SlideShare a Scribd company logo
1 of 5
П Р И П Р ЕМА
НАСТАВНИКА ЗА ЧАС
Школа: ОШ,,Стефан Немања“ Ниш
Име и презиме наставника:Тијана Ранђеловић
Предмет:_српски језик
Разред: шести одељење: прво
Тип часа: *обрада новог градива, *понављање и утврђивање градива
Методе: * монолошке * дијалошке * рад са уџбеником
* рад на тексту * илустративно-демонстративне
Облици рада: *фронтални, *индивидуални, *групни рад, *рад у пару
Коришћене ИКТ (информационо комуникационе технологије): Јoomag, Битстрипс, Facebook, Twiter
Наставна област: књижевност
Наставна јединица: ,,Мој дека је био трешња“(одломак), Анђела Нанети
Циљ часа: *анализа одломка романа, *тема и идеја, *ликови;
*афирмација љубави у породици и добре комуникације између деце и одраслих, *развијање језичког
стваралаштва
Наставна средства: *вербална, *текстуална, *аудио-визуелна, * помоћно-техничка
(читанка за 6.разред, радни листићи, мултимедијална учионица)
Корелација: *информатика и рачунарство, *музичка култура, *ликовна култура,
*грађанско васпитање
Предвиђено време: *два школска часа
Час је замишљен као спој традиционалне анализе књижевног текста и примене савремених ИКТ средстава. Примена ових
средстава у настави чини час занимљивијим, креативнијим и оригиналним. Ученицима се на занимљив начин пружа могућност
да потпуно учествују у раду и усвајању знања путем савремених технологија.
Уприпремању, обликовању и реализацији часа упутребљена су знања и вештине стечене на семинару :
Школа будућности : E-алати у настави
(семинар је званично одобрен и налази се у каталогу ЗУОВ-а за шkолску 2013/14. годину под бројем 286).
ОРГАНИЗАЦИЈА ЧАСА
1.час
УВОДНИ ДЕО
Фаза часа
мотивација:
информација:

Активност ученика
Ученици прате презентацију и
учествују у разговору
Ученици сазнају о којем
роману је реч и шта је то
Јoomag презентација

Облик рада
фронтални

Наставна средства
Електронска табла и Јoomag
презентација

Фронтални
индивидуални

Циљ
Ученици се упознају са темом романа и
писцем као и могућношћу коришћења
Јoomag презентације

Ученицима најављујем тему часа, одломак из романа Анђеле Нанети ,,Мој дека је био трешња“.
Овај роман ученицима укратко представљам преко електронске табле. Препорука романа урађена је преко сервиса
Јoomag.
Осим занимљивог представљања романа, занимљивих детаља о писцу, Јoomag презентација у облику краћег магазина,
има за циљ да ученике подстакне да прочитају роман и да на часовима информатике науче коришћење овог програма.
Трајање:

http://www.joomag.com/magazine/mag/0701153001392834746

10 минута

ГЛАВНИ ДЕО:
Фаза часа
обрада:

дискусија:

Активност ученика
Слушају одломак и прате;
Одговарају на питања,
учествују у анализи,
препознају форме
приповедања, књ.род и врсту
Препознају особине ликова,
родбинске односе у породици
дечака Тонина, атмосферу,
одрестање дечака и однос
према родитељима

Облик рада
Фронтални
индивидуални

Наставна средства
Читанке
Свеске

фронтални

Опис рада:
Читам одломак, а затим започињем разговор о тексту.
Питања за анализу:
Како се према Тонину понашају родитељи његовог оца?
Како се према Тонину понашају родитељи његове мајке?
Шта мислите, зашто Тонино није волео да иде у вртић? Како је у тексту описан пас Флопи?

Циљ
Ученици знају да препознају задате
књижевно теоријске појмове;
Уз помоћ наставника анализирају
одломак, издвајају особине ликова, начин
приповедања, поруку.
Шта је Тонино осећао према њему? Зашто? Зашто је дечак више волео мамине родитеље од татиних? Како је то
могуће? Од чега то зависи?
Подвуците мајчине речи које се односе на мужевљеве родитеље и оно што је рекла о својим родитељима. Шта
закључујете?
Да ли се Отавијано радовао када му се родила ћерка? Пронађите делове текста у којима се види та његова радост...
Ученици одређују књижевни род и књижевну врсту.
Истичемо форме приповедања у тексту.
Разговор о ликовима и њиховим особинама.
ЗАВРШНИ ДЕО:
Фаза часа
генерализација:
евалуација:

Активност ученика
Рад у пару, опис главног лика
Разумевање дечаковог
детињства и начина
одрастања

Облик рада
Рад у пару

Наставна средства
свеске

Трајање:
30 минута

Циљ
Ученици препознају какав је однос
Тонина и његове породице, зашто је
често усамљен и шта је важно за
квалитетно одрастање детета.

