Завдякимузицівонизалишалися такими ж
веселими і життєрадісними, проте перестали бешкетувати, стали слухнянимиі
створили гарнийсімейний ансамбль.
Вчитель: З того часу тільки й було чути: до-ре-мі-фа-соль….Діти, виходячиз
нашого сюжету, яку роль зіграла музика у долідітей? (вонизгуртувались,
створили ансамбль, сталислухняними)
Вчитель: Гадаю, що з вас можуть стати гарнісценаристи. Миз вами
познайомились з сюжетом фільму. А я запрошую вас до перегляду музичного
фрагменту кінофільму «Звукимузики». Переглянувшийого, подумайте:
- Кого або що ви назвалиб головнимигероямифільму?
Перегляд фрагменту. СЛ.9
V.Слухання. (відповіді:музика, бо вона об*єднала дітей та Марію, надала сенсу
їхньому життю.) (завдякимузицівони стали згуртованими, дружнімита
слухняними).
Висновок: музика, бо вона об*єднала дітей та Марію, надала сенсу їхньому
життю, завдякимузиці вони стали згуртованими, дружнімита слухняними).
Вчитель: Наш кіносеанс закінчується.
Звук музики: Ні, не закінчується. А про мене забули? Хто був найголовнішим на
уроці? Звуки музики, а я одинз них. Ви думаєтеось ці ноти просто та собі?
(показуєна дошку). Тутє деякі сюрпризидля вас.
- Необхідність у музичному супроводінімого кіно виникла, тому,що…….
- Мюзикл – це…..
- Перші мюзикливиниклив ………
- Музику до мюзиклу та кінофільму «Звукимузики» написав американський
композитор…………….
- У чому схожість та відмінність фрагментів мюзиклу та кінофільму?...
-
- «Музика – один з головнихгероїв фільму «Звукимузики». Чому?
Висновок: Чизможе кіномистецтво впоратись без музики?
Оцінювання.
До побачення.

More Related Content

What's hot

тема.тире між підметом і присудком
тема.тире між підметом і присудкомтема.тире між підметом і присудком
тема.тире між підметом і присудком
Валентина Кодола
 
Квіти у чарівну літню пору...
Квіти у чарівну літню пору...Квіти у чарівну літню пору...
Функція. Область визначення та область значення. Способи задання функції
Функція. Область визначення та область значення. Способи задання функції Функція. Область визначення та область значення. Способи задання функції
Функція. Область визначення та область значення. Способи задання функції NataliaGrychko
 
види візуальних мистецтв
види візуальних мистецтввиди візуальних мистецтв
види візуальних мистецтв
54lusdir
 
День космонавтики. Презентація учительська
День космонавтики. Презентація учительськаДень космонавтики. Презентація учительська
День космонавтики. Презентація учительська
zinaosadca
 
Культура Київської Русі
Культура Київської Русі Культура Київської Русі
Культура Київської Русі
TatianaBus
 
Застосування логарифмів
Застосування логарифмівЗастосування логарифмів
Застосування логарифмівVolodymyr Yeryhin
 
7 клас Декоративно-прикладне мистецтво_теорія
7 клас Декоративно-прикладне мистецтво_теорія7 клас Декоративно-прикладне мистецтво_теорія
7 клас Декоративно-прикладне мистецтво_теорія
Andy Levkovich
 
Школи кінематографа - презентація 9 клас.
Школи кінематографа - презентація 9 клас.Школи кінематографа - презентація 9 клас.
Школи кінематографа - презентація 9 клас.
ssuser1af7d0
 
ібсен ляльковий дім
ібсен ляльковий дімібсен ляльковий дім
ібсен ляльковий дім
Snezhana Pshenichnaya
 
19224 презентація про шевченка
19224 презентація про шевченка19224 презентація про шевченка
19224 презентація про шевченка
oksanasushkova78
 
к.р. за рік геометрія 8
к.р. за рік геометрія 8к.р. за рік геометрія 8
к.р. за рік геометрія 8
jkmuffgrhdcv
 
Додаток 7. Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)
Додаток 7.  Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)Додаток 7.  Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)
Додаток 7. Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)
School 20, Zaporizhzhya
 
Розв’язування раціональних рівнянь вищих степенів
Розв’язування раціональних рівнянь вищих степенівРозв’язування раціональних рівнянь вищих степенів
Розв’язування раціональних рівнянь вищих степенівFormula.co.ua
 
поширення отруєння грибами. профілактика харчових отруєнь
поширення отруєння грибами. профілактика харчових отруєньпоширення отруєння грибами. профілактика харчових отруєнь
поширення отруєння грибами. профілактика харчових отруєнь
Poltava municipal lyceum #1
 
