Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Kde si o médiích zjistit informace

563 views

Published on

V prezentaci jsou úkoly pro studenty v hodině včetně zdrojů, se kterými mají pracovat. Zdroje jsou zapracovány formou "otevřené učebnice".

Published in: Education
 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Kde si o médiích zjistit informace

 1. 1. Kde si o médiích najít informace
 2. 2. Co se naučíte Zjistíte, kde získat základní informace o čtenosti, poslechovosti, sledovanosti i návštěvnosti českých médií. Zmapujete si, jak se v Česku sleduje úspěšnost jednotlivých médií. Získáte základní přehled o českém mediálním trhu i mediálních konzumentech. Pomůžete si uvědomit, jaká role v týmu vám svědčí.
 3. 3. Kdo si myslíte, že je leaderem na trhu? Zapište si. Které jsou nejnavštěvovanější zpravodajské portály? Jaký segment je u Čechů nejpopulárnější na Facebooku? Které pořady v TV jsou nejsledovanější. Který deník je nejčtenější? Který časopis je nejčenější? Jaká rozhlasová stanice je nejposlouchanější?
 4. 4. Kdo vede na trhu? Který deník prodává nejvíce inzerce? V jakém médiu se nejvíce inzeruje. Kdy a kde se nejvíce poslouchá rádio? Jak byste podle návštěvnosti českých webových stránek popsali českého uživatele internetu? Porovnejte s daty o českých uživatelích internetu. Kolik je v Česku webových stránek? S jakými operačními systémy kupují Češi počítače, mobily a tablety?
 5. 5. Rozdělte se Koncipujete činnosti tak, abyste co nejrychleji dokázali vyřešit všechny úlohy. Postavte tým, kde každému bude vyhovovat role i činnost. Vytvořte postup, ale nezapomeňte, že některé části jsou vaším soukromým příspěvkem. Při prezentaci společného výstupu zhodnoťte váš příspěvek v kontextu celkového výstupu, kde jste přispěl/a co vám v plnění úkolů nesedlo.
 6. 6. Rozvržení 30 minut: hledání dat, faktů a vytvoření hlavních tezí. 20 minut: diskuse členů všech skupin nad obsahem prezentace. 20 minut: prezentace odpovědi na zadání a zhodnocení své role.
 7. 7. Nejnavštěvovanější stránky www.spir.cz
 8. 8. Kdo je českým uživatelem internetu www.spir.cz Ročenky
 9. 9. Jak se daří českým značkám na sociálních sítích www.socialbakers.cz
 10. 10. Za kolik a kde se utratilo za reklamu www.spir.cz Ročenky
 11. 11. Vše o doméně .cz www.nic.cz
 12. 12. Na jakých OS pracujeme www.netmarketshare.com
 13. 13. Měsíční sledovanost TV www.ato.cz
 14. 14. Čtenost tisku – Media Projekt www.median.cz
 15. 15. Poslechovost rádií – Radio Projekt www.median.cz
 16. 16. Aktuální data k prodeji tiskových médií www.unievydavatelu.cz
 17. 17. Aktuální data ke čtenosti tiskových médií www.rocenkaunievydavatelu.cz
 18. 18. Aktuální data ke čtenosti tiskových médií www.abccr.cz
 19. 19. Ročenka ke knihám, tiskovým médiím apod. obecně www.nipos-mk.cz
 20. 20. Zdroj pro zahraniční média www.mzv.cz
 21. 21. Michal Kaderka Tel.: 777 879 481 E-mail: kaderka@centrum.cz cz.linkedin.com/pub/michal-kaderka/49/807/10b www.slideshare.net/MichalKaderka @MichalKaderka Michal.Kaderka77 KontaktKontakt

×