SlideShare a Scribd company logo
Тема: Палітраморських пейзажів.
Мета: _ познайомитиучнівз морськимипейзажами Айвазовського,Римського-Корсакова,зпоняттям«марина»;
- познайомитиучнівз найхарактернішимиособливостямиімпресіонізмув образотворчомутамузичномумистецтві та творчістюКлодаМоне,Клода Дебюссі;
- розучити2 куплетпісні «Ямалююморе»;
- познайомитиучнівз морськимипейзажамиАйвазовського,Римського-Корсакова,зпоняттям«марина»;
- розвивати музичні здібності учнів(слухання,аналізумузики,вокальні здібності);
- розвивати вмінняспіввідноситимузичні та живописні образи;
- виховуватипотребууспілкуванні зтворамимистецтва;
- виховуватилюбовдо мистецтва.
Хідуроку.
I.Організаційний момент.
-музичне привітання:Добрийденьвамдіти.
Добрийденьдорослі.
ІІ.Вокально-хороваробота.
Вчитель: - Діти,наминуломууроці ми почалирозучуватипісню«Я малююморе».
Давайте ми її нагадаємо: я виконаюна інструменті мелодію,ави,слідкуючиза словами.Внутрішнімслухомпригадаєте цюмелодію.
1. Слухаємомелодію.
2. Повторюємопофразам.
3. Розучуємо2 куплет.
Вчитель: Я хочузапросити допомогтимені виконати2 куплет.
4.Виконуєморазом.
Вчитель:Я хочу.Щоб зараз пісня зазвучалаіншимибарвами ваших голосів та акомпанементу.Запрошуюгрупуучніввиконатипіснюпідгітарнийсупровід.
Вчитель;- Діти,ми щойнозмалювалиморе,виконуючипісню.А домашнімзавданням було«Я малююморе.»
- Яким же бачите і відчуваєте море ви?(учні аналізуютьмалюнки:море спокійне,ніжне..)
- Діти,а якби на морі був шторм,якими фарбамита звуками воно зазвучало?(різкийритм,напружено,кольоритемні.)
Вчитель: Отож,я вам пропонуюпереглянутикартинихудожника19 ст. підмузичний супровідсучасної скрипалькиВанесси Мей.
- Яким ми відчуємоморе?(урочисте,мужнє,масивне)
- Якими фарбами та звуками зображеноці пейзажі?(холодні,звукигрізні)
Вчитель:Отже,діти,ми щойнонамалювали спокійне море піснею,фарбами.Ми побачилиобразгрізного табурхливогоморя.Ів нас отрималасьзвукова,
різнобарвнвпалітраобразівморя.У ційпалітрі вдалопоєдналисьмузичні звукита кольори.Отже,сьогодні на уроці «Палітраморських пейзажів.» А епіграфомдо
урокустанутьслова Леонардода Вінчі:«Музика – це сестра живопису.»
- Діти,щови очікуєте,дивлячисьнатему?
Вчитель: Ми сьогодні зрозуміємо,чомумузикуназивають сестроюживопису?
Вчитель: Отож,я запрошуювас до віртуальноїкартинноїгалереївідомоговидатногохудожника19 ст.,мариніста,Івана Айвазовського.Звернітьувагунасловничок
«вузлики напам*ять» :
Мариніст- художник,що зображує морські пейзажі. Отже,
Марина – це морськийпейзаж.
Ну а допоможутьмені два екскурсоводи.
1 екскурсовод: Ми знаходимось у віртуальнійкартиннійгалереїІванаАйвазовського,видатного художника19 ст., майстра морськогопейзажу.Іван Айвазовськийбув
широковідомийще за свого життя.Більшучастинуякоговін проживу Феодосії.
2 екскурсовод: Окрімхудожницькоїдіяльності,художникбуввідомийталантамиархітектора.Поета,навіть,археолога.МайстерністьАйвазовського–результат
великогопрацелюбства,глибокихпрофесійних знаньтапостійних спостереженьзаприродою.Протягомжиттяхудожникстворивблизько6 тисяч пейзажів.
1 екскурсовод: Погляньмо,як на картині «Чорне море» Айвазовський зобразивморські хвилі,щовеличнозбігаютьу далечіньнеба.
- Як ви вважаєте,якимизасобами художникзображує саме такий пейзаж?(колір,лінії)
Так, ми нібивідчуваємоповітрята диханняморської стихії.
2 екскурсовод: Море схвильоване.Здиблене постає переднамиз піннимигребінцямихвильз іншоїкартиниАйвазовського«Хвиля».Затонулийуштормі корабельі
загрозлива,напруженаатмосферакартинизвучить зовсім вже по-іншому,ніжнакартині «Чорне море»,
1 екскурсовод: - А як ви вважаєте,якийвідгук у музиці знайдуть ці морські пейзажі?Якою за характеромбуде цямузика?(мужньою,вольовою..)
Вчитель: Так, музичні зображенняморя дуже близькимибулидля видатного російськогокомпозитораРимського-Корсакова.Море приваблювалойогонавіть
більше,ніжмузика. Можливо томувінпоступивнавчатись до морського кадетськогокорпусу.Ійого враженнявідвеличноїморської стихіїпідчас далеких плавань
зазвучали різнимикольорамив його операх.Запрошуювасвідчутиморськийпейзаж з опери«Садко»:«Окіян-море синє.»
- Яким ми побачимоморе?(закритиочі)
- Чому? Якоюза характеромбуламузика?(мужня,нібинаслідувалазвукиморя)
- Діти,а з якими маринами Айвазовськогоспівзвучнаця музика «Чорнимморем» чи «Хвилею»?
- Чому? (однаковийнастрій)
Висновок: Чомуж співзвучні два види мистецтва?(створюютьоднакові образи,але різнимизасобами)
Вчитель:Діти,мищойно побачилитапочулиморе.А ви бачилидощ на морі.Ми зараз з вами покажемояк на морі йде дощ.
Фізкультхвилинка.
- На морі здійнявся вітер(трутьдолоні)
- Починає крапати дощ (клацаютьпальцями)
- Дощпосилюється( почергове плесканнядолонямипогрудях)
- Починаєтьсясправжня злива (плесканняпостегнах)
- А ось і град справжня буря(тупіт ногами)
- Але що це?Буря стихає (плесканняпостегнах)
- Дощстихає (плесканнядолонямипогрудях)
- Кількакрапельпадає на землю(клацанняпальцями0
- Тихий шелествітру(потираннядолонь)
- Сонце!(рукидогори)
Вчитель: Отже,музика та живопис - це ті види мистецтва,за допомогоюяких людина може передатисвої відчуттятавраження.Яскравими барвами та враженнями
наприкінці 19 початку20 ст. засяяв новийнапрям у мистецтві,якийздобув назву імпресіонізм,щов перекладізфранцузької означає «враження.» Сьогодні внас є
можливістьзустрітисьз французькимхудожником,який започаткувавцейнапрям у мистецтві,КлодомМоне.
- Доброгодня, пане Моне.Скажіть,а як народився новий стиль умистецтві?
Клод Моне.
Доброгодня,шановні.Я вдячний вам, що ви цікавитесьмоєютворчістю,адже ялюблюживопис.Черезце мистецтвоя можу виразити свої почуттята враження.У
своїх роботах я прагнуввідтворитимінливі станиприродиу різнийчас дня і за різної погоди.Якось, гуляючина узбережжі моря,яспостерігавсхідсонця.Я був такий
враженийцим пейзажем,що відтворивсвоє миттєве враженняукартині «Враження.Східсонця.» Колижурналістипобачилицюкартинунавиставці у Парижі,то,
скориставшисьназвою «Враження», вобразливійформі назвали мене імпресіоністом.Вонисамі не розуміли,щодалиназву новому стилюу мистецтві –
імпресіонізм.
Вчитель:Діти,саме на ційвиставці глядачі булиобурені,адже на картинах порушувалисьвсі відомі правилаживопису.Але,якце не дивно,слово імпресіонізм
закріпилосяі з тогочасу стало означатиособливийнапрямоку мистецтві.
- А чи не хочете ви,пане Моне,познайомитинас зі своєюкартиною?
К.Моне: Так, чим же незвичайна моя картина?(немає чітких ліній,розмиті фарби..)
