Дата проведення: __.__________.20__р.
Конспект уроку №1
Тема. Правила поведінки ібезпеки життєдіяльності(БЖ)вкомп’ютерному
класі. Повторення начального матеріалу за 3-й клас.
Мета:
 навчальна: повторити правила поведінки в комп’ютерному кабінеті,
пристрої комп’ютера;
 розвивальна: розвивати логічне мислення, пам’ять, словниковий запас
учнів;
 виховна: виховувати інтерес до інформатики, повагу до оточуючих, їх
думки, самостійність.
Тип уроку: повторення вивченого матеріалу, формування вмінь і навичок.
Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники, презентація.
Програмне забезпечення:GCompris.
Хід уроку
І. Організаційний етап
 Учитель вітає учнів з початком навчального року.
 Перевірка присутніх.
ІІ. Мотивацій навчальноїдіяльності
Бесіда
Робота з комп’ютером досить цікава, і ви це вже знаєте. Завдяки комп’ютерам
ви відкриваєте для себе не тільки нові ігри, розваги, але й вікно у величезний світ
інтернету, у світ створення комп’ютерних зображень, текстів, різноманітних
математичних обчислень. Також ви повинні розуміти, що комп’ютер – це не тільки
цікава гра, а й необхідний інструмент працівника багатьох професій: наприклад,
секретаря, діловода, бібліотекаря, видавця, модельєра, лікаря, продавця, дизайнера
тощо. У наш час майже кожна професія потребує володіння комп’ютером.
ІІІ. Актуалізаціяопорних знань. Повтореннявивченогоматеріалу
Гра «такчи ні»
 До комп’ютерного кабінету не можна приносити їжу, напої.
 Можна розпочинати роботу за комп’ютером у будь-яку хвилину без
дозволу вчителя.
 Можна доторкнутися до розеток, кабелю та вмикачів.
 Можна бігати та бавитися в кабінеті.
 Руки мають бути брудними та вологими.
 Відстань до екрана монітора має бути 50 см.
 Щоб запустити програму, треба двічі клацнути лівою кнопкою миші,
підвівши вказівник до ярлика.
 Програми запускаються самі по собі
ІІІ. Повторення матеріалу
Розповідь учителя(з демонструванням презентації на екрані)
Робота з підручником:§ 1.
IV. Усвідомленнянабутихзнань
V. Фізкультхвилинка
Каченята
Раз, два — всі пірнають,
Три, чотири — виринають,
П’ять, шість — на воді
Кріпнуть крильця молоді,
Сім, вісім — що є сили
Всі до берега поплили,
Дев’ять, десять — обтрусились
І за парти опустились.
VІ. Формуваннявмінь та навичок
Робота за комп’ютером
1) Інструктаж учителя.
Роботаз клавіатурним тренажером RapidTyping.
2) Практичнаробота за комп’ютерами.
3) Вправи для очей.
СОВЕНЯТА
Сплять маленькі совенята.
Раз! — розкрилиоченята.
Подивилися навколо,
Потім вгоруі додолу.
Оченята — блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!
Вправо, вліво оченята
Повертали совенята.
Совенята будуть спати,
А ми будемо працювати!
VІІ. Підбиття підсумків уроку
Запитання до теми
 Поясніть, чому потрібно виконувати правила поведінки і безпечної
роботи в комп’ютерному класі.
 Назвіть основніправила поведінки і безпечної роботи в комп’ютерному
класі.
VII. Домашнє завдання
Підручник § 1

4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп'ютерному класі. Повторення навчального матеріалу за 3-й клас

  • 1.
    Дата проведення: __.__________.20__р. Конспектуроку №1 Тема. Правила поведінки ібезпеки життєдіяльності(БЖ)вкомп’ютерному класі. Повторення начального матеріалу за 3-й клас. Мета:  навчальна: повторити правила поведінки в комп’ютерному кабінеті, пристрої комп’ютера;  розвивальна: розвивати логічне мислення, пам’ять, словниковий запас учнів;  виховна: виховувати інтерес до інформатики, повагу до оточуючих, їх думки, самостійність. Тип уроку: повторення вивченого матеріалу, формування вмінь і навичок. Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники, презентація. Програмне забезпечення:GCompris. Хід уроку І. Організаційний етап  Учитель вітає учнів з початком навчального року.  Перевірка присутніх. ІІ. Мотивацій навчальноїдіяльності Бесіда Робота з комп’ютером досить цікава, і ви це вже знаєте. Завдяки комп’ютерам ви відкриваєте для себе не тільки нові ігри, розваги, але й вікно у величезний світ інтернету, у світ створення комп’ютерних зображень, текстів, різноманітних математичних обчислень. Також ви повинні розуміти, що комп’ютер – це не тільки цікава гра, а й необхідний інструмент працівника багатьох професій: наприклад, секретаря, діловода, бібліотекаря, видавця, модельєра, лікаря, продавця, дизайнера тощо. У наш час майже кожна професія потребує володіння комп’ютером. ІІІ. Актуалізаціяопорних знань. Повтореннявивченогоматеріалу Гра «такчи ні»  До комп’ютерного кабінету не можна приносити їжу, напої.  Можна розпочинати роботу за комп’ютером у будь-яку хвилину без дозволу вчителя.  Можна доторкнутися до розеток, кабелю та вмикачів.  Можна бігати та бавитися в кабінеті.  Руки мають бути брудними та вологими.  Відстань до екрана монітора має бути 50 см.  Щоб запустити програму, треба двічі клацнути лівою кнопкою миші, підвівши вказівник до ярлика.  Програми запускаються самі по собі
  • 2.
    ІІІ. Повторення матеріалу Розповідьучителя(з демонструванням презентації на екрані) Робота з підручником:§ 1. IV. Усвідомленнянабутихзнань V. Фізкультхвилинка Каченята Раз, два — всі пірнають, Три, чотири — виринають, П’ять, шість — на воді Кріпнуть крильця молоді, Сім, вісім — що є сили Всі до берега поплили, Дев’ять, десять — обтрусились І за парти опустились. VІ. Формуваннявмінь та навичок Робота за комп’ютером 1) Інструктаж учителя. Роботаз клавіатурним тренажером RapidTyping. 2) Практичнаробота за комп’ютерами. 3) Вправи для очей. СОВЕНЯТА Сплять маленькі совенята. Раз! — розкрилиоченята. Подивилися навколо, Потім вгоруі додолу. Оченята — блим, блим, блим! Відпочити треба їм! Вправо, вліво оченята Повертали совенята. Совенята будуть спати, А ми будемо працювати! VІІ. Підбиття підсумків уроку Запитання до теми  Поясніть, чому потрібно виконувати правила поведінки і безпечної роботи в комп’ютерному класі.  Назвіть основніправила поведінки і безпечної роботи в комп’ютерному класі. VII. Домашнє завдання Підручник § 1