SlideShare a Scribd company logo
1
1
ДАТА: «__» __________ 20__р.
ТЕМА. Вікно програми, основніоб’єкти вікна
МЕТА:
 навчальна: сформуватипоняття про вікно програми, основніоб'єкти
вікна; формувати вміння і навички роботиз вікнами;
 розвивальна:розвиватитворчіздібностіучнів, кмітливість; активізувати
пізнавальний інтерес;
 виховна: виховувати зосередженість, увагу та спостережливість.
ТИП УРОКУ:засвоєння новихзнань.
ОБЛАДНАННЯ: комп'ютери, інструктивні картки, картки із завданнями.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Фронтальнеопитування
1. Назвіть основніоб’єкти операційної системи Windows 7.
2. Опишіть структуру меню Пуск.
3. Як запустити програмуна виконання?
4. Як завершити роботупрограми?
5. Як відкрити контекстне меню об’єкта?
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
На попередньому уроці ви дізналися, що таке операційна система, а також
ознайомилися з її основнимиоб’єктами.
Сьогодні ви довідаєтесь про типи вікон в операційній системі, навчитеся
працювати з різними вікнами, виконуючи практичне завдання.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Пояснення вчителя з елементами демонстрування
З попереднього уроку вам відомо, що Windows належить до ОС з графічним
інтерфейсом. Елементами графічного інтерфейсу є вікна, значки, меню.
Вікна є основними елементами графічного інтерфейсу операційної системи
Windows. Про це свідчить і назва ОС, яка в перекладі з англійської означає
вікна.
Вікна та їх елементи
Вікно - це область, як правило, прямокутної форми, що займає весь екран
або його частину. За призначенням розрізняють такі основні види вікон:
програмні, діалогові та інформаційні.
Програмні вікна
Діалогові вікна
Інформаційні вікна
2
2
 Програмним називають вікно, що відкривається під час запуску
програми. При цьому на Панелі завдань з’являється відповідна кнопка. Слід
звернути увагу учнів, що до програмних також належать вікна, у яких
відображається вміст папок і дисків. Це вікна програми Провідник.
 Діалогові вікна - особливий тип вікна, в якому ставиться запитання і
можна вибрати варіанти виконання дії. Діалогові вікна зазвичай
відображаються тоді, коли програмі або операційній системі для подальшої
роботипотрібна вказівка.
Діалогові вікна також використовуються для встановлення параметрів
команд.
Кожне діалогове вікно має кнопки ОК, щоб підтвердити певну операцію
(дію), і Скасувати, щоб їх відмінити.
3
3
 Інформаційнівікна виводять інформацію для користувача
Інформаційні вікна призначені для виведення повідомлень про стан або
результат роботи програми, про можливість виникнення непередбачених
ситуацій тощо.
Інформаційні вікна виводяться на екран операційною системою без участі
користувача. Наприклад, під час роботи може з’явитися таке інформаційне
вікно:
Щоб користувач міг реагувати на повідомлення, інформаційне вікно має
відповідні кнопки.
Елементи вікна програми або папки: рядок заголовка, рядок меню, робоча
область, область задач, панель інструментів, рядок статусу, смуги
прокручування.
4
4
Рядок заголовка містить назву вікна, кнопку Меню вікна та кнопки
керування вікном: Згорнути, Розгорнути → Відновити після розгортання,
Закрити.
Елементи керування: вкладки, кнопки команд, поля, списки, лічильники,
прапорці, перемикачі, повзунки, смуги прокручування їх використання дає
змогу виконувати операції над об’єктами, встановлювати значення власти-
востей певних об’єктів тощо.
У деяких діалогових вікнах параметри розподілені по двох або більше
вкладках
Прапорці дозволяють вибиратиодинабо кілька незалежних параметрів
(дозволяють вибиратикілька параметрів одночасно)
Лічильник використовується для введення числовихзначень параметрів.
5
5
Перемикачі дозволяють вибратиодиніз кількох параметрів.
Текстовеполе дозволяєвводитиінформацію, наприклад, слово для пошуку
чи пароль.
Розкривніспискисхожі на меню. Однак, замість командивибирається
параметр. Після закриття розкривного списку в його полі буде видно тільки
вибраний параметр
Повзунокдозволяєвам вибирати значення параметра з-поміж кількох
можливих значень
Кнопки керування вікном
Змінення розмірувікна.
6
6
Смуги прокручування для перегляду змісту вікна
Меню для відкриття списку команд
Режими відображеннявікна:
 нормальний – вікно займає частину екрана;
 повно екранний – вікно розгорнутена весь екран;
 кнопка на панелі задач – вікно згорнуте.
Проведеннякомплексувправдля зняття м’язового напруження(варіант2)
V. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
Робота за підручником
Параграф 9
Номер завдання Працюємо в парах:2,3
Додаткове завдання
Вправа «Шпаргалка»
Учитель пропонує учням прочитати навчальний матеріал з відповідного
параграфа. Необхідно передати його зміст за допомогою рисунків, умовних
позначень або схем. Ці шпаргалки (підписані) учні віддають учителеві. Потім
підходять до вчителя і витягають шпаргалку. За цією шпаргалкою потрібно
відтворити текст. Наприкінці відзначають найкращі шпаргалки та доповідачів.
7
7
VІ. ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК
Практичне завдання
Інструкція з техніки безпеки.Виконаннякомплексувправдля зняття
зоровоївтоми (Варіант1)
Учитель, враховуючи індивідуальні особливості учнів класу, самостійно
визначає час і термін проведення комплексу вправ під час роботи (як правило,
через 8-10 хвилин після початку роботи).
Завдання
1. Розгляньте Робочийстіл.
2. Знайдіть значокіз назвою Мої документи.
3. Відкрийте Мої документи, двічі клацнувши лівою кнопкою миші по
значку.
4. Розгорніть вікно на весь екран.
5. Поверніть вікно до попереднього стану.
6. Знайдіть відомі вам елементи вікна.
7. Згорніть вікно.
8. Розгорніть вікно.
9. Закрийте вікно.
VІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Фронтальнеопитування
1. Що є елементами графічного інтерфейсу Windows?
2. Поясніть, що таке вікно в ОС Windows.
3. Які види вікон ви знаєте?
4. Для чого призначенідіалогові вікна?
5. Для чого призначеніінформаційні вікна?
6. Які кнопки керування вікнами ви знаєте? Назвіть їх призначення.
7. Які елементи наявні в будь-якомувікні Windows?
VІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Оцінювання знань учнів.
ІХ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку.
2. Завдання за підручником
Параграф 9
Номер завдання Завдання «Повторюємо»
3. Додатковезавдання
Скориставшись довідковою системою Windows, знайдіть інформацію про
програмуКалькулятор.

