1. Lesvoorbereiding<br />Gegevens stageschool Gegevens student:<br />StageschoolDe KruidenhoekNaam studentEva SchouwenburgPlaatsRotterdamKlas3FStagementorKittyPeriode1Stagegroep1/ 2StagebegeleiderTamarDatum22-3-11Vak taal<br />Vooraf<br />Begin situatieLesruimteDe kringErvaringDe kinderen kennen de begrippen die in het boekje voorkomen<br />Eigen leerdoelenIk wil de kinderen uitdagen tot het bespreken van het verhaal en met de oudste kinderen nog een werkblad erbij te maken<br />Lesdoelen Vakgerichte doelenDe kinderen luisteren naar het verhaal over de maan en praten hierover, de kinderen werken aan hun woordenschat en taalvaardigheid<br />De les<br />IntroductiefaseWat doe ik?IntroducerenIk koppel terug naar wat de kinderen afgelopen donderdag geleerd hebben over de maan en vertel dat we een ander soort boekje hebben over de maan. Instrueren Weten de kinderen de kinderen het versje over het mannetje van de maan nog? En wat was de maan ook alweer precies? <br />De kernWat doe ik?Wat doen de leerlingen?Observeren / BegeleidenIk lees het boek voor en bespreek na afloop wat er allemaal gebeurd in het boek. Dit door vragen te stellen, maar de kinderen zoveel mogelijk te laten praten. De kinderen luisteren naar het verhaal, kijken naar de platen en voeren een gesprek over het boek. <br />AfsluitingWat doe ik?Afronden Na afloop vertel ik dat we vanmiddag nog een leuk versje gaan leren. Daarna leg ik wat kinderen uit wat we tijdens de speelwerkles gaan doen. Met de oudste kleuters maak ik een werkblad over de maan. <br />Reflectie <br />Wat ging goedWat kan beterIntroductiefase kernAfsluitingNieuwe doelen<br />