К. Моне: Може, моя картинанезрозумілаі незвичайна,але вонанадихнулаінших митцівна власну творчість.Іпроце є іншаісторія.
Вчитель: Так, картинанезвичайна а, може,незрозуміла,але щосаме головне зобразив автор?(своє короткочасне,миттєве враження0
Отже,скористаймосьвузликомнапам*ять, що ж таке імпресіонізм?
Вчитель:Діти,виставкувПарижі волеюдолі відвідавмолодийфранцузький композитор,який був на початкусвоготворчогопошуку.КлодДебюссі.Йогопривабила
ідеяпошукунових форм,засобів виразності,мелодичних ліній,динамічнихконтрастів.Особливуувагувінприділявритму.Це знаходилонерозуміння нерозумінняу
слухачів.А його музикуназивали незрозумілою.Такбулопокладенопочатокмузичномуімпресіонізму.Більшістьтворів Дебюссі булипрограмними,тобто
(скористайтесьвузликамина пам*ять)
Симфонічнасюїта «Море»- це найбільшийпрограмнийтвіравтора,якийще називаютьсимфонічнимиескізами.(скористайтесьвузликаминапам*ять)
Послухаймо1 частину сюїти, яка називається«На морі від зорі до полудня.»
- Яким ми побачимоморе Дебюссі?(тихе,бурхливе,різноманітне.)
Слухання.
( тихе,бурхливе,різноманітне.)
- Чому симфонічнусюїту«Море» називають симфонічнимескізом?(воназмальовує)
Вчитель: Дійсно, діти.Море Дебюссі справжнє.Вонодихає, живе,змінюється.
- А ось чи співзвучні картина Моне та музика Дебюссі.Ми впевнимосьуцьому, колипроведемоморськуестафету.
Морська естафета.
Вчитель: Об*єднаймосьу три команди: музикознавці,знавці живопису,мистецтвознавці.Паракожної команди отримає питання.По закінченнюроботиви
піднімаєте догорирукитаприкріплює своювідповідьнадошку.
Музикознавці.
Питання 1.
Який настрійморя змальованоу музиці.
Таємниче,мужнє,тихе,неспокійне,могутнє,різноманітне,насторожене,похмуре,знебарвлене,святкове,життєрадісне,величне,веселе,бадьоре.
Питання 2.
Якою за характеромзвучитьмузичнаінтонація?
Весела,бадьора,напружена,таємнича,мужня,тиха,неспокійна,могутнє,різноманітна,насторожена,похмура,знебарвлена,святкова,життєрадісна,величне,ніби
наслідує звуки моря.
Питання 3.
Охарактеризуйтеособливояскраві засобивиразності.
Динаміка.Ритм,темп,тембр(забарвленнязвуку),мелодія.
Питання 4.
Яка звукова палітрамузики?
Звуки низькі,високі,протяжні,гострі, ніжні,напружені,різноманітні,яскраві,теплі,похмурі.
Питання 5.
Як Клод Дебюссі почув картинуКлодаМоне?
Різнобарвнимизвуками,яскравими звуками,різнокольоровимизвуками,ніжноюмелодією,тривожноюдинамікою,нерівномірнимритмом,танцювальнимритмом.
Знавці живопису.
Питання 1.
Який настрійморя звучитьв картині «Море»?
Таємниче,мужнє,тихе,неспокійне,могутнє,різноманітне,насторожене,похмуре,знебарвлене,святкове,життєрадісне,величне, веселе,бадьоре.
Питання 2.
Які кольорипереважаютьнакартині?
Холодні,теплі,гарячі,прохолодні,відтемно-синьогодосмарагдового,інші.
Питання 3.
Охарактеризуйтеяскраві засобивиразності.
Колір,лінії,технікавиконання(мазки,плями),розмірипредметів.
Питання 4.
Яка кольоровагама картиниМоне?
Як палітрахудожника(назвітькольори).
Питання 5.
Яким чином допомагає музика глибше зрозумітизмісткартини?
Ми чуємоморе та бачимо картину завдяки засобам виразності….(назвіть).
Мистецтвознавці.
Питання1.
Точки дотику музики та живопису.
Охарактеризуйтесхему.
Питання 2.
Якими засобами зображує музика? Назвіть їх.
Питання 3.
Якими засобами зображує живопис?
Динаміка,ритм,колір,лініі,відтінки,мелодія.
Питання 4.
Чим співзвучні картинаМоне та музика Дебюссі?
Питання 5.
Чи зрозумілі сучаснійлюдині музикаК.Дебюссі та картинаК. Моне?
(Учні прикріплюютьнадошкувідповіді0
Висновок: Отже,дивлячисьна ваші відповіді,миможемотеперсказати,що музика та живопис маютьглибокийдуховнийзв*язок. І, повертаючись до епіграфу
нашогоурокуми можемо сказати: музика– це дійсносестра живопису.
Оцінювання.
- На високому рівні показалисвої знання, вмінняі здібності в музичних завданнях такі учні:
- На високому рівні демонструваливмінняаналізуватитамузичні творитакі учні:
- За попередню, підготовчу роботу…
Вчитель:А закінчитинаш урокя хочусловамивеликогоГете.
Не в розбраті мистецтвотаприрода,
Як дехтомислить:путьу них одна.
Мене обох їх надить глибина,
І поміжними обопільназгода…
Музичне до побачення.
Музикознавці.
Питання 1. Який настрій моря змальовано у музиці.
(таємниче, мужнє, тихе, неспокійне, могутнє, різноманітне, насторожене, похмуре, знебарвлене, святкове, життєрадісне,
величне, веселе, бадьоре.)
Музикознавці.
Питання 2. Якою за характером звучить музичнаінтонація?
(весела, бадьора, напружена,таємнича, мужня, тиха, неспокійна, могутня, різноманітна, насторожена, похмура,
знебарвлена, святкова, життєрадісна, величне, ніби наслідуєзвукиморя.)
Музикознавці.
Питання 3. Охарактеризуйте особливояскраві засоби виразності.
(динаміка, ритм, темп, тембр-забарвлення звуку, мелодія.)
Музикознавці.
Питання 4. Яка звукова палітра музики?
(звукинизькі, високі,протяжні, гострі, ніжні,напружені, різноманітні, яскраві, теплі, похмурі.)
Музикознавці.
Питання 5. Як Клод Дебюссі почув картину Клода Моне?
(різнобарвнимизвуками, яскравимизвуками, різнокольоровимизвуками, ніжною мелодією, тривожною динамікою,
нерівномірним ритмом, танцювальним ритмом.)
Знавці живопису.
Питання 1. Який настрій моря звучить в картині «Море»?
(таємниче, мужнє, тихе, неспокійне, могутнє, різноманітне, насторожене, похмуре, знебарвлене, святкове, життєрадісне,
величне, веселе, бадьоре.)
Знавці живопису.
Питання 2. Які кольори переважають на картині?
(холодні, теплі, гарячі, прохолодні, від темно-синього до смарагдового інші)
Знавці живопису.
Питання 3. Охарактеризуйте яскраві засоби виразності.
(колір, лінії, техніка виконання (мазки, плями), розмірипредметів.)
Знавці живопису.
Питання 4. Яка кольорова гамакартини Моне?
(як палітра художника, назвіть кольори).
Знавці живопису.
Питання 5. Яким чином допомагає музикаглибше зрозуміти змісткартини?
(ми чуємо море та бачимо картину завдякизасобам виразності….(назвіть).
Мистецтвознавці. Питання1. Точки дотику музики та живопису.
(охарактеризуйте схему.)
Мистецтвознавці. Питання 2. Якими засобами зображує музика? Назвіть їх.
(динаміка, ритм, колір, лініі, відтінки, мелодія.)
Мистецтвознавці. Питання 3. Якими засобами зображує живопис?
(динаміка, ритм, колір, лініі, відтінки, мелодія.)
Мистецтвознавці. Питання 4. Чим співзвучні картина Моне та музика Дебюссі?
Мистецтвознавці. Питання 5. Чи зрозумілі сучасній людині музикаК.Дебюссі такартина
К. Моне?