Модернізація Російської імперії
Модернізація Російської імперії Модернізація Російської імперії
Модернізація Російської імперії
LudmylaPavlikha
 
календарне планування
календарне плануваннякалендарне планування
календарне планування
metodist_selid
 
Теплоенергетика. Способи збереження енергетичних ресурсів
Теплоенергетика. Способи збереження енергетичних ресурсівТеплоенергетика. Способи збереження енергетичних ресурсів
Теплоенергетика. Способи збереження енергетичних ресурсів
sveta7940
 
уроки матем. в спец школі (методичка)
уроки матем. в спец школі (методичка)уроки матем. в спец школі (методичка)
уроки матем. в спец школі (методичка)
уля стукало
 

What's hot (20)

тема.тире між підметом і присудком
тема.тире між підметом і присудкомтема.тире між підметом і присудком
тема.тире між підметом і присудком
 
Квіти у чарівну літню пору...
Квіти у чарівну літню пору...Квіти у чарівну літню пору...
Квіти у чарівну літню пору...
 
Функція. Область визначення та область значення. Способи задання функції
Функція. Область визначення та область значення. Способи задання функції Функція. Область визначення та область значення. Способи задання функції
Функція. Область визначення та область значення. Способи задання функції
 
види візуальних мистецтв
види візуальних мистецтввиди візуальних мистецтв
види візуальних мистецтв
 
День космонавтики. Презентація учительська
День космонавтики. Презентація учительськаДень космонавтики. Презентація учительська
День космонавтики. Презентація учительська
 
Культура Київської Русі
Культура Київської Русі Культура Київської Русі
Культура Київської Русі
 
Застосування логарифмів
Застосування логарифмівЗастосування логарифмів
Застосування логарифмів
 
7 клас Декоративно-прикладне мистецтво_теорія
7 клас Декоративно-прикладне мистецтво_теорія7 клас Декоративно-прикладне мистецтво_теорія
7 клас Декоративно-прикладне мистецтво_теорія
 
Школи кінематографа - презентація 9 клас.
Школи кінематографа - презентація 9 клас.Школи кінематографа - презентація 9 клас.
Школи кінематографа - презентація 9 клас.
 
ібсен ляльковий дім
ібсен ляльковий дімібсен ляльковий дім
ібсен ляльковий дім
 
19224 презентація про шевченка
19224 презентація про шевченка19224 презентація про шевченка
19224 презентація про шевченка
 
к.р. за рік геометрія 8
к.р. за рік геометрія 8к.р. за рік геометрія 8
к.р. за рік геометрія 8
 
Додаток 7. Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)
Додаток 7.  Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)Додаток 7.  Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)
Додаток 7. Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)
 
Розв’язування раціональних рівнянь вищих степенів
Розв’язування раціональних рівнянь вищих степенівРозв’язування раціональних рівнянь вищих степенів
Розв’язування раціональних рівнянь вищих степенів
 
відгук
відгуквідгук
відгук
 
поширення отруєння грибами. профілактика харчових отруєнь
поширення отруєння грибами. профілактика харчових отруєньпоширення отруєння грибами. профілактика харчових отруєнь
поширення отруєння грибами. профілактика харчових отруєнь
 
Модернізація Російської імперії
Модернізація Російської імперії Модернізація Російської імперії
Модернізація Російської імперії
 
календарне планування
календарне плануваннякалендарне планування
календарне планування
 
Теплоенергетика. Способи збереження енергетичних ресурсів
Теплоенергетика. Способи збереження енергетичних ресурсівТеплоенергетика. Способи збереження енергетичних ресурсів
Теплоенергетика. Способи збереження енергетичних ресурсів
 
уроки матем. в спец школі (методичка)
уроки матем. в спец школі (методичка)уроки матем. в спец школі (методичка)
уроки матем. в спец школі (методичка)
 

Viewers also liked

Презентація "Рок-фест" 7кл
Презентація "Рок-фест" 7клПрезентація "Рок-фест" 7кл
Презентація "Рок-фест" 7кл
nataliyu roschina
 
музика і кіно
музика і кіномузика і кіно
музика і кіно
nataliyu roschina
 
7клас "Рок- фест"
7клас "Рок- фест"7клас "Рок- фест"
7клас "Рок- фест"
nataliyu roschina
 
музика і кіно
музика і кіномузика і кіно
музика і кіно
nataliyu roschina
 
завдання 6клаc
завдання 6клаcзавдання 6клаc
завдання 6клаc
nataliyu roschina
 
Завдання для учнів 5 класу
Завдання для учнів 5 класуЗавдання для учнів 5 класу
Завдання для учнів 5 класу
nataliyu roschina
 
Майстерклас теми "Формування образного мислення"
Майстерклас теми "Формування образного мислення"Майстерклас теми "Формування образного мислення"
Майстерклас теми "Формування образного мислення"
nataliyu roschina
 
