критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
Urok
1. Адміністративні правопорушення.
Адміністративна відповідальність неповнолітніх
Мета: навчити розуміти та вільно оперувати поняттями: «адміністративне
правопорушення», «адміністративна відповідальність», «адміністративне
стягнення», «конфіскація», «вилучення», «адміністративний арешт»,
ознайомити з органами, які розглядають справи про адміністративні
правопорушення, стягненнями, які застосовують щодо неповнолітніх за
адміністративні правопорушення; розвивати вміння застосовувати набуті
знання на практиці; виховувати в учнів гуманність, повагу до закону.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: називати відносини,
регульовані адміністративним правом; органи, які розглядають справи про
адміністративні проступки; визначати адміністративні правопорушення та
наводити приклади; знати адміністративні стягнення, що застосовують до
неповнолітніх; аналізувати й розв'язувати правові ситуації щодо
адміністративних правопорушень неповнолітніх.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ УРОКУ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Фронтальна бесіда
1. Назвіть, з якими галузями права ми вже ознайомились.
2. Які ви знаєте види юридичної відповідальності?
3. Дайте визначення правопорушення.
4. Які ви знаєте види правопорушень?
- інтерактивна вправа « Склади пазл» і дізнайся тему року.
Таким чином ви зрозуміли що тема уроку «Адміністративні
правопорушення»
Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
2. Учитель ознайомлює учнів з темою, метою і завданнями уроку.
1. Адміністративні правопорушення
2. Ознаки адміністративного правопорушення
3. Види адміністративних стягнень
4. Адмінстративна відповідальність неповнолітніх.
IІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Вправа « Палітра емоцій»
1. Адміністративне правопорушення
Розповідь вчителя
Кожне правопорушення несе за собою юридичну віповідальіст.
Адміністративне право – це система адміністративних правових норм, що
регулюють і охороняють особливе коло суспільних відносин у сфері
державного управління. За порушення саме цієї галузі права настає
адміністративна відповідальність.
Отже адміністративне правопорушення (проступок) це – протиправна
винна дія чи бездіяльність за яку передбачено адміністративну
відповідальність. (записуємо в зошити поняття).
2. Ознаки адміністративного правопорушення.
3. - Робота із схемою ст. 166. На прикладі ситуації на початку параграфа
( ст165)
- Записуємо в зошити ознаки.
Вправа - фізкультхвилинка « Так. Ні»
1. Олег був звільнений з роботи за невиконання покладених на нього
трудовим договором обов'язків. (ні)
2. Максим ловив рибу в забороненому місці і був оштрафований
працівниками правоохоронних органів. (так)
3. Володимир не захотів виконувати вказівки замовника і не став
добудовувати будинок за його проектом. (ні)
4. Учень 16 років систематично порушувава правила дорожнього руху на
пішохідному переході перходив на червоний сигнал світлофора. (так)
3. Види адміністративних стягненя.
Робота з Кодексом законів України про адміністративні правопорушення
Ст. 24. Види адміністративних стягнень
За скоєння адміністративних правопорушень можуть застосовувати такі
адміністративні стягнення:
- попередження;
- штраф;
- оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або
безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення;
- конфіскація предмета, який став знаряддям скоєння або безпосереднім
об'єктом адміністративного правопорушення; грошей, одержаних внаслідок
скоєння адміністративного правопорушення;
- позбавлення спеціального права, наданого даному громадянину (право
керування транспортними засобами, право полювання);
- виправні роботи ;
- адміністративний арешт.
Розв'яжіть ситуацію
4. Іван, 16 років, та Олексій, 17 років, перебуваючи в стані алкогольного
сп'яніння, нецензурно лаялися й образили відвідувачів та охоронника нічного
клубу, який намагався їх вивести на вулицю.
1. Дайте правову оцінку ситуації.
2. Чи буде це діяння адміністративним правопорушенням?
3. Як ви гадаєте, яким чином вплине на розгляд справи вік правопорушників?
4. Чим відрізнялася б ситуація, у якій правопорушники не обмежилися б
лайкою та образами і завдали тілесних ушкоджень відвідувачам закладу?
4. Адмінстративна відповідальність неповнолітніх
Учитель. За які адміністративні правопорушення відповідають
неповнолітні?