More Related Content

What's hot

4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
Aira_Roo
 
Методична розробка виховного заходу" Театр відкриває завісу"
Методична розробка   виховного заходу" Театр відкриває завісу"Методична розробка   виховного заходу" Театр відкриває завісу"
Методична розробка виховного заходу" Театр відкриває завісу"
Olena Коленченко
 
мікрокосмос івана марчука
мікрокосмос івана марчукамікрокосмос івана марчука
мікрокосмос івана марчука
ДБУ для юнацтва
 
3 mys kon_2020
3 mys kon_20203 mys kon_2020
3 mys kon_2020
4book
 
4 muz l_2015
4 muz l_20154 muz l_2015
4 muz l_2015
bookin777
 
2933 01 усна народна творчість
2933 01 усна народна творчість2933 01 усна народна творчість
2933 01 усна народна творчістьaf1311
 
Mystectvo maso 1klas
Mystectvo maso  1klasMystectvo maso  1klas
Mystectvo maso 1klas
kopeykin1991
 
михайло коцюбинський
михайло коцюбинськиймихайло коцюбинський
михайло коцюбинський
metod_1
 
МІНІ конспекти
МІНІ конспектиМІНІ конспекти
МІНІ конспекти
Jack Prinston
 
Катерина Білокур
Катерина БілокурКатерина Білокур
Катерина Білокур
Богдан Лісовенко
 
Лірика і боротьба в творчості Лесі Українки і Олександра Олеся
Лірика і боротьба в творчості Лесі Українки і Олександра ОлесяЛірика і боротьба в творчості Лесі Українки і Олександра Олеся
Лірика і боротьба в творчості Лесі Українки і Олександра Олеся
ЦБ М. Маріуполя
 
Катерина Білокур
Катерина БілокурКатерина Білокур
Катерина Білокур
Лариса Іовженко
 
Марія Приймаченко "Сонячний світ її творчості."
Марія Приймаченко "Сонячний світ її творчості."Марія Приймаченко "Сонячний світ її творчості."
Марія Приймаченко "Сонячний світ її творчості."
Ирина Демьянчук
 