Конкурс профспілок Миколаївщини
Конкурс профспілок МиколаївщиниКонкурс профспілок Миколаївщини
Конкурс профспілок Миколаївщини
nataliyu roschina
 
презентація досвіду
презентація досвідупрезентація досвіду
презентація досвіду
nataliyu roschina
 
словник емоційних образів
словник емоційних образівсловник емоційних образів
словник емоційних образів
nataliyu roschina
 
Психологічні особливості підліткового віку
Психологічні особливості підліткового вікуПсихологічні особливості підліткового віку
Психологічні особливості підліткового віку
nataliyu roschina
 
Завдання з теми "Мова музики."
Завдання з теми "Мова музики."Завдання з теми "Мова музики."
Завдання з теми "Мова музики."
nataliyu roschina
 
Профспілкова конференція міста Миколаєва 2014
Профспілкова конференція міста Миколаєва 2014Профспілкова конференція міста Миколаєва 2014
Профспілкова конференція міста Миколаєва 2014
nataliyu roschina
 
музичне мистецтво
музичне мистецтвомузичне мистецтво
музичне мистецтво
nataliyu roschina
 
звіт профкому
звіт профкомузвіт профкому
звіт профкому
nataliyu roschina
 
родина
родинародина
родина
treasuretrove78
 
Урок 27 для 10 класу - Умовне форматування даних
Урок 27 для 10 класу - Умовне форматування данихУрок 27 для 10 класу - Умовне форматування даних
Урок 27 для 10 класу - Умовне форматування даних
VsimPPT
 
Урок 21 для 9 класу - Використання та настроювання веб-браузера
Урок 21 для 9 класу - Використання та настроювання веб-браузераУрок 21 для 9 класу - Використання та настроювання веб-браузера
Урок 21 для 9 класу - Використання та настроювання веб-браузера
VsimPPT
 
Урок 24 для 9 класу - Введення й редагування тексту. Виділяння фрагментів тек...
Урок 24 для 9 класу - Введення й редагування тексту. Виділяння фрагментів тек...Урок 24 для 9 класу - Введення й редагування тексту. Виділяння фрагментів тек...
Урок 24 для 9 класу - Введення й редагування тексту. Виділяння фрагментів тек...
VsimPPT
 
6 muz m_ua_2014
6 muz m_ua_20146 muz m_ua_2014
6 muz m_ua_2014
6klas
 

Viewers also liked (20)

Презентація "Рок-фест" 7кл
Презентація "Рок-фест" 7клПрезентація "Рок-фест" 7кл
Презентація "Рок-фест" 7кл
 
музика і кіно
музика і кіномузика і кіно
музика і кіно
 
7клас "Рок- фест"
7клас "Рок- фест"7клас "Рок- фест"
7клас "Рок- фест"
 
музика і кіно
музика і кіномузика і кіно
музика і кіно
 
завдання 6клаc
завдання 6клаcзавдання 6клаc
завдання 6клаc
 
Завдання для учнів 5 класу
Завдання для учнів 5 класуЗавдання для учнів 5 класу
Завдання для учнів 5 класу
 
Майстерклас теми "Формування образного мислення"
Майстерклас теми "Формування образного мислення"Майстерклас теми "Формування образного мислення"
Майстерклас теми "Формування образного мислення"
 
Конкурс профспілок Миколаївщини
Конкурс профспілок МиколаївщиниКонкурс профспілок Миколаївщини
Конкурс профспілок Миколаївщини
 
презентація досвіду
презентація досвідупрезентація досвіду
презентація досвіду
 
словник емоційних образів
словник емоційних образівсловник емоційних образів
словник емоційних образів
 
Психологічні особливості підліткового віку
Психологічні особливості підліткового вікуПсихологічні особливості підліткового віку
Психологічні особливості підліткового віку
 
Завдання з теми "Мова музики."
Завдання з теми "Мова музики."Завдання з теми "Мова музики."
Завдання з теми "Мова музики."
 
Профспілкова конференція міста Миколаєва 2014
Профспілкова конференція міста Миколаєва 2014Профспілкова конференція міста Миколаєва 2014
Профспілкова конференція міста Миколаєва 2014
 
музичне мистецтво
музичне мистецтвомузичне мистецтво
музичне мистецтво
 
звіт профкому
звіт профкомузвіт профкому
звіт профкому
 
родина
родинародина
родина
 
Урок 27 для 10 класу - Умовне форматування даних
Урок 27 для 10 класу - Умовне форматування данихУрок 27 для 10 класу - Умовне форматування даних
Урок 27 для 10 класу - Умовне форматування даних
 
Урок 21 для 9 класу - Використання та настроювання веб-браузера
Урок 21 для 9 класу - Використання та настроювання веб-браузераУрок 21 для 9 класу - Використання та настроювання веб-браузера
Урок 21 для 9 класу - Використання та настроювання веб-браузера
 
Урок 24 для 9 класу - Введення й редагування тексту. Виділяння фрагментів тек...
Урок 24 для 9 класу - Введення й редагування тексту. Виділяння фрагментів тек...Урок 24 для 9 класу - Введення й редагування тексту. Виділяння фрагментів тек...
Урок 24 для 9 класу - Введення й редагування тексту. Виділяння фрагментів тек...
 