More Related Content

What's hot

урок 7
урок 7урок 7
урок 7
School5uman
 
Lesson # 47. concept of form, control, event, event handler. bzd briefing
Lesson # 47. concept of form, control, event, event handler. bzd briefingLesson # 47. concept of form, control, event, event handler. bzd briefing
Lesson # 47. concept of form, control, event, event handler. bzd briefing
Nikolay Shaygorodskiy
 
6 клас урок 8
6 клас урок 86 клас урок 8
6 клас урок 8
Наталья Ильина
 

What's hot (7)

урок 7
урок 7урок 7
урок 7
 
5 10
5 105 10
5 10
 
Lesson # 47. concept of form, control, event, event handler. bzd briefing
Lesson # 47. concept of form, control, event, event handler. bzd briefingLesson # 47. concept of form, control, event, event handler. bzd briefing
Lesson # 47. concept of form, control, event, event handler. bzd briefing
 
12blog
12blog12blog
12blog
 
5 9
5 95 9
5 9
 
6 клас урок 8
6 клас урок 86 клас урок 8
6 клас урок 8
 
інтерфейс користувача ос
інтерфейс користувача осінтерфейс користувача ос
інтерфейс користувача ос
 

Viewers also liked

Leven En Liefde
Leven En LiefdeLeven En Liefde
Leven En Liefde
Carmen María Pérez
 
Cow Parade In Rio 2 (Cmp)
Cow Parade In Rio 2 (Cmp)Cow Parade In Rio 2 (Cmp)
Cow Parade In Rio 2 (Cmp)
Carmen María Pérez
 
