SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
Тема: Атом і атомне ядро. Дослід Резерфорда. Ядерна модель атома.
Мета: Навчальна: ознайомити учнів із основними етапами розвитку вчення про будову
атома, сформувати первинні поняття про будову атома, ознайомити учнів з планетарною
моделлю атома, історією цієї моделі, дослідом, на якому ґрунтується ця модель;
Розвивальна: розвиток творчого мислення; уміння порівнювати, узагальнювати,
формувати світогляд учнів;
Виховна: розвиток пізнавального інтересу до вивчення законів природи, формуванню
фізичної картини світу, виховання інформаційної культури.
Тип уроку: урок засвоєння нових умінь і навичок учнів.
«Відшукай всьому початок, і ти багато зрозумієш»
Козьма Прутков
Хід уроку.
І. Організаційна частина.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Наше століття не випадково називається атомним. Всім нам добре знайомі такі поняття, як
атомна електростанція, атомні кораблі, атомна бомба, атомна енергія і т.д. Вчення про
атоми стало важливою областю фізики. І хоча світ атома ніхто не бачив, але тим не менш,
він реальний. Життя ставить перед нами багато питань. Деякі розв’язуються дуже просто,
проте над іншими людство б’ється тисячі років. Наприклад, над таким «Як побудований
світ. Із чого все складається?». Зараз нас це вже не дивує. Нас не дивує те, що всі тіла
складаються з дрібних частинок. Але так було не завжди. І от сьогодні протягом уроку ми
познайомимося з відповідями на ці питання. Але, перш ніж перейти безпосередньо до
вивчення теми, пригадаємо, що ж ми знаємо про це поняття.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Що означає слово «атом»?
2. Хто ввів це поняття у фізику?
3. Скільки видів атомів зараз відомо вченим?
4. Чи можна побачити атом?
5. Які розміри атома?
6. Що таке електрон?
7. Який його заряд?
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати атом і атомне ядро.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Епіграфом нашого уроку є слова Козьми Пруткова «Відшукай всьому початок, і ти
багато зрозумієш», тому ми почнемо з самого початку, з того часу хто вперше висловив
думку про атомістичну будову речовини. Деякі учні мали випереджальні завдання і
підготували презентацію про вчених,які вперше висловили думку про атомістичну будову
речовини. (Презентація 1)
2. На своєму шляху теорія атома зустрічала багато перешкод і остаточно затвердилася у
19 столітті, коли у 1903 р. Джозеф Джон Томсон (18.12.1856-30.08.1940) – англійський
фізик запропонував свою модель атома. ( Учнівська презентація 2)
3. Очевидно, що для з’ясування будови атома необхідно було проникнути всередину
атома, тобто в таємниці природи! І це зробив у 1909 році англійський фізик Ернест
Резерфорд. (Біографія Резерфорда – розповідь учня)
4. Суть досліду Резерфорда. (Учнівська презентація 3)
5.Будова ядра.
Після того, як було з’ясовано будову атома, постало запитання: а з чого ж складається
ядро?
Після відкриття у 1932 р. Джемсом Чедвіком нейтрона, Іваненко і Гапон висловили
гіпотезу щодо протонно-нейтронноїбудови ядра, яка здобула загальне визнання.
Згідно з сучасними уявленнями ядро складається з позитивно заряджених частинок
(протонів-p) і нейтральнихчастинок (нейтронів-n). Маса нейтрона приблизно дорівнює
масі протона. Сума протонів і нейтронів, що входять до складу ядра називаються
нуклонами. Їх число відповідає масовому числу елемента в таблиці Менделєєва – А= Z+N.
Порядковий номер у таблиці Менделєєва вказує на кількість протонів та кількість
електронів в атомі в нормальному стані - Z.
Нейтронів в атомі: N = A - Z.
Ядра хімічних елементів позначають символом А
Z Х, де X – хімічний символ елемента.
Наприклад, 16
8О, 23
11Nа, 35
17Сl. Атом електрично- нейтральний – це означає, що сумарний
негативний заряд електронів за модулем дорівнює сумарному позитивномузаряду
протонів.
VІ. Закріплення нового матеріалу.
