SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю
Запорізької міської ради Запорізької області
КОНСПЕКТ УРОКУ
З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
на тему: "Про що і про кого розповідає історія"
5 КЛАС
Автор: Болотіна Тетяна Вікторівна,
вчитель історії та правознавства,
кваліфікаційна категорія
"спеціаліст вищої категорії",
педагогічне звання
"учитель-методист
2015 р.
Тема уроку № 2: Про що і про кого розповідає історія
Мета:
*узагальнити знання учнів про історичні події чи явища, історичних діячів на
основі різноманітних форм роботи;
*розвити вміння визначати спільне й відмінне в житті різних груп населення;
*висловити особисте ставлення до історичних подій, явищ, діячів.
*виховувати інтерес до історії та історичних діячів.
Тип уроку: узагальнення
Обладнання: Мультимедійна система, презентація до уроку, підручник
Власова В. "Вступ до історії України".
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Учні працюють в парах, виконуючи завдання, розташовані на слайдах
презентації, в кінці уроку заповнюють картку самооцінки.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Вчитель. Історія України давня і цікава, як і історія людства. В Україні
проживало дуже багато народів та різних діячів, які по собі залишили
помітний слід. Хто ж вони і чим займалися ми дізналися вивчаючи цю тему.
А сьогодні узагальнимо свої знання, виконуючи завдання в парі.
ІІІ. Основний зміст уроку. Узагальнення знань за тему (використання
презентації " Про що і про кого розповідає історія ":
Люди в історії.
Завдання 1. (Уважно роздивіться фотографії та дайте відповіді на
запитання, які розташовані на слайді 3)
Завдання 2. (Роздивившись фотографії, вгадайте слово на слайді 4)
Події та явища.
Завдання 3.(Використовуючи малюнок, виберіть зайве слово, а потім
складіть розповідь про подію зображену на малюнку, використавши слова,
що залишилися на слайді 5)
Завдання 4. (Використовуючи малюнок на слайді 6 поясніть, що це за
винаходи та розташуйте їх в хронологічній послідовності)
Життя та побут давніх мешканців України.
Завдання 5. (Порівняйте одяг слов’ян та вбрання дівчат ХІХ століття,
побут, використовуючи подані слова на слайді 7)
Київські князі. Запровадження християнства.
Завдання 6. ( Складіть розповідь про історичних осіб за планом, що на
слайді 8)
Українське козацтво у битвах і походах.
Завдання 7. (Використовуючи малюнок і наведені слова на слайді 9,
визначте про що йдеться)
Українське село та місто.
Завдання 8. (Підготуйте переказ тексту підручника, використовуючи
питання та малюнки слайду 10)
Відкриття Харківського університету.
Завдання 9. (Із поданих дат, слів та прізвищ, що розташовані на слайді 11,
складіть розповідь про Харківський університет)
Завдання 10. (Уважно роздивіться портрети діячів і спробуйте відповісти
на питання, що на слайді 12)
Українська революція 1917-1920 рр.
Завдання 11. (Роздивіться малюнок слайду 13 і вставте пропущені слова)
Україна в роки Другої світової війни (1939-1945 рр.)
Завдання 12. (Поясніть поняття та дати, що на слайді 14)
Проголошення незалежності.
Завдання 13. (Порахуйте час в історії, використовуючи стрічку часу та
відповідаючи на питання слайду 15)
ІV. Підсумок уроку.
Учні роблять висновки та заповнюють картки самооцінки
Картка самооцінки
Тема
Завдання Кілкість балів за
правильну
відповідь
Набрані
бали
Відповідність
оцінки -балам
Люди в історії
№ 1
№ 2
4 б
4 б
1 – 2 б
Події та явища № 3
№ 4
4 б
2 б
2 – 4 б
Життя та побут давніх
мешканців України
№ 5 4 б 3 – 6 б
Київські князі.
Запровадження
християнства.
№ 6 5 б 4 – 10 б
Українське козацтво у
битвах і походах
№7 2 б 5 – 15 б
Українське село та місто № 8 3 б 6 – 20 б
Відкриття Харківського
університету
№ 9
№ 10
3 б
2 б
7 – 25 б
Українська революція 1917-
1920 рр.
№ 11 4 б 8 -30 б
Україна в роки ІІ світової
війни
(1939-1945 рр.)
№ 12 8 б 9 – 35 б
10 – 40 б
Проголошення
незалежності
№ 13
Підсумок:
2 б
47
11- 45 б
12 -47 б

