SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
Тема: Як давно в Україні з'явився жовто-блакитний прапор?
Мета: закріплювати вміння учнів розрізняти жанрові ознаки творів,
доводити свою думку, вчити ставити одне одному запитання,
виділяти в тексті опис, пояснення, нові поняття;
розвивати образне мислення, пам'ять, вміти порівнювати;
вдосконалювати навички читання;
виховувати шанобливе ставлення до Державних символів
України.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Здрастуй, рідна Батьківщино,
Сонце й небо,
Море й річка,
Скелі й гори,
Ліси й моря,
Поле й рілля,
Луг і долина.
Доброго дня, моя Україно,
Я посміхаюсь тобі!
ІІ. Мовленнєва розминка.
1. Робота над віршем
Гра “Дощик”
На землі великій є одна країна:
Гарна, неповторна, красна, як калина.
І живуть тут люди добрі працьовиті
І скажу, до речі, ще й талановиті.
Землю засівають і пісні співають,
На бандурі грають і вірші складають,
Про ліси і гори, і про синє море,
Про людей і квіти. То скажіть же, діти,
Що це за країна? - Наша славна Україна!
тихо
голосніше
тихо
голосніше
тихо
голосніше
тихо
голосніше
голосно
2. Артикуляційна зарядка.
Я на конику скачу:
- Цок - цок - цок !
Хочеш тебе підвезу?
- Цок - цок - цок !
З вітерцем мій коник мчиться!
- Цок - цок - цок !
Дзвінко стукають копитця:
- Цок - цок - цок !
В'ється коникова грива:
- Цок - цок - цок !
Ой, який же я щасливий!
- Цок - цок - цок !
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми і мети уроку.
- Кожен урок — це частина великого шляху до знань. Щоразу ви берете
щось для розумового розвитку й душі. От і сьогодні, так багато знаючи про
державні символи, ви дізнаєтесь щось нове про один із них.
Який саме — дізнаєтесь, якщо виявите кмітливість і відгадаєте загадку.
Синьо-жовте полотнище
Гордо майорить.
Це — ознака сили й слави
Української держави.
(Прапор)
Цікаво знати!
- Український прапор. Синь українського неба і золото неозорих
пшеничних ланів переніс наш народ на свій прапор. Кольори ці мають ще інше
значення - “мир, багатство”, бо наш народ мирний і працелюбний. Працею в
поті чола здобував він славу рідній землі. Коли ж злі вороги порушували спокій
народу-трударя, він ставав воїном. А синьо-жовтий прапор закликав до бою,
перемоги.
На сьогоднішньому уроці ми дізнаємося, як описано наші символи в
науково-пізнавальній статті з дитячої енциклопедії “Світ моєї України”.
- Слово “прапор” у перекладі з грецької означає “горіти, спалювати”.
Скільки на землі країн, стільки і прапорів. І всі вони різні: однокольорові,
багатокольорові, з візерунками, смугами, зірками, хрестами тощо. Кожний знак
або символ на прапорі має своє значення. Кожний прапор має свою історію.
Як кожний вільний народ, ми, українці, маємо свій прапор. Його ще
називають хоругвою, або знаменом. Історія розповідає, що ще великий князь
Олег на честь перемоги над Візантією велів вивісити знамена. А князь
Володимир вже водив свою бойову дружину на ворогів під хоругвами, у тому
числі й синьо-жовтими. Жовто-блакитні кольори символізують Київську
Державу ще до хрещення Русі.
IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
1. Опрацювання статті з дитячої енциклопедії “Як давно в Україні з'явився
жовто-блакитний прапор?”
1) Словникова робота. Гра “Луна”.
Читання слів “луною” за вчителем.
Стяг, хрест, животворний, державний символ, Верховна Рада, губернія,
Київська Русь, прапор, Україна.
Губернія — основна адміністративно-територіальна одиниця колишньої
Росії.
Животворний — той, який дає силу, енергію для життя, оживляє організм.
2) Робота в парах.
Читання в парах тексту “Як давно в Україні з'явився жовто-блакитний
прапор?”
3) Ф/хв. (Розгортання прапора (з листочків)).
