Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Píšeme tiskovou zprávu - Jaká TZ byla distribuovaná ze zoo

104 views

Published on

Studenti mají napsat tiskovou zprávu na téma narození gorilího mláděte v pražské zoo. Přiložený dokument je původní znění tiskové zprávy, jak šla ze zoo.

Zde prezentace k hodině: https://www.slideshare.net/MichalKaderka/peme-tiskovou-zprvu

Published in: Education
  • Login to see the comments

  • Be the first to like this

Píšeme tiskovou zprávu - Jaká TZ byla distribuovaná ze zoo

  1. 1. Mediální výchova, povinně volitelný seminář Michal Kaderka, vyučující Gymnázium, Praha 5, Na Zatlance 11 150 00 Praha 5, Na Zatlance 11/1330, www.zatlanka.cz IZO: 061385271, tel. 777 879 481 email: kaderka@centrum.cz Křtiny gorilího mláděte Gorilí mládě, narozené 13. prosince 2004 v Zoo Praha, pokřtí paní Dagmar Havlová. Slavnost, které se bude moci zúčastnit i veřejnost, se uskuteční v sobotu 26. února 2005 ve 13.30 v Pavilonu goril. Paní Dagmar Havlová gorilí mládě pokřtí nejen za svou osobu, ale i za Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, která pražské zoo výrazně finančně pomohla v době po povodních a dodnes pomáhá při realizaci konkrétních expozičních projektů (v současné době např. při výstavbě nových voliér pro sovy). První gorilí mládě narozené v České republice má již od konce roku 2004 své jméno, které vybrali pracovníci zoo – Moja (svahilsky„první“).Vývoj mláděte i mateřskápéče samice Kijivuprobíhajízcela bezproblémů.Odkonce roku2004mohoumládě viděti návštěvníci pražskézoo.Dodnessenani přišlo podívat bezmála 100 tisíc lidí. Paní Dagmar Havlováse stane kmotroui patronemmláděte.Dalšími oficiálními hostyslavnosti budou zástupci společností,kterév minulostipomohlys rekonstrukcípavilonugoril nebos odchovemmláděte – Všeobecnáfakultnínemocnice v Praze,RádioCitya ToyotaMotor Czech.Součástí slavnostníchkřtin bude i zajímavý program pro návštěvníky.

×