More Related Content

What's hot

звіт проведення заходів до 200 річчя від дня народження шевченка.ppt ...
звіт проведення  заходів  до  200  річчя  від  дня  народження  шевченка.ppt ...звіт проведення  заходів  до  200  річчя  від  дня  народження  шевченка.ppt ...
звіт проведення заходів до 200 річчя від дня народження шевченка.ppt ...Совет Самоуправления
 
Звіт про проведення тижня «Вінок шани Кобзарю»
Звіт про проведення тижня «Вінок шани Кобзарю»Звіт про проведення тижня «Вінок шани Кобзарю»
Звіт про проведення тижня «Вінок шани Кобзарю»Aleksandr Dubitskiy
 
РОЗВИВАЮЧІ ІГРИ В.В. ВОСКОБОВИЧА
РОЗВИВАЮЧІ ІГРИ В.В. ВОСКОБОВИЧАРОЗВИВАЮЧІ ІГРИ В.В. ВОСКОБОВИЧА
РОЗВИВАЮЧІ ІГРИ В.В. ВОСКОБОВИЧАanisimovruslan
 
12.бер 2016 № 7((2)
12.бер 2016 № 7((2)12.бер 2016 № 7((2)
12.бер 2016 № 7((2)puchckov
 
Презентація до науково- дослідницької роботи “ Zaporizhzhian Sich - the cradl...
Презентація до науково- дослідницької роботи “ Zaporizhzhian Sich - the cradl...Презентація до науково- дослідницької роботи “ Zaporizhzhian Sich - the cradl...
Презентація до науково- дослідницької роботи “ Zaporizhzhian Sich - the cradl...metodist_selid
 
Добровеличківська школа
Добровеличківська школаДобровеличківська школа
Добровеличківська школаgalanet
 
план роботи 06 03- 10 03
план роботи 06 03- 10 03план роботи 06 03- 10 03
план роботи 06 03- 10 03Gymn2
 
Іващенко Анастасія
Іващенко АнастасіяІващенко Анастасія
Іващенко АнастасіяОльга admin
 
духовно мистецька сутність вишивок Марії Савчин
духовно мистецька сутність вишивок Марії Савчиндуховно мистецька сутність вишивок Марії Савчин
духовно мистецька сутність вишивок Марії СавчинOlgaVladychko
 
Підсумки шевченка
Підсумки шевченкаПідсумки шевченка
Підсумки шевченкаVanya0508
 
тиждень зарубіжної літератури
тиждень зарубіжної літературитиждень зарубіжної літератури
тиждень зарубіжної літературиpuchckov
 

What's hot (20)

Dzuma d v__07
Dzuma d v__07Dzuma d v__07
Dzuma d v__07
 
звіт проведення заходів до 200 річчя від дня народження шевченка.ppt ...
звіт проведення  заходів  до  200  річчя  від  дня  народження  шевченка.ppt ...звіт проведення  заходів  до  200  річчя  від  дня  народження  шевченка.ppt ...
звіт проведення заходів до 200 річчя від дня народження шевченка.ppt ...
 
Тиждень початкової школи
Тиждень початкової школиТиждень початкової школи
Тиждень початкової школи
 
Червона калина 2017
Червона калина 2017Червона калина 2017
Червона калина 2017
 
НУШ: навчаємось по-іншому
НУШ: навчаємось по-іншомуНУШ: навчаємось по-іншому
НУШ: навчаємось по-іншому
 
Звіт про проведення тижня «Вінок шани Кобзарю»
Звіт про проведення тижня «Вінок шани Кобзарю»Звіт про проведення тижня «Вінок шани Кобзарю»
Звіт про проведення тижня «Вінок шани Кобзарю»
 
Міські педагогічні читання
Міські педагогічні читанняМіські педагогічні читання
Міські педагогічні читання
 
Кранкус О.М.
Кранкус О.М.Кранкус О.М.
Кранкус О.М.
 
