2. Тема : Порівняння десяткових дробів.
Мета: Ознайомлення учнів з правилом порівняння десяткових
дробів; формування вміння порівнювати десяткові дроби; розвиток
логічного мислення учнів.
Хід уроку
І.Дебют.
Про стан готовності учнів до уроку доповідає відповідальна.
Вчитель.
Тема сьогоднішнього уроку «Порівняння десяткових дробів» - звичайна, а
форма проведення - незвичайна. Сьогодні ми вирушимо у фантастичну
подорож у країну шахів.Шахова країна-це країна у якій всі її мешканці
люблять грати у цікаву гру шахмати.
Познайомлять нас з цією грою,її історією виникнення, і стадіями
наші 4 майбутніх чемпіони.
Учні підготували виступи на такі теми:
1. Загальні відомості про гру.
2. Історія виникнення.
3. Етапи шахової гри.
4. Вартість фігур.
Демонструється проект –презентація «Порівняння десяткових
дробів.Дебют.» з комп’ютера через медіа установку на дошку.
(Слайди 1-5).
План уроку-подорожі: (Слайди 6,7).
І.Дебют.
3. 1. Домашня заготовка.
2. Усний рахунок.
3. Знайди помилку.
4. Конкурс розумниць.
5. Актуалізація опорних знань.
ІІ. Міттельшпіль.
6.Вивчаємо з ПМК “Математика 5 клас”.
7.Складаємо алгоритм.
8.Завдання на інтерактивній дошці.
9.Виконуємо на класній дошці.
10.Робота на карточках.
11.Перевірка за допомогою TEST-W.
ІІІ. Ендшпіль.
Визначення королеви і підведення підсумку.
Сьогодні під час подорожі ми: (Слайд 8).
• Оберемо королеву;
• повторимо читання і запис десяткового дробу, розряди
десяткових дробів;
• навчимося порівнювати десяткові дроби;
• розробимо алгоритм порівняння десяткових дробів;
• допоможемо оволодіти цим алгоритмом всім учням класу.
Ваші старання і успіхи під час подорожі будуть справедливо
оцінені.В нагороду за роботу на кожному з турів ви отримаєте
частинку круга.Величина цієї частинки буде тим більша,чим
вдаліша буде ваша робота на цьому етапі.В кінці уроку ми
подивимось у кого буде більша сума дробів,які відповідатимуть
4. цим частинкам.Переможець стане королевою і отримає заслужену
нагороду.Так як у шахах 2 королеви,то і у нас їх можливо буде 2.
А зараз нагорода за перший тур”Домашня заготовка”.(Слайд 9).
2) Усний рахунок.(4 учні біля дошки).(Слайд 10)
Завдання 1 Завдання 2
11∙23= 100∙23=
2400:10= 54∙11=
34∙100= 12∙15=
14∙15= 3200:100=
Завдання 1 Завдання 2
11∙27= 11∙83=
2400∙10= 16∙25=
3400:100= 18∙15=
16∙15= 5200:100=
3.Знайди помилку.(Слайди 11,12).
4.Конкурс розумниць. (Слайд 13).
1)Порівняйте числа:
1) 756 і 758; 3) 362 і 365;
2) 324 і 524; 4) 689 і 289.
2)Виразіть у метрах і запишіть десятковим дробом:
1) 4м 2дм ; 2) 15м 3д 5см;
3) 7см; 4) 2897см.
5. Актуалізація опорних знань. (Слайд 14).
9,254
100
9
254 = 024,17
100
24
17 =
4,0
100
4
= 5,2
10
5
2 =
5. ІІ. Міттельшпіль.
1. Вивчаємо з ПМК “Математика 5 клас”.
Урок 83.
2.Складаємо алгоритм.
Демонструється проект –презентація «Порівняння десяткових
дробів.Міттельшпіль.» з комп’ютера через медіа установку на
дошку. (Слайди 1-3)
3. Завдання на інтерактивній дошці.
Слайди 4-8.
4.Виконуємо на класній дошці.
№792-795,797.
5.Робота на карточках.(Тести “Порівняння десяткових дробів”.)
6.Перевірка за допомогою TEST-W.
Для закріплення матеріалу учні сідають за комп’ютери і виконують
тест «Порівняння десяткових дробів» Тест має 12 завдань
розрахований на 10 хвилин. Якщо хтось з учнів виконав тест
раніше то він сідає за парту і виконує додаткове завдання (на
карточках), чим має можливість покращити свою оцінку.
6. ПОРІВНЯННЯ ДЕСЯТКОВИХ ДРОБІВ
Варіант 1
Заповни таблицю:
Номер
завдання
1 2 3 4 5 6
Відповідь
№
п/п
Зміст завдання
1. Укажіть які числа дорівнюють дробу 2,034:
а) 2,34; б) 2,03; в) 2,0340; г) 2,03400.
2. Розташуйте числа 4,28; 3,289; 4,249; 3,78 у порядку
зростання:
а) 4,28; 4,249; 3,78; 3,289;
б) 3,289; 3,78; 4,249; 4,28;
в) 4,249; 4,28; 3,289; 3,78;
г) 3,78; 3,289; 4,28; 4,249.