Viaje virtual alrededor del mundo
Viaje virtual alrededor del mundoViaje virtual alrededor del mundo
Viaje virtual alrededor del mundo
Carmen María Pérez
 
Trabalho de geografia!!
Trabalho de geografia!!Trabalho de geografia!!
Trabalho de geografia!!
Juan Carlos
 
Venise
VeniseVenise
Herinneringen
HerinneringenHerinneringen
Herinneringen
Carmen María Pérez
 
Curso De Supply Chain Management
Curso De Supply Chain ManagementCurso De Supply Chain Management
Curso De Supply Chain Management
Juan Carlos Fernández
 
Empresa Familiar
Empresa FamiliarEmpresa Familiar
Empresa Familiar
Juan Carlos Fernández
 
Fakta dan tantangan perlindungan Hak Asasi Manusia pada Orang Dengan Gangguan...
Fakta dan tantangan perlindungan Hak Asasi Manusia pada Orang Dengan Gangguan...Fakta dan tantangan perlindungan Hak Asasi Manusia pada Orang Dengan Gangguan...
Fakta dan tantangan perlindungan Hak Asasi Manusia pada Orang Dengan Gangguan...
Bagus Utomo
 
California Blue
California BlueCalifornia Blue
California Blue
Carmen María Pérez
 
Pastorale Met Geluid
Pastorale Met GeluidPastorale Met Geluid
Pastorale Met Geluid
Carmen María Pérez
 
When You Love Someone (Cmp)
When You Love Someone (Cmp)When You Love Someone (Cmp)
When You Love Someone (Cmp)
Carmen María Pérez
 
Lugares lindos del mundo
Lugares lindos del mundoLugares lindos del mundo
Lugares lindos del mundo
Carmen María Pérez
 

Viewers also liked (20)

Leven En Liefde
Leven En LiefdeLeven En Liefde
Leven En Liefde
 
Robinson Wang Creating Effective World Language Programs
Robinson Wang Creating Effective World Language ProgramsRobinson Wang Creating Effective World Language Programs
Robinson Wang Creating Effective World Language Programs
 
Dfflores
DffloresDfflores
Dfflores
 
Hechosconmazapan
HechosconmazapanHechosconmazapan
Hechosconmazapan
 
Cow Parade In Rio 2 (Cmp)
Cow Parade In Rio 2 (Cmp)Cow Parade In Rio 2 (Cmp)
Cow Parade In Rio 2 (Cmp)
 
Viaje virtual alrededor del mundo
Viaje virtual alrededor del mundoViaje virtual alrededor del mundo
Viaje virtual alrededor del mundo
 
Ram Voyageen Gr Ce2
Ram Voyageen Gr Ce2Ram Voyageen Gr Ce2
Ram Voyageen Gr Ce2
 
Trabalho de geografia!!
Trabalho de geografia!!Trabalho de geografia!!
Trabalho de geografia!!
 
Internationalizing STEM by Moss
Internationalizing STEM by MossInternationalizing STEM by Moss
Internationalizing STEM by Moss
 
Venise
VeniseVenise
Venise
 
Stedman Exchanges
Stedman ExchangesStedman Exchanges
Stedman Exchanges
 
Herinneringen
HerinneringenHerinneringen
Herinneringen
 
Curso De Supply Chain Management
Curso De Supply Chain ManagementCurso De Supply Chain Management
Curso De Supply Chain Management
 
Empresa Familiar
Empresa FamiliarEmpresa Familiar
Empresa Familiar
 
Fakta dan tantangan perlindungan Hak Asasi Manusia pada Orang Dengan Gangguan...
Fakta dan tantangan perlindungan Hak Asasi Manusia pada Orang Dengan Gangguan...Fakta dan tantangan perlindungan Hak Asasi Manusia pada Orang Dengan Gangguan...
Fakta dan tantangan perlindungan Hak Asasi Manusia pada Orang Dengan Gangguan...
 