 Чому устатковина для досліду Резерфорда вміщувалася в кожух, з якого
відкачувалося повітря?
 Для чого в досліді Резерфорда мікроскоп із екраном обертався навколо осі?
 Які розміри атома і ядра?
 Чому Резерфорд вважав альфа-частинки найбільш придатними для дослідження
речовини?
2.Робота в групах (інтерактивна технологія):
Група 1
Завдання 1. Визначити склад ядра атома молібдену (кількість протонів, нейтронів, масове
число) та записати його позначення у вигляді А
ZХ.
Завдання 2. За відомим складом ядра атома та масовим числом визначити назву атома та
записати його позначення у вигляді А
ZХ : А= 91, Z= 40, N= 51.
Група 2
Завдання 1. Визначити склад ядра атома аргону (кількість протонів, нейтронів, масове
число) та записати його позначення у вигляді А
ZХ.
Завдання 2. За відомим складом ядра атома та масовим числом визначити назву атома та
записати його позначення у вигляді А
ZХ : А= 73, Z= 32, N= 41.
Група 3
Завдання 1. Визначити склад ядра атома алюмінію (кількість протонів, нейтронів, масове
число) та записати його позначення у вигляді А
ZХ.
Завдання 2. За відомим складом ядра атома та масовим числом визначити назву атома та
записати його позначення у вигляді А
ZХ : А= 65, Z= 30, N= 35.
Група 4
Завдання 1. Визначити склад ядра атома калію (кількість протонів, нейтронів, масове
число) та записати його позначення у вигляді А
ZХ.
Завдання 2. За відомим складом ядра атома та масовим числом визначити назву атома та
записати його позначення у вигляді А
ZХ : А= 48, Z= 22, N= 26.
3. Знайдіть помилки у наступному тексті.
«Французький (Англійський) фізик Е. Резерфорд, провівши дослідження будови атомів,
запропонував планетарну модель атома. Згідно з цією моделлю, атом складається з
електронів (ядра), що знаходяться в центрі атома й ядра(електронів), яке рухається
навколо електронів(ядра). Заряд ядра визначається зарядом нейтронів(протонів).
Кількість нейтронів (протонів) і кількість електронів однакова, тому
негативний(позитивний) заряд ядра дорівнює за абсолютною величиною сумарному
позитивному(негативному) заряду електронів.
4. Виконання тестового завдання
І варіант
1. Сучасна модель структури атома обумовлена дослідами
А) розсіювання α-частинок;
Б) стискання рідини;
В) електризації;
Г) теплового розширення.
2. За допомогою дослідів Резерфорд встановив:
А) позитивний заряд розподілений рівномірно по усьому об’єму атома;
Б) негативний заряд зосереджений в центрі атома і має малий об'єм;
В) в склад атома входять електрони;
Г) атом не має внутрішньої структури.
3. До складу ядра атома входять такі частинки:
А) протони;
Б) протони і електрони;
В) електрони і нейтрони;
Г) протони і нейтрони.
4. Сучасну модель атома запропонував
А) Томсон
Б) Демокріт
В) Резерфорд
Г) Левкіпп
5. Нуклони – це
А) протони і електрони
Б) нейтрони і електрони
В) протони і нейтрони
ІІ варіант
1. Який заряд має α-частинка:
А) негативний;
Б) не має заряду;
В) позитивний.
2. За сучасними уявленнями атом – це…
А) маленька копія молекули речовини;
Б) дрібна частинка молекули речовини;
В) однорідна позитивна куля із вкрапленнями електронів;
Г) позитивно заряджене ядро, навколо якого рухаються електрони.
3. Атом складається з
А) ядра і електронів
Б) ядра і нейтронів
В) ядра і протонів
4. «Модель пудинга» запропонував
А) Томсон
Б) Демокріт
В) Резерфорд
Г) Левкіпп
5. Масове число – це сума
А) протонів і електронів
Б) нейтронів і електронів
В) протонів і нейтронів
Перевіримо
І варіант
1 2 3 4 5
А В Г В В
ІІ варіант
1 2 3 4 5
В Г А А В
VІІ. Підсумок уроку.
Вправа «Закінч речення»
Першу модель атома запропонував …
Він представив модель атома у вигляді …
Її ще називають …
Модель атома за Резерфордом …
Її ще називають …
Розміри атома …
Розміри ядра …
Ну що ж, повернімося до епіграфу уроку: «Відшукай всьому початок, і багато чого
зрозумієш». Я думаю, що на сьогоднішньому уроці «початок» ми відшукали. А багато
чого зрозуміти нам належить на наших наступних уроках.