Кріль Лілія
Кріль ЛіліяКріль Лілія
Кріль Лілія
 
РОЗВИВАЮЧІ ІГРИ В.В. ВОСКОБОВИЧА
РОЗВИВАЮЧІ ІГРИ В.В. ВОСКОБОВИЧАРОЗВИВАЮЧІ ІГРИ В.В. ВОСКОБОВИЧА
РОЗВИВАЮЧІ ІГРИ В.В. ВОСКОБОВИЧА
 
т п к
т п кт п к
т п к
 
12.бер 2016 № 7((2)
12.бер 2016 № 7((2)12.бер 2016 № 7((2)
12.бер 2016 № 7((2)
 
Презентація до науково- дослідницької роботи “ Zaporizhzhian Sich - the cradl...
Презентація до науково- дослідницької роботи “ Zaporizhzhian Sich - the cradl...Презентація до науково- дослідницької роботи “ Zaporizhzhian Sich - the cradl...
Презентація до науково- дослідницької роботи “ Zaporizhzhian Sich - the cradl...
 
Добровеличківська школа
Добровеличківська школаДобровеличківська школа
Добровеличківська школа
 
євроклуб 2015
євроклуб 2015євроклуб 2015
євроклуб 2015
 
план роботи 06 03- 10 03
план роботи 06 03- 10 03план роботи 06 03- 10 03
план роботи 06 03- 10 03
 
Іващенко Анастасія
Іващенко АнастасіяІващенко Анастасія
Іващенко Анастасія
 
духовно мистецька сутність вишивок Марії Савчин
духовно мистецька сутність вишивок Марії Савчиндуховно мистецька сутність вишивок Марії Савчин
духовно мистецька сутність вишивок Марії Савчин
 
Підсумки шевченка
Підсумки шевченкаПідсумки шевченка
Підсумки шевченка
 
тиждень зарубіжної літератури
тиждень зарубіжної літературитиждень зарубіжної літератури
тиждень зарубіжної літератури
 

Similar to " Про що і про кого розповідає історія"

городиський л л
городиський л лгородиський л л
городиський л лsemyurihor
 
городиський л л
городиський л лгородиський л л
городиський л лRoman Vasilchik
 
Mo 2020
Mo 2020Mo 2020
Mo 2020SsHh8
 
Конспект уроку "Видатні математики Полтавщини"
Конспект уроку "Видатні математики Полтавщини"Конспект уроку "Видатні математики Полтавщини"
Конспект уроку "Видатні математики Полтавщини"Наталия Поддубная
 
7 клас. мій конспект. історія україни. 2009
7 клас. мій конспект. історія україни. 20097 клас. мій конспект. історія україни. 2009
7 клас. мій конспект. історія україни. 2009Nikita Bogun
 
"Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого Укр...
"Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого Укр..."Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого Укр...
"Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого Укр...School 20, Zaporizhzhya
 
10 ист укр_єрмоленко_мокрогуз_пособ_2009_укр
10 ист укр_єрмоленко_мокрогуз_пособ_2009_укр10 ист укр_єрмоленко_мокрогуз_пособ_2009_укр
10 ист укр_єрмоленко_мокрогуз_пособ_2009_укрAira_Roo
 
Навчальна програма. Істроія України та Всесвітня істроія для учнів 5-9 класів
Навчальна програма. Істроія України та Всесвітня істроія для учнів 5-9 класівНавчальна програма. Істроія України та Всесвітня істроія для учнів 5-9 класів
Навчальна програма. Істроія України та Всесвітня істроія для учнів 5-9 класівKravchukRoman
 