California Blue
California BlueCalifornia Blue
California Blue
 
Pastorale Met Geluid
Pastorale Met GeluidPastorale Met Geluid
Pastorale Met Geluid
 
When You Love Someone (Cmp)
When You Love Someone (Cmp)When You Love Someone (Cmp)
When You Love Someone (Cmp)
 
Lugares lindos del mundo
Lugares lindos del mundoLugares lindos del mundo
Lugares lindos del mundo
 
Piano
PianoPiano
Piano
 

Similar to 5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна

5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
Дмитро Загура
 
презентация 2 мазур
презентация 2 мазурпрезентация 2 мазур
презентация 2 мазур
NVK4
 
Less8
Less8Less8
урок 7
урок 7урок 7
урок 7
School5uman
 
урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...
урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...
урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...
School5uman
 
Урок інформатики 7 клас.docx
Урок інформатики 7 клас.docxУрок інформатики 7 клас.docx
Урок інформатики 7 клас.docx
Репетитор Історія України
 
урок 12. урок 12 операції над вікнами практична робота № 2
урок 12. урок 12 операції над вікнами практична робота № 2урок 12. урок 12 операції над вікнами практична робота № 2
урок 12. урок 12 операції над вікнами практична робота № 2
School5uman
 
10
1010
10
Iren50
 
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системиурок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
School5uman
 
урок 10 вікна та дії з ними
урок 10 вікна та дії з нимиурок 10 вікна та дії з ними
урок 10 вікна та дії з ними
Сокальська ЗШ І-ІІІ ступенів №2
 
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
Дмитро Загура
 
педярмарка роб зошит_5клас
педярмарка роб зошит_5класпедярмарка роб зошит_5клас
педярмарка роб зошит_5клас
Liliya_Zbarovska
 
педярмарка роб зошит_5клас
педярмарка роб зошит_5класпедярмарка роб зошит_5клас
педярмарка роб зошит_5класLiliya_Zbarovska
 
Laboratorna robota2
Laboratorna robota2Laboratorna robota2
Laboratorna robota2
mukolaivna
 
Зошит з інформатики 4 клас
Зошит з інформатики 4 класЗошит з інформатики 4 клас
Зошит з інформатики 4 клас
Liliya_Zbarovska
 
2 информ антонова_по коршуновой_пособ_2013_укр
2 информ антонова_по коршуновой_пособ_2013_укр2 информ антонова_по коршуновой_пособ_2013_укр
2 информ антонова_по коршуновой_пособ_2013_укр
Aira_Roo
 
урок 14 підсумковий узагальнювальний урок
урок 14 підсумковий узагальнювальний урокурок 14 підсумковий узагальнювальний урок
урок 14 підсумковий узагальнювальний урок
School5uman
 
урок 7
урок 7урок 7
урок 7
School5uman
 
5 клас. Морзе. Урок 7. Підготовка комп'ютера до роботи. Коректне завершення р...
5 клас. Морзе. Урок 7. Підготовка комп'ютера до роботи. Коректне завершення р...5 клас. Морзе. Урок 7. Підготовка комп'ютера до роботи. Коректне завершення р...
5 клас. Морзе. Урок 7. Підготовка комп'ютера до роботи. Коректне завершення р...
Дмитро Загура
 

Similar to 5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна (20)

5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
 
презентация 2 мазур
презентация 2 мазурпрезентация 2 мазур
презентация 2 мазур
 
Less8
Less8Less8
Less8
 
урок 7
урок 7урок 7
урок 7
 
урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...
урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...
урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...
 
Урок інформатики 7 клас.docx
Урок інформатики 7 клас.docxУрок інформатики 7 клас.docx
Урок інформатики 7 клас.docx
 
урок 12. урок 12 операції над вікнами практична робота № 2
урок 12. урок 12 операції над вікнами практична робота № 2урок 12. урок 12 операції над вікнами практична робота № 2
урок 12. урок 12 операції над вікнами практична робота № 2
 
10
1010
10
 
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системиурок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
 
урок 10 вікна та дії з ними
урок 10 вікна та дії з нимиурок 10 вікна та дії з ними
урок 10 вікна та дії з ними
 
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
 
педярмарка роб зошит_5клас
педярмарка роб зошит_5класпедярмарка роб зошит_5клас
педярмарка роб зошит_5клас
 
педярмарка роб зошит_5клас
педярмарка роб зошит_5класпедярмарка роб зошит_5клас
педярмарка роб зошит_5клас
 