4) Перевірка первинного сприймання тексту.
Тестування
1. Це твір за жанром є: а) оповіданням;
б) казкою;
в) статтею.
2. Жовто-блакитне знамено — це: а) національний символ держави;
б) емблема держави;
в) народний символ держави.
3. Захопити стяг ворога означало отримати: а) поразку;
б) перемогу;
в) перевагу.
4.Прапори виготовляють, як правило, відповідно до кольорів: а) квітів-символів;
б) національного одягу;
в) герба.
5. Державний Прапор України має такі кольори: а) синій та білий;
б) синій та жовтий;
в) жовтий та сірий.
6. Верховна Рада ухвалила постанову про Державний Прапор України:
а) 28 січня 1992 р.;
б) 24 серпня 1991 р.;
в) 28 червня 1991 р.
5) Читання тексту учнями за абзацами.
І — ІІ абзаци. Гра “Рибки”.
Читання абзаців учнями мовчки.
- Яке слово було першим? Яке — останнім?
- Яке речення, що зустрічали в тексті, можна скласти з поданих слів?
Стяг
Отримати
Ворога
Захопити
Означало
Перемогу
(Захопити стяг ворога — означало отримати перемогу).
ІІІ — ІV абзаци. Читання “ланцюжком”.
- Які кольори були символічними для Київської Русі ще до прийняття
християнства?
- Де пізніше зустрічаються ці кольори?
(Демонстрування малюнків із зображенням козаків).
- Відповідно до чого виготовляють прапор?
V абзац. Читання у спосіб “Незнайко”.
- Приготуйтесь виправляти хором.
Прапорах ( гербах)
Синє ( блакитне )
З хмарами ( небом )
Означає ( уособлює )
Гроші ( багатство )
Доброту ( милосердя )
- Що символізувала крім кольору неба блакитна фарба у гербах?
- А жовта, крім сонця?
VI абзац. Читання у спосіб “Заєць-вовк”.
- Коли і де жовто-блакитний прапор став Державним символом?
- Зачитайте опис прапора.
- Доведіть, що колір прапора вибраний невипадково.
- Знайдіть у тексті синоніми до слова прапор (прапор, стяг, знамено).
6) Гра “Хвости”.
Знайдіть і дочитайте речення (запис на дошці)
• “Жовто-блакитне знамено — це...”
• “З давніх-давен стяг...”
• “Учені вважають, що...”
• “Пізніше ці кольори...”
• “Вважають, що у гербах...”
• “28 січня 1992 року...”
• “Ним став прямокутний...”
7) Розповідь учителя.
- Сьогодні Державний прапор постійно майорить на будинках Верховної
Ради України, Кабінету міністрів України, місцевих рад народних депутатів, у
святкові дні — на будинках міністерств і відомств, інших державних і
громадських організацій, установ та закладів.
Синьо-жовтий Державний прапор України піднімається при відкритті
міжнародних конференцій, під час офіційних церемоній, при врученні
міжнародних призів. Він — символ міцності й незалежності держави України.
На початку минулого століття Мстислав Рус писав у вірші “Наш прапор”:
Прапор Русі повіває
Синьо-жовтий, злотом тканий,
А на нім завіт сіяє
Мономахом ще нам даний.
Гей! Єднайтесь, рідні діти,
Бо в єдності наша сила -
Єдність може лиш злучити,
Що незгода розлучила...
Прапор — державний символ,
Він є в кожної держави:
Це для всіх — ознака сили,
Це для всіх — ознака слави.
Синьо-жовтий прапор маєм:
Синє — небо, жовте — жито,
Прапор свій оберігаємо,
Він — святковий, знають діти.
Прапор свій здіймаєм гордо,
Ми з ним дужі і єдині,
Ми навіки вже — народом
Українським, в Україні.
V. Підсумок уроку.
- Які твори читали на сьогоднішньому уроці?
- Які вони за жанром?
- Що нового дізналися про державні символи України?
VI. Домашнє завдання.
Переказувати текст (с.56-57).
Намалювати Державний Прапор України.
Прапор свій здіймаєм гордо,
Ми з ним дужі і єдині,
Ми навіки вже — народом
Українським, в Україні.
V. Підсумок уроку.
- Які твори читали на сьогоднішньому уроці?
- Які вони за жанром?
- Що нового дізналися про державні символи України?
VI. Домашнє завдання.
Переказувати текст (с.56-57).
Намалювати Державний Прапор України.