More Related Content

What's hot

Будова атома
Будова атомаБудова атома
Будова атомаgannafilozof
 
Budova atoma
Budova atomaBudova atoma
Budova atomazero1996
 
будова атома ядро й електронні оболонки
будова атома   ядро й електронні оболонкибудова атома   ядро й електронні оболонки
будова атома ядро й електронні оболонкиВадим Корчинский
 
урок 44
урок 44урок 44
урок 44MalaRuda
 
11 h g_2019
11 h g_201911 h g_2019
11 h g_20194book
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1Ingulcik
 
Rad oaktivn-st-vidi-rad-oaktivnogo-viprom-nyuvannya
Rad oaktivn-st-vidi-rad-oaktivnogo-viprom-nyuvannyaRad oaktivn-st-vidi-rad-oaktivnogo-viprom-nyuvannya
Rad oaktivn-st-vidi-rad-oaktivnogo-viprom-nyuvannyailona_viktorovna
 
Презентація:Радіоактивність. Види радіоактивного випроиінювання
Презентація:Радіоактивність. Види радіоактивного випроиінюванняПрезентація:Радіоактивність. Види радіоактивного випроиінювання
Презентація:Радіоактивність. Види радіоактивного випроиінюванняsveta7940
 
Khimija 11-klas-grygorovych-2019
Khimija 11-klas-grygorovych-2019Khimija 11-klas-grygorovych-2019
Khimija 11-klas-grygorovych-2019kreidaros1
 
Атомне ядро
Атомне ядроАтомне ядро
Атомне ядроYuriy Lynnyk
 
Радіоактивність
РадіоактивністьРадіоактивність
Радіоактивністьvoykivskiy
 
Презентація радіоактивність
Презентація радіоактивністьПрезентація радіоактивність
Презентація радіоактивністьivan1660
 
Періодична система
Періодична системаПеріодична система
Періодична системаssuser90b404
 
відповіді на кросворд
відповіді на кросвордвідповіді на кросворд
відповіді на кросвордoksanachernish
 
історія атома
історія атомаісторія атома
історія атомаBulkinairina
 

What's hot (20)

Будова атома
Будова атомаБудова атома
Будова атома
 
Budova atoma
Budova atomaBudova atoma
Budova atoma
 
будова атома ядро й електронні оболонки
будова атома   ядро й електронні оболонкибудова атома   ядро й електронні оболонки
будова атома ядро й електронні оболонки
 
урок 44
урок 44урок 44
урок 44
 
Budova atoma.ppt
Budova atoma.pptBudova atoma.ppt
Budova atoma.ppt
 
Budova atoma.ppt
Budova atoma.pptBudova atoma.ppt
Budova atoma.ppt
 
11 h g_2019
11 h g_201911 h g_2019
11 h g_2019
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
Rad oaktivn-st-vidi-rad-oaktivnogo-viprom-nyuvannya
Rad oaktivn-st-vidi-rad-oaktivnogo-viprom-nyuvannyaRad oaktivn-st-vidi-rad-oaktivnogo-viprom-nyuvannya
Rad oaktivn-st-vidi-rad-oaktivnogo-viprom-nyuvannya
 
Output (4)
Output (4)Output (4)
Output (4)
 
Презентація:Радіоактивність. Види радіоактивного випроиінювання
Презентація:Радіоактивність. Види радіоактивного випроиінюванняПрезентація:Радіоактивність. Види радіоактивного випроиінювання
Презентація:Радіоактивність. Види радіоактивного випроиінювання
 
Khimija 11-klas-grygorovych-2019
Khimija 11-klas-grygorovych-2019Khimija 11-klas-grygorovych-2019
Khimija 11-klas-grygorovych-2019
 
Атомне ядро
Атомне ядроАтомне ядро
Атомне ядро
 
брейн бум
брейн   бумбрейн   бум
брейн бум
 
Радіоактивність
РадіоактивністьРадіоактивність
Радіоактивність
 
Презентація радіоактивність
Презентація радіоактивністьПрезентація радіоактивність
Презентація радіоактивність
 
Періодична система
Періодична системаПеріодична система
Періодична система
 
відповіді на кросворд
відповіді на кросвордвідповіді на кросворд
відповіді на кросворд
 