Laboratorna robota2
Laboratorna robota2Laboratorna robota2
Laboratorna robota2
 
Зошит з інформатики 4 клас
Зошит з інформатики 4 класЗошит з інформатики 4 клас
Зошит з інформатики 4 клас
 
загальна презентація
загальна презентаціязагальна презентація
загальна презентація
 
2 информ антонова_по коршуновой_пособ_2013_укр
2 информ антонова_по коршуновой_пособ_2013_укр2 информ антонова_по коршуновой_пособ_2013_укр
2 информ антонова_по коршуновой_пособ_2013_укр
 
урок 14 підсумковий узагальнювальний урок
урок 14 підсумковий узагальнювальний урокурок 14 підсумковий узагальнювальний урок
урок 14 підсумковий узагальнювальний урок
 
урок 7
урок 7урок 7
урок 7
 
5 клас. Морзе. Урок 7. Підготовка комп'ютера до роботи. Коректне завершення р...
5 клас. Морзе. Урок 7. Підготовка комп'ютера до роботи. Коректне завершення р...5 клас. Морзе. Урок 7. Підготовка комп'ютера до роботи. Коректне завершення р...
5 клас. Морзе. Урок 7. Підготовка комп'ютера до роботи. Коректне завершення р...
 

More from Дмитро Загура

4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
Дмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
Дмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
Дмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
Дмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
Дмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
Дмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
Дмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
Дмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
Дмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
Дмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
Дмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
Дмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
Дмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
Дмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
Дмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
Дмитро Загура
 

More from Дмитро Загура (20)