4 klas-mystetstvo-kondratova-2021
4 klas-mystetstvo-kondratova-20214 klas-mystetstvo-kondratova-2021
4 klas-mystetstvo-kondratova-2021
cgf gfgfg
 
Розробки уроків музичного мистецтва
Розробки уроків музичного мистецтваРозробки уроків музичного мистецтва
Розробки уроків музичного мистецтва
nataliyu roschina
 

What's hot (16)

4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
 
Методична розробка виховного заходу" Театр відкриває завісу"
Методична розробка   виховного заходу" Театр відкриває завісу"Методична розробка   виховного заходу" Театр відкриває завісу"
Методична розробка виховного заходу" Театр відкриває завісу"
 
мікрокосмос івана марчука
мікрокосмос івана марчукамікрокосмос івана марчука
мікрокосмос івана марчука
 
3 mys kon_2020
3 mys kon_20203 mys kon_2020
3 mys kon_2020
 
4 muz l_2015
4 muz l_20154 muz l_2015
4 muz l_2015
 
2933 01 усна народна творчість
2933 01 усна народна творчість2933 01 усна народна творчість
2933 01 усна народна творчість
 
Mystectvo maso 1klas
Mystectvo maso  1klasMystectvo maso  1klas
Mystectvo maso 1klas
 
михайло коцюбинський
михайло коцюбинськиймихайло коцюбинський
михайло коцюбинський
 
Леонардо да Вінчі
Леонардо да Вінчі Леонардо да Вінчі
Леонардо да Вінчі
 
МІНІ конспекти
МІНІ конспектиМІНІ конспекти
МІНІ конспекти
 
Катерина Білокур
Катерина БілокурКатерина Білокур
Катерина Білокур
 
Лірика і боротьба в творчості Лесі Українки і Олександра Олеся
Лірика і боротьба в творчості Лесі Українки і Олександра ОлесяЛірика і боротьба в творчості Лесі Українки і Олександра Олеся
Лірика і боротьба в творчості Лесі Українки і Олександра Олеся
 
Катерина Білокур
Катерина БілокурКатерина Білокур
Катерина Білокур
 
Марія Приймаченко "Сонячний світ її творчості."
Марія Приймаченко "Сонячний світ її творчості."Марія Приймаченко "Сонячний світ її творчості."
Марія Приймаченко "Сонячний світ її творчості."
 
4 klas-mystetstvo-kondratova-2021
4 klas-mystetstvo-kondratova-20214 klas-mystetstvo-kondratova-2021
4 klas-mystetstvo-kondratova-2021
 
Розробки уроків музичного мистецтва
Розробки уроків музичного мистецтваРозробки уроків музичного мистецтва
Розробки уроків музичного мистецтва
 

Viewers also liked

History of horror
History of horrorHistory of horror
History of horror
Lauryn Bedingfield
 
01.sistemas de control grado decimo
01.sistemas de control grado decimo01.sistemas de control grado decimo
01.sistemas de control grado decimo
ConMuchoFlow
 
Acc 307 midterm exam 100% correct answers
Acc 307 midterm exam 100% correct answersAcc 307 midterm exam 100% correct answers
Acc 307 midterm exam 100% correct answers
Lisaha milton
 
Presentasjon1 modul 10, mooc.
Presentasjon1 modul 10, mooc.Presentasjon1 modul 10, mooc.
Presentasjon1 modul 10, mooc.
Hilde Roalkvam den Boer
 
Tính từ いtrong tiếng nhật
Tính từ いtrong tiếng nhậtTính từ いtrong tiếng nhật
Tính từ いtrong tiếng nhật
tksphan
 

Viewers also liked (8)

lowRes portfolio
lowRes portfoliolowRes portfolio
lowRes portfolio
 
History of horror
History of horrorHistory of horror
History of horror
 
01.sistemas de control grado decimo
01.sistemas de control grado decimo01.sistemas de control grado decimo
01.sistemas de control grado decimo
 
Acc 307 midterm exam 100% correct answers
Acc 307 midterm exam 100% correct answersAcc 307 midterm exam 100% correct answers
Acc 307 midterm exam 100% correct answers
 
Resume
ResumeResume
Resume
 
Presentasjon1 modul 10, mooc.
Presentasjon1 modul 10, mooc.Presentasjon1 modul 10, mooc.
Presentasjon1 modul 10, mooc.
 
Tính từ いtrong tiếng nhật
Tính từ いtrong tiếng nhậtTính từ いtrong tiếng nhật
Tính từ いtrong tiếng nhật
 
Matrices curriculares
Matrices curricularesMatrices curriculares
Matrices curriculares
 

Similar to 5 клас, "Палітра морських пейзажів"

6_mi_m_2023.pdf
6_mi_m_2023.pdf6_mi_m_2023.pdf
6_mi_m_2023.pdf
LudaM3
 
Майстерклас
МайстеркласМайстерклас
Майстерклас
nataliyu roschina
 
презентація креативності
презентація креативностіпрезентація креативності
презентація креативності
poljakova
 
ukrainska_literatura_9_klas_avramenko_2022 (1).pdf
ukrainska_literatura_9_klas_avramenko_2022 (1).pdfukrainska_literatura_9_klas_avramenko_2022 (1).pdf
ukrainska_literatura_9_klas_avramenko_2022 (1).pdf
ssuser59c0a2
 
конспект 5кл. музика і кіно
конспект 5кл. музика і кіноконспект 5кл. музика і кіно
конспект 5кл. музика і кіно
nataliyu roschina
 
5кл. "Музика і кіно."
 5кл. "Музика і кіно." 5кл. "Музика і кіно."
5кл. "Музика і кіно."
nataliyu roschina
 
5_mis_g_2022.pdf
5_mis_g_2022.pdf5_mis_g_2022.pdf
5_mis_g_2022.pdf
4book9kl
 
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
vrabyandrei
 
3 mys s_2020
3 mys s_20203 mys s_2020
3 mys s_2020
4book
 
Mystetstvo 3-klas-stetsenko-2020
Mystetstvo 3-klas-stetsenko-2020Mystetstvo 3-klas-stetsenko-2020
Mystetstvo 3-klas-stetsenko-2020
kreidaros1
 