More Related Content

What's hot

торецьк інтеграція укр. компонента квест
торецьк  інтеграція укр. компонента квест торецьк  інтеграція укр. компонента квест
торецьк інтеграція укр. компонента квест Helen Golovina
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Ковпитська ЗОШ
 
україна єдини країна
україна   єдини країнаукраїна   єдини країна
україна єдини країнаOlga Sokolik
 
україна моя батьківщина
україна   моя батьківщинаукраїна   моя батьківщина
україна моя батьківщинаantalia1010
 
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»Ковпитська ЗОШ
 
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”Ковпитська ЗОШ
 
Державні символи України – святиня нашого народу
Державні символи України – святиня нашого народуДержавні символи України – святиня нашого народу
Державні символи України – святиня нашого народуКовпитська ЗОШ
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Ковпитська ЗОШ
 
сумщина край де я живу
сумщина   край де я живусумщина   край де я живу
сумщина край де я живуOlga Sokolik
 
розробка уроку скиба
розробка уроку скибарозробка уроку скиба
розробка уроку скибаHelen Golovina
 
Мій Світловодськ, мій рідний край. Цінуй його і знай
Мій Світловодськ, мій рідний край. Цінуй його і знайМій Світловодськ, мій рідний край. Цінуй його і знай
Мій Світловодськ, мій рідний край. Цінуй його і знайЗШ №10 м.Світловодська
 
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл."Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.270479
 

What's hot (20)

119
119119
119
 
240
240240
240
 
торецьк інтеграція укр. компонента квест
торецьк  інтеграція укр. компонента квест торецьк  інтеграція укр. компонента квест
торецьк інтеграція укр. компонента квест
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
 
україна єдина країна
україна   єдина країнаукраїна   єдина країна
україна єдина країна
 
урок укр читання
урок укр читанняурок укр читання
урок укр читання
 
україна єдини країна
україна   єдини країнаукраїна   єдини країна
україна єдини країна
 
україна моя батьківщина
україна   моя батьківщинаукраїна   моя батьківщина
україна моя батьківщина
 
8 9.4
 8 9.4 8 9.4
8 9.4
 
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
 
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
 
україна єдина країна
україна   єдина країнаукраїна   єдина країна
україна єдина країна
 
«Україна – єдина країна»
«Україна – єдина країна»«Україна – єдина країна»
«Україна – єдина країна»
 
Державні символи України – святиня нашого народу
Державні символи України – святиня нашого народуДержавні символи України – святиня нашого народу
Державні символи України – святиня нашого народу
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
 
сумщина край де я живу
сумщина   край де я живусумщина   край де я живу
сумщина край де я живу
 
розробка уроку скиба
розробка уроку скибарозробка уроку скиба
розробка уроку скиба
 
Мій Світловодськ, мій рідний край. Цінуй його і знай
Мій Світловодськ, мій рідний край. Цінуй його і знайМій Світловодськ, мій рідний край. Цінуй його і знай
Мій Світловодськ, мій рідний край. Цінуй його і знай
 
гра подорож 3 клас
гра подорож 3 класгра подорож 3 клас
гра подорож 3 клас
 
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл."Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
 

Viewers also liked

Rubiela Perdomo Prieto
Rubiela Perdomo Prieto		Rubiela Perdomo Prieto
Rubiela Perdomo Prieto astrydquintero
 
