В усьому світі з нетерпінням чекають на новорічні і різдвяні свята – найбільш таємничі, урочисті, «родинні», що обіцяють здійснення мрій кожному, хто вірить у дива.
В усьому світі з нетерпінням чекають на новорічні і різдвяні свята – найбільш таємничі, урочисті, «родинні», що обіцяють здійснення мрій кожному, хто вірить у дива.
Автор: Ізвєкова Надія Василівна, вихователь Катеринопільського дошкільного навчального закладу «Казка»
Катеринопільської селищної ради Черкаської області
Автор: Ізвєкова Надія Василівна, вихователь Катеринопільського дошкільного навчального закладу «Казка»
Катеринопільської селищної ради Черкаської області
This document is from an English lesson for 5th grade students. It discusses the topic of hobbies and includes exercises about hobbies such as collecting, sports, music, and crafts. Students are asked questions to check their understanding of hobbies and are given short dialogues to analyze about activities on holidays and musical interests. The teacher signs off by asking students to make a story and draw pictures about their favorite hobbies for homework.
1. Тема:Чарльз Діккенс. «Різдвянапісняв прозі»
Мета:ознайомитиіз фактами життя й творчостіписьменника, змістом твору;
розвиватинавички самостійної роботи, увагу, мислення, пам'ять, навички
зв'язногомовлення й виразного читання;виховувати доброту, щедрість,
людяність.
Тип уроку: комбінований.
Форма проведення:підготовка до різдвяної зустрічі.
Обладнання:підручники, ілюстрації до творів літератури, інфокартки,
різдвяні прикраси.
Хід уроку
1.Організаційнахвилина. Колективнамедитація.
2. Мотиваціяосвітньоїдіяльності.
3. Актуалізаціяопорнихзнань. *Вікторина«Упізнайгероя!»:
запрошення учасниківріздвяноїзустрічі (учні, які даютьправильні
відповіді, прикрашають святковуялинку різдвяними вогниками,
запалюютьріздвяні зорі).
Він народився з персика, боровся з чудовиськамийповернувся додому
переможцем (Момотаро, або Хлопчик-Персик,герой однойменної японської
народної казки);
- Цей персонаж мріяв навчитися малювати, а коли в його руках опинився
чарівний пензлик, хлопчик допомагав людям і боровся з несправедливістю
(Малян; китайськанародна казка «Пензлик Маляна»);
2. - А цей хлопчина був такий вигадник і фантазер, що без зайвих зусиль
спонукав друзів пофарбувати за нього паркан, ще й іграшок отримав за це
безліч (Том Сойєр, герой книги американськогописьменника МаркаТвена
«Пригоди Тома Сойєра»);
- Вона залишилася сиротою, жила в тітоньки, була позбавлена любові й
уваги, але, не зважаючина випробування долею, грала в гру «Радість»,
дарувала радість, світло, надію людям (Полліанна, героїня однойменного
роману Елеанор Портер, американськоїписьменниці);
- Він уважав себе сином Зірки, потім став жебраком, а насправдівиявився
принцом (герой казки англійського письменника Оскара Уайльда«Хлопчик-
Зірка»;)
-Хлопчик із бідної сім'ї мріяв поласувати шоколадом, а став нарешті
володарем величезної кількості ласощів, які отримав у подаруноквід містера
Віллі Вонки (ЧарліБакет, герой книги «Чарлій шоколадна фабрика»
англійського письменника Роальда Дала);
- Цей міфологічний герой приніс людям в очеретині божественнийвогонь, за
що був прикутий Зевсом до скелі (Прометей, герой античної міфології);
- Він приборкав критськогобика, переміг лернейську гідру, очистив авгієві
стайні; усього цей геройздійснив 12 славних подвигів (Геракл, герой
античної міфології).
4. Опрацюваннятеми (діти мали випереджувальнізавдання).
Учитель: Чекає різдвяного запрошення ще одинперсонаж. Опрацювавши
сьогодні«Різдвянупісню в прозі» ЧарльзаДіккенса, ми разом із вами
вирішимо, чи гідний такої честі персонаж цього творуСкрудж.
*Гра «Декодування» (діти розкодовують запропонованіслова-коди,
пов'язаніз біографією Чарльза Діккенса;розвішують різдвяні панчохи
для подарунків).
- КоролеваВікторія (Саме вона започаткувала святкування Різдва);
3. - Батько Різдва (Так називали Чарльза Діккенса, аджевін багато творів
присвятивріздвяній темі);
-Чиновник морськоговідомства (Ним був батькописьменника);
- Знахідка на горищібудинку (Батьківклунок із книжками;серед них були
казки й пригодницькіромани);
- Роботана фабриці по 10 годинна добу (Хлопцеві доводилося працювати
через батькові борги);
- Боз (Псевдонім письменника).
*Зануренняв художній текст (діти ланцюжком стисло переповідають зміст
уривків із твору, опираючись на інфокартки).
1. Привид Марлі.
2. Перший Привид – Дух Давнього Різдва, Дух Минулого .
3. Другий Привид – Дух Нинішнього Різдва, Дух Теперішнього.
4. Третій Привид – Дух Майбутнього Різдва, Дух Майбутнього.
5. Скрудж щасливий. Візит до племінника Фреда. Крихітка Тім одужує.
Скрудж Тімовістає другим батьком.
6. Виразне читання фрагментів твору (стор. 84-85 – характеристика Скруджа;
стор. 90 – еволюція Скруджа).
*ЗаповненняКарти результатівдосліджень
Ім'я головного
персонажа
Головна риса характеру
до зустрічі з Духами
Чи змінивсяСкрудж
післязустрічі з Духами
4. Які почуття пережив
Скрудж під час
подорожей із Духами?
Під час якого свята
відбуваютьсяці події?
Тема твору
Ідея твору
Поясніть назву твору
5. Рефлексія.
*Перегляд буктрейлера.
*Дитячі різдвяні мрії (діти складають у різдвянупанчоху папірці зі своїми
мріями).
*Флешмобна честь незабутніх літературних героїв та різдвяних чудес.
6. Коментарідо роботи учнів під час уроку.
Домашнє завдання:письмове висловлення «ОбразСкруджа».