tugas 1 anak berkebutihan khusus pelajaran semester 6 jawaban tuton 1.docx
Haiwan dan Tempat Tinggal
1. BAHAGIAN B :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN.
Mata Pelajaran : Sains dan Teknologi
Tema : Haiwan
Masa : 10.45 – 11.45 Tengahari.
Tahun : Pra AL-Ghazali
Hasil pembelajaran : Haiwan ada tempat
tinggalnya masing-masing
Objektif pembelajaran : Murid dapat
menyatakan haiwan yang tinggal di darat dan
di air dan di udara.
Kosa kata : Ikan ,kambing ,ayam .
Bahan Bantu Mengajar : Carta gambar, Slaid,
LCD, Lambaran Kerja.
Pengetahuan Sedia ada : Murid pernah
melihat haiwan-haiwan disekeliling mereka.
2. Langkah Isi Pelajaran Aktiviti P&P Catatan
Pengenalan
Doa
( 3 minit )
Baca Doa Murid-murid
malafazkan doa
Tayang
Slaid Doa
3.
4. Set Induksi
( 7 minit )
-Pamer gambar
-Bersoal jawab
-Mengaitkan
hubungan dengan
pengalaman
murid.
-Guru membaca
teka-teki kepada
murid.
-Bertanya beberapa
soalan tentang
nama-nama haiwan.
Tayangan
slaid
7. Langkah 1
(10 minit )
Bersoaljawab
tentang tempat
haiwan tinggal:-
-Di air ,di darat
dan di udara.
-Guru menggunakan
LCD untuk
menayangkan
gambar-gambar
haiwan .
-Guru bersoaljawab
tempat haiwan
tinggal.
Menayangkan
gambar
haiwan.
11. Langkah 2
( 10 minit )
-Membezakan
tempat tinggal
haiwan.
-Guru minta murid
menggunakan
computer/LCD untuk
menamakan haiwan
yang tinggal di darat,di
air dan di air.[Aktiviti
menggunakan
komputer]
Tayangan
slaid/Kom
puter
12. A. Binatang yang tingal di darat
B. Binatang yang tinggal di Air
C. Binatang yang tinggal di udara
13. Langkah 3
( 20 minit )
-Lambaran kerja -Murid mengunting
dan menampal
gambar haiwan
mengikut tempat
tinggal mereka .
Murid
menjalankan
aktiviti.
17. Nyanyian
Anak itik tok wi
Mandi dalam kolam
Sakit apa Tok Wi
Sakit sendi tulang
Ubat apa Tok Wi
Ubat limau lelam
Sakit apa Tok Wi
Sakit sengal tulang
18. Refeksi
( 5 minit )
-Murid dapat memberitahu
tempat-tempat haiwan
tinggal dengan betul.
-Guru dapat menilai
tingkahlaku dan
pengetahuan sedia ada
murid.
Nilai
-kasih
sayang
kepada
binatang.