Опис рада:
Подељени у парове из клупа ученици добијају задатак да напишу по једну реченицу којом ће објаснити да ли и зашто
им се допао лик дечака Тонина.
Читање и коментарисање. Подсећање да су пажња и љубав коју дете добија од породице најважније за његово
одрастање и сазревање.
Домаћи задатак – илустровање дечака Тонина онако како га замишљају

Трајање:
5 минута

ОРГАНИЗАЦИЈА ЧАСА
2.час
УВОДНИ ДЕО
Фаза часа
мотивација:
информација:

Активност ученика
Подсећање на роман
Роман за децу који говори о
одрастању једног дечака и
односу са породицом

Облик рада
фронтални

Наставна средства
Читанке

Циљ
Кратко подсећање о чему се говори у
роману, ко је главни јунак

Разговор о роману за децу који смо обрађивали на претходном часу.
Зашто би препоручили роман на основу прочитаног одломка.
Подсећање на анализирани одломак.
Разговор о главном јунаку и његовом одрастању.
Трајање:
5минута
ГЛАВНИ ДЕО:
Фаза часа
обрада:
дискусија:

Активност ученика
Сазнају шта је стрип и
програм Битстрипс.
На основу одломка ученици
цртају и пишу свој стрип

Облик рада
фронтални
Групни рад

Наставна средства
Електронска табла
Битстрипс програм
Блок папири, фломастери

Циљ
Ученици сазнају шта је стрип и да осим
што има забавну улогу има и уметничку
вредност а често осликава неко књ.дело

Опис рада:
Ученици показују илустрације дечака Тонина које су урадили код куће.
Објашњавам ученицима да када читамо неко дело свако од нас другачије замишља ликове па су зато и њихове
илустрације различите.
Објашњавам шта је стрип – спој ликовне, драмске и књижевне уметности, а у данашње време заступљен и у
електронској форми.
Показујем им преко електронске табле стрип који је урађен према детаљима из одломка који смо читали. Стрип је
урађен преко програма Битстрипс.
http://www.bitstripsforschools.com/comics/3PFXH/ (у прилогу)
Подсећам ученике да могу користити овај начин израде стрипа на рачунару преко овог програма или апликације
која је доступна на друштвеним мрежама.
Ученицима преко плејера пуштам музику/звук из природе и делим их у пет група.
Читам краћи одломак из романа – разговор дечака Тонина и његовог деде са села о томе како трешња уме да
прича.
Свака група добија задатак да нацрта и осмисли краћи текст у облику стрипа на основу прочитаног одломка.

ЗАВРШНИ ДЕО:
Фаза часа
генерализација:

евалуација:

Активност ученика
Представљање сажетка
прочитаног, најважнијих
детаља кроз стрип, дискусија
о урађеном
Индивидуални радови
ученика

Облик рада
фронтални

индивидуални

Наставна средства

Радови ученика

Трајање:
35 минута

Циљ
Ученици знају да препознају важне
појединости у делу, знају шта је сажетак
и истицање главних особина ликова са
мање речи и путем илустрације
Ученици се подстичу да самостално раде
у савременим апликацијама и
програмима који им омогућавају да се
креативно изразе и ураде своје домаће и
истраживачке задатке на савремен
електронски начин.

Радове лепимо на зид.
Галеријска шетња и коментарисање урађеног.
Подсећање да код куће или на часу информатике могу да направе електронски стрип који могу да поделе на
друштвеној мрежи.