4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
 
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
 
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
 
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
 
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
 
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
 
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
 
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
 
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
 
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
 
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
 
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
 
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
 
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
 
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
 
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
 
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
 
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
 
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
 
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
 

5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна

  • 1. 1 1 ДАТА: «__» __________ 20__р. ТЕМА. Вікно програми, основніоб’єкти вікна МЕТА:  навчальна: сформуватипоняття про вікно програми, основніоб'єкти вікна; формувати вміння і навички роботиз вікнами;  розвивальна:розвиватитворчіздібностіучнів, кмітливість; активізувати пізнавальний інтерес;  виховна: виховувати зосередженість, увагу та спостережливість. ТИП УРОКУ:засвоєння новихзнань. ОБЛАДНАННЯ: комп'ютери, інструктивні картки, картки із завданнями. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Фронтальнеопитування 1. Назвіть основніоб’єкти операційної системи Windows 7. 2. Опишіть структуру меню Пуск. 3. Як запустити програмуна виконання? 4. Як завершити роботупрограми? 5. Як відкрити контекстне меню об’єкта? ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ На попередньому уроці ви дізналися, що таке операційна система, а також ознайомилися з її основнимиоб’єктами. Сьогодні ви довідаєтесь про типи вікон в операційній системі, навчитеся працювати з різними вікнами, виконуючи практичне завдання. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Пояснення вчителя з елементами демонстрування З попереднього уроку вам відомо, що Windows належить до ОС з графічним інтерфейсом. Елементами графічного інтерфейсу є вікна, значки, меню. Вікна є основними елементами графічного інтерфейсу операційної системи Windows. Про це свідчить і назва ОС, яка в перекладі з англійської означає вікна. Вікна та їх елементи Вікно - це область, як правило, прямокутної форми, що займає весь екран або його частину. За призначенням розрізняють такі основні види вікон: програмні, діалогові та інформаційні. Програмні вікна Діалогові вікна Інформаційні вікна
  • 2. 2 2  Програмним називають вікно, що відкривається під час запуску програми. При цьому на Панелі завдань з’являється відповідна кнопка. Слід звернути увагу учнів, що до програмних також належать вікна, у яких відображається вміст папок і дисків. Це вікна програми Провідник.  Діалогові вікна - особливий тип вікна, в якому ставиться запитання і можна вибрати варіанти виконання дії. Діалогові вікна зазвичай відображаються тоді, коли програмі або операційній системі для подальшої роботипотрібна вказівка. Діалогові вікна також використовуються для встановлення параметрів команд. Кожне діалогове вікно має кнопки ОК, щоб підтвердити певну операцію (дію), і Скасувати, щоб їх відмінити.
  • 3. 3 3  Інформаційнівікна виводять інформацію для користувача Інформаційні вікна призначені для виведення повідомлень про стан або результат роботи програми, про можливість виникнення непередбачених ситуацій тощо. Інформаційні вікна виводяться на екран операційною системою без участі користувача. Наприклад, під час роботи може з’явитися таке інформаційне вікно: Щоб користувач міг реагувати на повідомлення, інформаційне вікно має відповідні кнопки. Елементи вікна програми або папки: рядок заголовка, рядок меню, робоча область, область задач, панель інструментів, рядок статусу, смуги прокручування.
  • 4. 4 4 Рядок заголовка містить назву вікна, кнопку Меню вікна та кнопки керування вікном: Згорнути, Розгорнути → Відновити після розгортання, Закрити. Елементи керування: вкладки, кнопки команд, поля, списки, лічильники, прапорці, перемикачі, повзунки, смуги прокручування їх використання дає змогу виконувати операції над об’єктами, встановлювати значення власти- востей певних об’єктів тощо. У деяких діалогових вікнах параметри розподілені по двох або більше вкладках Прапорці дозволяють вибиратиодинабо кілька незалежних параметрів (дозволяють вибиратикілька параметрів одночасно) Лічильник використовується для введення числовихзначень параметрів.
  • 5. 5 5 Перемикачі дозволяють вибратиодиніз кількох параметрів. Текстовеполе дозволяєвводитиінформацію, наприклад, слово для пошуку чи пароль. Розкривніспискисхожі на меню. Однак, замість командивибирається параметр. Після закриття розкривного списку в його полі буде видно тільки вибраний параметр Повзунокдозволяєвам вибирати значення параметра з-поміж кількох можливих значень Кнопки керування вікном Змінення розмірувікна.
  • 6. 6 6 Смуги прокручування для перегляду змісту вікна Меню для відкриття списку команд Режими відображеннявікна:  нормальний – вікно займає частину екрана;  повно екранний – вікно розгорнутена весь екран;  кнопка на панелі задач – вікно згорнуте. Проведеннякомплексувправдля зняття м’язового напруження(варіант2) V. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ Робота за підручником Параграф 9 Номер завдання Працюємо в парах:2,3 Додаткове завдання Вправа «Шпаргалка» Учитель пропонує учням прочитати навчальний матеріал з відповідного параграфа. Необхідно передати його зміст за допомогою рисунків, умовних позначень або схем. Ці шпаргалки (підписані) учні віддають учителеві. Потім підходять до вчителя і витягають шпаргалку. За цією шпаргалкою потрібно відтворити текст. Наприкінці відзначають найкращі шпаргалки та доповідачів.
  • 7. 7 7 VІ. ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК Практичне завдання Інструкція з техніки безпеки.Виконаннякомплексувправдля зняття зоровоївтоми (Варіант1) Учитель, враховуючи індивідуальні особливості учнів класу, самостійно визначає час і термін проведення комплексу вправ під час роботи (як правило, через 8-10 хвилин після початку роботи). Завдання 1. Розгляньте Робочийстіл. 2. Знайдіть значокіз назвою Мої документи. 3. Відкрийте Мої документи, двічі клацнувши лівою кнопкою миші по значку. 4. Розгорніть вікно на весь екран. 5. Поверніть вікно до попереднього стану. 6. Знайдіть відомі вам елементи вікна. 7. Згорніть вікно. 8. Розгорніть вікно. 9. Закрийте вікно. VІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ Фронтальнеопитування 1. Що є елементами графічного інтерфейсу Windows? 2. Поясніть, що таке вікно в ОС Windows. 3. Які види вікон ви знаєте? 4. Для чого призначенідіалогові вікна? 5. Для чого призначеніінформаційні вікна? 6. Які кнопки керування вікнами ви знаєте? Назвіть їх призначення. 7. Які елементи наявні в будь-якомувікні Windows? VІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ Оцінювання знань учнів. ІХ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1. Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку. 2. Завдання за підручником Параграф 9 Номер завдання Завдання «Повторюємо» 3. Додатковезавдання Скориставшись довідковою системою Windows, знайдіть інформацію про програмуКалькулятор.