3 klas-mystetstvo-stetsenko-2020
3 klas-mystetstvo-stetsenko-20203 klas-mystetstvo-stetsenko-2020
3 klas-mystetstvo-stetsenko-2020
NoName520
 
7 культ и_искусс_кондратова_муз_2015_укр
7 культ и_искусс_кондратова_муз_2015_укр7 культ и_искусс_кондратова_муз_2015_укр
7 культ и_искусс_кондратова_муз_2015_укр
Aira_Roo
 
5 klas mistectvo_masol_2013
5 klas mistectvo_masol_20135 klas mistectvo_masol_2013
5 klas mistectvo_masol_2013
Svinka Pepa
 
Вечірня пісня.
Вечірня пісня.Вечірня пісня.
Вечірня пісня.
Ковпитська ЗОШ
 
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
vrabyandrei
 
3 klas-mystetstvo-kondratova-2020
3 klas-mystetstvo-kondratova-20203 klas-mystetstvo-kondratova-2020
3 klas-mystetstvo-kondratova-2020
NoName520
 

Similar to 5 клас, "Палітра морських пейзажів" (20)

6_mi_m_2023.pdf
6_mi_m_2023.pdf6_mi_m_2023.pdf
6_mi_m_2023.pdf
 
Майстерклас
МайстеркласМайстерклас
Майстерклас
 
147
147147
147
 
презентація креативності
презентація креативностіпрезентація креативності
презентація креативності
 
ukrainska_literatura_9_klas_avramenko_2022 (1).pdf
ukrainska_literatura_9_klas_avramenko_2022 (1).pdfukrainska_literatura_9_klas_avramenko_2022 (1).pdf
ukrainska_literatura_9_klas_avramenko_2022 (1).pdf
 
конспект 5кл. музика і кіно
конспект 5кл. музика і кіноконспект 5кл. музика і кіно
конспект 5кл. музика і кіно
 
5кл. "Музика і кіно."
 5кл. "Музика і кіно." 5кл. "Музика і кіно."
5кл. "Музика і кіно."
 
5_mis_g_2022.pdf
5_mis_g_2022.pdf5_mis_g_2022.pdf
5_mis_g_2022.pdf
 
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_2semestr
 
1
11
1
 
3 mys s_2020
3 mys s_20203 mys s_2020
3 mys s_2020
 
Mystetstvo 3-klas-stetsenko-2020
Mystetstvo 3-klas-stetsenko-2020Mystetstvo 3-klas-stetsenko-2020
Mystetstvo 3-klas-stetsenko-2020
 
3 klas-mystetstvo-stetsenko-2020
3 klas-mystetstvo-stetsenko-20203 klas-mystetstvo-stetsenko-2020
3 klas-mystetstvo-stetsenko-2020
 
7 культ и_искусс_кондратова_муз_2015_укр
7 культ и_искусс_кондратова_муз_2015_укр7 культ и_искусс_кондратова_муз_2015_укр
7 культ и_искусс_кондратова_муз_2015_укр
 
5 klas mistectvo_masol_2013
5 klas mistectvo_masol_20135 klas mistectvo_masol_2013
5 klas mistectvo_masol_2013
 
Вечірня пісня.
Вечірня пісня.Вечірня пісня.
Вечірня пісня.
 
149
149149
149
 
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
 
3 klas-mystetstvo-kondratova-2020
3 klas-mystetstvo-kondratova-20203 klas-mystetstvo-kondratova-2020
3 klas-mystetstvo-kondratova-2020
 
1
11
1
 

More from nataliyu roschina

книга на конкурс кл. кер.
книга на конкурс кл. кер.книга на конкурс кл. кер.
книга на конкурс кл. кер.
nataliyu roschina
 
Психологічні особливості підліткового віку
Психологічні особливості підліткового вікуПсихологічні особливості підліткового віку
Психологічні особливості підліткового віку
nataliyu roschina
 
музичне мистецтво
музичне мистецтвомузичне мистецтво
музичне мистецтво
nataliyu roschina
 
11. muzichne-mistecztvo-1-4-klas оновлена
11. muzichne-mistecztvo-1-4-klas оновлена11. muzichne-mistecztvo-1-4-klas оновлена
11. muzichne-mistecztvo-1-4-klas оновлена
nataliyu roschina
 
завдання 6клаc
завдання 6клаcзавдання 6клаc
завдання 6клаc
nataliyu roschina
 
альманах "Ми - єдина родина."
альманах "Ми - єдина родина."альманах "Ми - єдина родина."
альманах "Ми - єдина родина."
nataliyu roschina
 
музика і кіно
музика і кіномузика і кіно
музика і кіно
nataliyu roschina
 
музика і кіно
музика і кіномузика і кіно
музика і кіно
nataliyu roschina
 
Презентація "Рок-фест" 7кл
Презентація "Рок-фест" 7клПрезентація "Рок-фест" 7кл
Презентація "Рок-фест" 7кл
nataliyu roschina
 
звіт профкому
звіт профкомузвіт профкому
звіт профкому
nataliyu roschina
 
для виступу на конференції
для виступу на конференціїдля виступу на конференції
для виступу на конференції
nataliyu roschina
 
вечорниці
вечорницівечорниці
вечорниці
nataliyu roschina
 
гра "Козацькі забави"
гра "Козацькі забави"гра "Козацькі забави"
гра "Козацькі забави"
nataliyu roschina
 
українські вечорниці
українські вечорниціукраїнські вечорниці
українські вечорниці
nataliyu roschina
 
Завдання з теми "Мова музики."
Завдання з теми "Мова музики."Завдання з теми "Мова музики."
Завдання з теми "Мова музики."
nataliyu roschina
 
музичний турнір захід
музичний турнір західмузичний турнір захід
музичний турнір захід
nataliyu roschina
 
гра склади ритм
гра склади ритмгра склади ритм
гра склади ритм
nataliyu roschina
 
гра меломан
гра меломангра меломан
гра меломан
nataliyu roschina
 
вправи для розспівування про ноти
вправи для розспівування про нотивправи для розспівування про ноти
вправи для розспівування про ноти
nataliyu roschina
 

More from nataliyu roschina (20)

книга на конкурс кл. кер.
книга на конкурс кл. кер.книга на конкурс кл. кер.
книга на конкурс кл. кер.
 