6 muz m_ua_2014
6 muz m_ua_20146 muz m_ua_2014
6 muz m_ua_2014
 

Similar to конспект 5кл. музика і кіно

6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr
vrabyandrei
 
6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr
vrabyandrei
 
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
vrabyandrei
 
6_mi_m_2023.pdf
6_mi_m_2023.pdf6_mi_m_2023.pdf
6_mi_m_2023.pdf
LudaM3
 
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
vrabyandrei
 
Музика і слово
Музика і словоМузика і слово
Музика і слово
Ковпитська ЗОШ
 
Mystectvo 1-klas-lobova-2018
Mystectvo 1-klas-lobova-2018Mystectvo 1-klas-lobova-2018
Mystectvo 1-klas-lobova-2018
kreidaros1
 
І р.н. Бесіди про мистецтво РНП.doc
І р.н. Бесіди про мистецтво РНП.docІ р.н. Бесіди про мистецтво РНП.doc
І р.н. Бесіди про мистецтво РНП.doc
ssuser2c8a0e
 
1 klas-mistectvo-lobova-2018
1 klas-mistectvo-lobova-20181 klas-mistectvo-lobova-2018
1 klas-mistectvo-lobova-2018
NoName520
 
Urok 5 klass
Urok 5 klassUrok 5 klass
Urok 5 klass
Kseniya Ponomar
 
5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr
vrabyandrei
 
5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr
vrabyandrei
 
,5кл прокоф*єв попелюшка
,5кл прокоф*єв попелюшка,5кл прокоф*єв попелюшка
,5кл прокоф*єв попелюшка
nataliyu roschina
 
Muzychne mystectvo 2klas_lobova
Muzychne mystectvo 2klas_lobovaMuzychne mystectvo 2klas_lobova
Muzychne mystectvo 2klas_lobova
cgf gfgfg
 
5 клас, "Палітра морських пейзажів"
 5 клас, "Палітра морських пейзажів" 5 клас, "Палітра морських пейзажів"
5 клас, "Палітра морських пейзажів"
nataliyu roschina
 
2k muz-mistec-lobova-12
2k muz-mistec-lobova-122k muz-mistec-lobova-12
2k muz-mistec-lobova-12
shakhtarr00
 
Muzychne mystectvo-2-klas-lobova
Muzychne mystectvo-2-klas-lobovaMuzychne mystectvo-2-klas-lobova
Muzychne mystectvo-2-klas-lobova
kreidaros1
 
2 muz l_ua
2 muz l_ua2 muz l_ua
2 muz l_ua
13licej
 
Підручник Музичне мистецтво 2 клас Лобова
Підручник Музичне мистецтво 2 клас ЛобоваПідручник Музичне мистецтво 2 клас Лобова
Підручник Музичне мистецтво 2 клас Лобова
oleg379
 

Similar to конспект 5кл. музика і кіно (20)

6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr
 
6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr6 klas kondratova_i-ii_semestr
6 klas kondratova_i-ii_semestr
 
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
 
6_mi_m_2023.pdf
6_mi_m_2023.pdf6_mi_m_2023.pdf
6_mi_m_2023.pdf
 
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
 
Музика і слово
Музика і словоМузика і слово
Музика і слово
 
Mystectvo 1-klas-lobova-2018
Mystectvo 1-klas-lobova-2018Mystectvo 1-klas-lobova-2018
Mystectvo 1-klas-lobova-2018
 
І р.н. Бесіди про мистецтво РНП.doc
І р.н. Бесіди про мистецтво РНП.docІ р.н. Бесіди про мистецтво РНП.doc
І р.н. Бесіди про мистецтво РНП.doc
 
1 klas-mistectvo-lobova-2018
1 klas-mistectvo-lobova-20181 klas-mistectvo-lobova-2018
1 klas-mistectvo-lobova-2018
 
Urok 5 klass
Urok 5 klassUrok 5 klass
Urok 5 klass
 
5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr
 
5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr5 klas kondratova_i-ii_semestr
5 klas kondratova_i-ii_semestr
 