7 iu gu_2015_ua
7 iu gu_2015_ua7 iu gu_2015_ua
7 iu gu_2015_uaUA7009
 
7 iu gu_2015_ua
7 iu gu_2015_ua7 iu gu_2015_ua
7 iu gu_2015_ua4book
 
7 iu gu_2015_ua
7 iu gu_2015_ua7 iu gu_2015_ua
7 iu gu_2015_uapidru4
 
кавулич м.я. (творчий звіт)
кавулич м.я. (творчий звіт)кавулич м.я. (творчий звіт)
кавулич м.я. (творчий звіт)Roman Vasilchik
 
istoriia-ukrainy-riven-standartu-pidruchnyk-dlia-11-klasu-zzso-o-v-gisem-o-o-...
istoriia-ukrainy-riven-standartu-pidruchnyk-dlia-11-klasu-zzso-o-v-gisem-o-o-...istoriia-ukrainy-riven-standartu-pidruchnyk-dlia-11-klasu-zzso-o-v-gisem-o-o-...
istoriia-ukrainy-riven-standartu-pidruchnyk-dlia-11-klasu-zzso-o-v-gisem-o-o-...ssuser59c0a2
 
7 klas istorija_ukrajini_gupan_2015
7 klas istorija_ukrajini_gupan_20157 klas istorija_ukrajini_gupan_2015
7 klas istorija_ukrajini_gupan_2015UA7009
 
Ist ukr 7_gupan-n.-m.-smagin-i.-i.-pometun-o.-i.
Ist ukr 7_gupan-n.-m.-smagin-i.-i.-pometun-o.-i.Ist ukr 7_gupan-n.-m.-smagin-i.-i.-pometun-o.-i.
Ist ukr 7_gupan-n.-m.-smagin-i.-i.-pometun-o.-i.kzh kzh
 
7 ист укр_гупан_смагін_2015_укр
7 ист укр_гупан_смагін_2015_укр7 ист укр_гупан_смагін_2015_укр
7 ист укр_гупан_смагін_2015_укрAira_Roo
 
Istoriya-Ukrayiny-7-klas-Hisem.pdf
Istoriya-Ukrayiny-7-klas-Hisem.pdfIstoriya-Ukrayiny-7-klas-Hisem.pdf
Istoriya-Ukrayiny-7-klas-Hisem.pdfssuser59c0a2
 

Similar to " Про що і про кого розповідає історія" (20)

75
7575
75
 
городиський л л
городиський л лгородиський л л
городиський л л
 
городиський л л
городиський л лгородиський л л
городиський л л
 
Mo 2020
Mo 2020Mo 2020
Mo 2020
 
Конспект уроку "Видатні математики Полтавщини"
Конспект уроку "Видатні математики Полтавщини"Конспект уроку "Видатні математики Полтавщини"
Конспект уроку "Видатні математики Полтавщини"
 
7 клас. мій конспект. історія україни. 2009
7 клас. мій конспект. історія україни. 20097 клас. мій конспект. історія україни. 2009
7 клас. мій конспект. історія україни. 2009
 
"Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого Укр...
"Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого Укр..."Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого Укр...
"Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого Укр...
 
10 ист укр_єрмоленко_мокрогуз_пособ_2009_укр
10 ист укр_єрмоленко_мокрогуз_пособ_2009_укр10 ист укр_єрмоленко_мокрогуз_пособ_2009_укр
10 ист укр_єрмоленко_мокрогуз_пособ_2009_укр
 
Навчальна програма. Істроія України та Всесвітня істроія для учнів 5-9 класів
Навчальна програма. Істроія України та Всесвітня істроія для учнів 5-9 класівНавчальна програма. Істроія України та Всесвітня істроія для учнів 5-9 класів
Навчальна програма. Істроія України та Всесвітня істроія для учнів 5-9 класів
 
історія україни 7 кл
історія україни 7 клісторія україни 7 кл
історія україни 7 кл
 