Психологічні особливості підліткового віку
Психологічні особливості підліткового вікуПсихологічні особливості підліткового віку
Психологічні особливості підліткового віку
 
музичне мистецтво
музичне мистецтвомузичне мистецтво
музичне мистецтво
 
11. muzichne-mistecztvo-1-4-klas оновлена
11. muzichne-mistecztvo-1-4-klas оновлена11. muzichne-mistecztvo-1-4-klas оновлена
11. muzichne-mistecztvo-1-4-klas оновлена
 
завдання 6клаc
завдання 6клаcзавдання 6клаc
завдання 6клаc
 
альманах "Ми - єдина родина."
альманах "Ми - єдина родина."альманах "Ми - єдина родина."
альманах "Ми - єдина родина."
 
музика і кіно
музика і кіномузика і кіно
музика і кіно
 
музика і кіно
музика і кіномузика і кіно
музика і кіно
 
Презентація "Рок-фест" 7кл
Презентація "Рок-фест" 7клПрезентація "Рок-фест" 7кл
Презентація "Рок-фест" 7кл
 
звіт профкому
звіт профкомузвіт профкому
звіт профкому
 
для виступу на конференції
для виступу на конференціїдля виступу на конференції
для виступу на конференції
 
вечорниці
вечорницівечорниці
вечорниці
 
гра
грагра
гра
 
гра "Козацькі забави"
гра "Козацькі забави"гра "Козацькі забави"
гра "Козацькі забави"
 
українські вечорниці
українські вечорниціукраїнські вечорниці
українські вечорниці
 
Завдання з теми "Мова музики."
Завдання з теми "Мова музики."Завдання з теми "Мова музики."
Завдання з теми "Мова музики."
 
музичний турнір захід
музичний турнір західмузичний турнір захід
музичний турнір захід
 
гра склади ритм
гра склади ритмгра склади ритм
гра склади ритм
 
гра меломан
гра меломангра меломан
гра меломан
 
вправи для розспівування про ноти
вправи для розспівування про нотивправи для розспівування про ноти
вправи для розспівування про ноти
 

Recently uploaded

Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 

Recently uploaded (10)

Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 

5 клас, "Палітра морських пейзажів"