Criterios historia arte_2011
Criterios historia arte_2011Criterios historia arte_2011
Criterios historia arte_2011Oscar Herrera
 
Heather Williamson -Resume- Dec.10th 2015
Heather Williamson -Resume- Dec.10th 2015Heather Williamson -Resume- Dec.10th 2015
Heather Williamson -Resume- Dec.10th 2015Heather Williamson
 
Gespaltene Mitte - Feindselige Zustände
Gespaltene Mitte - Feindselige ZuständeGespaltene Mitte - Feindselige Zustände
Gespaltene Mitte - Feindselige ZuständeFESD GKr
 
Los mejores libros en español de los últimos 25 años
Los mejores libros en español de los últimos 25 añosLos mejores libros en español de los últimos 25 años
Los mejores libros en español de los últimos 25 añosSusana Gallardo
 
Wirtschaft im Kontext
Wirtschaft im KontextWirtschaft im Kontext
Wirtschaft im KontextFESD GKr
 
Current Resume of Kaustav
Current Resume of KaustavCurrent Resume of Kaustav
Current Resume of KaustavKaustav ghosh
 
9734704 taller practico n1 s2
9734704 taller practico n1 s29734704 taller practico n1 s2
9734704 taller practico n1 s2astrydquintero
 
Advancing alphonso mango harvest season in lateritic rocky soils of konkan re...
Advancing alphonso mango harvest season in lateritic rocky soils of konkan re...Advancing alphonso mango harvest season in lateritic rocky soils of konkan re...
Advancing alphonso mango harvest season in lateritic rocky soils of konkan re...srajanlko
 
CTCA Internship Projects 2015
CTCA Internship Projects 2015CTCA Internship Projects 2015
CTCA Internship Projects 2015Mackenzie Palmer
 
Мартинюк Н.І
Мартинюк Н.ІМартинюк Н.І
Мартинюк Н.ІSchoolno1Kovel
 
Tracking The Trackers WWW 2016
Tracking The Trackers WWW 2016Tracking The Trackers WWW 2016
Tracking The Trackers WWW 2016Josep M. Pujol
 
шаблоны спорт 2
шаблоны спорт 2шаблоны спорт 2
шаблоны спорт 2Maria Spitsyna
 
Vickie Shoap - “Application of Restorative Practices and Restorative Justice ...
Vickie Shoap - “Application of Restorative Practices and Restorative Justice ...Vickie Shoap - “Application of Restorative Practices and Restorative Justice ...
Vickie Shoap - “Application of Restorative Practices and Restorative Justice ...youth_nex
 

Viewers also liked (18)

Rubiela Perdomo Prieto
Rubiela Perdomo Prieto		Rubiela Perdomo Prieto
Rubiela Perdomo Prieto
 
Criterios historia arte_2011
Criterios historia arte_2011Criterios historia arte_2011
Criterios historia arte_2011
 
Heather Williamson -Resume- Dec.10th 2015
Heather Williamson -Resume- Dec.10th 2015Heather Williamson -Resume- Dec.10th 2015
Heather Williamson -Resume- Dec.10th 2015
 
Gespaltene Mitte - Feindselige Zustände
Gespaltene Mitte - Feindselige ZuständeGespaltene Mitte - Feindselige Zustände
Gespaltene Mitte - Feindselige Zustände
 
Cv english
Cv   englishCv   english
Cv english
 
Los mejores libros en español de los últimos 25 años
Los mejores libros en español de los últimos 25 añosLos mejores libros en español de los últimos 25 años
Los mejores libros en español de los últimos 25 años
 
Kmpdu
KmpduKmpdu
Kmpdu
 
Wirtschaft im Kontext
Wirtschaft im KontextWirtschaft im Kontext
Wirtschaft im Kontext
 
Current Resume of Kaustav
Current Resume of KaustavCurrent Resume of Kaustav
Current Resume of Kaustav
 
Google trends
Google trendsGoogle trends
Google trends
 
9734704 taller practico n1 s2
9734704 taller practico n1 s29734704 taller practico n1 s2
9734704 taller practico n1 s2
 
Advancing alphonso mango harvest season in lateritic rocky soils of konkan re...
Advancing alphonso mango harvest season in lateritic rocky soils of konkan re...Advancing alphonso mango harvest season in lateritic rocky soils of konkan re...
Advancing alphonso mango harvest season in lateritic rocky soils of konkan re...
 