7 iu gu_2015_ua
7 iu gu_2015_ua7 iu gu_2015_ua
7 iu gu_2015_ua
 
7 iu gu_2015_ua
7 iu gu_2015_ua7 iu gu_2015_ua
7 iu gu_2015_ua
 
7 iu gu_2015_ua
7 iu gu_2015_ua7 iu gu_2015_ua
7 iu gu_2015_ua
 
кавулич м.я. (творчий звіт)
кавулич м.я. (творчий звіт)кавулич м.я. (творчий звіт)
кавулич м.я. (творчий звіт)
 
istoriia-ukrainy-riven-standartu-pidruchnyk-dlia-11-klasu-zzso-o-v-gisem-o-o-...
istoriia-ukrainy-riven-standartu-pidruchnyk-dlia-11-klasu-zzso-o-v-gisem-o-o-...istoriia-ukrainy-riven-standartu-pidruchnyk-dlia-11-klasu-zzso-o-v-gisem-o-o-...
istoriia-ukrainy-riven-standartu-pidruchnyk-dlia-11-klasu-zzso-o-v-gisem-o-o-...
 
5 клас
5 клас 5 клас
5 клас
 
7 klas istorija_ukrajini_gupan_2015
7 klas istorija_ukrajini_gupan_20157 klas istorija_ukrajini_gupan_2015
7 klas istorija_ukrajini_gupan_2015
 
Ist ukr 7_gupan-n.-m.-smagin-i.-i.-pometun-o.-i.
Ist ukr 7_gupan-n.-m.-smagin-i.-i.-pometun-o.-i.Ist ukr 7_gupan-n.-m.-smagin-i.-i.-pometun-o.-i.
Ist ukr 7_gupan-n.-m.-smagin-i.-i.-pometun-o.-i.
 
7 ист укр_гупан_смагін_2015_укр
7 ист укр_гупан_смагін_2015_укр7 ист укр_гупан_смагін_2015_укр
7 ист укр_гупан_смагін_2015_укр
 
Istoriya-Ukrayiny-7-klas-Hisem.pdf
Istoriya-Ukrayiny-7-klas-Hisem.pdfIstoriya-Ukrayiny-7-klas-Hisem.pdf
Istoriya-Ukrayiny-7-klas-Hisem.pdf
 

More from School 20, Zaporizhzhya

Досвід Манюрової А.Р. (КОНКУРС 2016)
Досвід Манюрової А.Р.  (КОНКУРС 2016)Досвід Манюрової А.Р.  (КОНКУРС 2016)
Досвід Манюрової А.Р. (КОНКУРС 2016)School 20, Zaporizhzhya
 
Додатки до досвіду вчителя Манюрової Алії Рафаїлівні
Додатки до досвіду вчителя Манюрової Алії РафаїлівніДодатки до досвіду вчителя Манюрової Алії Рафаїлівні
Додатки до досвіду вчителя Манюрової Алії РафаїлівніSchool 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 33. Розробка уроку з образотворчого мистецтва на екологічну тематику ...
Додаток 33. Розробка уроку з образотворчого мистецтва на екологічну тематику ...Додаток 33. Розробка уроку з образотворчого мистецтва на екологічну тематику ...
Додаток 33. Розробка уроку з образотворчого мистецтва на екологічну тематику ...School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...School 20, Zaporizhzhya
 
