Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Управління освіти адміністрації
Орджонікідзевського району
Харківської міської ради
Харківська спеціалізована
школа І – ІІ...
Інформація про учасника конкурсу
Харківська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №75 спрямовує свою
діяльність на реаліза...
Розроблена система заходів, які сприяють вихованню патріотичних
почуттів, національної гідності, викликають інтерес до вив...
Концепція створення експозиції
Розташування у школі сучасних стендів з державною символікою, їх
правильне використання спр...
Загальношкільний стенд
державної символіки
Куточок національної символіки в кабінеті
української мови та літератури
У національному куточку представлено
предмети поб...
Більшість експонатів національного куточка -
це роботи учнів та батьків. Експозиція
змінюється, поповнюється в залежності ...
Вінок є самобутнім символом України,
свідченням його високої культури, запорукою
моральної чистоти, оберегом від темних си...
Творчість учнів
Любов до рідного краю,
культури, вшанування традицій,
звичаїв, інтерес до літературної
творчості українськ...
З лелеками пов’язують багато прикмет.
Вони є символом гарної, міцної родини.
Завдяки експонату «Лелеки» діти привчаються
ш...
Упродовж багатьох років предметами експозиції є
писанки, створені і дітьми, і вчителькою.
Писанкарство - самобутнє ремесло...
Життя та побут української родини в давні часи
відтворює макет «Подвір’я біля бабусиної хати»
З давніх - давен вишита сорочка вважається
оберегом, є символом краси, здоров’я, щасливої долі,
родової пам’яті, святості ...
Ляльки - мотанки з
тканини є особливим видом
народної творчості. Вони
цілюще впливають на
психіку й здоровий розвиток
дити...
Презентація, опис концепції,
інформація про учасника конкурсу
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

0

Share

Download to read offline

хсш №75 конкурс куточків

Download to read offline

lkl;k

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
 • Be the first to like this