  • 1. Тема: Палітраморських пейзажів. Мета: _ познайомитиучнівз морськимипейзажами Айвазовського,Римського-Корсакова,зпоняттям«марина»; - познайомитиучнівз найхарактернішимиособливостямиімпресіонізмув образотворчомутамузичномумистецтві та творчістюКлодаМоне,Клода Дебюссі; - розучити2 куплетпісні «Ямалююморе»; - познайомитиучнівз морськимипейзажамиАйвазовського,Римського-Корсакова,зпоняттям«марина»; - розвивати музичні здібності учнів(слухання,аналізумузики,вокальні здібності); - розвивати вмінняспіввідноситимузичні та живописні образи; - виховуватипотребууспілкуванні зтворамимистецтва; - виховуватилюбовдо мистецтва. Хідуроку. I.Організаційний момент. -музичне привітання:Добрийденьвамдіти. Добрийденьдорослі. ІІ.Вокально-хороваробота. Вчитель: - Діти,наминуломууроці ми почалирозучуватипісню«Я малююморе». Давайте ми її нагадаємо: я виконаюна інструменті мелодію,ави,слідкуючиза словами.Внутрішнімслухомпригадаєте цюмелодію. 1. Слухаємомелодію. 2. Повторюємопофразам. 3. Розучуємо2 куплет. Вчитель: Я хочузапросити допомогтимені виконати2 куплет. 4.Виконуєморазом. Вчитель:Я хочу.Щоб зараз пісня зазвучалаіншимибарвами ваших голосів та акомпанементу.Запрошуюгрупуучніввиконатипіснюпідгітарнийсупровід. Вчитель;- Діти,ми щойнозмалювалиморе,виконуючипісню.А домашнімзавданням було«Я малююморе.» - Яким же бачите і відчуваєте море ви?(учні аналізуютьмалюнки:море спокійне,ніжне..)
  • 2. - Діти,а якби на морі був шторм,якими фарбамита звуками воно зазвучало?(різкийритм,напружено,кольоритемні.) Вчитель: Отож,я вам пропонуюпереглянутикартинихудожника19 ст. підмузичний супровідсучасної скрипалькиВанесси Мей. - Яким ми відчуємоморе?(урочисте,мужнє,масивне) - Якими фарбами та звуками зображеноці пейзажі?(холодні,звукигрізні) Вчитель:Отже,діти,ми щойнонамалювали спокійне море піснею,фарбами.Ми побачилиобразгрізного табурхливогоморя.Ів нас отрималасьзвукова, різнобарвнвпалітраобразівморя.У ційпалітрі вдалопоєдналисьмузичні звукита кольори.Отже,сьогодні на уроці «Палітраморських пейзажів.» А епіграфомдо урокустанутьслова Леонардода Вінчі:«Музика – це сестра живопису.» - Діти,щови очікуєте,дивлячисьнатему? Вчитель: Ми сьогодні зрозуміємо,чомумузикуназивають сестроюживопису? Вчитель: Отож,я запрошуювас до віртуальноїкартинноїгалереївідомоговидатногохудожника19 ст.,мариніста,Івана Айвазовського.Звернітьувагунасловничок «вузлики напам*ять» : Мариніст- художник,що зображує морські пейзажі. Отже, Марина – це морськийпейзаж. Ну а допоможутьмені два екскурсоводи. 1 екскурсовод: Ми знаходимось у віртуальнійкартиннійгалереїІванаАйвазовського,видатного художника19 ст., майстра морськогопейзажу.Іван Айвазовськийбув широковідомийще за свого життя.Більшучастинуякоговін проживу Феодосії. 2 екскурсовод: Окрімхудожницькоїдіяльності,художникбуввідомийталантамиархітектора.Поета,навіть,археолога.МайстерністьАйвазовського–результат великогопрацелюбства,глибокихпрофесійних знаньтапостійних спостереженьзаприродою.Протягомжиттяхудожникстворивблизько6 тисяч пейзажів. 1 екскурсовод: Погляньмо,як на картині «Чорне море» Айвазовський зобразивморські хвилі,щовеличнозбігаютьу далечіньнеба. - Як ви вважаєте,якимизасобами художникзображує саме такий пейзаж?(колір,лінії) Так, ми нібивідчуваємоповітрята диханняморської стихії. 2 екскурсовод: Море схвильоване.Здиблене постає переднамиз піннимигребінцямихвильз іншоїкартиниАйвазовського«Хвиля».Затонулийуштормі корабельі загрозлива,напруженаатмосферакартинизвучить зовсім вже по-іншому,ніжнакартині «Чорне море», 1 екскурсовод: - А як ви вважаєте,якийвідгук у музиці знайдуть ці морські пейзажі?Якою за характеромбуде цямузика?(мужньою,вольовою..)
  • 3. Вчитель: Так, музичні зображенняморя дуже близькимибулидля видатного російськогокомпозитораРимського-Корсакова.Море приваблювалойогонавіть більше,ніжмузика. Можливо томувінпоступивнавчатись до морського кадетськогокорпусу.Ійого враженнявідвеличноїморської стихіїпідчас далеких плавань зазвучали різнимикольорамив його операх.Запрошуювасвідчутиморськийпейзаж з опери«Садко»:«Окіян-море синє.» - Яким ми побачимоморе?(закритиочі) - Чому? Якоюза характеромбуламузика?(мужня,нібинаслідувалазвукиморя) - Діти,а з якими маринами Айвазовськогоспівзвучнаця музика «Чорнимморем» чи «Хвилею»? - Чому? (однаковийнастрій) Висновок: Чомуж співзвучні два види мистецтва?(створюютьоднакові образи,але різнимизасобами) Вчитель:Діти,мищойно побачилитапочулиморе.А ви бачилидощ на морі.Ми зараз з вами покажемояк на морі йде дощ. Фізкультхвилинка. - На морі здійнявся вітер(трутьдолоні) - Починає крапати дощ (клацаютьпальцями) - Дощпосилюється( почергове плесканнядолонямипогрудях) - Починаєтьсясправжня злива (плесканняпостегнах) - А ось і град справжня буря(тупіт ногами) - Але що це?Буря стихає (плесканняпостегнах) - Дощстихає (плесканнядолонямипогрудях) - Кількакрапельпадає на землю(клацанняпальцями0 - Тихий шелествітру(потираннядолонь) - Сонце!(рукидогори) Вчитель: Отже,музика та живопис - це ті види мистецтва,за допомогоюяких людина може передатисвої відчуттятавраження.Яскравими барвами та враженнями наприкінці 19 початку20 ст. засяяв новийнапрям у мистецтві,якийздобув назву імпресіонізм,щов перекладізфранцузької означає «враження.» Сьогодні внас є можливістьзустрітисьз французькимхудожником,який започаткувавцейнапрям у мистецтві,КлодомМоне. - Доброгодня, пане Моне.Скажіть,а як народився новий стиль умистецтві? Клод Моне. Доброгодня,шановні.Я вдячний вам, що ви цікавитесьмоєютворчістю,адже ялюблюживопис.Черезце мистецтвоя можу виразити свої почуттята враження.У своїх роботах я прагнуввідтворитимінливі станиприродиу різнийчас дня і за різної погоди.Якось, гуляючина узбережжі моря,яспостерігавсхідсонця.Я був такий враженийцим пейзажем,що відтворивсвоє миттєве враженняукартині «Враження.Східсонця.» Колижурналістипобачилицюкартинунавиставці у Парижі,то,