CTCA Internship Projects 2015
CTCA Internship Projects 2015CTCA Internship Projects 2015
CTCA Internship Projects 2015
 
Мартинюк Н.І
Мартинюк Н.ІМартинюк Н.І
Мартинюк Н.І
 
Tracking The Trackers WWW 2016
Tracking The Trackers WWW 2016Tracking The Trackers WWW 2016
Tracking The Trackers WWW 2016
 
шаблоны спорт 2
шаблоны спорт 2шаблоны спорт 2
шаблоны спорт 2
 
Vickie Shoap - “Application of Restorative Practices and Restorative Justice ...
Vickie Shoap - “Application of Restorative Practices and Restorative Justice ...Vickie Shoap - “Application of Restorative Practices and Restorative Justice ...
Vickie Shoap - “Application of Restorative Practices and Restorative Justice ...
 
Tor Browser Forensics on Windows OS
Tor Browser Forensics on Windows OSTor Browser Forensics on Windows OS
Tor Browser Forensics on Windows OS
 

Similar to Нагорнюк

Державні символи України
Державні символи УкраїниДержавні символи України
Державні символи УкраїниSerg171087
 
година спілкування
година спілкуваннягодина спілкування
година спілкуванняHelen Golovina
 
у рідному краї серце співає
у рідному краї серце співаєу рідному краї серце співає
у рідному краї серце співаєPoltava municipal lyceum #1
 
Моя батьківщина – Україна.
Моя батьківщина – Україна.Моя батьківщина – Україна.
Моя батьківщина – Україна.Evgen Shapoval
 
Моя україна
Моя українаМоя україна
Моя українаselezengalina
 
24. Символи держави
24. Символи держави24. Символи держави
24. Символи державиIgor Shuvarsky
 
4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-bibik-2021-1
4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-bibik-2021-14 klas-ya-doslidzhuiu-svit-bibik-2021-1
4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-bibik-2021-1cgf gfgfg
 
виховний захід №1
виховний захід №1виховний захід №1
виховний захід №11978lena
 
20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності України20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності УкраїниMarina Efremova
 

Similar to Нагорнюк (20)

137,23.docx
137,23.docx137,23.docx
137,23.docx
 
1 урок 2015
1 урок 20151 урок 2015
1 урок 2015
 
Державні символи України
Державні символи УкраїниДержавні символи України
Державні символи України
 
година спілкування
година спілкуваннягодина спілкування
година спілкування
 
у рідному краї серце співає
у рідному краї серце співаєу рідному краї серце співає
у рідному краї серце співає
 
5 7.4
 5 7.4 5 7.4
5 7.4
 
Моя батьківщина – Україна.
Моя батьківщина – Україна.Моя батьківщина – Україна.
Моя батьківщина – Україна.
 
Ми ─ маленькі українці
Ми ─ маленькі українціМи ─ маленькі українці
Ми ─ маленькі українці
 
Україна єдина
Україна   єдинаУкраїна   єдина
Україна єдина
 
Моя україна
Моя українаМоя україна
Моя україна
 
Батьківщина
БатьківщинаБатьківщина
Батьківщина
 
україна єдина
україна   єдинаукраїна   єдина
україна єдина
 
24. Символи держави
24. Символи держави24. Символи держави
24. Символи держави
 
урок 1 вересня
урок 1   вересняурок 1   вересня
урок 1 вересня
 
Батьківщина
БатьківщинаБатьківщина
Батьківщина
 
4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-bibik-2021-1
4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-bibik-2021-14 klas-ya-doslidzhuiu-svit-bibik-2021-1
4 klas-ya-doslidzhuiu-svit-bibik-2021-1
 