хсш №75 конкурс куточків

 1. 1. Управління освіти адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради Харківська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №75 Харківської міської ради Харківської області МІСЬКИЙ КОНКУРС-ОГЛЯД КУТОЧКІВ ДЕРЖАВНОЇ ТА НАЦІОНАЛЬНОЇ СИМВОЛІКИ В ДОШКІЛЬНИХ, ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ТА ПОЗАШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
 2. 2. Інформація про учасника конкурсу Харківська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №75 спрямовує свою діяльність на реалізацію виховної проблеми: «Організація національно- патріотичного виховання школяра в умовах розвитку сучасного українського державотворення». Виховання учнів у сучасній школі здійснюється в контексті національної і загальнолюдської культури, охоплює весь навчально-виховний процес, грунтується на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднує інтереси особистості, суспільства, держави і нації. Пріорітетними напрямами виховання є: -забезпечення реалізації концепції національно-патріотичного виховання особистості в у мовах розвитку української державності; -виховання здорової нації; виховання і розвиток потреби у здоровому способі життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів - як найвищої соціальної цінності; -формування особистісних рис громадян української держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості; моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури – громадянин – патріот – гуманіст, сім’янин; -створення ефективної системи виховної діяльності класного керівника та виховної системи національно-патріотичного виховання класного колективу; - самовдосконалення на основі національних та загальнолюдських цінностей. Адміністрація і педколектив школи приділяють велику увагу національно- патріотичному вихованню школярів. У кожної класній кімнаті створені куточки національної символіки..
 3. 3. Розроблена система заходів, які сприяють вихованню патріотичних почуттів, національної гідності, викликають інтерес до вивчення минулого нашого народу. Діти беруть активну участь у проведенні виховних годин, свят "Козацькому роду нема переводу", "Звичаї нашого народу", "Шевченківське слово", "Літературні вечорниці", "Свято рідної мови" та ін. Класні керівники проводять години спілкування "Виховання громадянина - патріота", "Україна - моя рідна Батьківщина", "Велична і свята моя ти Україно", "Тебе, соборна наша Україно, і бережем, і славим у віках", "Патріотизм - нагальна потреба України", "Пишаємося подвигами Небесної сотні", "Допоможемо учасникам АТО", "Я - України гордість і надія" розвивають визнання духовної єдності поколінь, формують соціальну активність та здатність узяти на себе відповідальність. на протязі навчального року учні зустрічались з ветеранами Афганської, Другої Світової війни та учасниками АТО. Учні беруть участь в акціях "Збережемо пам`ять про подвиг", "Допоможемо учасникам АТО». Традиційно проводяться заходи до святкування Дня партизанської слави, Дня визволення України від фашистських загарбників, Дня визволення м. Харкова від фашистських загарбників, Дня Афганської слави, Дня Перемоги: зустрічі з ветеранами, бесіди, виховні години, підготовлені презентації з інтерв`ю ветеранів, перегляд документальних та художніх фільмів. В.О. Сухомлинський писав: "Вихованець стає громадянином тільки тоді, коли він живе долею Вітчизни".
 4. 4. Концепція створення експозиції Розташування у школі сучасних стендів з державною символікою, їх правильне використання сприятиме вихованню особистості громадянина- патріота, формуванню його активної життєвої позиції, формуванню його національної свідомості. Національні символи — це свідчення високого духу народу, його історичних прагнень, унікальності, своєрідний генетичний код нації. Вони покликані послужити надійною основою формування громадянських рис особистості, її патріотизму, національної свідомості, активної життєвої позиції. Для ознайомлення учнів з державними символами України в закладі створено куточки національної символіки. Державна символіка покликана формувати громадянську гідність, патріотичні почуття і впевненість молоді у майбутньому своєї держави. Визначення та опис державних символів України подано у ст. 20 Конституції України: герб, гімн, прапор. Створені національні куточки, в яких представлені старовинні предмети побуту та вжитку, народних промислів, вироби народних умільців, дитячі малюнки та творчі роботи учнів, вишиванки, рушники, писанки, символи природи України. Загальношкільний стенд державної символіки України розташований в фойе на першому поверсі в школі; куточки національної символіки – в класних кабінетах.
 5. 5. Загальношкільний стенд державної символіки
 6. 6. Куточок національної символіки в кабінеті української мови та літератури У національному куточку представлено предмети побуту та вжитку, вироби народних умільців, дитячі малюнки та творчі роботи учнів, вишиванки, рушники, писанки, елементи рослинної символіки України.
 7. 7. Більшість експонатів національного куточка - це роботи учнів та батьків. Експозиція змінюється, поповнюється в залежності від теми тижня, роковин, знаменних дат, свят, тематичних уроків.
 8. 8. Вінок є самобутнім символом України, свідченням його високої культури, запорукою моральної чистоти, оберегом від темних сил. Він є частиною дівочого національного костюма. У наш час молодь з гордістю прикрашає своє волосся віночками, сплетеними за давніми традиціями.
 9. 9. Творчість учнів Любов до рідного краю, культури, вшанування традицій, звичаїв, інтерес до літературної творчості українського народу знаходить своє відображення в дитячих малюнках та творчих роботах учнів, якими постійно оновлюється куточок.
 10. 10. З лелеками пов’язують багато прикмет. Вони є символом гарної, міцної родини. Завдяки експонату «Лелеки» діти привчаються шанобливо ставитися до природи рідного краю Петриківський розпис знайомить учнів з видами декоративно – ужиткового мистецтва, виховує в учнів любов до національної художньої спадщини.
 11. 11. Упродовж багатьох років предметами експозиції є писанки, створені і дітьми, і вчителькою. Писанкарство - самобутнє ремесло, яке свідчить про естетичний смак українців, їх високу культуру. Писанки, як і вишиванки, - символи нашого народу, відомі всьому світу.
 12. 12. Життя та побут української родини в давні часи відтворює макет «Подвір’я біля бабусиної хати»
 13. 13. З давніх - давен вишита сорочка вважається оберегом, є символом краси, здоров’я, щасливої долі, родової пам’яті, святості та любові. Вишита сорочка є елементом національного вбрання. Зараз її носять повсякчас, а також обов’язково одягають під час свята, в урочисті моменти життя. Вишиванки, представлені в експозиції, принесені учнями і є сімейними реліквіями, власноруч вишитими членами їх родин.
 14. 14. Ляльки - мотанки з тканини є особливим видом народної творчості. Вони цілюще впливають на психіку й здоровий розвиток дитини, несуть позитивний заряд енергії, оберігають від злих сил, які чатують на людину. Виготовлення мотанок сприяє творчості учнів, знайомить їх з традиціями українського народу. Музичні інструменти в національному куточку представлені гуслями, про які з давніх часів складено багато казок і легенд.
 15. 15. Презентація, опис концепції, інформація про учасника конкурсу

lkl;k

Views

Total views

167

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

15

Actions

Downloads

2

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×