Трајање:
5 минута
ПРИЛОГ – СТРИП

More Related Content

What's hot

Падежи - служба и значења
Падежи - служба и значењаПадежи - служба и значења
Падежи - служба и значењаИвана Цекић
 
Потврдне и одричне реченице
Потврдне и одричне реченицеПотврдне и одричне реченице
Потврдне и одричне реченицеМира Стевковић
 
Inicijalni test za sesti razred
Inicijalni test za sesti razredInicijalni test za sesti razred
Inicijalni test za sesti razredsandricaik83
 
Duz, prava, poluprava, merenje duzine
Duz, prava, poluprava, merenje duzineDuz, prava, poluprava, merenje duzine
Duz, prava, poluprava, merenje duzineMilica Vasiljevic
 
Prava deteta
Prava detetaPrava deteta
Prava detetasaculatac
 
Војислав Илић ''Свети Сава''
Војислав Илић  ''Свети Сава''Војислав Илић  ''Свети Сава''
Војислав Илић ''Свети Сава''LanaM03
 
Paralelne i normalne prave zadaci za vezbanje
Paralelne i normalne prave   zadaci za vezbanjeParalelne i normalne prave   zadaci za vezbanje
Paralelne i normalne prave zadaci za vezbanjeMilica Vasiljevic
 
"Cipela na kraju sveta" - prezentacija, roman nagrađen priznanjem Politikino...
"Cipela na kraju sveta" -  prezentacija, roman nagrađen priznanjem Politikino..."Cipela na kraju sveta" -  prezentacija, roman nagrađen priznanjem Politikino...
"Cipela na kraju sveta" - prezentacija, roman nagrađen priznanjem Politikino...MilanStankovic19
 

What's hot (20)

Подела гласова
Подела гласоваПодела гласова
Подела гласова
 
контролни задатак за ученике седмог разреда, конгруенција, реченица
контролни задатак за ученике седмог разреда, конгруенција, реченицаконтролни задатак за ученике седмог разреда, конгруенција, реченица
контролни задатак за ученике седмог разреда, конгруенција, реченица
 
Kontrolne vezbe i_testovi
Kontrolne vezbe i_testoviKontrolne vezbe i_testovi
Kontrolne vezbe i_testovi
 
Глаголски вид и род
Глаголски вид и родГлаголски вид и род
Глаголски вид и род
 
Именице
ИменицеИменице
Именице
 
Kontrolne vezbe sa_resenjima
Kontrolne vezbe sa_resenjimaKontrolne vezbe sa_resenjima
Kontrolne vezbe sa_resenjima
 
Aorist
AoristAorist
Aorist
 
Pripreme zacasove 5.logos
Pripreme zacasove 5.logosPripreme zacasove 5.logos
Pripreme zacasove 5.logos
 
Падежи - служба и значења
Падежи - служба и значењаПадежи - служба и значења
Падежи - служба и значења
 
Потврдне и одричне реченице
Потврдне и одричне реченицеПотврдне и одричне реченице
Потврдне и одричне реченице
 
Inicijalni test za sesti razred
Inicijalni test za sesti razredInicijalni test za sesti razred
Inicijalni test za sesti razred
 
Pedagoski profil
Pedagoski profilPedagoski profil
Pedagoski profil
 
Realizam
RealizamRealizam
Realizam
 
Duz, prava, poluprava, merenje duzine
Duz, prava, poluprava, merenje duzineDuz, prava, poluprava, merenje duzine
Duz, prava, poluprava, merenje duzine
 
Prava deteta
Prava detetaPrava deteta
Prava deteta
 
Војислав Илић ''Свети Сава''
Војислав Илић  ''Свети Сава''Војислав Илић  ''Свети Сава''
Војислав Илић ''Свети Сава''
 
Vukov srpski rijenik
Vukov srpski rijenikVukov srpski rijenik
Vukov srpski rijenik
 
Paralelne i normalne prave zadaci za vezbanje
Paralelne i normalne prave   zadaci za vezbanjeParalelne i normalne prave   zadaci za vezbanje
Paralelne i normalne prave zadaci za vezbanje
 
"Cipela na kraju sveta" - prezentacija, roman nagrađen priznanjem Politikino...
"Cipela na kraju sveta" -  prezentacija, roman nagrađen priznanjem Politikino..."Cipela na kraju sveta" -  prezentacija, roman nagrađen priznanjem Politikino...
"Cipela na kraju sveta" - prezentacija, roman nagrađen priznanjem Politikino...
 