,5кл прокоф*єв попелюшка
,5кл прокоф*єв попелюшка,5кл прокоф*єв попелюшка
,5кл прокоф*єв попелюшка
 
147
147147
147
 
Muzychne mystectvo 2klas_lobova
Muzychne mystectvo 2klas_lobovaMuzychne mystectvo 2klas_lobova
Muzychne mystectvo 2klas_lobova
 
5 клас, "Палітра морських пейзажів"
 5 клас, "Палітра морських пейзажів" 5 клас, "Палітра морських пейзажів"
5 клас, "Палітра морських пейзажів"
 
2k muz-mistec-lobova-12
2k muz-mistec-lobova-122k muz-mistec-lobova-12
2k muz-mistec-lobova-12
 
Muzychne mystectvo-2-klas-lobova
Muzychne mystectvo-2-klas-lobovaMuzychne mystectvo-2-klas-lobova
Muzychne mystectvo-2-klas-lobova
 
2 muz l_ua
2 muz l_ua2 muz l_ua
2 muz l_ua
 
Підручник Музичне мистецтво 2 клас Лобова
Підручник Музичне мистецтво 2 клас ЛобоваПідручник Музичне мистецтво 2 клас Лобова
Підручник Музичне мистецтво 2 клас Лобова
 

More from nataliyu roschina

книга на конкурс кл. кер.
книга на конкурс кл. кер.книга на конкурс кл. кер.
книга на конкурс кл. кер.
nataliyu roschina
 
11. muzichne-mistecztvo-1-4-klas оновлена
11. muzichne-mistecztvo-1-4-klas оновлена11. muzichne-mistecztvo-1-4-klas оновлена
11. muzichne-mistecztvo-1-4-klas оновлена
nataliyu roschina
 
альманах "Ми - єдина родина."
альманах "Ми - єдина родина."альманах "Ми - єдина родина."
альманах "Ми - єдина родина."
nataliyu roschina
 
для виступу на конференції
для виступу на конференціїдля виступу на конференції
для виступу на конференції
nataliyu roschina
 
вечорниці
вечорницівечорниці
вечорниці
nataliyu roschina
 
гра "Козацькі забави"
гра "Козацькі забави"гра "Козацькі забави"
гра "Козацькі забави"
nataliyu roschina
 
українські вечорниці
українські вечорниціукраїнські вечорниці
українські вечорниці
nataliyu roschina
 
музичний турнір захід
музичний турнір західмузичний турнір захід
музичний турнір захід
nataliyu roschina
 
гра склади ритм
гра склади ритмгра склади ритм
гра склади ритм
nataliyu roschina
 
гра меломан
гра меломангра меломан
гра меломан
nataliyu roschina
 
вправи для розспівування про ноти
вправи для розспівування про нотивправи для розспівування про ноти
вправи для розспівування про ноти
nataliyu roschina
 
рощина наталя
рощина наталярощина наталя
рощина наталя
nataliyu roschina
 
Майстерклас
МайстеркласМайстерклас
Майстерклас
nataliyu roschina
 
Словник емоційно-образних визначень музики
Словник емоційно-образних визначень музикиСловник емоційно-образних визначень музики
Словник емоційно-образних визначень музики
nataliyu roschina
 
Словник емоційно-образних визначень музики
Словник емоційно-образних визначень музикиСловник емоційно-образних визначень музики
Словник емоційно-образних визначень музики
nataliyu roschina
 
Конкурс пофспілок Миколаївщини
Конкурс пофспілок МиколаївщиниКонкурс пофспілок Миколаївщини
Конкурс пофспілок Миколаївщини
nataliyu roschina
 
Конкурс профспілок Миколаївщини
Конкурс профспілок МиколаївщиниКонкурс профспілок Миколаївщини
Конкурс профспілок Миколаївщини
nataliyu roschina
 

More from nataliyu roschina (18)

книга на конкурс кл. кер.
книга на конкурс кл. кер.книга на конкурс кл. кер.
книга на конкурс кл. кер.
 
11. muzichne-mistecztvo-1-4-klas оновлена
11. muzichne-mistecztvo-1-4-klas оновлена11. muzichne-mistecztvo-1-4-klas оновлена
11. muzichne-mistecztvo-1-4-klas оновлена
 
альманах "Ми - єдина родина."
альманах "Ми - єдина родина."альманах "Ми - єдина родина."
альманах "Ми - єдина родина."
 
