1. РОЗРОБКИ УРОКІВ МАТЕМАТИКИ У 5 КЛАСІ
Підготувала вчитель математики Новомиколаївської ЗШ І – ІІІ ст.. Жадан
Людмила Миколаївна.
Тема : Кут. Рівність кутів.
Мета : Ввести означення кута,навчити учнів будувати і позначати
кути,розглянути умови рівності кутів,провести лабораторну роботу;
розвивати мислення учнів і увагу;
виховувати самостійність і наполегливість у роботі.
Хід уроку
І.Перевірка домашнього завдання.
ІІ.Мотивація навчання.Повідомлення теми і мети уроку.
Казка про кут. Математика №42,листопад 2002 р. с.23.
ІІІ. Формування знань і вмінь.
Клас поділити на три групи. Кожна група працює окремо, результати
обговорюються і порівнюються.
1.Дати означення кута. Ввести елементи кута.
А
О
сторони
< АОС або < СОА, або <О.
Вершина
С
Розглянути мал. 50 ст. 68.
2. Накресліть в зошиті по три кути. Позначте їх і запишіть.
3.Рівність кутів.
4.Транспортир.Вимірювання кутів.
Для більш точного вимірювання кутів діють так:розгорнутий кут поділяють на
180 рівних частин. Одну з таких частин,що є 1/180 частиною розгорнутого
кута,називають градусом і позначають 1°.
5.Робота з підручником ст.71, (виміряти кути на мал. 55, 56, 57, 58.)
6.Види кутів-гострі,прямі,тупі,розгорнутий.
2. Усно по мал.. 60 визначити види кутів.
№352, 359.(усно дати відповіді і виміряти кути)
№ 354 побудувати кути, консультанти від кожної групи перевіряють
правильність побудови.
7. Лабораторна робота №2
Тема:Кут
1)Накресліть гострий кут.
2)Переконайтесь,що цей кут дійсно гострий.
3)Придумайте спосіб побудови кута рівного даному і виконайте побудову.
4)Продовжіть одну з сторін зображеного кута за вершину і виміряйте
транспортиром градусну міру утвореного на рисунку тупого кута.
5)Подумайте,як,використовуючи лише лінійку та олівець,зобразити тупий
кут з такою ж градусною мірою.
6)Накресліть пряму. Помітьте на ній точку і побудуйте тупий кут з
вершиною в цій точці так,щоб одна сторона його лежала на цій прямій.
7)Чи є на рисунку гострий кут?
8)Переконайтесь,що вказаний вами кут є дійсно гострим.
Зробіть висновки.
Практичне завдання для груп № 365.Обговорення, демонстрація.
Підсумок уроку.
Домашнє завдання § 8 ст.68 – 71, №350,356,360.