історія атома
історія атомаісторія атома
історія атома
 
Будова атома
Будова атомаБудова атома
Будова атома
 

Viewers also liked

Viewers also liked (10)

тема
тематема
тема
 
GRDS408_Casem_Finals_S16_MadisonGross
GRDS408_Casem_Finals_S16_MadisonGrossGRDS408_Casem_Finals_S16_MadisonGross
GRDS408_Casem_Finals_S16_MadisonGross
 
5 inf
5 inf5 inf
5 inf
 
Eample_presentation
Eample_presentationEample_presentation
Eample_presentation
 
Urok
UrokUrok
Urok
 
10
1010
10
 
функції
функціїфункції
функції
 
The wave
The wave The wave
The wave
 
The house of the scorpion evaluation
The house of the scorpion evaluationThe house of the scorpion evaluation
The house of the scorpion evaluation
 
The house of the scorpion evaluation
The house of the scorpion evaluationThe house of the scorpion evaluation
The house of the scorpion evaluation
 

Similar to 28332 урок

Надзвичайні ситуації. Вражаючі фактори ядерної зброї
Надзвичайні ситуації. Вражаючі фактори ядерної зброїНадзвичайні ситуації. Вражаючі фактори ядерної зброї
Надзвичайні ситуації. Вражаючі фактори ядерної зброїVasil Kiriliv
 
Класичні уявлення про будову атома. Досліди резерфорда. (1)(1).ppt
Класичні уявлення про будову атома. Досліди резерфорда. (1)(1).pptКласичні уявлення про будову атома. Досліди резерфорда. (1)(1).ppt
Класичні уявлення про будову атома. Досліди резерфорда. (1)(1).pptPrussianespresso
 
історія атома
історія атомаісторія атома
історія атомаIrinaBulkina
 
Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Екологічні аспекти розвитк...
Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Екологічні аспекти розвитк...Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Екологічні аспекти розвитк...
Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Екологічні аспекти розвитк...Marina Efremova
 
Будова атома.
Будова атома.Будова атома.
Будова атома.labinskiir-33
 
хімія 8 клас будова атома
хімія 8 клас будова атомахімія 8 клас будова атома
хімія 8 клас будова атомаtatyana6221310
 
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.ninel vita
 
клас 11(открытый урок 2010)радіоактивність
клас 11(открытый урок 2010)радіоактивністьклас 11(открытый урок 2010)радіоактивність
клас 11(открытый урок 2010)радіоактивністьAndrey Goroshko
 

Similar to 28332 урок (15)

Надзвичайні ситуації. Вражаючі фактори ядерної зброї
Надзвичайні ситуації. Вражаючі фактори ядерної зброїНадзвичайні ситуації. Вражаючі фактори ядерної зброї
Надзвичайні ситуації. Вражаючі фактори ядерної зброї
 
Класичні уявлення про будову атома. Досліди резерфорда. (1)(1).ppt
Класичні уявлення про будову атома. Досліди резерфорда. (1)(1).pptКласичні уявлення про будову атома. Досліди резерфорда. (1)(1).ppt
Класичні уявлення про будову атома. Досліди резерфорда. (1)(1).ppt
 
історія атома
історія атомаісторія атома
історія атома
 
03 himiya
03 himiya03 himiya
03 himiya
 
83,23.docx
83,23.docx83,23.docx
83,23.docx
 
132
132132
132
 
урок
урокурок
урок
 
133,23.docx
133,23.docx133,23.docx
133,23.docx
 
Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Екологічні аспекти розвитк...
Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Екологічні аспекти розвитк...Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Екологічні аспекти розвитк...
Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Екологічні аспекти розвитк...
 
Будова атома.
Будова атома.Будова атома.
Будова атома.
 
хімія 8 клас будова атома
хімія 8 клас будова атомахімія 8 клас будова атома
хімія 8 клас будова атома
 
Тема.Будова атома.
Тема.Будова атома.Тема.Будова атома.
Тема.Будова атома.
 
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.
 
