Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
урок тренінг хімічні реакції
1. Урок – тренінг на тему «Хімічні реакції».
Мета:узагальнити та скоригуватизнання учнів з теми «Хімічні реакції»;
з`ясувати рівень навчальних досягнень учнів з теми, розуміння основних
понять, уміння використовуватиїхна практиці.
Тип уроку: контроль й коригування знань, умінь, навичок.
Форма роботи: урок – тренінг.
Обладнання:періодичнасистемахімічних елементів Д.І.Менделєєва, папір,
маркери, фломастери,
Хід уроку:
І. Вступна частина.
1. Знайомство.Продовжитифразу:« Я реакція … тому що…».
2. Очікування.Вправа«Особистість». Кожномуучасникуроздаєтьсястікер,
на якому учасники повинні написати, що вонимають за необхідне зробити
для того щоб засвоїтиматеріал.
3. Правила. Учасники повинні проголосити яких правил треба
додержуватися щоб правильно провести реакцію?
4. Рухавка «Швидкістьхімічноїреакції» .
Всі учасники стають у коло і замикають його руками, я називаю умову
протікання реакції, і якщо учасники вважатимуть що ця умова змінить
швидкість реакції, то біжать далі а якщо ні присідають.
ІІ. Основна частина.
1. Вправа «Спікер». Поділити на чотиригрупи, на листочку дати
повідомлення, групи опрацьовують матеріал, вибирають собіспікера,
який невербальним способом будедекламувати матеріал у інших
групах але не вказуючи основного, після декламації, учасники повинні
дізнатися що декламували спікери.
ІІІ.Практична частина.
1. Робота вгрупах
Провести рухавку«Молекули» поділившидітейна 3 групи, у кожної групи
інший колір маркера, на листочкувиконують окисно – відновні реакції потім
2. передають іншій групі, та вносить якщо потрібно корекцію і передає іншій
групі.
Притча:
Якось одинюнак прийшов до наставника й попросив:
- Я хочу, щоб ти був моїм учителем. Допоможимені пізнати життєву
мудрість.
- Гаразд, - погодивсявчитель, - розкажимені про себе.
Учень почав розповідатипро свої достоїнства, про те, як багато він знає й
скільки всього вміє. Учитель вислухав, а потім дав йому перше завдання.
Але юнак не погодивсяз ним, вирішив, що завдання це невдале, що для
початку потрібне зовсім інше. Він казав:
- Я вже багато чомунавчився, досяг чималих успіхів у житті. Так,
можливо, в інших галузях. То чомуб їх не перенести на вказану
ситуацію!
Щоб не пропонував наставник, у юнака завждивіднаходився правильніший
розв`язокзавдання.
Тодімудрець дав хлопцю порожнюсклянку, а сам почав наливати в неї
вино із глека. Спочатку склянка наповнилася до половини, потім по вінця, а
вчитель усе наливав і наливав напій. Юнак певний час спокійно дивився, як
вино переливається зі склянки на землю, але згодом не стримався й закричав:
- Досить лити! Ми лишень намарне витрачаємо вино!
- Точнісінько так само, як і я намарне гаю свій час. Я міг би тебе навчити
багатьом речам, але ти вже переповнений, наче ця склянка.
Юнак запитав:
- То що, мій минулий досвід нічого не вартий?
- Твій спосіб мислення зробив тебе тим, хто ти є зараз. Дав тобі все те,
чим ти володієш сьогодні. Але якщо ти прагнеш більшого, то він не
приведе до омріяної мети.Йди собі! І повертайся тільки тоді, коли
спорожнієш. Коли будеш готовим до нових знань!
Коментар:
У кожного вдуші величезний захопливий світ. Усі ті знання, вміння, досвід,
які вже отримано, привели нас туди, де ми зараз, власне й перебуваємо.
3. Продовжитисвій шлях розвиткута зростання допоможепошук нового,
іншого, відмінного. Усе, що від нас вимагається – завжди залишити хоча б
трішки місця для нових знань і вражень, незалежно від того, як багато ми вже
дізналися.
Але якщо людина переконана, що вона вже все знає та вміє, у всьому
розібралася і на всі запитання відповіла, то це обмеження зупиняє її на
досягнутому.
- «Людськежиття – це боротьбаміж неуцтвом та обізнаністю,
просвітленням… Щойно людина припиняє шукати інформацію і
знання для себе, то потрапляє в тенета неуцтва»(РобертКіосакі).
Завдяки чомумалюк так швидко пізнає світ? Завдяки цікавості! Дивіться на
світ очима дитини, і він відкриє вам ще чимало цікавого. До кожної нової
ситуації ставтеся як дослідник, запитуйте себе:
Чому ця ситуація, людина, подія з`явились у моєму житті?
Що важливого й позитивного можузрозумітизавдякицій ситуації?
Який мій намір стоїть за цим?
Що з допомогоюцих почуттів я хочу отримати від ситуації?
А інакше я не можу досягтибажаного , не можу свідомо рости, і формувати
особистість.
IV.Заключна частина.
1. Зворотній зв`язок.Вправа«Класифікація».
На дошці разом зробитикласифікацію хімічних реакцій.
2. Завершення(ритуал прощання). Вправа «Віночок бажань»
Стати у коло, взятись за руки, і побажати один – одномущось хороше, а в
кінці зачитати вірш.
Я хочу побажати вам сьогодні,
Щоб все у житті відбувалось миттєво.
Щоб каталізатор – зарплата стала в нагоді,
Щоб не випали в осад на відкритім уроці.
4. В реакції сполучення будьте інертні як Гелій,
А розкладу як складна речовина,
Заміщення хай буде як в металів,
А в обміні допоможе хай вода.
Здоров`я хай буде оборотним,
Необоротною хай буде лиш біда,
Окиснюються хай усі невдачі,
Відновлюється радість і душа,
Екзотермічними хай будуть рідні
А ендотермічним буде все життя.
Домашнє завдання: підготувати кросворд натему «Хімічні рівняння», та
підготуватися до контрольноїроботи.