виховний захід №1
виховний захід №1виховний захід №1
виховний захід №1
 
20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності України20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності України
 
+урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл+урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл
 
урок гідності 8 кл
урок гідності 8 клурок гідності 8 кл
урок гідності 8 кл
 

More from Schoolno1Kovel

символи україни
символи українисимволи україни
символи україниSchoolno1Kovel
 
портфоліо євдокимова жанна
портфоліо євдокимова жаннапортфоліо євдокимова жанна
портфоліо євдокимова жаннаSchoolno1Kovel
 
Євдокимова Ж.О
Євдокимова Ж.ОЄвдокимова Ж.О
Євдокимова Ж.ОSchoolno1Kovel
 
Євдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОЄвдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОSchoolno1Kovel
 
Євдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОЄвдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОSchoolno1Kovel
 
Євдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОЄвдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОSchoolno1Kovel
 
Євдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОЄвдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОSchoolno1Kovel
 
Євдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОЄвдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОSchoolno1Kovel
 
Портфоліо Євдокимова Жанна
Портфоліо Євдокимова ЖаннаПортфоліо Євдокимова Жанна
Портфоліо Євдокимова ЖаннаSchoolno1Kovel
 
Білінська В. С
Білінська В. СБілінська В. С
Білінська В. СSchoolno1Kovel
 
Білінська В. С
Білінська В. СБілінська В. С
Білінська В. СSchoolno1Kovel
 
Білінська В. С
Білінська В. СБілінська В. С
Білінська В. СSchoolno1Kovel
 
Білінська В. С
Білінська В. СБілінська В. С
Білінська В. СSchoolno1Kovel
 
Білінська В. С
Білінська В. СБілінська В. С
Білінська В. СSchoolno1Kovel
 
Білінська В. С
Білінська В. СБілінська В. С
Білінська В. СSchoolno1Kovel
 

More from Schoolno1Kovel (20)

Нагорнюк
НагорнюкНагорнюк
Нагорнюк
 
Нагорнюк
НагорнюкНагорнюк
Нагорнюк
 
Білінська
БілінськаБілінська
Білінська
 
Білінська
БілінськаБілінська
Білінська
 
символи україни
символи українисимволи україни
символи україни
 
портфоліо євдокимова жанна
портфоліо євдокимова жаннапортфоліо євдокимова жанна
портфоліо євдокимова жанна
 
Євдокимова Ж.О
Євдокимова Ж.ОЄвдокимова Ж.О
Євдокимова Ж.О
 
Євдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОЄвдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. О
 
Євдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОЄвдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. О
 
Євдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОЄвдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. О
 
Євдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОЄвдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. О
 
Євдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОЄвдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. О
 
Портфоліо Євдокимова Жанна
Портфоліо Євдокимова ЖаннаПортфоліо Євдокимова Жанна
Портфоліо Євдокимова Жанна
 