активність радіонуклідів
активність радіонуклідівактивність радіонуклідів
активність радіонуклідів
 
клас 11(открытый урок 2010)радіоактивність
клас 11(открытый урок 2010)радіоактивністьклас 11(открытый урок 2010)радіоактивність
клас 11(открытый урок 2010)радіоактивність
 

28332 урок

  • 1. Тема: Атом і атомне ядро. Дослід Резерфорда. Ядерна модель атома. Мета: Навчальна: ознайомити учнів із основними етапами розвитку вчення про будову атома, сформувати первинні поняття про будову атома, ознайомити учнів з планетарною моделлю атома, історією цієї моделі, дослідом, на якому ґрунтується ця модель; Розвивальна: розвиток творчого мислення; уміння порівнювати, узагальнювати, формувати світогляд учнів; Виховна: розвиток пізнавального інтересу до вивчення законів природи, формуванню фізичної картини світу, виховання інформаційної культури. Тип уроку: урок засвоєння нових умінь і навичок учнів. «Відшукай всьому початок, і ти багато зрозумієш» Козьма Прутков Хід уроку. І. Організаційна частина. ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Наше століття не випадково називається атомним. Всім нам добре знайомі такі поняття, як атомна електростанція, атомні кораблі, атомна бомба, атомна енергія і т.д. Вчення про атоми стало важливою областю фізики. І хоча світ атома ніхто не бачив, але тим не менш, він реальний. Життя ставить перед нами багато питань. Деякі розв’язуються дуже просто, проте над іншими людство б’ється тисячі років. Наприклад, над таким «Як побудований світ. Із чого все складається?». Зараз нас це вже не дивує. Нас не дивує те, що всі тіла складаються з дрібних частинок. Але так було не завжди. І от сьогодні протягом уроку ми познайомимося з відповідями на ці питання. Але, перш ніж перейти безпосередньо до вивчення теми, пригадаємо, що ж ми знаємо про це поняття. ІІІ. Актуалізація опорних знань. 1. Що означає слово «атом»? 2. Хто ввів це поняття у фізику? 3. Скільки видів атомів зараз відомо вченим? 4. Чи можна побачити атом? 5. Які розміри атома? 6. Що таке електрон? 7. Який його заряд? ІV. Повідомлення теми і мети уроку. Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати атом і атомне ядро.
  • 2. V. Вивчення нового матеріалу. 1. Епіграфом нашого уроку є слова Козьми Пруткова «Відшукай всьому початок, і ти багато зрозумієш», тому ми почнемо з самого початку, з того часу хто вперше висловив думку про атомістичну будову речовини. Деякі учні мали випереджальні завдання і підготували презентацію про вчених,які вперше висловили думку про атомістичну будову речовини. (Презентація 1) 2. На своєму шляху теорія атома зустрічала багато перешкод і остаточно затвердилася у 19 столітті, коли у 1903 р. Джозеф Джон Томсон (18.12.1856-30.08.1940) – англійський фізик запропонував свою модель атома. ( Учнівська презентація 2) 3. Очевидно, що для з’ясування будови атома необхідно було проникнути всередину атома, тобто в таємниці природи! І це зробив у 1909 році англійський фізик Ернест Резерфорд. (Біографія Резерфорда – розповідь учня) 4. Суть досліду Резерфорда. (Учнівська презентація 3) 5.Будова ядра. Після того, як було з’ясовано будову атома, постало запитання: а з чого ж складається ядро? Після відкриття у 1932 р. Джемсом Чедвіком нейтрона, Іваненко і Гапон висловили гіпотезу щодо протонно-нейтронноїбудови ядра, яка здобула загальне визнання. Згідно з сучасними уявленнями ядро складається з позитивно заряджених частинок (протонів-p) і нейтральнихчастинок (нейтронів-n). Маса нейтрона приблизно дорівнює масі протона. Сума протонів і нейтронів, що входять до складу ядра називаються нуклонами. Їх число відповідає масовому числу елемента в таблиці Менделєєва – А= Z+N. Порядковий номер у таблиці Менделєєва вказує на кількість протонів та кількість електронів в атомі в нормальному стані - Z. Нейтронів в атомі: N = A - Z. Ядра хімічних елементів позначають символом А Z Х, де X – хімічний символ елемента. Наприклад, 16 8О, 23 11Nа, 35 17Сl. Атом електрично- нейтральний – це означає, що сумарний негативний заряд електронів за модулем дорівнює сумарному позитивномузаряду протонів. VІ. Закріплення нового матеріалу.  Чому устатковина для досліду Резерфорда вміщувалася в кожух, з якого відкачувалося повітря?  Для чого в досліді Резерфорда мікроскоп із екраном обертався навколо осі?  Які розміри атома і ядра?