Додатки 45, 46. Вхідна анкета та дидактичне завдання до проекту "Архітектура ...
Додатки 45, 46. Вхідна анкета та дидактичне завдання до проекту "Архітектура ...Додатки 45, 46. Вхідна анкета та дидактичне завдання до проекту "Архітектура ...
Додатки 45, 46. Вхідна анкета та дидактичне завдання до проекту "Архітектура ...School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 61. Результативність роботи вчителя манюрової А.Р.
Додаток 61.  Результативність роботи вчителя манюрової А.Р. Додаток 61.  Результативність роботи вчителя манюрової А.Р.
Додаток 61. Результативність роботи вчителя манюрової А.Р. School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 59. Нетрадиційний урок. Конкурс - гра.
Додаток 59. Нетрадиційний урок. Конкурс - гра.Додаток 59. Нетрадиційний урок. Конкурс - гра.
Додаток 59. Нетрадиційний урок. Конкурс - гра.School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 57. Презентація учнів до проекту "Архітектура як художній образ"
Додаток 57. Презентація учнів до проекту "Архітектура як художній образ"Додаток 57. Презентація учнів до проекту "Архітектура як художній образ"
Додаток 57. Презентація учнів до проекту "Архітектура як художній образ"School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 53. Дидактичне завдання для учнів початкового рівня
Додаток 53. Дидактичне завдання для учнів початкового рівняДодаток 53. Дидактичне завдання для учнів початкового рівня
Додаток 53. Дидактичне завдання для учнів початкового рівняSchool 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 54. Дидактичне завдання для учнів Т- схема
Додаток 54.  Дидактичне завдання для учнів  Т- схема Додаток 54.  Дидактичне завдання для учнів  Т- схема
Додаток 54. Дидактичне завдання для учнів Т- схема School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 49. Рефлексія для учасників проекту
Додаток 49. Рефлексія для учасників проектуДодаток 49. Рефлексія для учасників проекту
Додаток 49. Рефлексія для учасників проектуSchool 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 47. Матеріал для фасилітації. Допомога учням в плануванні проекту
Додаток 47. Матеріал для фасилітації. Допомога учням в плануванні проектуДодаток 47. Матеріал для фасилітації. Допомога учням в плануванні проекту
Додаток 47. Матеріал для фасилітації. Допомога учням в плануванні проектуSchool 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет". 6 клас
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет". 6 класДодаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет". 6 клас
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет". 6 класSchool 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет"6 клас
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет"6 класДодаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет"6 клас
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет"6 класSchool 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 7. Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)
Додаток 7.  Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)Додаток 7.  Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)
Додаток 7. Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)School 20, Zaporizhzhya
 
Додаток 1. Тема уроку: грамота зображення. Натюрморт. 6 клас
Додаток 1. Тема уроку: грамота зображення. Натюрморт. 6 клас Додаток 1. Тема уроку: грамота зображення. Натюрморт. 6 клас
Додаток 1. Тема уроку: грамота зображення. Натюрморт. 6 клас School 20, Zaporizhzhya
 
"Формування соціальної компетентності учнів початкової школи засобами екологі...
"Формування соціальної компетентності учнів початкової школи засобами екологі..."Формування соціальної компетентності учнів початкової школи засобами екологі...
"Формування соціальної компетентності учнів початкової школи засобами екологі...School 20, Zaporizhzhya
 

More from School 20, Zaporizhzhya (20)

Outreach Project Tool
Outreach Project Tool Outreach Project Tool
Outreach Project Tool
 
Досвід Манюрової А.Р. (КОНКУРС 2016)
Досвід Манюрової А.Р.  (КОНКУРС 2016)Досвід Манюрової А.Р.  (КОНКУРС 2016)
Досвід Манюрової А.Р. (КОНКУРС 2016)
 
Додатки до досвіду вчителя Манюрової Алії Рафаїлівні
Додатки до досвіду вчителя Манюрової Алії РафаїлівніДодатки до досвіду вчителя Манюрової Алії Рафаїлівні
Додатки до досвіду вчителя Манюрової Алії Рафаїлівні
 
Додаток 33. Розробка уроку з образотворчого мистецтва на екологічну тематику ...
Додаток 33. Розробка уроку з образотворчого мистецтва на екологічну тематику ...Додаток 33. Розробка уроку з образотворчого мистецтва на екологічну тематику ...
Додаток 33. Розробка уроку з образотворчого мистецтва на екологічну тематику ...
 
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
 
Додатки 45, 46. Вхідна анкета та дидактичне завдання до проекту "Архітектура ...
Додатки 45, 46. Вхідна анкета та дидактичне завдання до проекту "Архітектура ...Додатки 45, 46. Вхідна анкета та дидактичне завдання до проекту "Архітектура ...
Додатки 45, 46. Вхідна анкета та дидактичне завдання до проекту "Архітектура ...
 