для виступу на конференції
для виступу на конференціїдля виступу на конференції
для виступу на конференції
 
вечорниці
вечорницівечорниці
вечорниці
 
гра
грагра
гра
 
гра "Козацькі забави"
гра "Козацькі забави"гра "Козацькі забави"
гра "Козацькі забави"
 
українські вечорниці
українські вечорниціукраїнські вечорниці
українські вечорниці
 
музичний турнір захід
музичний турнір західмузичний турнір захід
музичний турнір захід
 
гра склади ритм
гра склади ритмгра склади ритм
гра склади ритм
 
гра меломан
гра меломангра меломан
гра меломан
 
вправи для розспівування про ноти
вправи для розспівування про нотивправи для розспівування про ноти
вправи для розспівування про ноти
 
рощина наталя
рощина наталярощина наталя
рощина наталя
 
Майстерклас
МайстеркласМайстерклас
Майстерклас
 
Словник емоційно-образних визначень музики
Словник емоційно-образних визначень музикиСловник емоційно-образних визначень музики
Словник емоційно-образних визначень музики
 
Словник емоційно-образних визначень музики
Словник емоційно-образних визначень музикиСловник емоційно-образних визначень музики
Словник емоційно-образних визначень музики
 
Конкурс пофспілок Миколаївщини
Конкурс пофспілок МиколаївщиниКонкурс пофспілок Миколаївщини
Конкурс пофспілок Миколаївщини
 
Конкурс профспілок Миколаївщини
Конкурс профспілок МиколаївщиниКонкурс профспілок Миколаївщини
Конкурс профспілок Миколаївщини
 

Recently uploaded

Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
tetiana1958
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
santomihail264
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 

Recently uploaded (11)

Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 

конспект 5кл. музика і кіно

  • 1. Миколаївська спеціалізована СЗОШ №22 з поглибленим вивченням англійської мови з 1 класу Миколаївської міської ради Миколаївської області. Музика і кіно. Урок музичного мистецтва в 5 класі ( 2 семестр)
  • 2. Тема семестру:Професійна музика. Тема чверті: Взаємодія музики з іншими видами мистецтва. Тема уроку: Музика і кіно. Мета: навчальна - повторити поняття, вивчені раніше, познайомитись з новим жанром *кіно *, - познайомитись з фрагментамикінофільмів: Роберта Роджерса «Звуки музики» ; - розучитипісню про ноти музичного звукоряду з к.ф. «Звукимузики»; Розвиваюча: - розвивати музичніздібності учнів: навички сприйняття, аналізу- інтерпритації музики, виконавськінавички; - розвивати вміння розрізняти елементи музичної мови; - виявляти зв*язки різних видів мистецтва- музики, літератури, кіно; - розвивати образне мислення засобами музики. Виховна: - виховувати любов до високохудожніхтворів мистецтва, та потребу у спілкуванніз ними; - виховувати емоційний відгук на музику; Хід уроку.
  • 3. 1.Організаційниймомент. - Музичнепривітання. СЛ.1 Вчитель: Діти, вітаю вас на уроці музичного мистецтва і запрошую послухати поетичні рядки про одне з величних мистецтв, що винайшло людство. А чому це мистецтво є величним? Давайте уважно послухаємо.(Що можемузика? Заспокоїть у горі, журбу вижене, викреше вогонь із серця, в якому вже не буде злого. Учень1. Що заспокоїть нас у горі, Печать журби змахне з чола І викреше вогонь із серця? Це може тількимузика! Поглянь, у неї сильнікрила, Підхопить будь-кого вона. І вже немає місця злому Там, де з*явилась музика. Учень2. Вбирається у пишні шати, Завждикрасива й молода. Нікому в світі не підвладна Чудова йгорда музика. Не відає вона кордонів Із вічністю заручена. Весь світ об*єднує любов*ю В житті панує музика! Вчитель. . Отже, діти, чому музика є величним мистецтвом, як вона діє на душу людини? ( Заспокоїть у горі, журбу вижене, викреше вогонь із серця, в якому вже не буде злого.)
  • 4. Висновок: Отже, там, де з*явилась музика, немаємісця злому, бо музика об*єднає всіх своєю любов*ю. Вчитель. Діти, музика справді об*єднує і не лише людей, а й види мистецтва. Давайте пригадаймо, яківидимистецтва не можливі без музики?( з якими видамимистецтва пов*язана музика? ) (театр: опера, балет) Яку роль відіграє музика в цих жанрах? (артисти співом передають зміст опери і навіть з*явився такий жанр, як арія-музичнийпортрет героя). Вчитель: Отже, музика в цих жанрах має такі виражальніта зображувальні можливості, які самостійно розкривають характери героїв, сюжет вистави, почуття героїв, переживання і таке інше. І продовжитинаш урок я хотіла б…… Луї Люм*єр: Як це продовжитиурок??? А як же кіно? Ви про нього забули? (йде до дошки) Вчитель: А ви хто будете, може, композитор, що пише музику до фільмів? Луї: Ні, я не композитор! Я – Луї Люм*єр – перший, хто провів той історичний кіносеанс на вулиці Капуцинів. Глядачібули не лише у захваті, а й дещо налякані. Слово кіно в перекладіз грецькоїмови означає – рух. Справа в тому, що коликіно з*явилось на світ, воно було мов немовля, бо не вміло говорити. Дуже дивно: людирозмовляють, рухаються, вітер розкачуєдерева, їде потяг та інше, але нічого не чутно. Що робити? Вирішили поставити музичний інструмент і посадити людину, яка буде«озвучувати» фільм. Людину, котра грала на музичному інструменті, назвали тапером. Саме музика, оживляючикартини, що рухались, допомагала яскравіше, глибшепережитизміст фільму. Вчитель: Дякуємо Вам, Луї, за цікаву розповідь, але, як кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Запрошую вас до кінозалу. СЛ.2 Давайте разом переглянемо фрагмент старого німого кіно у головній роліякого ми побачимо відомого англійського режисера, сценариста, композитора і талановитого актора ЧарліЧапліна. Уважно подивившись, подумайте, як розвивалась (змінювалась) музика протягом усього фрагменту? Перегляд німогокіно СЛ.3 Вчитель: Отже, діти, як розвивалась музика у цьому фрагменті? (вона була різною, тому що супроводжувала різнідії героїв) Вчитель: Діти, які саме дії та рухи героїв супроводжувала музика, пригадаймо їх.
  • 5. -На героя чекає небезпека, він забігає до схованки, але бачить, що там лежить лев: музика напружена, тривожна; - Лев шевелить вухом та роззявляє пащу: музика зловіща; - Герой намагається знайти вихід, але попадаєв іншу пастку (музика різка); - Герой спілкується с собачкою, яка лає на нього та може розбудити лева(музика грайлива, аленапружена); - Герой підходить до лева: музика зловісна; - Герой звільняється з клітки, як змінюється настрій музики? (вона стає ліричною, ніжною, тому що герой дякуєз любов*ю своїй спасительниці) Вчитель: Діти, ми відчували, що музика постійно перебувала у розвитку та змінювалась. Яку ж роль у німому кіно було відведено музиці? (головну). Чому? (бо вона виражала настрій та почуття героївта зображувала різні події) Вчитель: Але життя не стоїть на місці. І кіно, як вид мистецтва теж не стояло на місці. - Які глобальнізмінисталися в кінематографі? (з*явилось звуковекіно). Алеяку роль у звуковому кіно зайняла музика? Я запрошую вас до перегляду музичного фрагменту. Але, щоб переглянутиафішу та дізнатись, з яким музичним жанром ми зустрінемось, потрібно розгадатикросворд. Кросворд: 1.Херувимська: жанр духовноїмузики, пісня, що починається словами«іже херувими» 2.Увертюра: оркестровий вступ до опери, балету, тощо 3. Симфонія: великий музичнийжанр, написаний для симфонічного оркестру. 4. Квартет: музичнийжанр, написаний для 4-хінструментів. 5. Мелодія: виразна характеристика музики, головна музична думка. Вчитель: Отже, мюзикл. Молодці, відчувається як ви бажаєте зустрітись із. А ось і наша афіша. (на слайдінаписана тема.) ІІ. Оголошеннятеми та мети уроку: «Музикана кіноекрані. Роберт Роджерс. Фрагмент мюзиклу та кінофільму «Звукимузики» СЛ.4