3. Яке число можна підставити замість х в нерівності 0,03<Х< 0,031:
а) 0,030; б) 0,0301; в)0,0309; г) такого числа немає.
4. Укажіть правильні твердження:
О . .
О
O
а) серед точок M,N і P найбільшу координату має точка М;
б) серед точок M,N і P найменшу координату має точка Р;
в) точки N і P мають однакові координати;
г) координата точки N більша за координату точку М.
5. Укажіть нерівності, які при заміні зірочки (*) будь-якою цифрою,
крім 0, будуть правильними:
а) 67,28*> 67,28; б) 75,62*< 75,629*;
в) 564,2*7 > 564,27; г) *,** > **,*.
6. Укажіть всі цифри, які можна підставити замість а, щоб нерівність
0,7а5 < 0,a62 була правильною:
а) 0; б) 8,9; в) 9; г) 1,2,3,4,5,6.
M
N
1
1
P
1
7. ПОРІВНЯННЯ ДЕСЯТКОВИХ ДРОБІВ
Варіант 2
Заповни таблицю:
Номер
завдання
1 2 3 4 5 6
Відповідь
№
п/п
Зміст завдання
1. Укажіть які числа дорівнюють дробу 14,03:
а) 14,3; б) 14,030; в) 14 ; г) 14,003.
2. Розташуйте числа 2,3784; 3,2378; 3,023; 2,978 у порядку спадання:
а) 2,3784; 2,978; 3,023; 3,2378;
б) 3,023; 2,978; 3,2378; 2,3784;
в) 3,2378; 3,023; 2,978; 2,3784;
г) 3,2378; 2,3784; 3,023; 2,978.
3. Яке число можна підставити замість х в нерівності 0,01 <Х< 0,011:
а) 0,0101; б) 0,0111; в)0,01019; г) такого числа немає.
4. Укажіть правильні твердження:
О . .
О
O
а) серед точок А,В і С найменшу координату має точка С;
б) точки А і В мають рівні координати;
в) серед точок А,В і С найбільшу координату має точка В;
г) координата точки В менша за координату точки А.
5. Укажіть нерівності, які при заміні зірочки (*) будь-якою цифрою,
крім 0, будуть правильними:
а) 287,379*> 287,379; б) 2,473 > 2,4*73;
в) 8,42 < 8,4*2; г) 6*,394 > 6,394.
6. Укажіть всі цифри, які можна підставити замість а, щоб нерівність
0,8а3 > 0,a92 була правильною:
а) 9; б) 0,1,2,3,4,5,6,7; в) 8,9; г) таких цифр немає.
A
BV
1
1
C
1
8. Додаткові завдання :
Завдання 1. Порівняйте дроби
1)2,4 4,2 5) 3,6 6,3
2)16,8 17,3 6)12,7 12,5
3)24,92 24, 9 7)18,486 18,5
4)0,065 0,1 8)96,35 96,087
Завдання 2. При яких натуральних Х правильна нерівність
1)4,45 < X < 7,002;
2)9,8 < X < 13,4;
3)1,9 < X < 8,9;
4)2,41 < X < 6,15;
Завдання 3. Назвіть будь-яке число Х при якому правильна
нерівність:
1)4 < X < 5
2)24,3 < X < 24,6
3)0,735 < X < 0,739
4)16,6 < X < 16,7
Завдання 4.Записати три числа які є розв’язками нерівності:
1)94,88<x<94,89;
2)3,87<x<3,88;
3)8,77<x<8,78;
4)5,2<x<5,21.
9. ІІІ. Ендшпіль.
Визначення королеви і підведення підсумку.
Демонструється проект –презентація «Порівняння десяткових
дробів.Ендшпіль.» з комп’ютера через медіа установку на дошку.
Фронтальне опитування. Учні сідають за парти і відповідають на
питання:
1.Які дроби називаються десятковими?
2.Як визначити скільки цифр після коми є у записі десяткового
дробу?
3.Як порівняти десяткові дроби з різними цілими частинами?
4.Як порівняти десяткові дроби з однаковими цілими частинами ,
і однаковою кількістю цифр після коми?
5.Як порівняти десяткові дроби з однаковими цілими частинами ,
і різною кількістю цифр після коми?
6. Чи буде 3=3,00000000000? Чому?
7. Чи буде 7,89000000=7,89? Чому?
Домашнє завдання: п.28 .№796,798.
10. ІІІ. Ендшпіль.
Визначення королеви і підведення підсумку.
Демонструється проект –презентація «Порівняння десяткових
дробів.Ендшпіль.» з комп’ютера через медіа установку на дошку.
Фронтальне опитування. Учні сідають за парти і відповідають на
питання:
1.Які дроби називаються десятковими?
2.Як визначити скільки цифр після коми є у записі десяткового
дробу?
3.Як порівняти десяткові дроби з різними цілими частинами?
4.Як порівняти десяткові дроби з однаковими цілими частинами ,
і однаковою кількістю цифр після коми?
5.Як порівняти десяткові дроби з однаковими цілими частинами ,
і різною кількістю цифр після коми?
6. Чи буде 3=3,00000000000? Чому?
7. Чи буде 7,89000000=7,89? Чому?
Домашнє завдання: п.28 .№796,798.