Врсте речи
Врсте речиВрсте речи
Врсте речи
 

Viewers also liked

Viewers also liked (15)

Pripreme zacasove
Pripreme zacasovePripreme zacasove
Pripreme zacasove
 
Програм развоја Србије у условима економске кризе 2009 – 2012
Програм развоја Србије у условима економске кризе 2009 – 2012Програм развоја Србије у условима економске кризе 2009 – 2012
Програм развоја Србије у условима економске кризе 2009 – 2012
 
Priprema za čas
Priprema za čas Priprema za čas
Priprema za čas
 
The poem by Jordan Woodford
The poem by Jordan WoodfordThe poem by Jordan Woodford
The poem by Jordan Woodford
 
Guide For Salt Lake City Meeting Planners
Guide For Salt Lake City Meeting PlannersGuide For Salt Lake City Meeting Planners
Guide For Salt Lake City Meeting Planners
 
Marketing is King | ACCED-I Presentation, by Mandy Volpe
Marketing is King | ACCED-I Presentation, by Mandy VolpeMarketing is King | ACCED-I Presentation, by Mandy Volpe
Marketing is King | ACCED-I Presentation, by Mandy Volpe
 
Chapter 3
Chapter 3Chapter 3
Chapter 3
 
Marketing at Region 4
Marketing at Region 4Marketing at Region 4
Marketing at Region 4
 
Праздничный каталог LR
Праздничный каталог LRПраздничный каталог LR
Праздничный каталог LR
 
المشاركة في الملفات والمجلدات
المشاركة في الملفات والمجلداتالمشاركة في الملفات والمجلدات
المشاركة في الملفات والمجلدات
 
презентация газета мозаика (1)
презентация газета мозаика (1)презентация газета мозаика (1)
презентация газета мозаика (1)
 
Events Get Social
Events Get SocialEvents Get Social
Events Get Social
 
1. konsep dasar dan kebijakan sosialisasi 2011
1. konsep dasar dan kebijakan   sosialisasi 20111. konsep dasar dan kebijakan   sosialisasi 2011
1. konsep dasar dan kebijakan sosialisasi 2011
 
Unique Venues Summer-Fall 2014 Magazine
Unique Venues Summer-Fall 2014 MagazineUnique Venues Summer-Fall 2014 Magazine
Unique Venues Summer-Fall 2014 Magazine
 
Ram TRABAJO
Ram TRABAJORam TRABAJO
Ram TRABAJO
 

Similar to Srpski jezik 6.razred priprema za čas

Priprema za tematski dan Zlo je ko ne zna , a učiti se ne da
Priprema za tematski dan Zlo je ko ne zna , a učiti se ne daPriprema za tematski dan Zlo je ko ne zna , a učiti se ne da
Priprema za tematski dan Zlo je ko ne zna , a učiti se ne daOsnovna škola "Sveti Sava"
 
Digitalni cas - KONACNA VERZIJA
Digitalni cas - KONACNA VERZIJADigitalni cas - KONACNA VERZIJA
Digitalni cas - KONACNA VERZIJAAnđelka Petrović
 
Iv zadatak završni rad - marija tir borlja
Iv zadatak   završni rad - marija tir borljaIv zadatak   završni rad - marija tir borlja
Iv zadatak završni rad - marija tir borljaMarija Tir Borlja
 

Similar to Srpski jezik 6.razred priprema za čas (16)

Nikola tesla 5.razred
Nikola tesla 5.razredNikola tesla 5.razred
Nikola tesla 5.razred
 
Konkurs za nagradu metodicke inovacije 2019. dpds hobit
Konkurs za nagradu metodicke inovacije 2019. dpds hobitKonkurs za nagradu metodicke inovacije 2019. dpds hobit
Konkurs za nagradu metodicke inovacije 2019. dpds hobit
 
Kljajić uciteljski
Kljajić uciteljskiKljajić uciteljski
Kljajić uciteljski
 
20141014223819 prilog
20141014223819 prilog20141014223819 prilog
20141014223819 prilog
 
Rad zfew myg1240v_петар петровић његош, горски вијенац
Rad zfew myg1240v_петар петровић његош, горски вијенацRad zfew myg1240v_петар петровић његош, горски вијенац
Rad zfew myg1240v_петар петровић његош, горски вијенац
 
Rad zfew myg1240v_петар петровић његош, горски вијенац
Rad zfew myg1240v_петар петровић његош, горски вијенацRad zfew myg1240v_петар петровић његош, горски вијенац
Rad zfew myg1240v_петар петровић његош, горски вијенац
 
Primena proporcije
Primena proporcijePrimena proporcije
Primena proporcije
 
01 samoprocena znanja test iz srpskog jezika
01 samoprocena znanja   test iz srpskog jezika01 samoprocena znanja   test iz srpskog jezika
01 samoprocena znanja test iz srpskog jezika
 
