Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Mládí TV Nova

261 views

Published on

Práce ve skupině. Hodina předchází návštěvě TV Nova.

Published in: Education
 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Mládí TV Nova

 1. 1. Mládí TV Nova
 2. 2. Rozvržení 15 minut: hledání dat, faktů a vytvoření hlavních tezí. 5 minut: diskuse členů všech skupin nad obsahem prezentace. 15 minut: prezentace odpovědi na zadání a doplnění ze strany vyučujícího.
 3. 3. Co se naučíte Získáte znalostní přehled o významném médiu, který významně zformoval vkus a požadavky na mediální obsah. Pochopíte, jaká byla očekávání od médií v počátku 90. let a jak se média proměnila pod vlivem proměny společnosti. Nahlédnete do mediálního světa z hlediska globálního podnikání.
 4. 4. Naše neúspěšnější TV stanice Skupina 1 - hlavní aktéři: Vladimír Železný, Ronald S. Lauder, Petr Dvořák. Skupina 2 – TV Nova jako součást CME. Konflikt s českým státem a urovnání.
 5. 5. ČNTS: Česká licence a americké peníze
 6. 6. Velká očekávání – 4. února 1994 https://www.youtube.com/watch?v=UeXKjLl-9Do
 7. 7. Velký úspěch hned od začátku První den Obecná škola a Krotitelé duchů. Nové programové schéma: soap opery, soutěže, zprávy, seriál. O víkendu akční a erotické filmy (1998 – 2004 Počasíčko). Audiovizuální bulvární zprávy (původně slibované Reuters a BBC). Mnoho nových hvězd. Později návrat k normalizační zábavě (ale bez seriálů).
 8. 8. Ředitel ke každému sobotnímu obědu https://www.youtube.com/watch?v=93Lixy7FLtM
 9. 9. Vliv na veřejnost Podpora veřejnosti pro zájmy TV Nova – možnost pořad přerušovat reklamou. Atmosféra 90. let – vysvětlení, co je komerční televize a co je jejím cílem. A co je veřejnoprávní televize – neměla by nakupovat akční filmy, neměla by mít reklamu. Nové programové schéma: soap opery, soutěže, zprávy, seriál, večerníček pro dospělé (M.A.S.H. apod.). Vyjadřování politických názorů. Veřejné odmítání rasismu.
 10. 10. Geniální krok v parodii https://www.youtube.com/watch?v=Zu11Jlph2J8
 11. 11. Vnitřní konfikty https://www.youtube.com/watch?v=Zu11Jlph2J8
 12. 12. Konflikt v parlamentě a arbitráž Nejdříve spor CME vs. VŽ – VŽ nepoškodil, ale musel zaplatit 1 mld. Kč za návrat akcií CME původním majitelům. Podpora ODS. Pak CME vs. ČR (nechránil investora) - ČR musela zaplatit CME 10 mld. Kč. Přelom roku 2000/01 krize v ČT – VŽ na straně ODS. 2002 Lex Železný, do TV Nova vstupuje PPF, 2003 nahrazen Vladimír Železný Petrem Dvořákem.
 13. 13. Nova Group dnes
 14. 14. Michal Kaderka Tel.: 777 879 481 E-mail: kaderka@centrum.cz cz.linkedin.com/pub/michal-kaderka/49/807/10b www.slideshare.net/MichalKaderka @MichalKaderka Michal.Kaderka77 KontaktKontakt

×