Додаток 61. Результативність роботи вчителя манюрової А.Р.
Додаток 61.  Результативність роботи вчителя манюрової А.Р. Додаток 61.  Результативність роботи вчителя манюрової А.Р.
Додаток 61. Результативність роботи вчителя манюрової А.Р.
 
Додаток 59. Нетрадиційний урок. Конкурс - гра.
Додаток 59. Нетрадиційний урок. Конкурс - гра.Додаток 59. Нетрадиційний урок. Конкурс - гра.
Додаток 59. Нетрадиційний урок. Конкурс - гра.
 
Додаток 57. Презентація учнів до проекту "Архітектура як художній образ"
Додаток 57. Презентація учнів до проекту "Архітектура як художній образ"Додаток 57. Презентація учнів до проекту "Архітектура як художній образ"
Додаток 57. Презентація учнів до проекту "Архітектура як художній образ"
 
Додаток 53. Дидактичне завдання для учнів початкового рівня
Додаток 53. Дидактичне завдання для учнів початкового рівняДодаток 53. Дидактичне завдання для учнів початкового рівня
Додаток 53. Дидактичне завдання для учнів початкового рівня
 
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
Додаток 48. Презентація вчителя до проекту: "Архітектура як художній образ" д...
 
Додаток 54. Дидактичне завдання для учнів Т- схема
Додаток 54.  Дидактичне завдання для учнів  Т- схема Додаток 54.  Дидактичне завдання для учнів  Т- схема
Додаток 54. Дидактичне завдання для учнів Т- схема
 
Додаток 49. Рефлексія для учасників проекту
Додаток 49. Рефлексія для учасників проектуДодаток 49. Рефлексія для учасників проекту
Додаток 49. Рефлексія для учасників проекту
 
Додаток 47. Матеріал для фасилітації. Допомога учням в плануванні проекту
Додаток 47. Матеріал для фасилітації. Допомога учням в плануванні проектуДодаток 47. Матеріал для фасилітації. Допомога учням в плануванні проекту
Додаток 47. Матеріал для фасилітації. Допомога учням в плануванні проекту
 
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет". 6 клас
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет". 6 класДодаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет". 6 клас
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет". 6 клас
 
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет"6 клас
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет"6 класДодаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет"6 клас
Додаток 28 Урок "Станковий живопис. Портрет"6 клас
 
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))
Додаток 8. Урок "Барвисте диво українського народного розпису" 7 клас (2 урок))
 
Додаток 7. Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)
Додаток 7.  Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)Додаток 7.  Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)
Додаток 7. Урок "Барвисте диво українського народного розпису". 7 клас (1)
 
Додаток 1. Тема уроку: грамота зображення. Натюрморт. 6 клас
Додаток 1. Тема уроку: грамота зображення. Натюрморт. 6 клас Додаток 1. Тема уроку: грамота зображення. Натюрморт. 6 клас
Додаток 1. Тема уроку: грамота зображення. Натюрморт. 6 клас
 
"Формування соціальної компетентності учнів початкової школи засобами екологі...
"Формування соціальної компетентності учнів початкової школи засобами екологі..."Формування соціальної компетентності учнів початкової школи засобами екологі...
"Формування соціальної компетентності учнів початкової школи засобами екологі...
 