Білінська В. С
Білінська В. СБілінська В. С
Білінська В. С
 
Білінська В. С
Білінська В. СБілінська В. С
Білінська В. С
 
Білінська В. С
Білінська В. СБілінська В. С
Білінська В. С
 
Білінська В. С
Білінська В. СБілінська В. С
Білінська В. С
 
Білінська В. С
Білінська В. СБілінська В. С
Білінська В. С
 
Білінська В. С
Білінська В. СБілінська В. С
Білінська В. С
 
Тишик Л. М
Тишик Л. МТишик Л. М
Тишик Л. М
 

Нагорнюк

  • 1. Тема: Як давно в Україні з'явився жовто-блакитний прапор? Мета: закріплювати вміння учнів розрізняти жанрові ознаки творів, доводити свою думку, вчити ставити одне одному запитання, виділяти в тексті опис, пояснення, нові поняття; розвивати образне мислення, пам'ять, вміти порівнювати; вдосконалювати навички читання; виховувати шанобливе ставлення до Державних символів України. Хід уроку І. Організаційний момент. Здрастуй, рідна Батьківщино, Сонце й небо, Море й річка, Скелі й гори, Ліси й моря, Поле й рілля, Луг і долина. Доброго дня, моя Україно, Я посміхаюсь тобі! ІІ. Мовленнєва розминка. 1. Робота над віршем Гра “Дощик” На землі великій є одна країна: Гарна, неповторна, красна, як калина. І живуть тут люди добрі працьовиті І скажу, до речі, ще й талановиті. Землю засівають і пісні співають, На бандурі грають і вірші складають, Про ліси і гори, і про синє море, Про людей і квіти. То скажіть же, діти, Що це за країна? - Наша славна Україна! тихо голосніше тихо голосніше тихо голосніше тихо голосніше голосно 2. Артикуляційна зарядка. Я на конику скачу: - Цок - цок - цок ! Хочеш тебе підвезу? - Цок - цок - цок ! З вітерцем мій коник мчиться!
  • 2. - Цок - цок - цок ! Дзвінко стукають копитця: - Цок - цок - цок ! В'ється коникова грива: - Цок - цок - цок ! Ой, який же я щасливий! - Цок - цок - цок ! ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку. - Кожен урок — це частина великого шляху до знань. Щоразу ви берете щось для розумового розвитку й душі. От і сьогодні, так багато знаючи про державні символи, ви дізнаєтесь щось нове про один із них. Який саме — дізнаєтесь, якщо виявите кмітливість і відгадаєте загадку. Синьо-жовте полотнище Гордо майорить. Це — ознака сили й слави Української держави. (Прапор) Цікаво знати! - Український прапор. Синь українського неба і золото неозорих пшеничних ланів переніс наш народ на свій прапор. Кольори ці мають ще інше значення - “мир, багатство”, бо наш народ мирний і працелюбний. Працею в поті чола здобував він славу рідній землі. Коли ж злі вороги порушували спокій народу-трударя, він ставав воїном. А синьо-жовтий прапор закликав до бою, перемоги. На сьогоднішньому уроці ми дізнаємося, як описано наші символи в науково-пізнавальній статті з дитячої енциклопедії “Світ моєї України”. - Слово “прапор” у перекладі з грецької означає “горіти, спалювати”. Скільки на землі країн, стільки і прапорів. І всі вони різні: однокольорові, багатокольорові, з візерунками, смугами, зірками, хрестами тощо. Кожний знак або символ на прапорі має своє значення. Кожний прапор має свою історію. Як кожний вільний народ, ми, українці, маємо свій прапор. Його ще називають хоругвою, або знаменом. Історія розповідає, що ще великий князь Олег на честь перемоги над Візантією велів вивісити знамена. А князь Володимир вже водив свою бойову дружину на ворогів під хоругвами, у тому числі й синьо-жовтими. Жовто-блакитні кольори символізують Київську Державу ще до хрещення Русі.