  • 3.  Чому Резерфорд вважав альфа-частинки найбільш придатними для дослідження речовини? 2.Робота в групах (інтерактивна технологія): Група 1 Завдання 1. Визначити склад ядра атома молібдену (кількість протонів, нейтронів, масове число) та записати його позначення у вигляді А ZХ. Завдання 2. За відомим складом ядра атома та масовим числом визначити назву атома та записати його позначення у вигляді А ZХ : А= 91, Z= 40, N= 51. Група 2 Завдання 1. Визначити склад ядра атома аргону (кількість протонів, нейтронів, масове число) та записати його позначення у вигляді А ZХ. Завдання 2. За відомим складом ядра атома та масовим числом визначити назву атома та записати його позначення у вигляді А ZХ : А= 73, Z= 32, N= 41. Група 3 Завдання 1. Визначити склад ядра атома алюмінію (кількість протонів, нейтронів, масове число) та записати його позначення у вигляді А ZХ. Завдання 2. За відомим складом ядра атома та масовим числом визначити назву атома та записати його позначення у вигляді А ZХ : А= 65, Z= 30, N= 35. Група 4 Завдання 1. Визначити склад ядра атома калію (кількість протонів, нейтронів, масове число) та записати його позначення у вигляді А ZХ. Завдання 2. За відомим складом ядра атома та масовим числом визначити назву атома та записати його позначення у вигляді А ZХ : А= 48, Z= 22, N= 26. 3. Знайдіть помилки у наступному тексті. «Французький (Англійський) фізик Е. Резерфорд, провівши дослідження будови атомів, запропонував планетарну модель атома. Згідно з цією моделлю, атом складається з електронів (ядра), що знаходяться в центрі атома й ядра(електронів), яке рухається навколо електронів(ядра). Заряд ядра визначається зарядом нейтронів(протонів). Кількість нейтронів (протонів) і кількість електронів однакова, тому негативний(позитивний) заряд ядра дорівнює за абсолютною величиною сумарному позитивному(негативному) заряду електронів. 4. Виконання тестового завдання І варіант 1. Сучасна модель структури атома обумовлена дослідами
  • 4. А) розсіювання α-частинок; Б) стискання рідини; В) електризації; Г) теплового розширення. 2. За допомогою дослідів Резерфорд встановив: А) позитивний заряд розподілений рівномірно по усьому об’єму атома; Б) негативний заряд зосереджений в центрі атома і має малий об'єм; В) в склад атома входять електрони; Г) атом не має внутрішньої структури. 3. До складу ядра атома входять такі частинки: А) протони; Б) протони і електрони; В) електрони і нейтрони; Г) протони і нейтрони. 4. Сучасну модель атома запропонував А) Томсон Б) Демокріт В) Резерфорд Г) Левкіпп 5. Нуклони – це А) протони і електрони Б) нейтрони і електрони В) протони і нейтрони ІІ варіант 1. Який заряд має α-частинка: А) негативний; Б) не має заряду; В) позитивний. 2. За сучасними уявленнями атом – це… А) маленька копія молекули речовини; Б) дрібна частинка молекули речовини;
  • 5. В) однорідна позитивна куля із вкрапленнями електронів; Г) позитивно заряджене ядро, навколо якого рухаються електрони. 3. Атом складається з А) ядра і електронів Б) ядра і нейтронів В) ядра і протонів 4. «Модель пудинга» запропонував А) Томсон Б) Демокріт В) Резерфорд Г) Левкіпп 5. Масове число – це сума А) протонів і електронів Б) нейтронів і електронів В) протонів і нейтронів Перевіримо І варіант 1 2 3 4 5 А В Г В В ІІ варіант 1 2 3 4 5 В Г А А В VІІ. Підсумок уроку. Вправа «Закінч речення» Першу модель атома запропонував … Він представив модель атома у вигляді … Її ще називають … Модель атома за Резерфордом … Її ще називають …
  • 6. Розміри атома … Розміри ядра … Ну що ж, повернімося до епіграфу уроку: «Відшукай всьому початок, і багато чого зрозумієш». Я думаю, що на сьогоднішньому уроці «початок» ми відшукали. А багато чого зрозуміти нам належить на наших наступних уроках.