  • 6. Вчитель: Діти, а подивіться, яке що ми очікуємо від сьогоднішнього кіносеансу? - Дізнаємось, що таке мюзикл, як жанр; - Познайомимось з композитором Р.Роджерсом та мюзиклом «Звукимузики»; - І саме головне,визначити, яку роль у цьому мюзиклівідведено музиці. Вчитель: Діти, перш, ніж приступити до перегляду, звернемось до наших словничка, що ж таке мюзикл. СЛ.5 МЮЗИКЛ – це музично-сценічнийтвір, у якому переплітаються діалоги, пісні, музика, хореографія. Вчитель:Отже, діти,яківиди мистецтва поєднуються у мюзиклі? (хореографія, музика, література) Вчитель: Діти, перші мюзиклиз*явились в Америці наприкінці 20-30- років минулого століття. Мюзикл був театральним жанром досить складним та дорогим у постановці. - А які мюзикливідомівам? (Чікаго, Нотр дам де парі, Норд ост) Робота над ним починалась з написання сценарію,а у постановці брали участь багато людей. СЛ.6 В 1959 роціамериканськийкомпозитор Роберт Роджерс пише славнозвісний мюзикл «Звукимузики», у якому розповідаєпро те, яку роль у долі головнихгероїв зіграла музика та любов до неї. Давайте подивимось фрагмент мюзиклу і послухаємо популярну пісню «ДО-ре-мі». Діти, слухаючицю пісню, подумайте, чому мюзикл дістав назву «Звукимузики»? (бо ця пісня про ноти та музичнізвуки) ІІІ.Слухання музики: СЛ.7 Перегляд мюзиклу. (відповіді: ця пісня про музичні звуки, ноти та музику) Вчитель: Пригадаймо їх: проговорюємо або проспівуємо та прикріплюємо на дошку. ДО-РЕ-МІ-ФА-СОЛЬ-ЛЯ-СІ-ДО(після цього проспівуємо звукоряд) ІV.Вокально-хорова робота. Вчитель: Діти, ця пісня перекладена на різні мови світу, тому я пропоную вам розучитипісню «До-ре-мі» українською мовою. А щоб гарно співати,почнемо ми з нот.
  • 7. - Звертаю увагу на посадку та контролюю протягом усієїпісні - Методом «луна» розучуємо фразу: артикуляція активна, кожнийзвук проспівуємо виразна та чітко. 1. Розучуємо співаночку «СОЛь-ДО-ЛЯ-ФА-МІ-ДО-РЕ» Вчитель: Отже, ми підготувались до розучування пісні. 2. Розучуємо по фразам пісню «До – пташина в*є гніздо…(об*єднаємо фрази) Вчитель: Діти, давайте розучимо рухидо пісні (рухимають бути злагодженими, однаковими) (на кожну фразу показую рух, діти повторюють) Фізкультхвилинка. Висновок: Діти, ми з вами розучили, пісню з музично-ритмічнимирухами, відчули її характер, настрій . то скажіть: чому ця пісня здобула такої популярності?( вона легка за характером, грайлива, людина, колиїї слухає – відпочиває) Вчитель: Певно, саме за свою легкість, діти, з усіх театральних жанрів мюзикл найбільше від інших жанрів використовується в кінематографі. Саме такою стала доля і нашого мюзиклу «Звукимузики». А у 1965 роціамериканськийрежисер Роберт Уайз на основі мюзиклу Роджерса представляєфільм «Звукимузики».СЛ.8 Вчитель. Так, на основі мюзиклу був написанийсценарій однойменного фільму. Отож, ми спробуємо зараз з вами познайомитись з сюжетом фільму «Звуки музики», написавши самостійно фрагмент сценарію, використовуючивідомі кадриз фільму, мюзиклу та питання до них. Отже….. Жили-були… (можна робота у 3 групах: кожній по картинці з питаннями) Сюжет за картинками: Жили-булидіти, такі неслухняні й непосидючі, що жоден вихователь не міг з ними впоратися. Та якось прийшла до бешкетників вихователька – молода, симпатична. Марія гарно співала. Вона так любила музику, що поступово захопила звукамимузики усіх дітей. Діти теж полюбилимузику. Завдякимузицівонизалишалися такими ж веселими і життєрадісними, проте перестали бешкетувати, стали слухнянимиі створили гарнийсімейний ансамбль. Вчитель: З того часу тільки й було чути: до-ре-мі-фа-соль….Діти, виходячиз нашого сюжету, яку роль зіграла музика у долідітей? (вонизгуртувались, створили ансамбль, сталислухняними)
  • 8. Вчитель: Гадаю, що з вас можуть стати гарнісценаристи. Миз вами познайомились з сюжетом фільму. А я запрошую вас до перегляду музичного фрагменту кінофільму «Звукимузики». Переглянувшийого, подумайте: - Кого або що ви назвалиб головнимигероямифільму? Перегляд фрагменту. СЛ.9 V.Слухання. (відповіді:музика, бо вона об*єднала дітей та Марію, надала сенсу їхньому життю.) (завдякимузицівони стали згуртованими, дружнімита слухняними). Висновок: музика, бо вона об*єднала дітей та Марію, надала сенсу їхньому життю, завдякимузиці вони стали згуртованими, дружнімита слухняними). Вчитель: Наш кіносеанс закінчується. Звук музики: Ні, не закінчується. А про мене забули? Хто був найголовнішим на уроці? Звуки музики, а я одинз них. Ви думаєтеось ці ноти просто та собі? (показуєна дошку). Тутє деякі сюрпризидля вас. - Необхідність у музичному супроводінімого кіно виникла, тому,що……. - Мюзикл – це….. - Перші мюзикливиниклив ……… - Музику до мюзиклу та кінофільму «Звукимузики» написав американський композитор……………. - У чому схожість та відмінність фрагментів мюзиклу та кінофільму?... - - «Музика – один з головнихгероїв фільму «Звукимузики». Чому? Висновок: Чизможе кіномистецтво впоратись без музики? Оцінювання. До побачення.