Recently uploaded

ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptssuser59e649
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfhome
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняtetiana1958
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptOlgaDidenko6
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdfhome
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 

Recently uploaded (17)

ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 

" Про що і про кого розповідає історія"

  • 1. Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю Запорізької міської ради Запорізької області КОНСПЕКТ УРОКУ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ на тему: "Про що і про кого розповідає історія" 5 КЛАС Автор: Болотіна Тетяна Вікторівна, вчитель історії та правознавства, кваліфікаційна категорія "спеціаліст вищої категорії", педагогічне звання "учитель-методист 2015 р.
  • 2. Тема уроку № 2: Про що і про кого розповідає історія Мета: *узагальнити знання учнів про історичні події чи явища, історичних діячів на основі різноманітних форм роботи; *розвити вміння визначати спільне й відмінне в житті різних груп населення; *висловити особисте ставлення до історичних подій, явищ, діячів. *виховувати інтерес до історії та історичних діячів. Тип уроку: узагальнення Обладнання: Мультимедійна система, презентація до уроку, підручник Власова В. "Вступ до історії України". ХІД УРОКУ І. Організаційний момент Учні працюють в парах, виконуючи завдання, розташовані на слайдах презентації, в кінці уроку заповнюють картку самооцінки. ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів Вчитель. Історія України давня і цікава, як і історія людства. В Україні проживало дуже багато народів та різних діячів, які по собі залишили помітний слід. Хто ж вони і чим займалися ми дізналися вивчаючи цю тему. А сьогодні узагальнимо свої знання, виконуючи завдання в парі. ІІІ. Основний зміст уроку. Узагальнення знань за тему (використання презентації " Про що і про кого розповідає історія ": Люди в історії. Завдання 1. (Уважно роздивіться фотографії та дайте відповіді на запитання, які розташовані на слайді 3) Завдання 2. (Роздивившись фотографії, вгадайте слово на слайді 4) Події та явища. Завдання 3.(Використовуючи малюнок, виберіть зайве слово, а потім складіть розповідь про подію зображену на малюнку, використавши слова, що залишилися на слайді 5) Завдання 4. (Використовуючи малюнок на слайді 6 поясніть, що це за винаходи та розташуйте їх в хронологічній послідовності)
  • 3. Життя та побут давніх мешканців України. Завдання 5. (Порівняйте одяг слов’ян та вбрання дівчат ХІХ століття, побут, використовуючи подані слова на слайді 7) Київські князі. Запровадження християнства. Завдання 6. ( Складіть розповідь про історичних осіб за планом, що на слайді 8) Українське козацтво у битвах і походах. Завдання 7. (Використовуючи малюнок і наведені слова на слайді 9, визначте про що йдеться) Українське село та місто. Завдання 8. (Підготуйте переказ тексту підручника, використовуючи питання та малюнки слайду 10) Відкриття Харківського університету. Завдання 9. (Із поданих дат, слів та прізвищ, що розташовані на слайді 11, складіть розповідь про Харківський університет) Завдання 10. (Уважно роздивіться портрети діячів і спробуйте відповісти на питання, що на слайді 12) Українська революція 1917-1920 рр. Завдання 11. (Роздивіться малюнок слайду 13 і вставте пропущені слова) Україна в роки Другої світової війни (1939-1945 рр.) Завдання 12. (Поясніть поняття та дати, що на слайді 14) Проголошення незалежності. Завдання 13. (Порахуйте час в історії, використовуючи стрічку часу та відповідаючи на питання слайду 15) ІV. Підсумок уроку. Учні роблять висновки та заповнюють картки самооцінки
  • 4. Картка самооцінки Тема Завдання Кілкість балів за правильну відповідь Набрані бали Відповідність оцінки -балам Люди в історії № 1 № 2 4 б 4 б 1 – 2 б Події та явища № 3 № 4 4 б 2 б 2 – 4 б Життя та побут давніх мешканців України № 5 4 б 3 – 6 б Київські князі. Запровадження християнства. № 6 5 б 4 – 10 б Українське козацтво у битвах і походах №7 2 б 5 – 15 б Українське село та місто № 8 3 б 6 – 20 б Відкриття Харківського університету № 9 № 10 3 б 2 б 7 – 25 б Українська революція 1917- 1920 рр. № 11 4 б 8 -30 б Україна в роки ІІ світової війни (1939-1945 рр.) № 12 8 б 9 – 35 б 10 – 40 б Проголошення незалежності № 13 Підсумок: 2 б 47 11- 45 б 12 -47 б