Кодекс України про адміністративні правопорушення визначив проступки, за
які відповідають неповнолітні. Це:
- дрібне розкрадання державного та колективного майна;
- засмічення лісів відходами;
- посів та вирощування снодійного маку та конопель;
- безкоштовний проїзд у громадському транспорті;
- знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об'єктів
озеленення населених пунктів;
- дрібне хуліганство – дії, які виражають у нецензурній лайці в громадських
місцях, образливому чіплянні до громадян та інших подібних діях, що
порушують громадський порядок і спокій;
- дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства;
- знищення межових знаків;
- порушення вимог пожежної безпеки в лісах;
- жорстоке поводження з тваринами;
- непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху та інші.
Завдання «Складіть піраміду адміністративних правопорушень які
найчастіше скоюють неповнолітні»
Заходи впливу, що застосовують до неповнолітніх (стаття 24 Кодексу законів
України про адміністративні правопорушення)
5. За скоєння адміністративних правопорушень щодо неповнолітніх віком від
16 до 18 років можуть бути застосовані такі методи впливу:
- зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення в
потерпілого;
- попередження;
- догана або сувора догана;
- передання неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх
замінюють, чи під нагляд педагогічного або трудового колективу за їхньою
згодою, а також окремим громадянам на їхнє прохання.
Застосування таких заходів впливу є правом, а не обов'язком суду. Суд
застосовує адміністративне стягнення або заходи виховного впливу з
урахуванням особи неповнолітнього.
5.Розгляд справи про адміністративні правопорушення.
- Робота з Кодексом України стаття 213
- Рольова гра (випереджувальне завданя)
-Правопорушення, протокол, органи ( посадові особи)
уповноваження розглядати справи про адміністративні
правопорушення.
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
І. Варіант
Правовий практикум
Визначте серед наведених ситуацій ті, які містять ознаки адміністративного
проступку.
Ситуація 1. Учні 9-го класу змовилися прогуляти уроки і переглянути в цей
час новий фільм у кінотеатрі.
Ситуація 2. 16-річний Микола та його однокласник Петро нецензурно
лаялись на автобусній зупинці в присутності багатьох людей.
Ситуація 3. 17-річний Михайло зірвав для своєї подруги троянди на міській
клумбі
Ситуація 4. Господар садиби постійно вивозив сміття з подвір'я в лісосмугу
та на околиці міста.
6. Ситуація 5. Студент І курсу музичного училища не сплатив за проїзд у
тролейбусі.
Ситуація 6. Дев'ятикласники Юрій і Анатолій, пустуючи, пошкодили зелені
насадження на дитячому майданчику.
Ситуація 7. 16-річна Катерина всупереч вимогам батьків повернулася
додому не о 20-ій годині, а о 22-ій.
Бліцопитування
1. У яких ситуаціях наявні адміністративні правопорушення?
2. Як можна запобігти адміністративним правопорушенням?
3. За які адміністративні правопорушення відповідають неповнолітні?
4. Назвіть види адміністративних стягнень.
ІІ. Варіант. Тест.
- Гра «Правовий кошик» (змаганя між групами хто більше назве правових
термінів що почули на уроці)
- Інтерактивна Гра « Перегони»
V. ПІДСУМКИ УРОКУ
- слово вчителя
- оціни себе
- Оцінювання учнів
.- Вправа « палітра емцій»
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Прочитати відповідний параграф підручника.
2. Ознайомившись зі ст. 184 Кодексу про адміністративні правопорушення
України, визначити, яку відповідальність нестимуть батьки в разі скоєння
їхніми дітьми адміністративних правопорушень.
3. Скласти тест (12 запитань) з теми.
4. Наведіть приклади ситуацій, у яких брали участь ви, ваші рідні або
знайомі, які регулюють нормами адміністративного прав
7. Адміністративні правопорушення визначив проступки,
за які відповідають неповнолітні.:
- дрібне розкрадання державного та колективного майна;( 1)
- засмічення лісів відходами; ( 2)
- посів та вирощування снодійного маку та конопель; ( 3)
- безкоштовний проїзд у громадському транспорті; (4)
- знищення або пошкодження зелених насаджень або інших
об'єктів озеленення населених пунктів; ( 5)
- дрібне хуліганство – дії, які виражають у нецензурній лайці в
громадських місцях, образливому чіплянні до громадян та
інших подібних діях, що порушують громадський порядок і
спокій; ( 6)
- дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки,
шахрайства; ( 7)
- знищення межових знаків; ( 8)
- порушення вимог пожежної безпеки в лісах; (9)
- жорстоке поводження з тваринами; ( 10)