1. Тема уроку: Узагальнюючий урок за темою «Механічний рух»
Мета уроку: Узагальнити вивчений матеріал з теми «Механічний рух», закріпити
навики учнів читати графіки, уміння розв’язувати якісні та розрахункові задачі,
розвивати логічне мислення, пошукові та дослідницькі здібності учнів, спонукати
до самоосвіти, формувати інтерес до предмета.
Тип уроку: Узагальнення та систематизація знань
Обладнання: Таблиця, комп’ютер, картки із завданнями.
Хід уроку
1. Організаційний момент. Повідомлення теми і мети уроку, форми роботи
на уроці.
2. Актуалізація опорних знань.
Немає руху! – мовив бородатий
Мудрець, - а другий мовчки став ходить,
Влучніш не міг суперника він збить,
І відповідь ту звикли вихваляти.
Але химерний випадок оцей
На пам'ять інший приклад нам наводить:
Адже щодень над нами сонце сходить,
Одначе правий впертий Галілей!
О.С.Пушкін
Вчитель. Який розділ фізики ми з вами закінчили вивчати?
Давайте здійснимо мандрівку за маршрутом «Механічний рух»
Перша станція – «Теоретична»
Вчитель. Які види механічного руху ми розглянули?
Учень. Прямолінійний рівномірний рух, нерівномірний рух, рух по колу,
коливальний рух, звукові хвилі (Відкривається таблиця на дошці).
2. Учні отримують картки з завданням, в яких треба дописати фізичні символи, яких
не вистачає.
3. Друга станція «Практична». Розв’язування задач.
Задача №1
На уроці фізкультури ви складаєте різні нормативи. Для учнів 8 класу норматив із
бігу на 60м складає 9с. З якою швидкістю потрібно пробігти дистанцію, щоб
скласти норматив на 12 балів?
- Акула пропливає за 1с 8,3м
- Вітер вириває дерева з корінням, зносить міцні будівлі при швидкості вітру
24,5м/с- 28,4м/с.
Задача №2
На рисунку наведено графіки залежності шляху від
часу для трьох тіл. Яке (які) з них рухається
прямолінійно рівномірно? Яке (які) з них зупинялося
під час спостереження?