  • 4. скориставшисьназвою «Враження», вобразливійформі назвали мене імпресіоністом.Вонисамі не розуміли,щодалиназву новому стилюу мистецтві – імпресіонізм. Вчитель:Діти,саме на ційвиставці глядачі булиобурені,адже на картинах порушувалисьвсі відомі правилаживопису.Але,якце не дивно,слово імпресіонізм закріпилосяі з тогочасу стало означатиособливийнапрямоку мистецтві. - А чи не хочете ви,пане Моне,познайомитинас зі своєюкартиною? К.Моне: Так, чим же незвичайна моя картина?(немає чітких ліній,розмиті фарби..) К. Моне: Може, моя картинанезрозумілаі незвичайна,але вонанадихнулаінших митцівна власну творчість.Іпроце є іншаісторія. Вчитель: Так, картинанезвичайна а, може,незрозуміла,але щосаме головне зобразив автор?(своє короткочасне,миттєве враження0 Отже,скористаймосьвузликомнапам*ять, що ж таке імпресіонізм? Вчитель:Діти,виставкувПарижі волеюдолі відвідавмолодийфранцузький композитор,який був на початкусвоготворчогопошуку.КлодДебюссі.Йогопривабила ідеяпошукунових форм,засобів виразності,мелодичних ліній,динамічнихконтрастів.Особливуувагувінприділявритму.Це знаходилонерозуміння нерозумінняу слухачів.А його музикуназивали незрозумілою.Такбулопокладенопочатокмузичномуімпресіонізму.Більшістьтворів Дебюссі булипрограмними,тобто (скористайтесьвузликамина пам*ять) Симфонічнасюїта «Море»- це найбільшийпрограмнийтвіравтора,якийще називаютьсимфонічнимиескізами.(скористайтесьвузликаминапам*ять) Послухаймо1 частину сюїти, яка називається«На морі від зорі до полудня.» - Яким ми побачимоморе Дебюссі?(тихе,бурхливе,різноманітне.) Слухання. ( тихе,бурхливе,різноманітне.) - Чому симфонічнусюїту«Море» називають симфонічнимескізом?(воназмальовує) Вчитель: Дійсно, діти.Море Дебюссі справжнє.Вонодихає, живе,змінюється. - А ось чи співзвучні картина Моне та музика Дебюссі.Ми впевнимосьуцьому, колипроведемоморськуестафету. Морська естафета. Вчитель: Об*єднаймосьу три команди: музикознавці,знавці живопису,мистецтвознавці.Паракожної команди отримає питання.По закінченнюроботиви піднімаєте догорирукитаприкріплює своювідповідьнадошку.
  • 5. Музикознавці. Питання 1. Який настрійморя змальованоу музиці. Таємниче,мужнє,тихе,неспокійне,могутнє,різноманітне,насторожене,похмуре,знебарвлене,святкове,життєрадісне,величне,веселе,бадьоре. Питання 2. Якою за характеромзвучитьмузичнаінтонація? Весела,бадьора,напружена,таємнича,мужня,тиха,неспокійна,могутнє,різноманітна,насторожена,похмура,знебарвлена,святкова,життєрадісна,величне,ніби наслідує звуки моря. Питання 3. Охарактеризуйтеособливояскраві засобивиразності. Динаміка.Ритм,темп,тембр(забарвленнязвуку),мелодія. Питання 4. Яка звукова палітрамузики? Звуки низькі,високі,протяжні,гострі, ніжні,напружені,різноманітні,яскраві,теплі,похмурі. Питання 5. Як Клод Дебюссі почув картинуКлодаМоне? Різнобарвнимизвуками,яскравими звуками,різнокольоровимизвуками,ніжноюмелодією,тривожноюдинамікою,нерівномірнимритмом,танцювальнимритмом. Знавці живопису. Питання 1. Який настрійморя звучитьв картині «Море»?
  • 6. Таємниче,мужнє,тихе,неспокійне,могутнє,різноманітне,насторожене,похмуре,знебарвлене,святкове,життєрадісне,величне, веселе,бадьоре. Питання 2. Які кольорипереважаютьнакартині? Холодні,теплі,гарячі,прохолодні,відтемно-синьогодосмарагдового,інші. Питання 3. Охарактеризуйтеяскраві засобивиразності. Колір,лінії,технікавиконання(мазки,плями),розмірипредметів. Питання 4. Яка кольоровагама картиниМоне? Як палітрахудожника(назвітькольори). Питання 5. Яким чином допомагає музика глибше зрозумітизмісткартини? Ми чуємоморе та бачимо картину завдяки засобам виразності….(назвіть). Мистецтвознавці. Питання1. Точки дотику музики та живопису. Охарактеризуйтесхему. Питання 2. Якими засобами зображує музика? Назвіть їх. Питання 3.
  • 7. Якими засобами зображує живопис? Динаміка,ритм,колір,лініі,відтінки,мелодія. Питання 4. Чим співзвучні картинаМоне та музика Дебюссі? Питання 5. Чи зрозумілі сучаснійлюдині музикаК.Дебюссі та картинаК. Моне? (Учні прикріплюютьнадошкувідповіді0 Висновок: Отже,дивлячисьна ваші відповіді,миможемотеперсказати,що музика та живопис маютьглибокийдуховнийзв*язок. І, повертаючись до епіграфу нашогоурокуми можемо сказати: музика– це дійсносестра живопису. Оцінювання. - На високому рівні показалисвої знання, вмінняі здібності в музичних завданнях такі учні: - На високому рівні демонструваливмінняаналізуватитамузичні творитакі учні: - За попередню, підготовчу роботу… Вчитель:А закінчитинаш урокя хочусловамивеликогоГете. Не в розбраті мистецтвотаприрода, Як дехтомислить:путьу них одна. Мене обох їх надить глибина, І поміжними обопільназгода… Музичне до побачення.
  • 8. Музикознавці. Питання 1. Який настрій моря змальовано у музиці. (таємниче, мужнє, тихе, неспокійне, могутнє, різноманітне, насторожене, похмуре, знебарвлене, святкове, життєрадісне, величне, веселе, бадьоре.) Музикознавці. Питання 2. Якою за характером звучить музичнаінтонація? (весела, бадьора, напружена,таємнича, мужня, тиха, неспокійна, могутня, різноманітна, насторожена, похмура, знебарвлена, святкова, життєрадісна, величне, ніби наслідуєзвукиморя.) Музикознавці. Питання 3. Охарактеризуйте особливояскраві засоби виразності. (динаміка, ритм, темп, тембр-забарвлення звуку, мелодія.) Музикознавці. Питання 4. Яка звукова палітра музики? (звукинизькі, високі,протяжні, гострі, ніжні,напружені, різноманітні, яскраві, теплі, похмурі.)
  • 9. Музикознавці. Питання 5. Як Клод Дебюссі почув картину Клода Моне? (різнобарвнимизвуками, яскравимизвуками, різнокольоровимизвуками, ніжною мелодією, тривожною динамікою, нерівномірним ритмом, танцювальним ритмом.) Знавці живопису. Питання 1. Який настрій моря звучить в картині «Море»? (таємниче, мужнє, тихе, неспокійне, могутнє, різноманітне, насторожене, похмуре, знебарвлене, святкове, життєрадісне, величне, веселе, бадьоре.) Знавці живопису. Питання 2. Які кольори переважають на картині? (холодні, теплі, гарячі, прохолодні, від темно-синього до смарагдового інші) Знавці живопису. Питання 3. Охарактеризуйте яскраві засоби виразності.
  • 10. (колір, лінії, техніка виконання (мазки, плями), розмірипредметів.) Знавці живопису. Питання 4. Яка кольорова гамакартини Моне? (як палітра художника, назвіть кольори). Знавці живопису. Питання 5. Яким чином допомагає музикаглибше зрозуміти змісткартини? (ми чуємо море та бачимо картину завдякизасобам виразності….(назвіть).
  • 11. Мистецтвознавці. Питання1. Точки дотику музики та живопису. (охарактеризуйте схему.) Мистецтвознавці. Питання 2. Якими засобами зображує музика? Назвіть їх. (динаміка, ритм, колір, лініі, відтінки, мелодія.) Мистецтвознавці. Питання 3. Якими засобами зображує живопис? (динаміка, ритм, колір, лініі, відтінки, мелодія.)
  • 12. Мистецтвознавці. Питання 4. Чим співзвучні картина Моне та музика Дебюссі? Мистецтвознавці. Питання 5. Чи зрозумілі сучасній людині музикаК.Дебюссі такартина К. Моне?