Priloške odredbe
Priloške odredbePriloške odredbe
Priloške odredbe
 
Ostro perce 15_16
Ostro perce 15_16Ostro perce 15_16
Ostro perce 15_16
 
припрема1 поварета
припрема1 поваретаприпрема1 поварета
припрема1 поварета
 
Priprema za tematski dan Zlo je ko ne zna , a učiti se ne da
Priprema za tematski dan Zlo je ko ne zna , a učiti se ne daPriprema za tematski dan Zlo je ko ne zna , a učiti se ne da
Priprema za tematski dan Zlo je ko ne zna , a učiti se ne da
 
Pepo krsta
Pepo krstaPepo krsta
Pepo krsta
 
Digitalni cas - KONACNA VERZIJA
Digitalni cas - KONACNA VERZIJADigitalni cas - KONACNA VERZIJA
Digitalni cas - KONACNA VERZIJA
 
Iv zadatak završni rad - marija tir borlja
Iv zadatak   završni rad - marija tir borljaIv zadatak   završni rad - marija tir borlja
Iv zadatak završni rad - marija tir borlja
 
Prva radionica 2018 19
Prva radionica 2018 19Prva radionica 2018 19
Prva radionica 2018 19
 

Srpski jezik 6.razred priprema za čas

  • 1. П Р И П Р ЕМА НАСТАВНИКА ЗА ЧАС Школа: ОШ,,Стефан Немања“ Ниш Име и презиме наставника:Тијана Ранђеловић Предмет:_српски језик Разред: шести одељење: прво Тип часа: *обрада новог градива, *понављање и утврђивање градива Методе: * монолошке * дијалошке * рад са уџбеником * рад на тексту * илустративно-демонстративне Облици рада: *фронтални, *индивидуални, *групни рад, *рад у пару Коришћене ИКТ (информационо комуникационе технологије): Јoomag, Битстрипс, Facebook, Twiter Наставна област: књижевност Наставна јединица: ,,Мој дека је био трешња“(одломак), Анђела Нанети Циљ часа: *анализа одломка романа, *тема и идеја, *ликови; *афирмација љубави у породици и добре комуникације између деце и одраслих, *развијање језичког стваралаштва Наставна средства: *вербална, *текстуална, *аудио-визуелна, * помоћно-техничка (читанка за 6.разред, радни листићи, мултимедијална учионица) Корелација: *информатика и рачунарство, *музичка култура, *ликовна култура, *грађанско васпитање Предвиђено време: *два школска часа Час је замишљен као спој традиционалне анализе књижевног текста и примене савремених ИКТ средстава. Примена ових средстава у настави чини час занимљивијим, креативнијим и оригиналним. Ученицима се на занимљив начин пружа могућност да потпуно учествују у раду и усвајању знања путем савремених технологија. Уприпремању, обликовању и реализацији часа упутребљена су знања и вештине стечене на семинару : Школа будућности : E-алати у настави (семинар је званично одобрен и налази се у каталогу ЗУОВ-а за шkолску 2013/14. годину под бројем 286).
  • 2. ОРГАНИЗАЦИЈА ЧАСА 1.час УВОДНИ ДЕО Фаза часа мотивација: информација: Активност ученика Ученици прате презентацију и учествују у разговору Ученици сазнају о којем роману је реч и шта је то Јoomag презентација Облик рада фронтални Наставна средства Електронска табла и Јoomag презентација Фронтални индивидуални Циљ Ученици се упознају са темом романа и писцем као и могућношћу коришћења Јoomag презентације Ученицима најављујем тему часа, одломак из романа Анђеле Нанети ,,Мој дека је био трешња“. Овај роман ученицима укратко представљам преко електронске табле. Препорука романа урађена је преко сервиса Јoomag. Осим занимљивог представљања романа, занимљивих детаља о писцу, Јoomag презентација у облику краћег магазина, има за циљ да ученике подстакне да прочитају роман и да на часовима информатике науче коришћење овог програма. Трајање: http://www.joomag.com/magazine/mag/0701153001392834746 10 минута ГЛАВНИ ДЕО: Фаза часа обрада: дискусија: Активност ученика Слушају одломак и прате; Одговарају на питања, учествују у анализи, препознају форме приповедања, књ.род и врсту Препознају особине ликова, родбинске односе у породици дечака Тонина, атмосферу, одрестање дечака и однос према родитељима Облик рада Фронтални индивидуални Наставна средства Читанке Свеске фронтални Опис рада: Читам одломак, а затим започињем разговор о тексту. Питања за анализу: Како се према Тонину понашају родитељи његовог оца? Како се према Тонину понашају родитељи његове мајке? Шта мислите, зашто Тонино није волео да иде у вртић? Како је у тексту описан пас Флопи? Циљ Ученици знају да препознају задате књижевно теоријске појмове; Уз помоћ наставника анализирају одломак, издвајају особине ликова, начин приповедања, поруку.