  • 3. IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу. 1. Опрацювання статті з дитячої енциклопедії “Як давно в Україні з'явився жовто-блакитний прапор?” 1) Словникова робота. Гра “Луна”. Читання слів “луною” за вчителем. Стяг, хрест, животворний, державний символ, Верховна Рада, губернія, Київська Русь, прапор, Україна. Губернія — основна адміністративно-територіальна одиниця колишньої Росії. Животворний — той, який дає силу, енергію для життя, оживляє організм. 2) Робота в парах. Читання в парах тексту “Як давно в Україні з'явився жовто-блакитний прапор?” 3) Ф/хв. (Розгортання прапора (з листочків)). 4) Перевірка первинного сприймання тексту. Тестування 1. Це твір за жанром є: а) оповіданням; б) казкою; в) статтею. 2. Жовто-блакитне знамено — це: а) національний символ держави; б) емблема держави; в) народний символ держави. 3. Захопити стяг ворога означало отримати: а) поразку; б) перемогу; в) перевагу. 4.Прапори виготовляють, як правило, відповідно до кольорів: а) квітів-символів; б) національного одягу; в) герба. 5. Державний Прапор України має такі кольори: а) синій та білий; б) синій та жовтий; в) жовтий та сірий. 6. Верховна Рада ухвалила постанову про Державний Прапор України: а) 28 січня 1992 р.; б) 24 серпня 1991 р.; в) 28 червня 1991 р.
  • 4. 5) Читання тексту учнями за абзацами. І — ІІ абзаци. Гра “Рибки”. Читання абзаців учнями мовчки. - Яке слово було першим? Яке — останнім? - Яке речення, що зустрічали в тексті, можна скласти з поданих слів? Стяг Отримати Ворога Захопити Означало Перемогу (Захопити стяг ворога — означало отримати перемогу). ІІІ — ІV абзаци. Читання “ланцюжком”. - Які кольори були символічними для Київської Русі ще до прийняття християнства? - Де пізніше зустрічаються ці кольори? (Демонстрування малюнків із зображенням козаків). - Відповідно до чого виготовляють прапор? V абзац. Читання у спосіб “Незнайко”. - Приготуйтесь виправляти хором. Прапорах ( гербах) Синє ( блакитне ) З хмарами ( небом ) Означає ( уособлює ) Гроші ( багатство ) Доброту ( милосердя ) - Що символізувала крім кольору неба блакитна фарба у гербах? - А жовта, крім сонця? VI абзац. Читання у спосіб “Заєць-вовк”. - Коли і де жовто-блакитний прапор став Державним символом? - Зачитайте опис прапора. - Доведіть, що колір прапора вибраний невипадково. - Знайдіть у тексті синоніми до слова прапор (прапор, стяг, знамено).
  • 5. 6) Гра “Хвости”. Знайдіть і дочитайте речення (запис на дошці) • “Жовто-блакитне знамено — це...” • “З давніх-давен стяг...” • “Учені вважають, що...” • “Пізніше ці кольори...” • “Вважають, що у гербах...” • “28 січня 1992 року...” • “Ним став прямокутний...” 7) Розповідь учителя. - Сьогодні Державний прапор постійно майорить на будинках Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, місцевих рад народних депутатів, у святкові дні — на будинках міністерств і відомств, інших державних і громадських організацій, установ та закладів. Синьо-жовтий Державний прапор України піднімається при відкритті міжнародних конференцій, під час офіційних церемоній, при врученні міжнародних призів. Він — символ міцності й незалежності держави України. На початку минулого століття Мстислав Рус писав у вірші “Наш прапор”: Прапор Русі повіває Синьо-жовтий, злотом тканий, А на нім завіт сіяє Мономахом ще нам даний. Гей! Єднайтесь, рідні діти, Бо в єдності наша сила - Єдність може лиш злучити, Що незгода розлучила... Прапор — державний символ, Він є в кожної держави: Це для всіх — ознака сили, Це для всіх — ознака слави. Синьо-жовтий прапор маєм: Синє — небо, жовте — жито, Прапор свій оберігаємо, Він — святковий, знають діти.
  • 6. Прапор свій здіймаєм гордо, Ми з ним дужі і єдині, Ми навіки вже — народом Українським, в Україні. V. Підсумок уроку. - Які твори читали на сьогоднішньому уроці? - Які вони за жанром? - Що нового дізналися про державні символи України? VI. Домашнє завдання. Переказувати текст (с.56-57). Намалювати Державний Прапор України.
  • 7. Прапор свій здіймаєм гордо, Ми з ним дужі і єдині, Ми навіки вже — народом Українським, в Україні. V. Підсумок уроку. - Які твори читали на сьогоднішньому уроці? - Які вони за жанром? - Що нового дізналися про державні символи України? VI. Домашнє завдання. Переказувати текст (с.56-57). Намалювати Державний Прапор України.