  • 3. Шта је Тонино осећао према њему? Зашто? Зашто је дечак више волео мамине родитеље од татиних? Како је то могуће? Од чега то зависи? Подвуците мајчине речи које се односе на мужевљеве родитеље и оно што је рекла о својим родитељима. Шта закључујете? Да ли се Отавијано радовао када му се родила ћерка? Пронађите делове текста у којима се види та његова радост... Ученици одређују књижевни род и књижевну врсту. Истичемо форме приповедања у тексту. Разговор о ликовима и њиховим особинама. ЗАВРШНИ ДЕО: Фаза часа генерализација: евалуација: Активност ученика Рад у пару, опис главног лика Разумевање дечаковог детињства и начина одрастања Облик рада Рад у пару Наставна средства свеске Трајање: 30 минута Циљ Ученици препознају какав је однос Тонина и његове породице, зашто је често усамљен и шта је важно за квалитетно одрастање детета. Опис рада: Подељени у парове из клупа ученици добијају задатак да напишу по једну реченицу којом ће објаснити да ли и зашто им се допао лик дечака Тонина. Читање и коментарисање. Подсећање да су пажња и љубав коју дете добија од породице најважније за његово одрастање и сазревање. Домаћи задатак – илустровање дечака Тонина онако како га замишљају Трајање: 5 минута ОРГАНИЗАЦИЈА ЧАСА 2.час УВОДНИ ДЕО Фаза часа мотивација: информација: Активност ученика Подсећање на роман Роман за децу који говори о одрастању једног дечака и односу са породицом Облик рада фронтални Наставна средства Читанке Циљ Кратко подсећање о чему се говори у роману, ко је главни јунак Разговор о роману за децу који смо обрађивали на претходном часу. Зашто би препоручили роман на основу прочитаног одломка. Подсећање на анализирани одломак. Разговор о главном јунаку и његовом одрастању. Трајање: 5минута
  • 4. ГЛАВНИ ДЕО: Фаза часа обрада: дискусија: Активност ученика Сазнају шта је стрип и програм Битстрипс. На основу одломка ученици цртају и пишу свој стрип Облик рада фронтални Групни рад Наставна средства Електронска табла Битстрипс програм Блок папири, фломастери Циљ Ученици сазнају шта је стрип и да осим што има забавну улогу има и уметничку вредност а често осликава неко књ.дело Опис рада: Ученици показују илустрације дечака Тонина које су урадили код куће. Објашњавам ученицима да када читамо неко дело свако од нас другачије замишља ликове па су зато и њихове илустрације различите. Објашњавам шта је стрип – спој ликовне, драмске и књижевне уметности, а у данашње време заступљен и у електронској форми. Показујем им преко електронске табле стрип који је урађен према детаљима из одломка који смо читали. Стрип је урађен преко програма Битстрипс. http://www.bitstripsforschools.com/comics/3PFXH/ (у прилогу) Подсећам ученике да могу користити овај начин израде стрипа на рачунару преко овог програма или апликације која је доступна на друштвеним мрежама. Ученицима преко плејера пуштам музику/звук из природе и делим их у пет група. Читам краћи одломак из романа – разговор дечака Тонина и његовог деде са села о томе како трешња уме да прича. Свака група добија задатак да нацрта и осмисли краћи текст у облику стрипа на основу прочитаног одломка. ЗАВРШНИ ДЕО: Фаза часа генерализација: евалуација: Активност ученика Представљање сажетка прочитаног, најважнијих детаља кроз стрип, дискусија о урађеном Индивидуални радови ученика Облик рада фронтални индивидуални Наставна средства Радови ученика Трајање: 35 минута Циљ Ученици знају да препознају важне појединости у делу, знају шта је сажетак и истицање главних особина ликова са мање речи и путем илустрације Ученици се подстичу да самостално раде у савременим апликацијама и програмима који им омогућавају да се креативно изразе и ураде своје домаће и истраживачке задатке на савремен електронски начин. Радове лепимо на зид. Галеријска шетња и коментарисање урађеног. Подсећање да код куће или на часу информатике могу да направе електронски стрип који могу да поделе на друштвеној мрежи. Трајање: 5 минута